Zapowiedzi

Juventus na przełamanie? Przed nami arcytrudne Derby Włoch (17)

Autor:
Źródło: inf. własna
ponad 4 lata temu
280
17
fcinter serwisowe

Inter i Juventus spotkają się po raczej rozczarowujących występach w rozgrywkach europejskich w środku tygodnia. Będzie to najpoważniejszy jak dotąd test dla prowadzonej przez Franka de Boera drużyny. Komplet publiczności na mediolańskim San Siro będzie pomagał, ale nie wybaczy kolejnego symulowania gry w piłkę i to w meczu z odwiecznym rywalem ze stolicy Piemontu. Początek spotkania o 18:00, zawody poprowadzi arbiter Tagliavento. 

O ile w pierwszym akapicie można było zgrabnie przyrównać ze sobą oba zespoły, tak teraz wypada podać szczegóły. Juve nie przegrało z Mistrzem Izreala, Juve za rozczarowanie przyjmuje bezbramkowy remis w pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów z Sevillą w Turynie. Rezultat nie jest zły, ale są to dwa punkty które z pewnością były w zasięgu ekipy Allegriego, a których w przyszłości może zabraknąć do awansu z grupy. Stara Dama jest jednak jedynym niepokonanym do tej pory zespołem w Serie A. W prawdzie czuje jeszcze na plecach oddech Napoli (-2) ale ewidentnie ze względu na walkę na 3 frontach na rękę będzie jej jak najszybsze "urwanie się" grupie pościgowej. Piłkarze z Turynu jak do tej pory odprawili z kwitkiem groźne w tym sezonie Sassuolo, a także Lazio i Fiorentinę.

Były trener Milanu na ławce Turyńczyków będzie mógł zabrać ze sobą na Stadio Giuseppe Meazza niemal pełną kadrę zawodników. Wyjątkiem będzie Claudio Marchisio, który praktycznie od wiosny leczy kontuzję kolana. Problemy kadrowe Juventusu i wybory przed którymi staje Allegri wydają się nam nieco abstrakcyjne: mianowicie Włoch musi zdecydować się czy na bokach obrony postawić na zmęczonych Ligą Mistrzów Daniego Alvesa i Patrica Evrę czy może desygnować do gry Stephana Lichsteinera i Alexa Sandro. Pozazdrościć problemów. Mecz z Sevillą na ławce przesiedział Miralem Pjanić - Allegri pochwał za ten ruch nie zebrał zatem możemy spodziewać się Bośniaka od pierwszych minut na boisku naszego San Siro. 

juve

Zupełnie inne nastroje panują w Mediolanie. Pierwsze plotki o wymianie trenera już za nami, wkraczamy w kolejną fazę czyli karuzeli nazwisk. Na początek z cyklu sprawdzone propozycje: Fabio Capello. Można ironizować, jednak łatwo zauważyć, że z punktu widzenia osób władnych w klubie, Frank de Boer nie pokazał jeszcze niczego co pozwoliłoby mu na budowanie swojej pozycji w klubie. O legendzie nie wspominając. Być może to legło u podstaw decyzji kadrowych przed meczem z Hapoelem Ber Sheva. Wyjściowa jedenastka Interu na pierwszy mecz w tegorocznej Ligi Europy bardziej wyglądała na skierowany w stronę zarządu manifest niż chęć walki o pełną pulę. Jeśli o to chodziło, to wyszło świetnie - sygnał jest jasny i brzmi: połowa obecnej kadry nie potrafi grać w piłkę na poziomie, którym jesteśmy zainteresowani. 

Statystyki nie poprawiają humoru. Inter nie wygrał z Juventusem od 2012 roku, na Giuseppe Meazza ta sztuka ostatnio udała się w kwietniu 2010r. Patrząc na to, że do tej pory w trzech kolejkach udało zgromadzić się 4 punkty, z czego 3 wyrwane z gardła Pescarze - tylko kibicowska miłość pozwala dawać szansę Interowi w zbliżającym się spotkaniu. Derby rządzą się jednak własnymi prawami. Jest nadzieja, że w składzie obejrzymy wracającego do pełni sił Ivana Persicia, a także Evera Benagę, który po raz kolejny postara się zagrać tak dobrze jak w debiucie podczas tourne po Ameryce. Nie zabraknie również Handanovicia i talizmanu de Boera w postaci Mauro Icardiego. 

