Inter wygrywa z Fiorentiną 2-1, nie brakowało emocji (46)

około 2 miesiące temu
3373
46
Mauro Icardi Karny Fiorentina

Inter Mediolan wygrał mecz otwierający 6. kolejkę Serie A z Fiorentiną 2-1 po bramkach Icardiego oraz D'Ambrosio, dla gości strzelił Federico Chiesa.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków przyjezdnych. Drużyna z Florencji nastawiona na walkę o 3 punkty od pierwszych minut stosowała wysoki pressing, a już w 4. minucie miała szansę na zdobycie pierwszej bramki. Piłka została zagrana na przedpole do Kevina Mirallasa, Belg po jej przyjęciu oddał mocny strzał po ziemi w słupek, Nerazzurri oddalili jednak zagrożenie. Sytuacja nie zmieniała się przez kilkanaście minut, po których to do głosu doszli Mediolańczycy. Pierwszą lepszą okazję miał będący ostatnio w dobrej dyspozycji Antonio Candreva, dobijał z woleja futbolówkę, ta jednak o nieznaczną wysokość przeleciała ponad poprzeczką. Krótki fragment gry później Włoch otrzymał kapitalne podanie od swojego rodaka, Danilo D'Ambrosio, odegrał w pole karne do Ivana Perisicia, a Chorwat niewiele przestrzelił obok lewego słupka bramki. Choć gra goście nie potrafili przeprowadzić ciekawych ataków przez około 20 minut to w końcu stworzyli zagrożenie w polu karnym Interu. Strata na przedpolu przez Marcelo Brozovicia, piłkę przejęli goście, szybkie odegranie do Giovanniego Simeone, Argentyńczyk miał stuprocentową okazję i został sam na sam z Samirem Handanoviciem, kapitalną interwencją popisał się Słoweniec i wybronił strzał po ziemi. Pod koniec pierwszej połowy w akcji mogliśmy oglądać ponownie Antonio Candrevę, wrzucał on piłkę do Mauro Icardiego, po drodze dotknęła ona ręki obrońcy Violi, sędzia Mazzoleni nakazał grać dalej. Chwilę później otrzymał on na słuchawkę wiadomość o wątpliwej sytuacji. Arbiter wybiegł poza boisko w celu jej zweryfikowania, minutę później po obejrzeniu  powtórki podjął on decyzję i wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mauro Icardi i pewnym, silnym strzałem po ziemi w prawy róg bramki pokonał Lafonta. Wynik spotkania nie zmienił się do przerwy.

W drugą połowę ponownie lepiej weszli zawodnicy gości, od pierwszych minut stosowali wysoki pressing i opłaciło im się to. W 53. minucie gry błąd na przedpolu popełnił Radja Nainggolan, który niepotrzebnie próbował dryblingu, piłkę przejął wychowanek Interu, Marco Benassi, po chwili zagrana ona została  do Federico Chiesy, a ten oddał strzał w taki sposób, że futbolówka odbiła się od kolana Milana Skriniara i całkowicie zaskoczyła Samira Handanovicia, bramkarz Interu odprowadził ją wzrokiem do własnej bramki. Inter zaczął się gubić, Inter popełniał wiele głupich błędów, niepewnie grała dziś cała pomoc, świetnie wykorzystywali to zawodnicy Fiorentiny z naciskiem na Federico Chiesę, który rozgrywał dziś kapitalne spotkanie. Biegał on niemalże po całym boisku, wdawał się w pojedynki z Interistami, często wychodził z nich zwycięsko. Po kilku takich bliski opuszczenia boiska był Kwadwo Asamoah, Ghańczyk faulował młodego Włocha w kilku sytuacjach, arbiter był jednak pobłażliwy. Wydawało się, iż Inter całkowicie stracił panowanie nad spotkaniem, ale już wiele razy przekonywaliśmy się o tym jak szalony jest ten klub i nie można tracić w nich wiary. Wystarczyła jedna akcja w 77. minucie, szybkie wyrzucenie piłki z autu, przejął ją Danilo D'Ambrosio, zagrał na jeden kontakt z Mauro Icardim by następnie stanąć 1 na 1 z Lafontem, strzał był na tyle mocny iż zdołał przebić rękawice bramkarza gospodarzy i piłka zatrzepotała w siatce. Włoch na pewno zasłużył na wysoką ocenę po tym spotkaniu, oddał wszystkie siły, brał udział w akcjach ofensywnych nie zapominając o defensywie, wygrywał pojedynki z Federico Chiesą, którego tego dnia ciężko było zatrzymać. Do końca tego starcia nic już się nie zmieniło, kibice na stadionie obejrzeli 3 bramki, w końcu po ponad 360 minutach przełamał się Mauro Icardi, a Inter po raz pierwszy w tym sezonie wygrał na Stadio Giuseppe Meazza.

