Niepotrzebne nerwy, ale trzy punkty zostają w Mediolanie | Inter 2-1 Sampdoria (42)

Źródło: inf. własna
ponad 3 lata temu
4111
42

Inter rozegrał dwie całkiem różne połowy, ale podopiecznym Antonio Conte udało się ostatecznie pokonać na własnym stadionie bardzo słabą Sampdorię i utrzymują dystans punktowy nad rozpędzoną Atalantą.

Początek spotkania od razu zwiastował huraganowe ataki w wykonaniu Nerazzurrich. Już w 2. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był, bardzo aktywny od początku, Christian Eriksen. Duńczyk umieścił piłkę w siatce bramki Emila Audero, jednak chwilę później sędzie odgwizdał spalonego w tej sytuacji. Na bramkę Interu nie trzeba było jednak długo czekać. W 10. minucie oglądaliśmy prawdziwy popis czarno-niebieskich - wszystko zaczęło się od fantastycznej piętki Lautaro do Lukaku, Belg zagrał krótkim podaniem do Eriksena, a Duńczyk odwdzięczył się tym samym i ostatecznie to Romelu Lukaku - z bardzo bliskiej odległości - pokonał bramkarza przyjezdnych. Dominacja gospodarzy była ogromna, jeden gol nie zadowolił graczy Conte i nękali oni obronę przeciwnika kolejnym ofensywnymi akcjami. W 13. minucie z pięciu metrów do bramki nie trafił Antonio Candreva. W następnych minutach tempo meczu nieco spadło, a pierwszą żółtą kartkę - za atak nakładką - w tym spotkaniu obejrzał piłkarz Sampdorii - Bertolacci. Przed przerwą oglądaliśmy jeszcze obiecujący strzał Candrevy ze znacznej odległości oraz fantastyczną akcję bramkową Interu na 2-0. Ciężko stwierdzić, które rozegranie było ładniejsze. Szansę na drugie trafienie otworzył Antonio Candreva, który zagrał celnym podaniem do Lukaku, ten - dzięki świetnemu przeglądowi pola - wyłożył futbolówkę do Lautaro Martineza i Argentyńczykowi nie pozostało nic innego, tylko wpakować piłkę do siatki i zamknąć usta krytykom.

Druga część spotkania rozpoczęła się od żółtej kartki dla strzelca drugiej bramki. Chwilę później Romelu Lukaku zmarnował doskonałą okazję na strzelenie trzeciego gola dla Interu i tym samym "zamknięcie" meczu w Mediolanie. Zamiast tego Sampdoria skorzystała z chwilowego chaosu w polu karnym przeciwnika i Morten Thorsby pokonał Samira Handanovicia. Inter w swoim stylu musiał przez dalszą część spotkania drżeć o wynik. Zmiany w tym meczu rozpoczął Claudio Ranieri, który w 69. minucie posłał do gry dwóch "świeżych" piłkarzy. Conte nie pozostał mu dłużny i również przeprowadził podwójną roszadę. Na placu pojawili się dwaj wahadłowi - Moses i Biraghi. Christian Eriksen po jednym z rzutów rożnych spróbował zaskoczyć Audero podobnie, jak zrobił to w meczu z Napoli w Pucharze Włoch, jednak bramkarz Sampdorii był czujny i nie dał się pokonać niesygnalizowanym strzałem Duńczyka z rogu pola karnego.  Ostatnie dwie zmiany w Interze to wejście Borjy Valero oraz Alexisa Sancheza. Ten pierwszy mógł napytać biedy swojemu zespołowi, kiedy w końcówce faulował przeciwnika blisko a pola karnego. Na szczęście, na posterunku był nieoceniony Samir Handanović i świetnie wybronił strzał przeciwnika.

Niestety, po wznowieniu rozgrywek Inter popełnia ten sam błąd i w drugiej połowie oddaje pole gry oraz inicjatywę przeciwnikowi. Dzisiaj - na szczęście - była to słabiutka w tej kampanii Sampdoria. Mocniejsi przeciwnicy, mogą ten błąd wykorzystać.