Derby Włoch to Derby Włoch. I choć najmniej od kilku lat wskazuje, że skracamy dystans do Juve to wiara w zwycięstwo jest naszym obowiązkiem, tak samo jak dla piłkarzy de Boera wola walki i szacunek do koszulki, w której zarabiają pieniądze. Oby to był punkt zwrotny tej rundy rozgrywek w naszym wykonaniu. Nawet jeśli nie będzie, warto śledzić transmisję chociażby dla powrotu na San Siro Diego Milito i Marco Materazziego, którzy zostaną uhonorowani w ramach projektu Inter Forever. FORZA INTER!

inter

Prawdopodobne składy: 

sklady

Ostatnie pięć spotkań: 

28/02/16, 20:45 Juventus - Inter  FT  2 : 0  (0 : 0) (2 : 0)
27/01/16, 20:45 Juventus - Inter  FT  3 : 0  (1 : 0) (2 : 0)
18/10/15, 20:45 Inter - Juventus  FT  0 : 0  (0 : 0) (0 : 0)
16/05/15, 18:00 Inter - Juventus FT  1 : 2  (1 : 1) (0 : 1)
06/01/15, 21:00 Juventus - Inter  FT  1 : 1  (1 : 0) (0 : 1)

 

Kartka z historii: 

hist

Tutti pazzi per Materazzi! Matrix walczy o piłkę z równie zasłużonym Alessandro del Piero, a przed meczem z Juve wraz z Diego Milito zostaną częścią projektu Inter Forever. 

Transmisje TV: 

tv

Zobacz też

Lautaro Martinez

Skupmy się na lidze. Cagliari - Inter (zapowiedź) (5)

12.12
11:06
Stadio Giuseppe Meazza San Siro

Zapowiedź Inter-Napoli (13)

