Wywiady z piłkarzami

Guarin: Za wsparcie chciałbym podziękować na boisku (11)

Autor:
Źródło: inter.it
ponad 11 lat temu
199
11

Wiele wskazuje na to, że wszystkie złe emocje wokół zdarzeń z ostatniego okienka transferowego Fredy Guarin ma już dawno za sobą i w pełni skupia się na swoich obowiązkach jako piłkarz Interu Mediolan. Dziś pracujący dla stacji Sky Sport 24 Andrea Paventi przeprowadził w Appiano Gentile wywiad z Kolumbijczykiem. 

 

Na temat owianej złą sławą wymiany z Juventusem:

- Kiedy okienko transferowe wreszcie się zamknęło mogłem z powrotem skupić się na tym co zawsze czyli dawaniu z siebie jak najwięcej dla Interu. Wróciłem do profesjonalizmu i ciężkiej pracy. To są rzeczy, które ze swojej strony mogę zagwarantować zespołowi. Jestem spokojny. Zawsze ciężko trenowałem, dając z siebie wszystko. Ostatnie zdarzenia, które mam za sobą pozwoliły mi się wiele nauczyć w postawie zarówno na boisku jak i poza nim. W swojej karierze poznałem wiele osób i miałem szczęście, że mogłem zebrać tyle doświadczeń. To pomoże mi w przyszłości. Teraz jestem szczęśliwy i czuję się komfortowo. 

 

Więcej przemyśleń po styczniowych wydarzeniach: 

Myślę, że po tym co się wydarzyło wokół mnie, muszę pracować jeszcze ciężej. Z różnych powodów fani oczekują teraz ode mnie więcej. Ja sam czuję, że powinienem dać z siebie więcej drużynie. Chcę stawać się lepszym piłkarzem, wrócić z tym zespołem do regularnego wygrywania, dać z siebie wszystko dla Interu. Szczególnie dla kibiców, którzy wierzyli we mnie od samego początku i zrobili prawie wszystko co mogli żebym został w Mediolanie. Teraz jestem im winien przysługę. Dojdę do tego krok po kroku. 

 

Jak wyglądają Twoje relacje z kibicami po Twoich gestach i tym jak Cię przyjęli przed meczem z Fiorentiną?

- Piłkarze zawsze potrzebują wsparcia swoich kibiców i zawsze powinni odpowiadać jeśli takie dostają. Jedynym miejscem gdzie mogę podziękować za to ile wsparcia dostałem od kibiców Interu jest boisko. Bardzo, naprawdę bardzo doceniam to co robią. 

 

Kilka słów na temat aktualnej dyspozycji Interu:

 - Na szczęście wygraliśmy dwa spotkania. Z mojej perspektywy uważam, że miało to na nas dobry wpływ. Wszyscy razem jako drużyna chcemy wygrywać kolejne mecze. Od jakiegoś czasu nie strzeliłem? No tak, oczywiście, że lubię strzelać bramki. Jednak jeśli mam okazję żeby podać piłkę koledze, który jest w dobrej sytuacji to wybieram właśnie takie rozwiązanie. Jak Hernanes przez swoje podejście wzmocnił naszą linię pomocy? Wszyscy wiemy jak dobrym jest piłkarzem i do tego wspaniałym człowiekiem. Jako zespół potrzebujemy w swoich szeregach wielkich nazwisk jak on. To pozwoli nam budować pewność siebie, której czasem tak brakuje. Na boisku potrafimy zaprezentować się bardzo dobrze, do tego z każdym meczem myślimy nad tym co można zrobić lepiej. 

 

Nawet Erick Thohir wspominał o pracy sędziów w swoich wypowiedziach. Co ciekawe ostatni rzut karny dla Interu (08.05.2013) został podyktowany po faulu na Guarinie: 

- Od tamtego karnego minęło już bardzo wiele czasu. Frustrujące jest to, że po każdym meczu można wszystko dokładnie obejrzeć na zapisie wideo. Jednak nie uważam żeby było to dla mnie jako piłkarza pole do wypowiedzi. Ewentualne interwencje leżą po stronie władz klubu. 

 

O czym Kolumbijczyk rozmawiał z Prezydentem Interu pod koniec mercato?

- Wszystko co powiedział Prezydent płynęło prosto z serca, z wartości takich jak rodzina, które są tak ważne w Interze. To jest coś co ma tutaj największe znaczenie. On doskonale wiedział jakiego typu zawodnikiem jestem. Czy rozmawialiśmy o nowej umowie? Tak, rozmawialiśmy. Omawiamy ją już prawie od roku i myślę, że już w najbliższym czasie coś z tego wyjdzie. 

 

Przed nami kluczowe miesiące przed Mistrzostwami Świata w Brazylii. Co Guarin musi zrobić żeby odnaleźć się w roli lidera?

