Relacje

Inter wygrał i awansował (78)

Autor:
Źródło: inter.it
ponad 16 lat temu
1207
78
Inter Mediolan wygrał z Rubinem Kazań 2-0. Bramki zdobyli Eto'o i Balotelli.

Jose Mourinho zdecydował się dzisiaj na ustawienie 4-3-3 z wracającym po kontuzji Wesleyem Sneijderem w pomocy i Mario Balotellim w ataku. W linii środkowej zabrakło Estebana Cambiasso, a na lewej stronie obrony wystąpił od początku Javier Zanetti.
Od pierwszego gwizdka sędziego widać było że takie zestawienie zespołu nie było najlepszym z możliwych. Nerazzurrim bardzo trudno było rozprowadzić akcję ofensywną, często decydowali się na dalekie podania. Rubin prezentował się bardzo dobrze - zwłaszcza w atakach pozycyjnych - gdzie przewyższał gospodarzy wyszkoleniem technicznym. Pierwszą groźną okazję stworzył sobie jednak Inter. Mario Balotelli minął prostym zwodem dwóch obrońców i w sytuacji niemal sam na sam uderzył wprost w bramkarza. W 13 minucie z boiska z powodu kontuzji uda zejść musiał Walter Samuel, którego zastąpił Ivan Cordoba. Kilka chwil po tej zmianie dobrą okazję stworzyli sobie goście. Karadeniz otrzymał prostopadłe podanie przed pole karne, pomknął z piłką w pole karne i przegrał pojedynek z Julio Cesarem. Przez kolejne kilkanaście minut zespołom ciężko było przedrzeć się pod bramkę rywala, a gdy się to już udało, padł pierwszy gol. Javier Zanetti przedostał się z piłką pod pole karne gdzie przegrał pojedynek z dwoma obrońcami Rubina. Wybili mu oni piłkę tak niefortunnie, że trafiła wprost pod nogi Balotellego. Mario wycofał futbolówkę w stronę 11 metra, tam dopadł do niej Eto'o i potężnym strzałem pokonał bramkarza gości. Rubin po stracie gola starał się zaatakować nieco odważniej lecz teraz zdecydowanie lepiej jego atakami zaczęła sobie radzić defensywa Interu. Zaangażowanie w akcje ofensywne dużej ilości graczy gości spowodowało, że Inter mógł przeprowadzać szybkie kontry. Po jednej z nich Wesley Sneijder uderzył metr nad bramką Ryżykowa. W samej końcówce tej odsłony bardzo groźny strzał zza pola karnego oddał także Maicon, ale został on sparowany przez bramkarza gości.

Jak się można było spodziewać, od początku drugiej połowy zaatakował Rubin. Znowu duże kłopoty na lewej stronie miał Javier Zanetti, który przegrywał niemal każdy pojedynek z graczami Rubina. Na szczęście kapitan Interu równoważył swój słaby występ w obronie, dobrymi wejściami ofensywnymi. W 49 Rosjanie w ciekawy sposób rozegrali rzut rożny, a z 17 metrów niepilnowany Karadeniz uderzył wyjątkowo niecelnie. Bardzo szybko Jose Mourinho zmuszony był do dokonania drugiej zmiany - tym razem kontuzji uda doznał Stankovic, a w jego miejsce wszedł Cambiasso. Dzięki kolejnemu rzutowi rożnemu Rubin stworzył sobie dobrą sytuację bramkową - tym razem Noboa nieco zaskoczony podaniem, strzelił lekko i niecelnie. Z biegiem czasu Inter zaćżał stwarzać więcej sytuacji, a pierwszą z nich yło uderzenie Cambiasso wybite na róg przez bramkarza. Dobrą okazję zmarnował też Balotelli- młody napastnik źle trafił w piłkę w sytuacji sam na sam. Rubin odpowiedział celnym strzałem Domingueza z lewej strony pola karnego, który zmusił Julio Cesara do interwencji. W 63 minucie Inter podwyższył wynik:Mario Balotelli oddał potężny strzał z rzutu wolnego z 35 metrów i pokonał źle ustawionego Ryżykowa. Mario w kolejnej sytuacji mógł rozstrzygnąć losy meczu, ale nie potrafił zamienić na bramkę dobrego podania Milito. Czarnoskóry Włoch uczestniczył też w kolejnej groźnej akcji Nerazzurrich - jego rajd, a następnie podanie Milito do Sneijdera i strzał tego ostatniego zatrzymał się na słupku. Na 12 minut przed końcem kolejny zawodnik Interu naciągnął jeden z mięśni - Mourinho musiał wprowadzić Muntariego za Balotellego. W końcówce spotkania Kasajew nie wykorzystał jeszcze dobrej akcji swojego zespołu i przegrał pojedynek sam na sam z Julio Cesarem, a Samuel Eto'o zmusił bramkarza do interwencji swoim strzałem z rzutu rożnego.
Inter pokonał Rubin Kazań 2-0 i dzięki zwycięstwu awansował do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Barcelona w Kijowie pokonała Dynamo 2-1 i także zapewniła sobie udział w kolejnej fazie rozgrywek. W Lidze Europejskiej zagra Rubin.