INTER: 1 Handanović; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, Skriniar, 18 Asamoah; 8 Vecino (68' Keita), 77 Brozovic; 87 Candreva (58' Politano), 14 Nainggolan, 44 Perisic (88' Gagliardini); 9 Icardi.

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 5 Gagliardini, 10 Lautaro, 11 Keita, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 16 Politano, 20 Borja Valero, 29 Dalbert.

Trener: Luciano Spalletti

FIORENTINA: 1 Lafont; 4 Milenkovic, 20 Pezzella, 31 Vitor Hugo, 3 Biraghi; 24 Benassi (84' Vlahovic), 17 Veretout, 26 Fernandes (64' Gerson); 25 Chiesa, 9 Simeone (55' Pjaca), 11 Mirallas.

Ławka rezerwowych: 69 Dragowski, 2 Laurini, 5 Ceccherini, 6 Norgaard, 7 Eysseric, 8 Gerson, 10 Pjaca, 14 Dabo, 16 Hancko, 28 Vlahovic, 34 Diks, 77 Thereau.

Trener: Stefano Pioli

Sędzia główny: Mazzoleni
Asystenci: Del Giovane, Longo
Czwarty sędzia: Marinelli
Sędziowie VAR: Irrati, Vivenzi

Koncert Joao Mario i pogrom - Inter 5-0 Genoa (51)

03.11
13:57
Serie A

12. kolejka Serie A - podsumowanie i skróty meczów (3)

Piotrekfci
Storn ciekawa statystyka. Proponowałbym do tego dodać jednak ilość nieudanych podań (strat) myślę że wtedy aż tak kolorowo to nie będzie wyglądało. Straty w środku pola więc jak pisałem koledzy później dwoja się i Troja aby naprawić jego błędy. Do tego co on grał pod koniec zeszłego sezonu jeszcze bardzo daleko tak więc nie ma czym się podniecać tylko liczyć że obudzi się i zacznie być dokładniejszy w tym co robi a wtedy będziemy mogli go wychwalac :)
26.09.2018 o 12:18 przez Jacenty
+1
Jacenty
Udało się zdobyć 3 pkty z bardzo trudnym, będącym w gazie rywalem i to jest najważniejsze. Tempo chwilami było bardzo wysokie i bałem się o powtórkę z Torino, ale na szczęście nie miało to miejsca. Fiorentina była bardzo niewygodnym przeciwnikiem i nie grała źle, może jeszcze w tym roku namieszać, tak jak napisał IlCapitano... Co do naszej gry, to szczególnie przy prowadzeniu, czy to 1-0 czy 2-1, ewidentnie brakowało piłkarza, który inteligentnie przytrzymałby piłkę, zwolnił tempo gry, zmusił rywala do biegania i pozwolił naszym piłkarzom odpocząć, zamiast napędzać kolejna akcję z bramki pod bramkę. Brozovic zagrał bardzo dobrze i powoli wyrasta na świetnego registę, ale momentami brak mu wsparcia od Vecino/9ggolana. Szwankowało również ostatnie podanie, bo mogliśmy stworzyć 3-4 sytuacje, gdzie ktoś wyszedłby praktycznie sam na sam, ale brakowało albo celności, albo podanie było za mocne, za słabe lub nie do tego partnera. Ogólnie można być umiarkowanym optymista, bo widać, że nabieramy rozpędu.

