Wywiady z piłkarzami

Leonardo: „Duma każe nam iść do przodu” (20)

Autor:
Źródło: inter.it
około 15 lat temu
386
20

-Schalke dotarło do ćwierćfinału. Mimo, iż w lidze nie radzą sobie najlepiej, mają wielki entuzjazm, który wykorzystają jutro – tymi słowami brazylijski trener Interu Mediolan, Leonardo rozpoczął konferencję prasową poprzedzająca mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Nerazzurri a Schalke 04 Gelsenkirchen.

 

-Raul? To gracz o niesłychanej historii. Jego ostatnia decyzja o wielkiej zmianie o czymś świadczy; jest głodny sukcesów, ma wielki entuzjazm. Może stać się dla Schalke wielkim symbolem.

 

-Przegrane derby? Porażka nigdy nie wynika z jednego aspektu, nie pojawia się tak po prostu. Nie uważam, aby bramka z 47 sekundy była powodem naszej złej gdy taktycznej w tym meczu. Szanuję opinie wszystkich tutaj, jednak było wiele epizodów, które warto przeanalizować. Na przykład nasze trzy dogodne sytuacje w pierwszej połowie przy dwóch ich. Oni zdobyli jedną bramkę, my żadnej. Kiedy goni cię wynik, musisz atakować i jesteś narażony. Uważam, że na tę porażkę złożyło się wiele czynników. Wciąż uważam, iż nasz zespół to drużyna, którą stać na przystosowanie się do wielu stylów gry. Moje odczucia po porażce? Bardzo gorzki smak. Pociesza mnie fakt, że Inter zawsze doskonale reaguje na takie ciosy i mam nadzieję, ze tym razem będzie tak samo.

[hide]

 

-Milito? Diego miał problemy natury fizycznej, musiał odbyć okres przygotowawczy na wzór takiego, jaki piłkarz przechodzi latem. Teraz jest gotowy do gry, jest wstanie dać drużynie dobry wynik.

 

-Nigdy nie wygrałem Lidze Mistrzów u siebie? Są różne statystyki. Nie mają one znaczenia, nie warto ich analizować.

 

-Schalke? Zmienili trenera, ale ich styl gry pozostanie taki sam. Spodziewam się jutro dobrej dyspozycji naszych rywali.

 

-To nie tak, że uważam, iż wygramy wszystko. Wciąż o wszystko walczymy. Jeden przegrany mecz nie zmienia niczego, ten zespół ma dumę, dumę, która nie pozwala się poddawać, bez której nie zaszedłbyśmy tak daleko. Wykorzystamy swoją pasję i doświadczenie, będziemy szli przed siebie nie kalkulując. Tak, jak chłopcy uczynili to w minionym sezonie.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Zieliński: Szkoda mi Dumfriesa, ale takich ofert się nie odrzuca. Palestra... (12)