INTER (3-4-1-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 87 Candreva, 5 Gagliardini, 23 Barella, 15 Young; 24 Eriksen; 9 Lukaku, 10 Lautaro

SAMPDORIA (4-4-1-1): 1 Audero, 24 Bereszyński, 15 Colley, 34 Yoshida, 29 Murru; 18 Thorsby, 7 Linetty, 91 Bertolacci, 14 Jankto; 11 Ramirez; 17 La Gumina

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

28.02
19:51
Bisseck

Inter wygrywa niezwykle trudne starcie z Bologną i pędzi po Scudetto! Bologna 0-1 Inter (67)

09.03
16:49

Komentarze (42)

23.06.2020 o 04:08 przez Recoba
Recoba
Zgadam się z opiniami dot. Biraghi'ego (wychowanek i to jedyny plus)
Moses'a (nieoporozumienie, nie zapomnę jego pudła z kilku metrów w meczu z Napoli - zabrał nam finał, gdzie można było powalczyć).
I teraz danie główne.
Bastoni.
Irytuje mnie ten obrońca, że jest młody i jest Wlochem to lepszy od Godina?.
Nie, to ten betonowy Pan 11mln(chyba tyle, już nie pamiętam) sobie go ubzdurał.
Kolejny gol po jego błędzie.
Nawet się nie ruszył, zawalił jeszcze z 2 ważne bramki i najważniejszą w meczu z Juve ( tego nie zapomnę i nie wybaczę jak Huigaina nie przypilnował).
Na ŁAWKĘ, łapać pokorę i Godin wskakuje za niego, wydaje mi się, że aktualnie Rano lepiej by wyglądał.
Wierzę w mistrza i w LE, tylko niech na prawdę zap.ier.dalają przez +90min do końca sezonu.
De Vrij i Eriksen - klasa światowa, szacunek.
FORZA Inter !! !💙
22.06.2020 o 14:27 przez szmaloo
szmaloo
I jak Lautaro zamknął buzie niektórym płaczkom co go do Barcelony wysyłają? pierwsza połowa bardzo dobra, ewidentnie skrzydła są do wzmocnienia, FORZA
22.06.2020 o 13:16 przez Jacenty
Jacenty
Są 3 pkty, mecz do zapomnienia. Nie zapomnę natomiast występu Biraghiego. Przecież to jest poziom drwali z Udinese... Wydaje mi się, że gdy miał piłkę przy nodze, ANI RAZU nie podał do zawodnika ustawionego na tej samej wysokości co on, a do przodu to już w ogóle. Wszystkie jego podania skierowane były do tyłu, nawet podczas kontr. To jest jednak tragiczny zawodnik, bardzo odstający poziomem od reszty.
22.06.2020 o 14:33 przez ImperatorInter
ImperatorInter
Myślę że odpowiedzią na to jest jakiś stary kot na to wahadło bo z młodych kto przychodzi z jakimś potencjałem to się nie odnajduje i to najczęściej w ofensywie. Wiem że to się trochę wyklucza zawodnik 30+ i wahadło ale oni nie mają żadnego przykładu a taki Candreva szczyt miał już lata za sobą w Lazio mimo że w tym momencie jest najlepszy z naszych na tej pozycji to i tak daleko od tego co bym chciał i co widziałem u np Maicona. Myślę że każdy z tych młodych co grają w głowie ma żeby nie zepsuć bo zaraz krytyka i dlatego taki Mouses jest lepszy od Biraghi bo on chociaż próbuje.
22.06.2020 o 11:16 przez ZnawcaCalcio
+3
ZnawcaCalcio
Eriksen zaczyna naprawdę świetnie wyglądać i to drugi mecz w którym był najlepszy na boisku. Na razie za wcześnie na ocenę, ale początek po pandemii ma obiecujący
22.06.2020 o 09:59 przez inter30
+1
inter30
Ostatnio był news czy Gaglia mógłby być zapchajdziurą w pomocy po letnich transferach, dziś odpowiedział na to pytanie-jest za cienki nawet żeby być szóśty czy dziesiąty w kolejce, już chyba wolę Valero bo chociaż kompletnie nic nie daje to przynajmniej stara się nie przeszkadzać, Moses tragedia, Eriksen najlepszy znowu
22.06.2020 o 09:01 przez Rafał 1976
+1
Rafał 1976
Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo fajna W drugiej połowie graliśmy tylko 5minut a resztę meczu było szkoda oczu na to i jak by Sampa trochę mocniej nas przycisla to by się skończyło remisem po prostu dramat 😠😠😠
22.06.2020 o 08:33 przez Szociq
-1
Szociq
Trzy wnioski po tym meczu:

