ponad 16 lat temu
503
0
Inter Mediolan dzięki zwycięstwu i remisowi, zdobył tegoroczony Puchar Tim.

W pierwszym meczu Inter pokonał Juventus Turyn po rzutach karnych 5-4. Po upływie regulaminowego czasu gry na tablicy świetlnej widniał wynik 0-0.

Nerazzurri zagrają w trzecim meczu przeciwko AC Milan. W drugim spotkaniu zmierzy się pokonany przez Inter - Juventus z Milanem.
W 4 minucie po podaniu Nedveda bliski strzelenia bramki dla Juve był nowy nabytek Bianconerich Iaquinta.

Swojej szansy szukał również były zawodnik Nerazzurrich – Cristiano Zanetti, który próbował pokonać Francesco Toldo strzelając z 25 metrów. Strzał jednak odbił się od Samuela co zmieniło jego kierunek i piłka wylądowała za bramką Interu.[hide]

Autorem pierwszego strzału Interu był Santiago Solari, lecz jego uderzenie obronił Buffon.

Juve spróbowało ponownie w 27 minucie spotkania. Toldo wybił piłkę po strzale z rzutu wolnego Del Piero. Wolny został podyktowany po faulu Cesar’a na Salihamidzic’u.

W 20 minucie podobnym uderzeniem do Cristiano Zanetti’ego popisał się Santiago Solari. Po akcji Argentyńczyka Inter wywalczył rzut rożny, po którym bramkę zdobył Ivan Cordoba. Gol jednak nie został uznany, gdyż Kolumbijczyk był na pozycji spalonej.

Claudio Ranieri był niezadowolony kiedy to w 23 minucie Cordoba zablokował strzał Almirona i w 36 minucie Toldo wybronił uderzenie Iaquinty.

Nerazzurri strzelili wszystkie pięć jedenastek. W ekipie Juve pomylił się Criscito pudłując w pierwszej kolejce.

Inter 0-0 Juventus

INTER: Toldo; Burdisso, Cordoba, Samuel, Cesar; Solari, Cambiasso, Zanetti; Jimenez; Cruz, Adriano
Ławka: Orlandoni, Maicon, Rivas, Fatic, Pedrelli, Filippini, Bolzoni, Filkor, Crespo, Recoba, Balotelli
Trener: Roberto Mancini

JUVENTUS: Buffon; Zebina, Andrade, Criscito, Chiellini; Salihamidzic, C.Zanetti, Almiron, Nedved; Del Piero, Iaquinta
Ławka: Belardi, Novembre, Trezeguet, Boumsong, Palladino, Grygera, Nocerino, Olivera, Zalayeta, Molinaro, Legrottaglie
Trener: Claudio Ranieri

Karne
INTER: Jimenez (GOL), Cruz (GOL), Samuel (GOL), Cesar (GOL), Burdisso (GOL)
JUVENTUS: Criscito (OBRONA), Iaquinta (GOL), Andrade (GOL), Salihamidzic (GOL), Del Piero (GOL)

Alvaro Recoba strzelił bramkę, dzięki której Inter Mediolan pokonał AC Milan w meczu, który miał rozstrzygnąć sprawę zwycięstwa w turnieju Tim Trophy.

Wieczorny trzeci mecz Tim Trophy (w drugim spotkaniu Milan pokonał Juve 1-0 po bramce Gilardino) został rozpoczęty minuta ciszy poświęconą pamięci zmarłemu niedawno Guido Susini.

Początek spotkania był bardzo ciekawy. Obaj bramkarze mieli dużo pracy. Orlandoni obronił strzał Gourcuff’a, a Kalac uderzenie Crespo. Bramkarz Interu Mediolan musiał interweniować po raz kolejny po strzale Inzaghi’ego.

Santiago Solari, który był motorem napędowym Interu w pierwszym spotkaniu z Juventusem zebrał ogromne brawa na San Siro w 13 minucie spotkania po tym jak oddał groźny strzał po podaniu Maicon’a.

W 20 minucie spotkanie Roberto Mancini dokonał dwóch zmian. Julio Ricardo Cruza zastąpił Mario Balotelli, a Santiago Solari’ego Alvaro Recoba.

Paolo Orlandoni w 22 minucie po raz kolejny zatrzymał strzał Gourkuff’a, poczym został zmieniony przez Francesco Toldo.

Bramkę dla Milanu po podaniu Pirlo zdobył Cafu, jednak w momencie dogrania Brazylijczyk był na pozycji spalonej i bramka nie została zaliczona.

Alvaro Recoba znalazł drogę do bramki Milanu w 28 minucie spotkania. Wtedy to po podaniu Crespo Urugwajczyk uderzył z 25 metrów na tyle groźnie, że pokonał Kalac’a.

Francesco Toldo utrzymał prowadzenie Interu broniąc strzał z rzutu wolnego, wykonywanego przez Pirlo. Po chwili Inter mógł podwyższyć prowadzenie, lecz Mario Balotelli został zatrzymany przez Kalac’a.

Roberto Mancini wpuścił na boisko na ostatnie kilka minut Filkor’a i Bolozoni’ego. Bolozoni oddał nawet strzał tuż po wejściu na boisko, poczym zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego.

Inter 1-0 AC Milan

Strzelcy: Recoba 28.

Inter: Orlandoni (Toldo 22); Maicon, Rivas, Cordoba (Samuel 25), Burdisso (Bolzoni 26); Zanetti (Filkor 32), Cambiasso (Jimenez 33), Cesar (Fatic 33); Solari (Recoba 18); Cruz (Balotelli 15), Crespo.
Pozostali rezerwowi: Pedrelli, Filippini.
Trener: Roberto Mancini.

AC Milan: Kalac; Cafu, Simic, Nesta, Favalli; Gattuso (Ambrosini 29), Pirlo, Gourcuff, Seedorf (Gilardino 37); Inzaghi, Aubameyang.
Pozostali rezerwowi:: Fiore, Kaladze, Bonera, Brocchi, Oddo, Serginho, Kakà.
Trener: Carlo Ancelotti