04.06
12:21

O. Solet: Mediolan bardzo mi się podoba (3)

21.05
11:14

Komentarze (20)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
06.04.2011 o 08:49 przez mati1908
mati1908
tylko ze my sie zapadamy pod ziemie...
05.04.2011 o 19:43 przez ElMaslako
ElMaslako
Derby? Stało sie przegrana. nie cofnie sie tego. Wazne zeby uwierzyc w własne siły i isc do przodu!
05.04.2011 o 18:48 przez nadros101
nadros101
Przestańcie rozpamiętywać derby! Co było, to się już nie odstanie, teraz gramy z schalke i to się liczy, a potem kolejne mecze w lidze. Jeszcze mistrzostwo nie jest zaprzepaszczone! Kto ma w to wierzyć jak nie kibice INTERU<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> Zespołu który gra zawsze do końca i nigdy się nie poddaje <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> I za to kocham ten klub<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> FORZA INTER <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
05.04.2011 o 16:23 przez BoniunioBDG
BoniunioBDG
gihu<br />
chyba &quot;leo&quot; benhakeer <img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" />
05.04.2011 o 16:21 przez tesciu19inter
tesciu19inter
W derbach po prostu odstawaliśmy chęcią.Na przykład Cambiasso wył wyraźnie zmęczony i ledwo biegał więc dlaczego nie Mariga/Obi za niego?Dlaczego Pandev a nie Coutinho<img src="/files/emoticons/35" alt=" ?? " /> Dlaczego Milito za pazzo, kiedy wyraźnie brakowało np. Coutinho i jego szybkości?Byliśmy za wolni więc dlaczego Leo nie dał pograć Nagatomo, Coutinho,Maridze(który niby jest wolny, ale w tamtym meczu byłby lepszy i szybszy od Motty i Cambiasso razem) a do tego Obi'emu,który wraz z Wesem konstruowałby akcje<img src="/files/emoticons/35" alt=" ?? " /> Czasem wydaje mi się,że... nawet ja jestem lepszym taktykiem od Leonardo...
05.04.2011 o 15:33 przez Gihu
Gihu
Leo jest wielki.<br />
<br />
FORZA LEO <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
05.04.2011 o 15:20 przez Kebo
Kebo
No myślę że z Schalke sobie porazdimy ale to nie będzie żaden sukces wygrać z jedną z obecnie najsłabszych ekip Bundesligi
05.04.2011 o 13:50 przez Helton
Helton
Trzeba zakasac rekawy i dalej grac jeszcze jest LM i puchar wloch
05.04.2011 o 13:48 przez Lethal_Doze
Lethal_Doze
kto tak minusuje te newsy?
05.04.2011 o 10:34 przez Seba
Seba
Naszą taktyką było stracenie bramki dopiero w drugiej połowie, a że straciliśmy ją już w pierwszej minucie, to cały plan taktyczny runął ;)
05.04.2011 o 10:29 przez naclod89
naclod89
Leonardo trzymaj się! Forza Leo<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> ! Forza Inter<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> !
05.04.2011 o 10:20 przez Francisco
Francisco
Nasi mecz z Milanem wzięli &quot;na spokój&quot;.
05.04.2011 o 10:15 przez basicinstinct
basicinstinct
Nie uważam, aby bramka z 47 sekundy była powodem naszej złej gry taktycznej w tym meczu. hmm <img src="/files/emoticons/35" alt=" ?? " /> ?<br />
<br />
Ac Milan miał nad nami przewagę liczebną w każdej formacji, Cambiasso i Motta doskawkiwali tylko do piłkarzy zamierzających oddac strzał na bramkę, a tak każdy, E2, Goran, Cambiasso, Motta, wszyscy stali o kilka metrów od rywali, jesli nie taktyka, to co ?!
05.04.2011 o 08:39 przez microsoft666
microsoft666
nigdy nie wygral w LM u siebie acha...no to dziekuje,nidgy nie zremisowal nawet w derbach wiec tez dziekuje,a Filip jest jeszcze nie nieprzygotowany do gry na najwyzszym poziomie we wloszech<img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" />
05.04.2011 o 08:29 przez Kubus
Kubus
Ja mysle ze on ma troche racji. Pewnie mnie zjecie no ale pech pechem ze stracilismy frajerska bramke w którejs tam sekundzie i musielismy atakowac. Kto wie co on im tam w szatni naopowiadal. Znając życie chłopaki też sie troche podłamali po tej bramce. To wracajac jak stracilismy bramke to trzeba bylo atakowac. Allegri dobrze ustawił obrone, i kontratakowali nas. Czivu czerwo i po meczu. Kto wie co by bylo gdyby nie ta cholerna bramka Pato. Co do Leosia jestem pewnien ze bysmy byli prawie pewni scudetto gdyby prowadzil nas od początku. Nadrobił by troche pogubionych punktów ze ogórami. Z resztą tyle juz nadrobil a wy go chcecie wypieprzać po 1 meczu.
05.04.2011 o 07:42 przez Szociq
Szociq
Myślałem że Leo ma jaja i powie po przegranej ze to była kompromitacja i dali d.... ale widze że wciskanie gadki w stylu Beniteza o dogodnych sytuacjach i pechu idzie Brazylijczykowi w najlepsze.
04.04.2011 o 23:53 przez Kusy
Kusy
krzaku był taki moment w tym meczu że mieliśmy przewagę i trwało to dłużej niż minutę <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />
04.04.2011 o 23:38 przez FENDI_SOSA
FENDI_SOSA
Oby się nie skończyło jedynie na gadce, proszę Cię popracuj nad grą defensywną, bo w każdym meczu popełniany jest w tej części błąd z Naszej strony.
04.04.2011 o 23:37 przez FcDavids
FcDavids
Czemu nikt nie zapyta go o Coutinho ?!
04.04.2011 o 23:30 przez Michal_fci
Michal_fci
Jakos nie widzialem zebysmy chociaz na minute mieli jakas przewage w mecuz z milanem a to ze na farcie Pazzini wyszedl sam na sam to podsumowal strzalem nasza gre...