Aha. Tak, jak podobała mi się gra Chiesy w ostatnich miesiącach, tak wczoraj zniesmaczył mnie swoimi wywrotkami i próbami wymuszenia karnego. Piruety i machanie rękoma nie przystoi tak obiecującemu piłkarzowi.
26.09.2018 o 12:13 przez zv0d
zv0d
podpadne w alkoholizm przy takim graniu ...
26.09.2018 o 10:45 przez IlCapitano
+6
IlCapitano
Ważna wygrana z bardzo mocnym rywalem. Fiołki napsują w tym sezonie sporo krwi faworytom. A co do nas, to sytuacja jest jasna: w sobotę musimy najmniejszym nakładem sił wypunktować Cagliari i jedziemy do Eindhoven po zwycięstwo, które zrobi nam dobrą sytuację w grupie.
26.09.2018 o 09:13 przez Bartek-32
Bartek-32
Sete 100 % popieram. W pierwszej połowie bylem zdumiony. Graliśmy z pasją. Nie licząc pierwszych 40 sekund kiedy zaliczylismy chyba 4 głupie straty
26.09.2018 o 08:49 przez SETE
SETE
Oczywiscie , ze nie wszystko wyglada tak jakbysmy sobie zyczyli, ale jednego nie mozna temu zespolowi odmowic...zaangazowania i charakteru a z tym roznie w ostatnich latach bywalo. Sporo nowych zawdonikow przyszlo w lecie + mundial + troche kontuzji i niestety na zgranie zespolu musimy jeszcze poczekac. Ja patrze z optymizmem gdyz raz ze nie mamy jeszcze odpowiedniej formy a odprawilismy w ostatnim tygodniu Totki, Sampe i Viole. Personalnie wczoraj Handa, Skriniar, DeVrij, DD super. Najslabiej Perisic i Vecino.
26.09.2018 o 07:58 przez Kazam
+1
Kazam
Kolejny już mecz z pełnym wachlarzem emocji, cały Inter. Pierwsza połowa przyzwoita, widać było dużą chęć gry, trochę błędów i szczęśliwe zakończenie wykorzystanym karnym przez Ikara. Druga połowa to już niestety "stary dobry Inter" - z dużą niedokładnością podań, nadmierną schematycznością i nieporadnością w wyprowadzaniu piłki (Viola bardzo wysoko ustawiona, podchodziła kilkoma zawodnikami niebezpiecznie blisko naszej 11). W ostatecznym rozrachunku zespół na plus, chłopaków nie podłamał całkiem przypadkowy gol po uderzeniu Chiesy. Najbardziej rozczarował mnie Perisic i Najgo, Brozowik ma w ciągu meczu kilka naprawdę dobrych zagrań i równocześnie kilka tragicznych (głupie straty, niepotrzebne przetrzymywanie piłki). Mam wrażenie, że się rozkręcamy. Nie jest to jeszcze taki Inter, jaki chcemy oglądać, ale każdy punkt jest ważny, trzeba poczekać. Ps. Bardzo chciałbym Chiese u nas, niesamowity jest ten dzieciak
26.09.2018 o 07:53 przez tkropkab2
tkropkab2
Znowu wynik lepszy od gry, ale trzeba zbierac punkty, juz za duzo ich straciliśmy. Martwi troche to, że nie mamy środka pola, duzo glupich strat. Handa chociaz rqz sie rzucil i obronil strzal Simeone.