1. Nadal nie mamy mentalu zwycięzców, na drugie połowy wychodzimy rozkojarzeni a później zaczynają się nerwy
2. Panowie Candreva, Moses i Biraghi powinni zostać ładnie spakowani i odesłani jak najdalej.
3. Gagliardini - Man of the Match
22.06.2020 o 13:06 przez Snake86
Snake86
ale z tym ostatnim to żart? ;)
22.06.2020 o 14:02 przez Szociq
Szociq
Żaden żart. Skoro chcemy go wypchnąć do Atalanty to niech widzą, że znowu był najlepszy na boisku ;-)
22.06.2020 o 03:28 przez Domino
+3
Domino
Chciałbym zwrócić uwagę że zawody wyjątkowo dobrze prowadził Pan Mariani. Bardzo dobre decyzje, kartki.

Moim zdaniem dobrze że nie wygraliśmy tego 4:0 (a spokojnie mogliśmy) bo wtedy gwiazdeczki znowu by pomyślały że są bogami piłki i rozkojarzyli się na następne mecze.
A tak Sampa wbiła nam bramkę z dupy i już wszyscy się zaczęli się trząść o wynik. Może to pomoże im pozostać w skupieniu i pracować żeby dalej się ulepszać. Bo do tej pory po jednym bardzo dobrym meczu, na następny wychodzili z przeświadczeniem że są tak dobrzy że samo się wygra bez wysiłku. I takie Sassuolo potrafiło nas weryfikować. Żeby stale wygrywać trzeba stale zap****alać.
22.06.2020 o 08:16 przez embiakowsky
+1
embiakowsky
Dosłownie z dupy - Samirowi milimetrów brakowało żeby tego farciarskiego gola obronić bo refleks miał niesamowity
22.06.2020 o 01:13 przez embiakowsky
+3
embiakowsky
Panów z numerami 5 i 34 należy jak najszybciej ładnie zapakować i odesłać byle dalej. Podczas kontry Mosesa, szkoda że Sanchez nie został bardziej z tyłu ponieważ Lukaku poleciał prosciutko na bramkarza i nie było nikogo do asekuracji. Sanchez i holowanie piłki to 150 IQ, szkoda że nie wszedł wcześniej. Początkowo byłem zły że zszedł Christian ale później przypomniałem sobie że chłopaki grają co trzy dni i głupio byłoby gdyby się skontuzjował. Ramirez strasznie kozaczył, szkoda że sędzia go nie spacyfikował jakimś żółtkiem. No i standardowo, pierwszą połowę oprawić w ramkę a druga wywalić do kosza
22.06.2020 o 00:24 przez pluto11
pluto11
Candreva nadaje się na ławkę tak jak i Young bo są w stanie zagrać 59 min max, Gagliardini niech wraca do Atalanty najlepiej za, Gonsensa, Eriksen niech gra bo widać u niego poziom nie mam pojęcia dlaczego zszedł on a nie Gaglia. Potrzebujemy powrotucRadji żeby z ławki miał kto wejść To jakiego żeby miał kto grać jak Brozo nie ma. Zmiennika dla Lukaku, i nowych wahadel na poziomie reszty drużyny, trzeba wydać po 40-50 mln na każdego Alec mieć pewność se będą grali, tym bardziej czemu Conte opiera cała taktykę na, wahadlach a my wychodzimy z kontra i Mouses nie potrafi podać czy strzelić
22.06.2020 o 00:25 przez pluto11
pluto11
Miało być max 50 min
22.06.2020 o 00:12 przez Internazionalny
-1
Internazionalny
Moses kryminal. Zagral raptem 20 minut, ale dla mnie najgorszy zawodnik meczu. Typ o takich umiejetnosciach nie ma prawa grac w Interze. Candreva przy nim to kawal pilkarza. Flustrujacy jest ten Inter Conte okropnie zwlaszcza, ze recepta na dobre granie wydaje sie prosta: dobre wahadla. LuLa+Eriksen+Brozo + 2 graczy na wahadla+obrona taka jaka jest + paru solidnych zmiennikow pokroju sancheza i bedzie podobny jakosciowo team do tego Mourinho.
