Relacje

Falstart Interu (62)

Autor:
Źródło: inter.it
prawie 16 lat temu
2013
62

Inter Mediolan bezbramkowo zremisował z Bologną w pierwszym spotkaniu tegorocznej Serie A

 

Rafael Benitez po porażce w Superpucharze Europy powrócił do ustawienia 4-2-3-1 z Samuelem Eto’o i Goranem Pandevem na skrzydłach i Diego Milito na środku ataku. Dwójkę defensywnych pomocników stanowili Mariga i Cambiasso, a Javier Zanetti wystąpił tym razem na prawej stronie obrony.

Od początku spotkania widać było ogromną chęć posiadania i rozgrywania piłki. Niestety nic z tego rodzaju gry nie wynikało, a pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. Nieporozumienie pomiędzy Lucio i Julio Cesarem chciał wykorzystać Gimenez ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką. Kolejna dobra sytuacja dla Bolonii powstała po rzucie rożnym kiedy to główkę Portanovy złapał Julio Cesar. Nerazzurri pierwszą groźną sytuację stworzył dopiero w 33 minucie – nieporozumienie w linii defensywy gospodarzy wykorzystać chciał Marigi lecz jego strzał z ostrego kąta poszybował obok bramki. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy Rossoblu stworzyli najlepszą okazję meczu – Gimenez otrzymał podanie na 11 metrze w polu karnym i tylko dzięki jego indolencji strzeleckiej na tablicy wyników widniało nadal 0-0. W końcówce na nieco szybsze obroty wszedł Inter, dwukrotnie za sprawą Sneijdera. Najpierw Holender uderzył po ziemi w sposób bardzo przewidywalny, a później jego strzał z rzutu wolnego przeleciał nad bramką.

Pierwszą połowę spotkania należy oceniać bardzo krytycznie, brak klarownych sytuacji, ciągłe „klepanie” piłki na 40 metrze i niezbyt umiejętne radzenie sobie z kontratakami rywala nie napawało optymizmem na drugie 45 minut.

 

Druga odsłona prowadzona była pod dyktando Nerazzurrich i w końcu zaczęło też dochodzić do sytuacji podbramkowych. Pierwszy bramce Viviano zagroził Milito, którego uderzenie z 17 metrów z łatwością złapał bramkarz. Kilka chwil później strzał głową Pandeva ponownie złapał bramkarz Bolonii. Najwięcej zamieszaania pod bramką gospodarzy robił Samuel Eto'o. To Kameruńczyk w 58 minucie uderzył kąśliwie z 20 m., a piłka po rykoszecie minęła bramkę o metr.Także Wesley Sneijder kilka razy próbował dać swojej drużynie prowadzenie. Mógł to zrobić w minucie 70 i 72 - w obu przypadkach dobrymi interwencjami popisał się bramkarz. Najlepsza okazja dla Interu nadarzyła się na 12 minut przed końcem - Coutinho dośrodkował z prawej strony, a Eto'o z 3 metrów trafił w poprzeczkę. Były zawodnik Barcelony stanął jeszcze przed jedną szansą - znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale w ostatniej chwili dobrą interwencją popisali się obrońcy. Przed samym końcem regulaminowego czasu gry kolejny strzał na bramkę oddał Sneijder. Sprawił on dużo problemów Viviano, ale ostatecznie Włoch wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Po 6 doliczonych minutach sędzia odgwizdał koniec meczu.

 

Po słabej pierwszej i całkiem dobrej drugiej połowie meczu, Inter zremisował z Bologną 0-0 i już w pierwszej kolejce stracił punkty w Serie A. Dużo pracy wymaga jeszcze konstruowanie akcji i przechodzenie z obrony do ataku, choć akurat ten drugi element z biegiem czasu zaczął funkcjonować całkiem dobrze. Widać też jak wiele Inter traci gdy na boisku nie ma Maicona, który potrafi jednym rajdem rozerwać obronę przeciwnika.

Kolejnym rywalem Nerazzurrich będzie Udinese, z którym zmierzą się 11 września.

