Inter 3 - 1 Roma| Przyjęcie godne mistrza (23)

Źródło: inf. własna
prawie 3 lata temu
2898
23

Inter przyjął Romę po mistrzowsku i pokazał rywalom, że mimo drugiego garnituru potrafi pokonać stołeczny zespół. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a Nerrazzuri dążą do przekroczenia granicy 90 punktów w tabeli.

Mecz rozpoczął się od wyraźnej dominacji rzymian. Przez pierwsze 10 minut Inter nie znalazł się w polu karnym przeciwnika, kiedy Giallorossi podjęli kilka prób zdobycia gola. Niestety na niewiele się to zdało. Piłkarze Conte przeczekawszy ten okres, przejęli inicjatywę około 10. minuty. Darmian po składnej akcji w środku pola przyjął piłkę na skrzydle, dobiegł na wysokość pola bramkowego, dośrodkował cofając piłkę. Piłka trafiła do Brozovicia w środku pola karnego, a ten oddał strzał zdobywając bramkę. Następnie okazje do podwyższenia wyniku mieli Barella i Vecino, niestety ten ostatni po zgraniu piłki przez Lukaku w polu karnym uderzył ją obok bramki Fuzato. W 20. minucie Lukaku przyjął długie podanie i pobiegł w stronę pola karnego. Niestety w polu karnym zastał dwóch obrońców Romy, nie podjął więc ryzyka kontyunuowania akcji na własny rachunek, podał piłkę do tyłu do wbiegającego Vecino, a ten mierzonym strzałem podwyższył wynik na 2:0!

Chwilę później próby zdobycia bramki podjął się Cristante, jednak bezskutecznie. Radu pewnie interweniował. W 28. minucie po źle rozegranym rzucie rożnym Romy, na wolne pole zaczął wybiegać Sanchez, został jednak bezceremonialnie zatrzymany przez pociągnięcie ręką za ramię przez Davide Santona. Sędzia Chiffi ukarał go żółtą kartką, mimo protestów zawodników Interu, decyzja wydaje się słuszna, ponieważ Santon nie było ostatnim obrońcą przed bramką w momencie faulu. Chwilę później, Dżeko dynamicznym podaniem w pole karne aktywował Mkhitaryana, który mocnym strzałem zdobył kontaktowego gola.

W 34. minucie Sanchez w  środku pola niemal zanotował przepiękną asystę. Niemal. Vecino nie udało się zdobyć kolejnego gola. W całej akcji Sanchez nabawił się kontuzji i został zmieniony przez Lautaro Martineza. Do końca pierwszej odsłony obie drużyny kilkukrotnie tworzyły sobie groźne sytuacje, jednak zakończyła się ona prowadzeniem gospodarzy 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie, na pierwszą sytuację musieliśmy poczekać pięć minut, kiedy Perisić nie wykorzystał okazji. Dwie minuty później Pllegrini próbował strzelić bramkę z dystansu, jednak strzał był niecelny. Potem swoje próby podejmował ponownie Dzeko, który trafił jedynie w słupek oraz w kolejnej sytuacji został zatrzymany przez bramkarza Interu. W 59. minucie Inter wykonał podwójną zmianę. Na boisko weszli Sensi i Hakimi, zastępując odpowiednio Vecino i Perisicia. W 66. minucie Radu wyręczyła niecelność strzału głową Cristante. W 73. minucie Hakimi wychodząc z kontrą po podniu Sensiego oddał strzał, zamiast podać do jednego z kolegów, strzał niestety zosał zablokowany. Cztery minuty później kolejna podwójna zmiana: Young i Pinamonti za Darmiana i Lautaro, który opuścił boisko po wejściu w pierwszej połowie. Nie obyło się bez okazania niezadowolenia z tego faktu. W 90. minucie Inter wyszedł z kontrą, Hakimi dopadł do podania na własnej połowie i wytrzelił w stronę bramki Romy. W polu karnym jednak postanowił wyłożyć futbolówkę nadbiegającemu Lukaku, a ten bez problemu umieścił ją w siatce. Sędzia zakończył mecz.

Inter (3-5-2): Andrei Radu; Milan Skriniar, Andrea Ranocchia, Danilo D’Ambrosio; Matteo Darmian, Nicolo Barella, Marcelo Brozovic, Matias Vecino, Ivan Perisic; Romelu Lukaku, Alexis Sanchez.
Ławka: Samir Handanovic, Daniele Padelli, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni, Achraf Hakimi, Ashley Young, Stefano Sensi, Roberto Gagliardini, Christian Eriksen, Andrea Pinamonti, Lautaro Martinez.
Niedostępni: Aleksandar Kolarov i Arturo Vidal.

Roma (4-2-3-1): Fuzato; Karsdorp, Mancini, Kumbulla, Santon; Darboe, Cristante; Pedro, Pellegrini, Mkhitaryan; Dzeko.
Ławka: Mirante, Farelli, Ibañez, Juan Jesus, Reynolds, Bruno Peres, Villar, Pastore, El Shaarawy, Carles Perez, Zalewski, Borja Mayoral.
Niedostępni: Zaniolo, Smalling, Pau Lopez, Diawara, Spinazzola, Veretout, Calafiori.

Sędzia główny: Daniele Chiffi.
Sędziowie liniowi: Davide Imperiale i Marco Bresmes.
Sędzia techniczny: Alessandro Prontera.
VAR: Luca Pairetto i Damiano Di Iorio.

Kolejny krok w stronę Scudetto wykonany! Inter 2, Empoli 0 [SKRÓT] (12)

01.04
19:53
Kristjan Asllani Tajon Buchanan Marcus Thuram

Najwyższa wygrana Interu w tym sezonie! debiutancki gol buchanana | Frosinone 0-5 Inter (32)