Źródło: inter.it
ponad 16 lat temu
424
0
Inter Mediolan pokonał Regginę Calcio 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów dla Mediolańczyków zdobył Brazylijczyk Adriano po podaniu Luisa Figo.

Pierwsze minuty spotkania to przewaga Interu Mediolan. Aktywny był Argentyńczyk Julio Cruz, który próbował strzelać, oraz rozgrywać piłkę z Adriano. Po próbach Interu nadszedł czas na ataki Regginy. Gospodarze próbowali przedostać się pod bramkę Interu lecz bezbłędnie zachowywała się defensywa Mediolańczyków, konkretnie: Maicon i Chivu. W trzynastej minucie meczu pomocnik Regginy – Hallfredson dostaje podanie od Cozzy i groźnie uderza na bramkę Francesco Toldo, który jednak nie musi interweniować, gdyż piłka przelatuje nad poprzeczką. Reggina nie poprzestawała w atakach. Toldo ofiarnie wybił piłkę spod nóg Cozzy zapobiegając utracie bramki. Chwilę po tym zdarzeniu Cordoba zablokował Missiroli’ego. Na boisku przeważali gospodarze. Dopiero w siedemnastej minucie piłkarze Interu odpowiedzieli dobrymi akcjami przeprowadzonymi skrzydłami. Jak się chwilę później okazało ofensywa ta poprzedziła zdobycie bramki. Luis Figo wykonał rzut wolny z lewej strony boiska, piłka otarła się o głowę Brazylijczyka Adriano i wpadła do bramki Regginy. Po zdobyciu bramki przez Nerazzurrich podopieczni Ficcadenti’ego ponownie próbowali pokonać Toldone. Cascione wygrywa pojedynek biegowy z Cesarem podaje ostro, po ziemi do Cozzy, który strzela minimalnie obok słupka. Inter próbował odpowiedzieć grą wzajemną Cruza i Adriano podobnie jak to miało miejsce w pierwszych minutach spotkania, lecz nie przynosiło to skutku w postaci drugiej bramki. W trzydziestej szóstej minucie sędzia pokazał pierwszą kartkę. Dostał ją Aronica za faul na Maiconie. W trzydziestej siódmej minucie Adriano uderzył bardzo mocno z rzutu wolnego, lecz piłka leciała wprost w bramkarza, który jednak z problemami ją obronił. Inter próbował stworzyć zagrożenie pod bramką Regginy atakując prawą flanką z udziałem Figo i Maicona. Aktywny w pierwszej połowie był Adriano. Pod koniec pierwszej części spotkania sędzia pokazał dwie żółte kartki. Dostali je: Cozza, za dyskusję oraz Julio Cruz za faul na Aronica’e. Do końca wynik nie uległ już zmianie. Goście prowadzili 1-0.

Druga połowę Nerazzurri rozpoczęli podobnie jak pierwszą. Widoczni byli Figo i Maicon. Strzelać próbował również Cambiasso, lecz jego uderzenie zostało zablokowane przez Lanzaro. Chwilę po tym Cordoba blokuje strzał Cozzy po podaniu Ceravolo. W jedenastej minucie drugiej części spotkania Roberto Mancini dokonuje pierwszej zmiany. Na boisku pojawia się Javier Zanetti w miejsce Adriano. Oznaczało to, że Interu będzie grał tylko z jednym napastnikiem, którym był Julio Cruz. Po tej zmianie nastąpił okres mało ciekawej gry. Żadna z drużyn nie kwapiła się do ataku. W dwudziestej trzeciej minucie drugiej części Patrick Vieira otrzymał żółta kartkę za faul na Tognozzim. Roberto Mancini widząc zmęczenie Francuza postanowił zastąpić go świeżym zawodnikiem. W jego miejsce wprowadził napastnika – Zlatana Ibrahimovic’a. Chwilę potem strzał z rzutu wolnego Cozzy z trzydziestu metrów wyłapał Toldo. W dwudziestej siódmej minucie w miejsce Tognozzi’ego wchodzi Barreto. Zlatan Ibrahimovic po tym jak pojawił się na boisku próbuje cisnąć na bramkę Regginy. Przez całe spotkanie w drużynie Interu wyróżniał się Figo, który z dziecinną łatwością mijał przeciwników. Po kilku próbach Inteu trener Regginy dokonuje kolejnej zmiany. Na placu gry pojawia się Montiel w miejsce Hallfredson’a. W trzydziestej drugiej minucie Julio Cruz przechodzi dwóch zawodników gospodarzy, lecz jego późniejszy strzał jest zablokowany przez Campagnolo. Pięć minut później Cruza zastępuje Davod Suazo. Honduranin po wejściu na boisko dużo się stara i biega. Zlatan Ibrahimovic próbował pokonać bramkarza Regginy, lecz jego strzał minimalnie minął bramkę. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę otrzymał wcześniej wspomniany Ibrahimovic za faul na Bergonzim. Tuz przed końcowym gwizdkiem ostatni strzał w meczu oddał prawą nogą David Suazo, lecz nie zdołał pokonać Campagnolo.

Reggina 0-1 Inter (0-1)

Strzelcy: Adriano 18.

Reggina: 30 Campagnolo; 55 Lanzaro, 3 Cherubin, 16 Valdez, 6 Aronica; 34 Missiroli (24 Tullberg 83), 14 Tognozzi (8 Barreto 72), 18 Hallfredsson (25 Montiel 75), 4 Cascione; 21 Ceravolo, 10 Cozza.
Zmiany niewykorzystane: 22 Novakovic, 11 Joelson, 20 Alvarez, 32 Pettinari.
Trener: Massimo Ficcadenti.

Inter: 1 Toldo; 13 Maicon, 2 Cordoba, 26 Chivu, 6 Maxwell; 7 Figo, 14 Vieira (8 Ibrahimovic 69), 19 Cambiasso, 31 Cesar; 9 Cruz (29 Suazo 82), 10 Adriano (4 Zanetti 56).
Zmiany niewykorzystane: 12 Julio Cesar, 18 Crespo, 21 Solari, 25 Samuel.
Trener: Roberto Mancini.