 

Bologna-Inter 0-0

 

BOLOGNA: 1 Viviano; 16 Esposito, 13 Portanova, 6 Britos, 19 Rubin; 32 Casarini, 26 Mudingayi, 12 Ekdal (7 Della Rocca 62), 8 Garics (77 Siligardi 90); 20 Gimenez (65 Meggiorini 68), 9 Di Vaio.

Ławka rezerwowych: 22 Lupatelli, 18 Moras, 21 Cherubini, 35 Paponi.
Trener: Paolo Magnani.

 

INTER: 1 Julio Cesar; 4 Zanetti, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 17 Mariga, 19 Cambiasso; 27 Pandev (29 Coutinho 61), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito (88 Biabiany 81).
Ławka rezerwowych
: 12 Castellazzi, 2 Cordoba, 5 Stankovic, 23 Materazzi, 39 Santon. Biabiany. 

Trener
: Rafael Benitez.

 

Sędzia: Paolo Valeri.

 

Żółte kartki: Sneijder 28, Esposito 37, Mudingayi 60, Mariga 75, Casarini 88.

 

Skrót 1 połowy meczu

Skrót 2 połowy meczu
Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Inter zdobywcą Coppa Italia w sezonie 2025/26! (60)

13.05
20:24

Wielkie emocje, rimonta Interu i wjazd na autostradę do mistrzostwa | Como 3-4 Inter (64)