15.12
18:02

Komentarze (17)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
18.09.2016 o 15:33 przez Omen
Omen
Te boki obrony mnie drażnią....
18.09.2016 o 15:02 przez Lovato
Lovato
Inter staje się szkółką dla obiecujących zagranicznych trenerów w zamian za coraz większe kompromitacje ale ważne że nie ma już manciniego.
18.09.2016 o 12:07 przez Granat105
Granat105
Zmiana trenera nie będzie dobra, ale jeśli chcecie co tydzień oglądać jak Inter dostaję lekcje futbolu od Bologny czy innej Genoy to pozdrawiam serdecznie. Jeden, góra dwa blamaże i trzeba liczyć na efekt nowej miotły, bo co nam niby pozostało?
18.09.2016 o 11:54 przez piotrekninter
piotrekninter
Tagliavento dziekuje, ten pan i Rcchi i pozamiatane :(
prawda jest taka ze na papierze ( atak pomoc) nie wygladamy zle,mozecie sie smiac ale porownywalnie, ale obrona to juz przepasc Yuto czy Danilo vs Dani Alves czy Evra, gdzie do ludzi :P
nie ma poki co druzyny,nie ma zgrania pomyslu,szkoda ze ten mecz nie odbywa sie za 5 kolejek, bo dzis chocby o 1 pkt bedzie niesamowiceie ciezko...no chyba ze Icar strzeli z niczego :P
18.09.2016 o 11:10 przez Jovetic10
Jovetic10
Już ci pisałem coś kiedyś na temat, wolę kobiety...
18.09.2016 o 10:56 przez Jovetic10
Jovetic10
Zaangażowanie za Manciniego buahahahahahahaha
18.09.2016 o 10:22 przez boniunio
boniunio
Dokładnie, nie którzy myślą że receptą na lepsze wyniki jest kolejna zmiana trenera co dla mnie jest totalną bzdurą !! De Boer przyszedł tydzień przed startem ligi, nowi zawodnicy przyszli także pod koniec mercato i potrzeba czasu na zgranie i wtedy ta maszyna ruszy . Jak naprawdę ma do nas Simeone przyjść to niech De Boer będzie do 2018 a nie co roku trenera wymieniać.
18.09.2016 o 07:59 przez Adi03
Adi03
zwolnijmy De Boer ,zatrudnijmy następnego trenera i tak zaraz go zwolnimy i zastąpimy kolejnym,to jest recepta na sukces ?? ?.błędem .spojrzeć trzeba jasno nie w trenerze problem..w Lidze Europy gramy takim składem ze nawet Mourinho popełnił by samobójstwo. Pojawiają się plotki o Simeone jaki jest cel jego przyjścia? Dwa miesiące i go zwolnimy bo przecież powinien zaklaskać przy wejsciu i Ranokkkiiiaa czy Nagatomo powinni się zmienić w Samuela czy Zanettiego. Zobaczcie ile czasu Simeone jest trenerem w Atletico i ten zespół zbudował sam..u Nas też nie zrobi tego w miesiąc czy dwa..Zwolnijcie De Boera bierzemy dziesieciu nastepnych i placzemy dalej
17.09.2016 o 23:51 przez Gajdzik
Gajdzik
Muszą się nasi zmotywować i wznieść na wyżyny swoich umiejętności i zagrać jak w meczy PW z ubiegłego sezonu, bo w innym wypadu może być bardzo nieciekawie... Szanse niewielkie, ale zawsze jakieś są, Forza Inter !! :inter:
17.09.2016 o 22:45 przez Lovato
Lovato
Wow jest fajnie i dobrze bo są nazwiska, kolejny "sezon przejściowy", aklimatyzacja i tak co roku. Za Manciniego było przynajmniej jakieś zaangażowanie teraz nie ma nic a wy dalej liczycie aż coś się ruszy, czekajcie dalej do stycznia tak jak sam De Boer powiedział tylko że wtedy to już nawet Ac Milan będzie miał beke z Interu że zamiast walki o LM jest walka o utrzymanie. Może zamiast 100 mln na transfery trzeba wydać kilka mld aby De Boer wreszcie mógł pokazać na co go stać albo sprowadzić mu ta cały Ajax.
17.09.2016 o 22:30 przez wojtas23
wojtas23
Lovato Powiedz sam czy Inter Manciniego miał więcej do zaoferowania, jestem z Interem od 98' i jeb*e mnie że De Boer wdraża swoją wizję czy Mancio idzie ogniem w zaparte w swoje, kocham ten klub i czy 2010 robimy LM czy bieda ostatnie lata zawsze jestem, nie udzielam się w komentarzach, forum ale ile można ciągle hejt na każdy temat znosic, ciągle Wam nic nie pasuje... nie jest dobrze, ale jesteśmy level up niż bratki AC, jest progres, paczka się robi i oby było lepiej niż za Morattiego nazwiska nazwiskami ale De Boer może wykręcić z tego ekipę, daj czas a nie się spinasz na początku , na razie Mu nie siadło ale potrzebuje czasu żeby ogarnąć ten syf, bardziej od zmiany trenera potrzeba zrobić czystki w zarządzie... mamy podobny a może gorszy bur*el niż AC, hajs, dobre umowy dla gowniakow (patrz ex kapitan i reszta leszczy), zero pomysłu na skład, kupujemy, FFP na plecach a nic poza nazwiskami na papierze nie siada
17.09.2016 o 22:03 przez Lovato
Lovato
Jutro o 19.50 to może być koniec De Boura i wolałbym aby się tak stało, gdyby jakimś przypadkiem Juventus zremisował lub nawet przegrał to dalej będzie nadzieja i czekanie aż "nowoczesny futbol" Holendra zacznie działac a w tym czasie będą ciągle się kolejne punkty gubić.
17.09.2016 o 21:44 przez Stachoo
Stachoo
@ bobogol - poza tym ciekawa zapowiedz :)
17.09.2016 o 21:27 przez bobogol
bobogol
Oatatni mecz technicznie rzecz biorąc przegraliśmy 5-6 w karnych. Oprócz tego pełna zgoda , troche mnie moja superpewna strona ze statami zrobiła za ciula :)
17.09.2016 o 21:21 przez Stachoo
Stachoo
@Bobogol

Dziwne te statystyki ostatnich 5 meczów podałeś. Ostatni mecz z juventusem wygraliśmy 3-0, czego nie uwzględniłeś. Zrozumiałbym ten brak, gdyby było to 5 ostatnich meczów w serie a, ale problem jest taki, że przegrany mecz w CI 0-3 27.stycznia został uwzględniony.

