Pozostałe

LGdS - Conte wierzy w Inter, lecz chce kilku zmian (16)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
około 2 miesiące temu
3318
16
Antonio Conte

Antonio Conte odbył rozmowę ze Stevenem Zhangiem.

Jak donoszą dziennikarze Conte podejmie decyzję co do przyszłości po sezonie. W rozmowie między Zhangiem a Conte trener powtórzył to co powiedział po meczu z Atalantą: że czuł słabą ochronę ze strony klubu i wierzy, że trzeba dużo rzeczy zmienić w Interze. Conte chce zostać w Interze, ma ambicję by wygrywać z Interem w kolejnych latach, jednak być może chciałby pelnić ważniejszą rolę w klubie, coś na wzór angielskich menedżerów. 

W każdym razie jest mało prawdopodobne, że Suning da komuś taką władzę. Tak samo trudne będzie naprawienie relacji między klubem a trenerem w tak krótkim czasie, ponieważ krytyka klubu przez trenera przekroczyła dozwolone limity. Klub musi być ostrożny biorąc pod uwagę umowę trenera, jednak Conte prawdopodobnie też zrozumiał, że posunął się za daleko. Werdykt w sprawie przyszłości zapadnie po Lidze Europejskiej.

CorSport posunęło się dalej: według raportów tego dziennika klub skompletował wszystkie materiały związane z Conte i jego wywiadami i teraz ocenia je razem z prawnikami. Według pierwszych ocen zgromadzonego materiału Inter mógłby zakończyć współpracę z Antonio Conte po jego ostatnich atakach na klub. Na chwilę obecną jednak takie działania prowadzone są na wszelki wypadek, ponieważ Inter nie zamierza zrywać umowy z obecnym trenerem. Póki co...

 

 

udostępnij

Zobacz też

Ustawienie taktyka

Benevento - Inter: Przewidywane składy (5)

30.09
12:16
Ustawienie taktyka

Inter – Fiorentina: Przewidywane składy (6)

26.09
12:45

Komentarze (16)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
04.08.2020 o 18:39 przez Kebo
-1
Kebo
Prędzej czy później go pożegnamy, więc lepiej zrobić ten porządek już po LE niż za rok. Mam nadzieję, że Marotta i zarząd też to wiedzą. Jak na razie nie potrzebujemy większej rewolucji pod 4-3-1-2 i Allegrego na ławce.
04.08.2020 o 16:50 przez cuba
cuba
Conte kompromituję sie z dnia na dzień oby poleciał bo już nudzi ale trochę to będzie nas kosztowało pewnie
04.08.2020 o 13:04 przez ciechan
+3
ciechan
*w każdym razie* jest poprawną formą gramatyczną, a nie *w każdym bądź razie*.

Oczywiście Conte ma dużo racji. Przesadził, ale to jest fakt i to widać po wszystkich drużynach, które zaufały odpowiednim fachowcom i dały im środki do działania jak Liverpool czy City. Wtedy można mówić o projekcie, jeżeli wszyscy będą zmierzać w tym samym kierunku, a nie kiedy wizja Conte będzie różnić się od wizji Zhanga czy Marotty. Uważam, że miał rację odnośnie protekcji. Marotta i Zhang wypowiadali się tylko w sytuacjach, gdy byliśmy na fali. W dołku znikali. Dziwiłem się swego czasu że z ich strony jest zupełna cisza. Tak samo jak zawodnicy potrzebują motywacji tak i trener potrzebuje akceptacji. Skoro tego nie odczuwał, to może faktycznie coś trzeba zmienić
04.08.2020 o 13:38 przez Drakan83
+3
Drakan83
Masz rację, tylko od tego też są gabinety lub spotkania na treningach z dyrektorami, żeby to sobie wyjaśnić, a nie to co zrobił...rozgrzał całe Włochy i pół świata, przedstawiając klub i co gorsza Prezesa w bardzo złym świetle. To jest niedopuszczalne.
Trener ma swoją wizję, ale klub też. Każdy powinien brać jedno i drugie pod uwagę. Jak chciał Lukaku, to go dostał - klub stanął na wysokości zadania. Vidala albo Dzeko nie dostał, ale nie zawsze wszystkich da się kupić.
Z drugiej strony dostał Eriksena...mógł sobie odpuścić upokarzanie go. Końcówki mógł dać pograć Esposito albo Agoume, żeby się ogrywali i łapali doświadczenie...przyszłość klubu. Przypomina mi się Zaniolo, będzie płacz jak oni odpalą w innych klubach znowu. Ale nie, wolał wpuszczać emerytów lub wypożyczonych i udowadniał wszystkim że Gaglia i Valero są lepsi od Eriksena, nawet jak nie trafiali do pustej bramki albo nie mieli siły chodzić.
Ze strony klubu nie widziałem ani nie słyszałem, żeby krytykowali trenera za źle dobraną taktykę albo złe zmiany. Więc Conte powinien siedzieć cicho.