12.04
19:44

Komentarze (62)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
30.08.2010 o 23:23 przez dawid84
dawid84
<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <br />
Arrivederci Benitez<br />
Adiós Benitez<br />
Auf wiedersehen Benitez<br />
Do widzenia Benitez<br />
<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <br />
BIAŁE FLAGI W GÓRĘ
30.08.2010 o 23:20 przez Il Principe.
Il Principe.
Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda. Panie Massimo M, gdzie jest kasa, a dokladnie te 120 mln euro?
30.08.2010 o 23:15 przez Zzzz
Zzzz
Niech ktos powie Benitezowi ze w meczu mozna zrobic 3 zmiany a nie tylko dwie, juz 2 mecz z rzedu, mimo niekorzystnego wyniku nie dokonuje wszystkich zmian. Inna sprawa ze rzeczywiscie nasza lawka nie powala na kolana, szkoda ze nie udalo sie sciagnac Dirka Kuyta... <img src="/files/emoticons/19" alt="&lt;klnie&gt;" />
30.08.2010 o 23:14 przez Mate1908
Mate1908
No cóż, tak to już w futbolu bywa. Można napisać, że tradycji stało się zadość <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " /> Nie ma co panikować. Z Jose także nie było fajerwerków na początku, dopiero po jakimś czasie machina się rozpędziła. Teraz będzie tak samo. Bardzo podobała mi się gra Eto'o. Kameruńczyk po raz kolejny udowadnia, że jest w naprawdę dobrej formie. Póki co mam takie wrażenie, iż naszym zawodnikom brakuje czucia piłki. Pozostaje dać Rafie trochę czasu i być dobrej myśli. Forza Inter!
30.08.2010 o 23:13 przez Harvester
Harvester
Znowu nie ma Santona... Zanetti na prawej? Co to K. ma być?<br />
Ten mecz potwierdza obawy co do Benka... Jeśli były jakieś plusy to na pewno Eto. Widać, że jest w formie. Zastanawia mnie gdyby był ustawiony zamiast Milito. Mou zostawił nam prezent w postaci Marigi - dominował środek pola. Czekam na lepszy mecz Interu i Zanettiego na LEWEJ obronie
30.08.2010 o 23:13 przez Oba
Oba
Moratti kake jutro kupi na złośc milanowi <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
30.08.2010 o 23:09 przez Gajdzik
Gajdzik
Jak co roku pierwszy mecz remisowy, oby kończyło się tak jak ostatnio <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
30.08.2010 o 23:05 przez Seba
Seba
Branca to może sobie jutro ściągnąć, ale baranka <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />
30.08.2010 o 22:56 przez Blablarzynca
Blablarzynca
Dosyć często zdarzały się nam remisy na inauguracje więc nie ma co panikować. Wyglądało to lepiej niż w piątek, ale do optymalnej formy daleka droga. W następnej kolejce powinno to wyglądać dużo lepiej, może Branca kogoś jutro ściągnie. Będzie dobrze.
30.08.2010 o 22:38 przez DonDawido
DonDawido
O co chodziło z tą zmianą Siligardiego i interwencją Di Vaio? <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
30.08.2010 o 22:29 przez El_Imprezatore
El_Imprezatore
Acha i jeszcze jedno czemu Benio nie ściągnie Milito i wpuści Babinego przecież gorzej od nie już chyba grać się nie da. Diego jest kompletnie bez formy.
30.08.2010 o 22:29 przez El_Imprezatore
El_Imprezatore
Acha i jeszcze jedno czemu Benio nie ściągnie Milito i wpuści Babinego przecież gorzej od nie już chyba grać się nie da. Diego jest kompletnie bez formy.
30.08.2010 o 22:22 przez El_Imprezatore
El_Imprezatore
Chyba Scudetto zostanie w Mediolanie tylko, że po czerwono czarnej stronie tym razem. niestety ale Moratti zawaił totalnie to okienko transferowe myślał, że jest taki zaje... a tu klops wyszedł. Chciałby żeby Robinho przyszedł ale tak naprawdę to już nikt wartościowy do nas nie przyjdzie niestety. Co do meczu to ja już patrzeć na to walenie głową w mur nie mogę, oni w ogóle nie wiedzą co mają grać. Panie Benitez pierd... tą pana taktykę.
30.08.2010 o 22:10 przez dawid84
dawid84
To nie wina skłądu bo zawodników mamy pierwsza klasa tylko beznadziejna taktyka Beniteza i złe przygotowanie do sezonu, Masimo Moratti zmieniaj trenera<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
30.08.2010 o 21:46 przez LaBeneamata
LaBeneamata
Dokładnie nasza ławka nie powala na kolana niestety...
30.08.2010 o 21:42 przez korus1984
korus1984
Bardzo słaba Polowa Naszych <img src="/files/emoticons/16" alt="&lt;confused&gt;" />
30.08.2010 o 21:42 przez pomiot
pomiot
Jak nasza gra się nie poprawi w drugiej połowie, to remis będzie uczciwym wynikiem.:/ Co gorsza patrząc na naszą ławkę to nie wiem kto może nam pomóc.:(
30.08.2010 o 21:18 przez LaBeneamata
LaBeneamata
Dziwnie sie patrzy na ta gre Interu, zaczynamy grac stylem Barcy ;) 100 podan i nic z tego nie ma... I te wycofywanie pilki do Cesara....
30.08.2010 o 21:11 przez soldi22
soldi22
średnio wygląda gra Interu, trochę jakbyśmy się cofnęli w do czasów gry sprzed-Mourinho...Mariga jeszcze nie gotowy na pierwszy skład.
30.08.2010 o 20:28 przez pomiot
pomiot
Quaresma<img src="/files/emoticons/35" alt=" ?? " /> On już nie gra w Interze<img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " /> Szkoda tylko, że gra ten drewniak Chivu.
30.08.2010 o 20:28 przez Vancore
Vancore
Jest Mariga bardzo mnie to cieszy. Martwi za to brak Quaresmy jak juz zdazyl napomniec Filip.
30.08.2010 o 20:26 przez Filip©
Filip©
a gdzie Quaresma?! BENITEZ WON!
30.08.2010 o 20:25 przez Dzyl
Dzyl
Chivu ;/ no i Coutinho nie ma w pierwszej jedenastce, szkoda ;/ ale wygramy to, dobrze że chociaż jest Mariga zamiast Dekiego <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
30.08.2010 o 20:25 przez Omen
Omen
Co tam robi Chivu?Gdyby był Maicon i Motta byłoby optymalnie no cóż poczekajmy!
30.08.2010 o 20:22 przez dawid84
dawid84
Żeby tylko Benitez nie wymyślił ponownie śmiesznego ustawienia 4-3-1-2 zamiast 4-2-3-1 i dziwnej taktyki bo z Atletico przez Rafę chłopaki w ogóle nie wiedzieli co maja grać panował chaos<img src="/files/emoticons/28" alt="&lt;smile&gt;" />
30.08.2010 o 20:20 przez Brising
Brising
Brak Santona w pierwszej <img src="/files/emoticons/27" alt=" :| " />
30.08.2010 o 20:19 przez zahor
zahor
Chivu? Ciekawe czemu nie Santon, może przez tą kontuzję.
30.08.2010 o 20:17 przez Czarno-Niebieski
Czarno-Niebieski
szkoda ze Felippe nie w pierwszej <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
30.08.2010 o 20:16 przez Glonojad
Glonojad
Skład optymalny, jak będzie prowadzenie na 25 minut może wejść Couthino, cieszę się, że Mariga jest w pierwszej 11 ;)
30.08.2010 o 20:16 przez Mate1908
Mate1908
Świetny skład <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> Cieszy obecność Marigi w pierwszej jedenastce. Trzeba wygrać ten mecz. Forza Inter!