22.06.2020 o 01:44 przez Snake86
+1
Snake86
Chyba żartujesz... Strzały mu ewidentnie nie wychodzą, ale gra non stop ogony, więc może za bardzo chce... Za to pomysł na rozegranie, szybkość i podanie całkiem niezłe - może jakby więcej grał to byłoby lepiej i ze strzałami. Antonio jest totalnie daremny, obserwuje go już od dawna wnikliwie i nie mam pojęcia po co jest na boisku. Najsłabszy był Biraghi.
22.06.2020 o 09:57 przez inter30
+1
inter30
Strzały mu nie wychodzą? Jemu nic nie, zmarnował idealną kontrę jak amator a w dogodnej sytuacji podobnie jak z napoli jak kretyn wali z całej siły 5 metrów nad bramką, totalny bezmózg i najgorszy wahadłowy w klubie a to już nie lada wyczyn, miał swoje 5 minut w chelsea ale to było dawna teraz to taki Muntari na wahadle
22.06.2020 o 10:47 przez ImperatorInter
+2
Nie zgodzę się z tym że najsłabszy był Moses, jego strzały i wrzutki na pałę co pokazuje tylko że nie wie gdzie napastnicy są a to się da wytrenować bo siła i wysokość dobra tej wrzutki ale nie w punkt. Najsłabszy Galiardini bez dwóch zdań. Gra zastępstwo dla Brozo i zamiast chcieć się wykazać to on gra żeby nie zepsuć co tak naprawdę stopowało drużynę w wielu akcjach i to wymuszenie karnego w czasach var to idealnie obrazuje jego styl gry. Nie bierze na siebie ciężaru rozgrywania a ma na to kluczową pozycję defensywnego pomocnika i przez to widzieliśmy tak często rozgrywającego Bastoniego czy Skriniara co im całkiem dobrze wychodziło ale ktoś to musiał robić bo Galiardini podawał na alibi do najbliższego i padał przy pierwszym lepszym kontakcie i rzadko się wystawiał do ciężkich piłek od obrońców co Brozo robi świetnie. Moses ma szybkość i potrafi się urwać jeszcze do tego jeźdźca trzeba głowy i może coś z niego będzie. Przebiegł pół boiska i żaden obrońca go nie dogonił, gdyby miał zimną krew to by zabił ten mecz czego nie można powiedzieć o Biraghim który nie starzał zagrożenia i wchodząc z ławki nie udało mu się przedryblować na wrzutkę zmęczonego obrońcę.
21.06.2020 o 23:55 przez pluto11
pluto11
Jeżeli na nowy sezon nie będzie po żadnych wahadel bo to co mamy to jedynie ławka i będą grali tacy zawodnicy jak Gaglia a sciagani Eriksen to z czym do ludzi
21.06.2020 o 23:53 przez Rebelde
+5
Rebelde
Kapitalny Inter w pierwszej połowie. Bardzo podobał mi się Eriksen, który nareszcie zasypał tą "dziurę", która była między napastnikami a pomocnikami. Myślę że ta formacja, jest optymalna dla nas. Druga połowa pod kontrolą, trochę ten gol zmienił "optykę" patrzenia na całokształt. Ale fakt jest taki, że Sampa nie miała żadnych argumentów i nawet na ten jeden gol nie zasłużyli. Bardzo słaby mecz Gagliardiniego, teraz można żałować braku Brozovica i Sensiego, bo z nimi w składzie inaczej by to wyglądało.

Ważne że są 3 punkty i nie ma kontuzji , to najważniejsze.
danielinter
1 polowa swietna 2 zas typowy Inter.Nie chce mi sie rozpisywac bo dopoki wygrywamy to nie bede ich sadzic.Terminarz mamy zart i oczekuje od Conte to z czego slynie czyli wygrywania ze slabymi.Musi byc ten gen zwyciezcow i wygrywania w kazdy mozliwy sposob.
21.06.2020 o 23:45 przez Pader88