Wywiady z trenerami

Konferencja Conte przed meczem z Parmą (4)

Źródło: en.inter.it
ponad 5 lat temu
1916
4

Dziś o godzinie 14:00 Anonio Conte uczestniczył w przedmeczowej konferencji prasowej. Oto co miał do powiedzenia przed spotkaniem z Parmą:

 

Czego się spodziewasz po jutrzejszym meczu?

- Zespoły Liveraniego grają dobrą piłkę. Widać w nich jego rękę, mają określoną tożsamość.

Trenerze, jak się ma Lukaku? Wróci na wyjazd do Madrytu?

- Doznał urazu mięśniowego w meczu przeciwko Szachtarowi, podczas wykonywania rzutu wolnego. Ma problem zdrowotny, więc musieliśmy dać mu odpocząć, musi wrócić do pełni sił. Jest kluczowym graczem, tak jak inni. Nie mamy również Sancheza, który wrócił z meczów reprezentacyjnych z kontuzją. Monitorujemy sytuację. Przykro mi, że nie mamy ich do dyspozycji, potrzebujemy ich teraz. Do składu wracają gracze wyleczzeni z wirusa. Wierzę we wszystkich moich piłkarzy. Jestem pewny, że możemy spisać się dobrze.

Czyli Sanchez jest niedostępny? Kiedy możemy się spodziewać jego powrotu? Czy zagra Pinamonti?

- Sanchez? Jest jeszcze nie gotowy i musimy poczekać. Potrzebujemy potwierdzenia, że wszystko jest OK, od sztabu medycznego i od niego samego. Czasami piłkarze chcą wrócić zbyt szybko. Takie zachowanie jest bardzo ryzykowne jeśli kontuzja jest niedoleczona. Musimy być cierpliwi i uczyć się na błedach popełnionych w przeszłości. Zawodnik również musi być odpowiedzialny. Chcę, żeby również oni brali na siebie odpowiedzialność w takich sytuacjach. Muszą zrozumieć, że powinni działać dla dobra zespołu. Wyciągniemy odpowiednie wnioski.

W Kijowie Young zagrał od razu po powrocie z kwarantanny. Czy możemy oczekiwać takiej samej decyzji w przypadku Gagliardiniego?

- Dobre pytanie. Young wrócił i zagrał z marszu. Sztab medyczny dobrze się spisał. Staramy się utrzymać każdego z zarażonych graczy w formie, ale często są to sytuacje indywidualne. Wiedzieliśmy, że Young jest gotowy, ale wiedzieliśmy też, że  Perisić potrzebuje odpoczynku. W takich sytuacjach musimy podejmować najlepsze możliwe decyzje. Gaglia dobrze trenował w domu, sprawdziliśmy jego sprawność. Jest dostępny. Cieszę się z jego powrotu. Pomoc jest dla nas kluczową formacją. 

Pytanie o Vidala. Jaka rola jest dla niego najlepsza? Może grać bardziej ofensywnie?

- Arturo jest ważnym i doświadczonym zawodnikiem.Odkąd go trenuję, ma bardzo ofensywne nastawienie. Lubi zdobywać przestrzeń, a obecnie jest bardziej kompletny. Mogę zlecić mu dowolną rolę, zarówno bardziej ofensywną, jak i defensywną. Mamy wielu pomocników potrafiących atakować, ale wymagam od Arturo aby odgrywał strategiczną rolę. Jestem bardzo zadowolony, że dołączył do Interu, wniósł wiele do zespołu - doświadczenie i charakter. Grał w każdym meczu tego sezonu. Martwiłem się, że może być mu ciężko. Jeśli będzie okazja, żebym dał mu odpocząć, na pewno to zrobię. Chcemy utrzymywać piłkarzy świeżych. 

Inter w tym sezonie był ofiarą kilku decyzji sędziego, ale nikt tego nie komentował, dlaczego?

- Myślę, że to dobrze, że takie sytuacje nie umykają. Klub powinien wyrazić swoje opinie w kilku sytuacjach, nie tylko trener powinien przemawiać, ale jesteśmy skupieni na grze. Duża rola należy do zarządu, jeśli będą mieli coś do powiedzenia na temat negatywnych decyzji przeciwko nam, to zrobią to.

Jesteś zadowolony z Brozovicia?

- Jestem usatysfakcjonowany grą każdego z moich zawodników. Ich staraniami. Jestem podwójnie zadowolony, bo robią to w trudnym czasie. Dostrzegam zmęczenie, a mam ograniczone wybory. Powiedziałem im, żeby pracowali jeszcze mocniej. Brozo zagrał dwa poprzednie mecze naprawdę dobrze, wie, że może się poprawić w pewnych kwestiach. Jestem zadowolony z jego zaangażowania, ale to dotyczy wszystkich zawodników. Wszyscy dobrze pracują, są zaangażowani w sprawę.