- Zobaczymy co przyjdzie z czasem. Jedyne o co mogę prosić moich kolegów z drużyny i kibiców to ich wiara i wsparcie, którego już teraz tak wiele od nich dostaje. Moi partnerzy na boisku wiedzą co mogę zaoferować zespołowi w czasie gry. 

 

Przed meczem z Romą:

- Trener mówi, że liczy na wykorzystanie całego mojego potencjału? Rzeczywiście, cały czas mogę się poprawiać w wielu aspektach. Trener wie na co mnie stać, on wiele mi pomógł i dzięki temu mogę być zrelaksowany ponieważ wiem, że cały czas mam możliwość rozwoju. Mogę dać z siebie jeszcze więcej. Teraz dla nas dobrą grą będą solidne występy co tydzień. Roma jest fantastycznym zespołem, który w tym sezonie świetnie prezentuje się w lidze. W naszych głowach jest jednak tylko jedna myśl: wygrać każdy mecz. Nie udało nam się tego osiągnąć z Cagliari ale wcześniej wygraliśmy dwa spotkania ponieważ pokazaliśmy dobrą grę i wiele determinacji. To czego tak wymaga trener Mazzarri. 

 

Guarin na boisku bywa wybuchowy jednak poza nim wydaję się mieć mniej animuszu. Dziennikarze wypytali jednak o kolejne komentarze odnośnie kibiców:

- Oczywiście, że jest wiele rzeczy, które chciałbym im przekazać. Jednak tak jak mówiłem, najodpowiedniejszym miejscem na podziękowania będzie boisko. Teraz mogę tylko skorzystać z obecności Waszych kamer i podziękować wszystkim tym, którzy wspierali mnie i wspierają także dziś. To było ważne kiedy byłem blisko podjęcia decyzji, która nie miała nic wspólnego z tym co czułem. Teraz jestem już tutaj na sto procent i znów zacząłem myśleć o sobie jako części Interu. Jeszcze raz kłaniam się tym, którzy wierzyli we mnie i w to co potrafię zrobić grając w piłkę. Czy długo bym się zastanawiał gdyby Thohir zaproponował mi kontrakt do końca kariery? Nie, nie zawahałbym się nawet na chwilę.  

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Carlos Augusto

Carlos Augusto: Wyjście na boisko w tej koszulce to dla mnie wielki zaszczyt (0)

04.10
09:12
Denzel Dumfries

Dumfries: Ważne było zwycięstwo, jesteśmy zadowoleni, rozegraliśmy świetny mecz (0)

01.10
03:46

Komentarze (11)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
27.02.2014 o 10:19 przez LuisSuarez
LuisSuarez
to racja pewnie wolalby wpuscic wtedy Mudingayia. mam nadzieje ze Thohir to widzi i bedziemy mieli w lecie nowego trenera
27.02.2014 o 09:03 przez kibol123
kibol123
masz racje bo zbyszek ustawa go w srodku a on i tka na to skrzydlo ciagnie bo musi grac za siebie i za dzonatana ale nie boj sie jakby nie gral guarin w srodku to pewnie pierwszeństwo mieliby Kuzma/Cambi/Mudin Mazzari to debil ja nie rozumeim za co on tak nienawidzi Kovacicia i Icardiego bo to ewidentnie widac
26.02.2014 o 21:58 przez Kusy
Kusy
dobrze, że został z Nami :)
26.02.2014 o 18:37 przez LuisSuarez
LuisSuarez
Kibol123- moim zdaniem jak juz pisalem Guarin jest bardzo dobrym zawodnikiem jednak kazdy ma swoje plusy i minusy. Guarin jest pomocnikiem ale niema kreatywnosci to troche jezdziec bez glowy i dla mnie niech zostanie jak najbardziej ale powinien grac jako ofensywny skrzydlowy ala Roben wtedy przyda sie nam w 100%. Inaczej odbiera miejsce takiemu talentowi jak Kovacic a durny Mazzari tego nie widzi i woli wpuscic chlopa co ma 27 -30 lat. Dlatego JAKOSC Guarin ma ale na odpowiedniej pozycji. Bo moim zdaniem na pozycji srodkowego pomocnika wiecej Jakosci ma np. Hernanes Kovacic czy Cambiasso w formie. Tylko moje zdanie
26.02.2014 o 17:52 przez kibol123
kibol123
Nie rozumiem gosci co cisna i cisneli po Guarinie czy on pocisnol jakos inter i jego kibicow w wyiedzie nie tylko powiedzial ze to klub go zle potraktowal zreszta tak bylo jak z wesem Guarin nam daje taka jakosc jakiej nie daje nam nikt w teamie
26.02.2014 o 12:29 przez piotrekninter
piotrekninter
widac u niego wole walki
jak czytam te komentarze to czasami sie zastanawiam czy to napewno pilkarze, ladne skladne zdania....pracuja korektorzy :)
26.02.2014 o 11:57 przez pasek_9
pasek_9
Luis Suarez-zgadzam się z Tobą
26.02.2014 o 11:05 przez samum
samum
Teraz masz przynajmniej z kim pograc jak przyszedl Hernanes !! !! !pomoc skrzydlowy guarin alvarez (w formie) i Hernanes i jest sila !! !! ! FORZA Freddy !! !! !!
26.02.2014 o 10:31 przez LuisSuarez
LuisSuarez
Zycze ci chlopie aby po sezonie nowym trenerem zostal F. De Boer. Ktory gra systemem 4-3-3 i ustawi cie jako skrzydlowego gdzie bedziesz mogl pokazac twoje Wielkie mozliwosci
26.02.2014 o 08:33 przez Piotrekfci
Piotrekfci
FORZA FRED !! ! wiele dobrego może dać, ale jeżeli tak jak mowi będzie dawał 100% siebie -- liczę, że ta chęć poświęcania się nie jest związana tylko i wyłącznie z chęcią gry na MŚ
25.02.2014 o 22:51 przez cuba
cuba
Myślę że bardzo dużo w tym realizmu i szczerości a dodając to cieszę się że jest i jestem pewien że nie raz jeszcze wygra dla nas spotkanie,myślę że potrzebuje strzelić bramkę najlepiej z kimś konkretnym i teraz z Romą jest szansa,wiem że różowo nie jest w naszym zespole ale wierzę że damy radę i Liga Europejska mnie też zadowala,oczywiście każdy ma swoje zdanie :)