5 [Inter] Roberto Gagliardini 11.778 198

Jak gość nie spuści z tonu to możemy spać spokojniej, choć może być problem z godnym zastępstwem.
26.09.2018 o 07:26 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Znowu zrobiło się głośno w środowisku Interu i w mediach o złym sędziowaniu (varowaniu) I znów nagle ni stąd ni z owat sędzia decyduje się na var gdzie w innych warunkach pewnie olałby ciepłym moczem naszych. Śmiech na sali. Co do gry naszych to obrona poza Asamoah który miał sporo problemów z Chiesa i błędzie Skriniara ocenić można bardzo pozytywnie. W szczególności Dambrosio. Miał dzień konia. Piękny gol. Brawo! Co do pomocy to chyba nic dobrego nie można napisać. Brozovic - vecino jakąś porażka. Jak dzieci we mgle. Zero skupienia i dokładności. Parę razy karygodne wręcz zagrania po których reszta musiala się pocic aby nie stracić gola. Najgo ciut lepiej ale i tak podobnie do nich. Po jego stracie gol dla violi. Perisic - candreva razem wzięci o wiele gorsi niż sam Chiesa który czasem wręcz aż osmieszal naszych. Redaktor chyba w 3 kolejce po golu Perka powiedział że po przerwie reprez. zobaczymy jeszcze lepszego chorwata. Szkoda że sprawdzilo się ale o 180 stopni. Icar na plus. Pokazywał się, ładna asysta ale to wciąż mało. Ciągle bije po oczach to że przy naszych dosrodkowaniach Icar jest sam w polu karnym mając 3 rywali. Czy ten spał jest qrwa ślepy ?? Co do Keity to jak narazie taki lepszy biabiany. Na pewno jak narazie nie wart nawet 20 baniek a co dopiero 35 czy ile oni tam za niego chcą. Wydaje mi się że wiecej pożytku mielibyśmy z Karamo. W styczniu dwóch środkowych pomocników to minimum. Rafinha i ktoś na podobnym poziomie tylko bardziej Def.
26.09.2018 o 07:02 przez jacodj
jacodj
Jaki ten nasz Kochany Inter jest szalony. Wypisz wymaluj PAZZA Inter!
Ileż to nerwów trzeba przeżyć! FORZA Inter ⚫ 🔵
26.09.2018 o 06:44 przez lukasz924
lukasz924
nie wszyscy jeszcze w formie, ale jest dobrze, nie idzie idealnie ale i tak na plus jesteśmy, dobra wróżba na resztę sezonu, wstrzelimy się z meczu na mecz, bedzie dobrze
26.09.2018 o 05:30 przez Bartek-32
Bartek-32
Wygrywamy mecze nawet jak nie idzie. Dobry znak
26.09.2018 o 01:10 przez WirtuozTaktyki
WirtuozTaktyki
Cieszy forma Candrevy, Brozovicia, a także gol Icardiego.
26.09.2018 o 00:20 przez Endru
Endru
DD sie odpalil w odpowiednim momencie. Przeraza mnie fakt, ze obecnie Candreva prezentuje lepsza forme od Ivana oby Perek sie ogarnal. Vecino dzis za wiele nie wnosil, generalnie za duzo ten mecz nie wyjasnil. Podobal mi sie Keita po wejsciu i Politano.
26.09.2018 o 00:15 przez RedKhmer
RedKhmer
Cieszy niezła forma Candrevy i mimo narzekań na Naingollana to uważam, że zagrał lepiej niż z Sampdorią. Dużo walczył i kilka podań poszło do Icardiego. Perisic nie widoczny i lepiej by z Cagliari zagrał Balde. Dalej uważam, że obok Brozovica musi grać Radja a przed nimi Lautaro. Bez tego niema szans na składne akcje w środku a właśnie jedna taka akcja dała bramkę D'Ambrosio. Vecino od 55 minuty oddychał rękawami, spóźniał się i rozwalił cały środek pomocy. Na tej pozycji Radja zagra dużo lepiej a na pozycji Radji poradzi sobie Lautaro. Niech Łysy w końcu spróbuje takiego ustawienia w następnym meczu.
25.09.2018 o 23:55 przez Kebo
+4
Kebo
Gra ponownie bez szału, ale to bardzo ważne zwycięstwo. Jak Lautaro wróci do pełni formy to nie widzę innego wyjścia jak jego gra na 10-tce i cofnięcie Radji obok Brozovicia.
25.09.2018 o 23:46 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Cały Inter pierwsza połowa pod cała katrola a 2 to jak zwykle dobrze że się obudzili i strzelili po ładnej i składnej akcji,dobrze że wygraliśmy
25.09.2018 o 23:45 przez Kondzik
+2
Kondzik
Cieżki przeciwnik i ważne 3 pkt. To buduje atmosferę w drużynie. Vecino strzelil dla nas meega wazne bramki ale sadze ze ten pan powinien troche posiedziec na lawce. Lautaro ledwie po kontuzji wiec o jakim graniu my mówimy. Pniemy się w góre tabeli i to najważniejsze, nie ważny styl, ilość bramek i czas strzelonych bramek. Liczą się 3pkt !! Forza Inter !!
25.09.2018 o 23:35 przez pluto11
pluto11
Mecz dwóch połów, w pierwszej jako tako szło stwarzalismy okazję i gra się kleila ale za to w drugiej to już totalny piach, Fiora wsiada na nas wyżej i zaczęliśmy się gubic. Ogólnie brawo za 3 pkt ale trzeba wyeliminować tak duża ilość strat i niedokladnych podań. No i najważniejsze zacząć grać kombinacyjnie z pierwszej piłki co było widać przy drugim golu bo na wrzutka h to my nie pociągnie my tego sezonu
25.09.2018 o 23:35 przez davi23
davi23
Chiesa won. Debilnie się momentami zachowuje, co z tego, że walczak.