Już pomijając emocje i to co kto myśli o tej sytuacji. Uważam, że Conte albo zostanie zmuszony do odejścia z klubu, pod groźbą zwolnienia i procesów wieloletnich o kasę - pozwolą mu odejść z twarzą...albo go zwolnią.
Na nasze szczęście Inter pod wodzą Zhangów stał się ponownie poważnym klubem. Pokazała to sprawa z Icardim. Straciliśmy może troche kasy, ale nie reputacje - nie ma piłkarza większego od klubu.
Conte może posłużyć jako przykład dla trenerów. Conte może coś sienie podobało, ale to co zrobił jest niewybaczalne. Każdy powinien znać swoje miejsce...trener też.
04.08.2020 o 15:01 przez ciechan
+1
ciechan
Ja nie uważam, że zrobił dobrze. Nie powiedziałem tego. Uważam, że ma dużo racji. W większości się z Tobą zgadzam, ale w przypadku Eriksena, a bardziej ciągłego deprecjonowania Gagliardiniego, Borjy, czy Candrevy zupełnie nie rozumiem. Nie byliśmy przygotowani na przyjście Duńczyka. Gdy gramy klasyczne 352 to wygrywamy, po przyjściu Eriksena Conte zaczął szukać dla niego miejsca na boisku. Zmodyfikował ustawienie, inwestując w AMFa. Skoro zaczęliśmy tracić przy nowym ustawieniu punkty to w ostatnich meczach wróciliśmy do korzeni. Dlatego całą tę sytuację można dwojako rozumieć - albo Conte nie chciał Eriksena i został mu wciśnięty (przez co niejako klub nie okazał wsparcia jego potrzebom) albo opcja druga - Eriksen zupełnie jest bez formy i niezaadaptował się do ustawienia, przez co Włoch wrócił do pierwotnego ustawienia kosztem gry właśnie Duńczyka. To co być może w tym przypadku robi Antonio, to właśnie ten sam zabieg, który Ty przeprowadziłbyś z Agoume czy Esposito, daje mu się ograć. Na Christiana spadła fala krytyki i określono go jako niewypał, nikt nie stanął w jego obronie. Na ten drugi przypadek byłem zupełnie przygotowany. Kiedyś o tym pisałem , żeby nie pokładać wielkich nadziei na ten sezon w związku z tym transferem, bo implementacja go do składu to będzie improwizacja naszego trenera, dlatego takich efektów się spodziewałem . Trener jest łącznikiem między klubem, a piłkarzami. Jest bardzo wysoko w hierarchii klubowej i kto jak nie on ma ewentualnie krytykować pewne ruchu zarządu. To że to zrobił publicznie, absolutny błąd , nie pierwszy z resztą tego typu. Conte nie jest pierwszym trenerem, który obawia się ogrywać młodzików , choć robi to częściej niż poprzednicy. Piłka się tak zmieniła, że w naszym przypadku, jeżeli chcemy punktować, to musimy stawiać na jakość. Trenerzy widzą piłkarzy na treningach, a Conte postawił już na Basto, Lautaro, czy Barelle. To przecież bardzo młodzi zawodnicy. Nie mamy tego komfortu, że możemy sobie ot tak ogrywać młodzików , bo jesteśmy w grupie pościgowej i gramy ponad 50 meczy rocznie
04.08.2020 o 12:37 przez SETE
+1
SETE
W normalnych warunkach po takich wypowiedziach pracownika wobec władz danej jednostki delikwent dostaje dyscyplinarkę i go nie ma.
Niestety w świecie piłkarskim dziala to trochę inaczej , fifa / UEFA i ich struktury maja swój kodeks pracy i orzecznictwo.
Prawdodpobnie zwolnienie Conte jest prawdopodobne ale będzie Suning to sporo kosztować.
04.08.2020 o 12:09 przez Dybuk
+5
Dybuk
Czy to się komuś podoba czy nie, Inter musi go wywalić po LE. Niezależnie od wyniku. Nie można pozwolić sobie na taki bajzel ze strony szkoleniowca. Jego słowa należy zbadać i ocenić czy miały podstawę ale od tego są zacisza gabinetów, nie zaś konferencje prasowe. Druga kwestia sabotowanie wyników graniem tymi Borjami, Gagliami zamiast Eriksenem. Brak posadzenia na ławie Lautaro, by ostudzić mu główkę. Esposito pozbawiony gry w drugiej części sezonu, gdy było 5 zmian. Brak reakcji na wydarzenia na boisku, czekanie ze zmianami do 75min, a potem płacze bo zawodnicy przemęczeni bo kiepski kalendarz bo to bo tamto. Conte out!
04.08.2020 o 12:07 przez Guarin
Guarin
Dość tych koperkowych afer!
04.08.2020 o 11:35 przez Drakan83
Drakan83
Conte być może zrozumiał, że w środowisku jego atak został źle odebrany, bo był po prostu nieuzasadniony. Klub zrobił dla niego wszystko co mógł. Cały czas się np Vidal przewija, że go chciał a klub go nie sprowadził. Tylko że może Vidal nie chciał przyjść i nie było jak go kupić.
Dodatkowo Conte od siebie powinien zacząć, i nie robić na złość klubowi i tak na prawdę sobie, tym, że robił pokazówki z Eriksenem, późnymi zmianami, trzymaniem na siłę piłkarzy beznadziejnych na boisku, wyświęcaniem Valero, trzymaniem się kurczowo jednej taktyki jak nie szło...itp, itd.
Trener, decyzdując sięna prace w jakimś klubie, powinien też braćpod uwagę wizję właścicieli...nie powinno być tak, że trener robi co chce i ma wszystkich później w d.pie, bo ma zapewnioną wypłatę wszystkich pieniążków jak by został zwolniony. Niby kontrakt, ale to jest dla mnie chore. Kluby stają się w takiej sytuacji niewolnikami takich kontraktów. Za taką niesubordynację powinno się wyrzucać z klubu bez wypłacania nawet eurocenta.
Conte powinien zostać, ale powinien trochę poluzować swoje ego i być bardziej elastyczny...i tak ma ogromną władzę i nikt mu składu nie ustala w klubie...nie powinien robić na złość innym. Tyle i aż tyle.
04.08.2020 o 10:25 przez Pjerun
+1
Pjerun
Conte musi zostać. Już pomijając wyniki i grę zespołu, ale zatrudniając Conte, liczyliśmy się z przebudową zespołu (3 obrońców). I co teraz? Zwolnimy Conte, zatrudnimy szkoleniowca, który będzie mieć inną filozofię i będziemy musieli robić kolejną przebudowę i rewolucję kadrową. Nie mamy na to czasu i pieniędzy. Projekt Conte jest wg mnie dobrym projektem, chociaż brakuje jeszcze kilku wzmocnień.
04.08.2020 o 10:33 przez inter30
+3
inter30
Akurat do 4312 nie trzeba by robić prawie żadnych roszad tylko wzmocnić pomoc, taki Skriniar czy Eriksen na pewno by skorzystali, Hakimi spokojnie mógłby grać jako PO bo miałby sporo swobody w tym ustawieniu
04.08.2020 o 17:14 przez ragnar
ragnar
A i star wyjadaczy DD ostatnio gra dobrze, na po jako opcja 2 dałby rade :)
Pod taktykę 4312 czy 433 nie dużo trzeba zmieniać, bo prawie każdy gracz w niej dobrze się czuje
04.08.2020 o 17:15 przez ragnar
ragnar
Stary wyjadacz
04.08.2020 o 18:04 przez Avtvv
Avtvv
Po tym co piszecie widać jakim absurdem jest granie na siłę 3 obrońców...
04.08.2020 o 10:10 przez inter30
+5
inter30
Jeżeli on oczekuje że będzie nie tylko trenerem, ale sam ma decydować o polityce transferowej według swojej wizji to zaraz po LE może się pakować, nierealne. W ogóle pierwsze co to powinien sprostować te sapy żeby o czymkolwiek dalej rozmawiać
04.08.2020 o 10:06 przez Odet
+2
Odet
te kilka zmian, które chce Conte to:
zmiana dyrektora, zmiana prezydenta, zmiana stadionu na J-Stadium, zmiana koloru koszulek na biało-czarne pasy :)
Pozdr.