Shoutbox

Claudio 04.10.2025 23:27

Dobrze ze Dimarco kolejny bardzo dobry mecz. Brakowało jego dobrej formy

VVujek 04.10.2025 22:53

W końcu dobry mecz Barelli od niepamiętnych czasów

Cny 04.10.2025 22:01

jest to wyczyn grając prawie wszystko w klubie który wygrywa 2/3 meczów xd

Cny 04.10.2025 22:00

no no jeszcze dwa mecze i historii ostatnich meczów na flashscorze Miki nie będzie miał ani gola ani asysty

AveCaesar 04.10.2025 21:45

To chyba bardziej było 3-5-1-1 z Fratem za Pio

Claudio 04.10.2025 21:42

🗣️ Xavi Hernández: "W 2008 roku miałem szansę dołączyć do Interu. ale moim priorytetem zawsze była Barcelona. "

Cny 04.10.2025 21:31

i kto ma tam wykończyć

Cny 04.10.2025 21:31

te 3-4-2-1 to nie wiem czy zadziała. Pio na szpicy ale większość czasu walczył w bocznym sektorze tyłem do bramki.

Cny 04.10.2025 21:29

nadzieja w Kivu że dotrze do niego i LH bo Brazylijczyk całkiem po za grą

broda4991 04.10.2025 21:22

Po stratach*

broda4991 04.10.2025 21:22

Diouf jest tragiczny. Jak dziecko we mgle. Po strach wraca wolniej niż spacerem. Pięknie utopione 25mln

Xucatlan 04.10.2025 21:22

Z Oaktree ciężko będzie o transfery typu stary Young.

Cny 04.10.2025 21:21

odpad maktominej dał Napoli mistrza

Dyl87 04.10.2025 21:02

Transfery trzeba robić z Ligi Angielskiej a nie z Francuskiej stary Young super śmigał

ZnawcaCalcio 04.10.2025 21:01

to już pytanie do naszego zarządu

ZnawcaCalcio 04.10.2025 21:01

WakashimazuKen 04.10.2025 20:44 To po co został kupiony ? Jest tragiczny .

Cny 04.10.2025 20:48

Claudio AI nie może się mylić w ich ocenie :p

WakashimazuKen 04.10.2025 20:44

To po co został kupiony ? Jest tragiczny .

ZnawcaCalcio 04.10.2025 20:33

po prostu to nie jest wahadłowy

ZnawcaCalcio 04.10.2025 20:33

Mi się wydaje, że Henrique niekoniecznie jest tak słaby

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszym piłkarzem Interu w meczu z Cremonese był:

Polls answer

Publicystyka

Analiza taktyczna PSG Luisa Enrique (4)

29.05
15:15

Luis Enrique - Od boiska po ławkę trenerską (3)

28.05
17:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    6

    12

  • 2

    Milan

    5

    12

  • 3

    Napoli

    5

    12

  • 4

    Roma

    5

    12

  • 5

    Juventus

    5

    11

  • 6

    Atalanta

    6

    10

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Christian Pulisic

    4

  • 2

    Kevin De Bruyne

    3

  • 3

    Marcus Thuram-Ulien

    3

  • 4

    Nico Paz

    3

  • 5

    Riccardo Orsolini

    3

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28264

Liczba newsów: 51642

Liczba komentarzy: 607545

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się