INTER-RUBIN KAZAN 2-0 (1-0)
Strzelcy
: 31' Eto'o, 64' Balotelli

INTER: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel (15' 2 Cordoba), 4 Zanetti; 5 Stankovic (7' st 19 Cambiasso), 8 Thiago Motta; 10 Sneijder, 45 Balotelli (31' st 11 Muntari), 9 Eto'o; 22 Milito;
Ławka rezerwowych:1 Toldo, 14 Vieira, 23 Materazzi; 18 Suazo
Trener: José Mourinho

RUBIN KAZAŃ: 77 Ryzhikov; 9 Salukvadze, 24 Popov, 4 Cesar Navas, 19 Kaleshin; 7 Semak, 42 Murawski, 16 Noboa (36' st 5 Bystrov); 15 Ryazantsev (39' st 23 Baliaykin), 10 Dominguez, 61 Karadeniz (29' st 88 Kasaev);
Ławka rezerwowych:29 Revishili, 3 Ansaldi, 32 Gorbanets, 6 Sibaya;
Trener: Berdiyev

Sędzia: Pieter Vink

Żółte kartki: Murawski, Cesar Navas, Balotelli, Lucio.

1-0 Eto'o

2-0 Balotelli

Skrót meczu

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Hakan wziął Inter pod pachę i wprowadził go do finału Coppa Italia! 3:2 po wielkiej rimoncie drużyny Chivu na Meazza! (66)

21.04
20:42

Inter Mistrzem Włoch w sezonie 25/26! (71)

03.05
19:56

Komentarze (78)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
09.12.2009 o 20:09 przez Andruś
Andruś
Do boju !! <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
09.12.2009 o 20:09 przez chrzanek
chrzanek
To nie jest 4-3-3 tylko 4-2-3-1 <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" /> Obyśmy pokazali siłę. Po raz pierwszy - za kadencji Jose - tak ofensywny skład od pierwszych min. Zobaczymy jak to będzie.
09.12.2009 o 20:06 przez zlataniX
zlataniX
pozostało nic tylko wygrać <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" />
09.12.2009 o 20:05 przez Dominik
Dominik
4-2-3-1 jestem ciekawy jak nam to wyjdzie <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" /> <br /> <br /> FORZA RAGAZZI !! ! <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
09.12.2009 o 20:04 przez Jaricz81
Jaricz81
Na 'papierze' Ten skład mi się podoba <img src="http://fcinter.pl/emots/brawa.gif"; alt="" /> <br /> mam nadzieje ze tak samo podobał mi się będzie na boisku <img src="http://fcinter.pl/emots/mruga.gif"; alt="" /> <br /> <br /> Murawski w 1-wszej 11-tce <img src="http://fcinter.pl/emots/smile.gif"; alt="" />
09.12.2009 o 20:03 przez TestoForza
TestoForza
Bez przesady Ja bym widzial tam Estebana za Motte
09.12.2009 o 20:02 przez Dynia
Dynia
Murawski gola <img src="http://fcinter.pl/emots/brawa.gif"; alt="" /> <br /> <br /> A poważnie to skład mnie zadowala i pewnie większośc. Wszystko w nogach piłkarzy
09.12.2009 o 20:01 przez Mate1908
Mate1908
Wow <img src="http://fcinter.pl/emots/shocked.gif"; alt="" /> 4-3-3. Zapowiada się ciekawie. Z Wesem w takiej taktyce zapowiada się niezłe strzelanie
09.12.2009 o 20:01 przez Andrea Barzagli
Andrea Barzagli
Jedno słowo MIAZGA :D <br /> ten skład jest genialny... w tym momencie nie możemy zebrać mocniejszej 11 <br /> <br /> Brawo Jose ;D <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
09.12.2009 o 19:59 przez Kamikaze
Kamikaze
O jest MArio : D powodzeniaa ;]
09.12.2009 o 19:55 przez miniu86
miniu86
Lepiej zapnijcie pasy
09.12.2009 o 19:55 przez GULI
GULI
wreszcie w pełni ofensywnie!
09.12.2009 o 19:54 przez piotrekninter
piotrekninter
<img src="http://fcinter.pl/emots/brawa.gif"; alt="" /> niespodzianka...dosc ofensywne ustawienie, nie powiem zebym sie takiego spodziewał <br /> oby mario nie odwalał maniany, bo jak znow cos odstawi to out bo ile mozna na to patrzec<img src="http://fcinter.pl/emots/bigeek.gif"; alt="" />
09.12.2009 o 19:54 przez Oba
Oba
A no i bardzo malo opcji jezeli chodzi o lawke rezerwowych.
09.12.2009 o 19:54 przez Oba
Oba
no to dzis zobaczymy jak chodzi 4-3-3 gdy mamy Sneijdera. Ostatnio tj 2ga polowa meczu w Kijowie grali ta formacja bardzo dobrze, oby dzis bylo podobnie.
09.12.2009 o 19:53 przez Milo
Milo
Jednak Jose na całego idzie jestem ciekawy jak to wypali<img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" />
09.12.2009 o 19:53 przez zidek
zidek
mój wymarzony skład na ten mecz:d
09.12.2009 o 19:52 przez yanik