Ostatnie pięć spotkań:

28/02/16, 20:45 Juventus - Inter FT 2 : 0 (0 : 0) (2 : 0)
27/01/16, 20:45 Juventus - Inter FT 3 : 0 (1 : 0) (2 : 0)
18/10/15, 20:45 Inter - Juventus FT 0 : 0 (0 : 0) (0 : 0)
16/05/15, 18:00 Inter - Juventus FT 1 : 2 (1 : 1) (0 : 1)
06/01/15, 21:00 Juventus - Inter FT 1 : 1 (1 : 0) (0 : 1)
17.09.2016 o 20:15 przez boniunio
boniunio
Jutro o 19.50 będziemy otwierać szampany i opijać piękne zwycięstwo nad jufkami !! Forza Inter :inter:
17.09.2016 o 20:09 przez Orzeu
Orzeu
Forza Inter!

Shoutbox

Kusy 21.01.2021 12:26

To samo co Eriksen

Endru 21.01.2021 12:25

I wode

Endru 21.01.2021 12:25

Pilki by podawali na treningu

Endru 21.01.2021 12:24

Kumbulla i Tonaliego tu lud chcial i co oni by nam dali

Adriano_forever 21.01.2021 11:48

może za Kumbulle?

CzarodziejCzasu 21.01.2021 11:39

Po prostu ich wlasciciel nie jest sknera jak ten Interu

Chuchu 21.01.2021 11:11

Skąd Hellas ma 10 baniek na Lasagnę ??

Orzeu 21.01.2021 10:27

SERIE A MOŻE ODETCHNĄĆ, ULGI PODATKOWE MAJĄ ZASTOSOWANIE U PIŁKARZY

Nasir 21.01.2021 10:14

zibi czekamy

maniekfci 21.01.2021 10:02

boniek co ty jeszcze wymyślisz

maniekfci 21.01.2021 10:02

Sousa xddd

Adriano_forever 21.01.2021 10:01

Boniek jskies zalegle konszachty z sousa mial?

CzarodziejCzasu 21.01.2021 10:00

Bedzie gorzej jak za Bryndzka

CzarodziejCzasu 21.01.2021 10:00

Paulo Sousa Panowie

maniekfci 21.01.2021 09:55

co tam dobrego, jak wejście w nowy rok

Kusy 21.01.2021 09:55

willkommen @maniekfci

maniekfci 21.01.2021 09:54

witam @Kusy, pięknie powiedziane

Kusy 21.01.2021 09:52

Będą najlepsi jak zakończą karierę, póki grają nie mogą być. Tak to działa niestety xd

maniekfci 21.01.2021 09:46

jakbym wyborców konfederacji czytał

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w wygranym meczu z Juventsuem?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 15 stycznia

  • FT

    Lazio

    3 - 0

    Roma

Sobota, 16 stycznia

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Hellas Verona

  • FT

    Torino

    0 - 0

    Spezia

  • FT

    Sampdoria

    2 - 1

    Udinese

Niedziela, 17 stycznia

  • FT

    SSC Napoli

    6 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Crotone

    4 - 1

    Benevento

  • FT

    Sassuolo

    1 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Inter

    2 - 0

    Juventus

Poniedziałek, 18 stycznia

  • FT

    Cagliari

    0 - 2

    AC Milan

Środa, 20 stycznia

  • FT

    Udinese

    1 - 1

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • 20:45

    Benevento

    ? - ?

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Spezia

  • 18:00

    AC Milan

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Inter

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • 12:30

    Juventus

    ? - ?

    Bologna

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Hellas Verona

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 18:00

    Lazio

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Parma

    ? - ?

    Sampdoria

Środa, 27 stycznia

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    18

    43

  • 2

    Inter

    Inter

    18

    40

  • 3

    Napoli

    17

    34

  • 4

    Roma

    Roma

    18

    34

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    18

    33

  • 6

    Juventus

    Juventus

    17

    33

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Zlatan Ibrahimovic

    12

  • 3

    Ciro Immobile

    12

  • 4

    Romelu Lukaku

    12

  • 5

    Luis Muriel

    11

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27114

Liczba newsów: 38456