Czy Perisić może być opcją w ataku na jutrzejszy mecz? Interesujecie się Gervinho?

- Perisić grał już jako napastnik. Grał tak w meczach przedsezonowych. To jakościowy gracz, w reprezentacji grał ostatnio w ataku. Może być opcją do ataku, znacie nasz system i formację. Postaramy się to kontynuować. Polegamy na każdym piłkarzu, Pinamontim również. On musi się poprawić, już pokazuje dobre podejście. Lukaku i Sanchez są niedostępni. Lautaro gra zawsze. Musimy zrobić co w naszej mocy. Gervinho? To świetny piłkarz, dobrze radzi sobie w Serie A. Szanuję jego i Parmę, nie chcę dalej komentować. Jestem zadowolony z mojego składu. Dziękuję!

 

 

Zobacz też

Chivu: Nie potrzebuję komplementów, wiem, kim jestem i co wnoszę do zespołu (1)

18.05
01:51

Chivu: Mamy w gablocie dwa trofea, wakacje są więcej niż zasłużone (2)

25.05
02:56

Komentarze (4)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
31.10.2020 o 11:39 przez ANIOL
ANIOL
Conte matka wie że ćpiesz ??
31.10.2020 o 01:46 przez El_Imprezatore
+1
El_Imprezatore
Bez kitu jak Perisic wyjdzie jako napastnik to mam nadzieję, że dni tego pana zwanego trenerem są już w Interze policzone.
31.10.2020 o 00:14 przez inter30
+1
inter30
Macie już odpowiedź co zrobi Conte wobec kontuzji Lukaku- wystawi Perisica który na tej pozycji nie zagrał nawet ćwierć dobrego meczu
30.10.2020 o 17:32 przez CzarodziejCzasu
+3
CzarodziejCzasu
Jezu co za żenujący poziom tłumaczenia, nie da się tego czytać. Skandal

Shoutbox

Cny 22.06.2026 18:05

ja myślę że ten sam poziom. trochę za mało na topowego obrońcę do 11, a za dużo żeby być rezerwowym nawet w Interze w ich własnym odczuciu

Cny 22.06.2026 18:02

a to nie tak że u nas było pełno baboli. babole jak były to na bramce

Szczupac_FCI 22.06.2026 18:02

Solet to upgrade IMHO względem Bissecka ale gra zweryfikuje

Cny 22.06.2026 18:02

no tak ale to nie ma drużyny w której nie ma takich wpadek.

Cny 22.06.2026 18:01

poza takimi pojedynczymi incydentami jak akanjiego z bodo

Szczupac_FCI 22.06.2026 18:01

choć zdażało się że byli..

Cny 22.06.2026 18:00

a kiepsko broniliśmy drużyną całą momentami a nie że Akanji czy Bisseck byli indywidualnie odpowiedzialni za wpadki

Cny 22.06.2026 17:59

oczywiście że tak. maksymalna przewidywalność plus bramkarz ręcznik. to były przyczyny większości porażek. palestra i paź z dryblingiem to tlen dla naszej drużyny

Szczupac_FCI 22.06.2026 17:48

Jakiś czas temu to samo bym napisał, ale naszym najsłabszym elementem jest wolna, przewidywalna gra, tak przegralismy wszystkie mecze z czołowymi rywalami, bezowocene bujanie od prawej do lewej, kontra rywali i strata bramki

Piekarz 22.06.2026 17:42

Będzie naprawdę słaba

Piekarz 22.06.2026 17:41

Obrona to nasza najsłabsza formacja już teraz, bez Bastoniego...

Piekarz 22.06.2026 17:41

Bardzo nie

Szczupac_FCI 22.06.2026 17:29

bylibyście za swap dealem Bastoni - Paz ? a kasa która miała isc na Jonesa na Muhamerovica ?

Klinsi64 22.06.2026 15:43

NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA

Klinsi64 22.06.2026 15:43

NIECH ŻYJE PREZYDENT KAROL NAWROCKI

Klinsi64 22.06.2026 15:42

pieprzą o poczuciu tożsamości narodowej a potem głosują na zdrajców Polski w wyborach

Klinsi64 22.06.2026 15:41

HB dokładnie

Orzeu 22.06.2026 13:41

będzie tam tabela

Orzeu 22.06.2026 13:40

odnotowano

Adriano_forever 22.06.2026 13:06

usunac forum bo przeszkadza

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29487

Liczba newsów: 53356

Liczba komentarzy: 625114

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się