Shoutbox

andyvdm 26.06.2026 01:48

Już niejeden był co chciał tylko do Interu

Paolo92 26.06.2026 01:13

Prima pagina Gazzetta dello Sport: “Il Real lo riprende ma Nico Paz vuole l’Inter”

Piekarz 26.06.2026 00:43

Są podstawy sądzić że typ może mieć większy talent od Lautaro a tu go Lautarak ma 'urabiać' xd żarty na bok

andyvdm 26.06.2026 00:35

Jedyny Paz w naszym zasięgu już gra w Interze

HB 26.06.2026 00:11

tu licza sie pieniadze, to nie jest organizowanie konkurencyjnego grilla

HB 26.06.2026 00:10

Lautaro nie umial nawet urobic dybali

HB 26.06.2026 00:10

rchemik 25.06.2026 19:43 Lautaro juz powinien dostac tel od Kobry aby urabiał chłopaka :D

Dejwid 25.06.2026 23:43

Może jest szansa jesli Como nie bedzie w stanie wyłożyć hasju, a Inter zgodzi się na klauzlue odkupu, bo angole to na cos takiego nie pójdą.

Cny 25.06.2026 23:08

pamiętajcie że real miał prośbę o poczekanie z transferem Denzela

KibicInteru 25.06.2026 22:47

Plus jest taki że nie negocjujemy już z Atalantą

timon 25.06.2026 22:46

Chyba, ze rzeczywiscie ktos to ogarnie szybciej

timon 25.06.2026 22:46

No w sierpniu

KibicInteru 25.06.2026 22:39

Jeśli sprawa się zrobić nieciekawa, to myślę że Marotta odejdzie od stołu

KibicInteru 25.06.2026 22:38

Real potrzebuje pieniędzy więc sprawa Paza raczej szybko się rozstrzygnie

timon 25.06.2026 22:31

Nie ma sie co nastawiac. Bedziemy co dzien kilkoma newsami bombardowani. Problem taki, ze teraz cale mercato pod niego ustawia a nam na juz potrzeba wahadla i dwoch obroncow. Żeby sie nie skonczylo ze bedziemy mrozic kase na Paza, wszystkie ciekawe opcje w tym czasie sie rozejda, Paz pojdzie do Chelsea a my w sierpniu bedziemy w panice robic hurtowe transfery po 20mln

Paolo92 25.06.2026 22:06

Bergomi: “Per me l'Inter si può spingere fino a 70 milioni per Nico Paz. Se conosco un po' come la pensano, per loro arrivare a 50 per Palestra era uno sforzo enorme, perché poi pensano sempre a rivendere il giocatore. Non dobbiamo fermarci al ruolo pensando a Paz, stiamo parlando di un 2005 che il ruolo può anche cambiarlo".

KibicInteru 25.06.2026 22:05

Jones to jest raczej alternatywą dla Paza. Dopóki jest choć cień szansy na Argentyńczyka, to rozmowy d Liverpoolem nie pójdą do przodu

Szczupac_FCI 25.06.2026 22:01

jedyna nadzieje w Beppe

Adriano_forever 25.06.2026 22:00

nie musi 2x tyle. wystarczy pół miliona

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53360

Liczba komentarzy: 625474

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się