Shoutbox

Claudio 24.06.2026 15:17

najsmieszniejsze w tej calej historii w ktorej Xabi Alonso przekonal Palestre i obiecal mu pewny sklad byloby to jakby Chelsea grala nadal gowno, a Xabi po 10 kolejkach zostal wywalony, a nastepny trener pomijalby Palestre

Tifosinho 24.06.2026 15:02

Ciekawe czy Grimaldo potrafi na prawej grać?

Jacenty 24.06.2026 14:31

na Trenta nie ma szans, Mourinho widzi zarówno jego jak i Dumfriesa na prawej obronie, i mają dostać więcej przestrzeni do ataku, podczas gdy lewa obrona ma bardziej zabezpieczać tyły

Kredence 24.06.2026 14:27

To i tak mało bo oni dają na 8-9 lat xd

Kredence 24.06.2026 14:27

6 letni kontrakt dostał Palestra

Lopez 24.06.2026 14:21

jak sie tam w tej chelsea wypier....li na ten swój głupi ryj, to mam nadzieję, że nasi odpuszczą sobie jego sprowadzenie itp itd

Lopez 24.06.2026 14:14

mam nadzieję, że oprócz niego mają jeszcze inne alternatywy

Lopez 24.06.2026 14:13

jeszcze mamy wspaniałą alternatywę w postaci cambiasso

Lopez 24.06.2026 14:12

zarabiamy hajsy w LM itd a dalej musimy żebrać o zawodników, oglądać 10x każde euro i negocjowac pół roku zanim dopniemy transfer.

Claudio 24.06.2026 14:11

podobnie jak Paz, Wes też nie garnął się do Interu

Lopez 24.06.2026 14:11

jak sobie pomyśle, że darmian będzie w tym klubie dalej to mi się odechciewa

Claudio 24.06.2026 14:10

Sneijder to też był transfer 10/10

Claudio 24.06.2026 14:10

taki Hakimi to zdarza się mega rzadko. Wspaniały to był transfer. Żałuję, że nie robimy ostatnio z Realem transferów.

Tifosinho 24.06.2026 14:10

Trenta*

Tifosinho 24.06.2026 14:10

Może jeśli Nasi usiądą z Perezem do rozmów o Pazie to od razu o wypożyczenie Trenera zapytają?

Lopez 24.06.2026 14:08

ale to były inne czasy

Tifosinho 24.06.2026 14:08

I to był piłkarz sprawdzony na wysokim poziomie. Gwarant jakości

Lopez 24.06.2026 14:07

dokładnie

Tifosinho 24.06.2026 14:07

Cisza, cisza i nagle transfer

Tifosinho 24.06.2026 14:07

Majstersztykiem był Hakimi

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29493

Liczba newsów: 53359

Liczba komentarzy: 625343

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się