Shoutbox

martins2000 26.06.2026 20:01

Oaktree posiada udziały w Interze za pośrednictwem funduszu o strukturze LP-GP i zazwyczaj dla takiej struktury wymagany jest komitet inwestycyjny, który głosuje i zatwierdza główne inwestycje. Więc 25 mln euro to próg, powyżej którego Beppe może robić, co chce, ale powyżej tego potrzebny jest głos IC

Kredence 26.06.2026 19:56

Gdzie to takie powstają

Kredence 26.06.2026 19:56

Skąd to się wzięło takie gówno

Kredence 26.06.2026 19:56

Absolutny jełop

martins2000 26.06.2026 19:56

wypad śmieciu

Kredence 26.06.2026 19:55

martinc0700 jak to jest być takim debilem jak ty

martins2000 26.06.2026 19:55

1⃣ Real Madryt płaci 10M€ za wykup i SPRZEDAJE go za 60M€ do Como 2⃣ Klub TRACI 50% kontroli nad jego prawami: Argentyńczyk będzie w 100% własnością Como 3⃣ Utrzymuje się opcja WYKUPU warta 80 MILIONÓW, którą będzie można zrealizować tylko latem 2027 roku 4⃣ Madryt ma TRUDNOŚCI z pozbyciem się zawodników, których nie chce, i dostrzegł bardzo jasną okazję do zarobienia pieniędzy na Nico Pazie, aby ruszyć z transferami 5⃣ Nico również nie był przekonany do powrotu, podobnie jak Víctor Muñoz, z powodu niewielkich szans na grę po tym, jak Real Madryt postawił na Bernardo Silvę

martins2000 26.06.2026 19:52

Ramos... nieźle hahaah

martins2000 26.06.2026 19:51

Transfer może nawet przekroczyć 60/70 milionów euro, wliczając bonusy, a Paris Saint-Germain zgarnie historyczną kwotę. ✅ Badania medyczne zostały już zakończone, a umowa jest w pełni zamknięta.

martins2000 26.06.2026 19:48

DeVrij opuszcza Inter,umowa z Panathinaikosem sfinalizowana, transakcja zamknięta. Obrońca wkrótce będzie w Atenach na badaniach medycznych i podpisanie dwuletniego kontraktu.

martins2000 26.06.2026 19:40

W przypadku Rafaela Leão sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Portugalczyk dał upust swoim przemyśleniom jeszcze przed Mistrzostwami Świata, by nieco złagodzić ton po meczu z Uzbekistanem. Skrzydłowy z numerem 10 rozmawiał już z Amorimem, którego niezwykle ceni jako fachowca, jednak w powietrzu wciąż unosi się zapach transferu wychodzącego. Głównym problemem pozostaje znalezienie kupca, który wyłoży na stół adekwatną kwotę: na ten moment wokół Leão trwają jedynie niezobowiązujące zapytania i nic ponadto.

Nitrogen 26.06.2026 19:36

To źle słyszałeś bo Leao dał ten wywiad dawno po odejściu Allegriego

Xucatlan 26.06.2026 19:36

Ogólnie sytuacja Leao i to jak gnębił go Allegri przypomina trochę sytuację Hakana, który chciał uciekać po tym jak kazano mu się męczyć na lewym skrzydle.

Xucatlan 26.06.2026 19:34

Leao mówił o odejściu w innej rzeczywistości. Dużo się w Milanie zmieniło i ostatni raz kiedy był o przyszłość zapytany, to odpowiedział, że wszystkie decyzje po Mundialu.

martins2000 26.06.2026 19:34

jego rodak

martins2000 26.06.2026 19:33

jak był Max trenerem to słyszałem ale teraz jest inny wódz

Nitrogen 26.06.2026 19:32

Taki ekspert transferowy jesteś martinc i nie widziałeś

KibicInteru 26.06.2026 19:32

Jeszcze takiego głąba jak Leao

KibicInteru 26.06.2026 19:31

Zostawienie kogoś kto otwarcie mówi o odejściu nie było by najmądrzejszym posunięciem

martins2000 26.06.2026 19:29

a co pod młot idzie?

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29498

Liczba newsów: 53362

Liczba komentarzy: 625589

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się