około 12 lat temu
45
0
fcinter serwisowe
Inter Mediolan wygrał Trofeo Birra Moretti. Nerazzurri zdołali pokonać zarówno gospodarzy - Napoli jak i Juventus.

W pierwszym meczu turnieju Juventus pokonał ekipę Azzurrich 1:0, dzięki czemu zapewnił sobie ponad 45 minutowy odpoczynek, gdyż przegrany z pierwszego meczu musiał grać już po kilkunastu minutach przerwy z Interem.

W drugim spotkaniu Inter pokonał Napoli 2:0 po bramkach Dejana Stankovica z 33 minuty i Davida Suazo z 34. Obie bramki były bardzo ładne i padły po strzałach z dystansu. W tym spotkaniu Roberto Mancini wystawił dosyć mocną jedenastkę, do składu powrócił Patrick Vieira, zagrał także nowy nabytek - Nelson Rivas, który wystąpił też w mini-meczu z Juve.

Napoli 0-2 Inter

Strzelcy: Stankovic 32, Suazo 33

Inter: 12 Julio Cesar; 24 Rivas, 23 Materazzi, 26 Chivu, 6 Maxwell; 7 Figo, 15 Dacourt, 14 Vieira, 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 29 Suazo.

Na zakończenie towarzyskiego turnieju Nerazzurri pokonali Juventus 1:0 po bramce Cesara z drugiej minuty. Skład Interu w tym meczu był już słabszy, zagrało kilku piłkarzy z Primavery.

Inter 1-0 Juventus

bramka: Cesar 2.

Inter: 1 Toldo; 17 Desenclos (2 Filippini 34), 24 Rivas, 16 Fatic, 31 Cesar; 13 Filkor (4 Pedrelli 42), 19 Bolzoni, 21 Solari; 11 Jimenez; 10 Adriano, 9 Cruz.

Juventus: Belardi; Zebina (9' Birindelli), Boumsong , Andrade, Molinaro, Salihamidzic, Almiron, Zanetti, Nocerino (25' Olivera); Palladino, Zalayeta

żółte kartki: Andrade (J) 21, Nocerino (J) 24, Solari 40.