Mecz I poł OK ale w II, nie wiem co się stało. Poza golem to sporo błędów.

Kiedy zagra Lautaro? nigdy?
25.09.2018 o 23:29 przez Diaby_10
+1
Diaby_10
Wylysieje osiwieje i zawału dostanę ... Możemy mówić o dużym szczęściu , jak ja bym chciał tego Chiese u nas !
25.09.2018 o 23:22 przez Claudio
+3
Claudio
Nieprawdopodobne emocje.
Nie ma co ukrywać że strasznie się męczyliśmy. Viola oddała serducho w tym meczu i była strasznie niewygodnym rywalem. Najważniejsze 3pkt.
Teraz u siebie ograć Cagliari, a później bardzo ważny mecz w Eindhoven.
Musi być dobrze.
25.09.2018 o 23:20 przez Interfan17
Interfan17
Bardzo ważne 3 pkt. z mocnym rywalem. Wielkie brawa 🤗🤗 Mam nadzieję, że ta maszyna się już na dobre rozkręci☺️
25.09.2018 o 23:17 przez Ibra1908
Ibra1908
Ufff, kolejny raz stresik do samego końca, ale najważniejszy komplet punktów! :)
25.09.2018 o 23:14 przez Gajdzik
+1
Gajdzik
Pierwsza połowa nie najgorsza, ale w drugiej mocno nasi się pogubili, ale całe szczęście udało się wpakować drugą bramkę i dowieść wynik do końca, bardzo cenne 3 pkt. !! Forza Inter !!
25.09.2018 o 23:04 przez Lovato
Lovato
Dobrze Fiorentina miała podobną ilość strat co Inter i wyszedł mecz D'Ambrosio. Nainggolan kolejny mecz nie widoczny, według mnie w tym zespole na tej pozycji on kompletnie nie pasuje. Za Perisicia powinien Balde wejść następnym razem bo nie ma co liczyć na kolejnego zawodnika widmo że mu wyjdzie jedno perfekcyjne podanie lub strzał na cały mecz.
25.09.2018 o 22:59 przez lrogas83
+1
lrogas83
Udało się !! ! Ninja słabo, przy straconej bramce dramat. Na szczęście są 3 punkty i pchniemy się w górę tabeli. Martwi mnie mała ilość sytuacji strzeleckich, dochodzimy przed pole karne i się gubimy, albo inaczej widać brak zgrania.