Shoutbox

Czarson 30.09.2020 16:41

serio sriniar tak zle wypada na jego tle, ze city nie chcialo wladowac 50baniek?

Czarson 30.09.2020 16:40

ruben dias 68mln

WTC 30.09.2020 16:24

to se wraka kupili xd

WTC 30.09.2020 16:24

„Przeprowadzone badania wykazały u Edena Hazarda uraz mięśniowy prawej nogi. Zawodnik pozostanie pod obserwacją” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez hiszpański klub.

IlCapitano 30.09.2020 16:24

W zmywaku to cię mogę utopić

taboret 30.09.2020 16:24

ktos bedzie gral w fifke 21?

Skepta 30.09.2020 16:23

capitano jeszcze raz wyjdziesz do kibla z tego zmywaka zeby odpisac na shoutboxie to zobaczysz

jaszczomb 30.09.2020 16:15

najwyzej adl cos sypnie i napoli przed judee bedzie czyste jak kreska charlie sheena

Nitrogen 30.09.2020 16:12

Oczywiście, że bedą. Wszystkie drużyny mają testy na dzień przed meczem

KoBa 30.09.2020 16:11

Nitro, ale sapano dzisiaj, ze w sobote jeszcze wyniki bardziej szczegółowe maja byc

Nitrogen 30.09.2020 16:11

Wszyscy w Napoli zdrowi. Zero koroniaków po mecz z Genoą

jaszczomb 30.09.2020 16:10

sry caps

jaszczomb 30.09.2020 16:10

KON BITY DO PLAKATU PIRLO NA SCIANIE?

Vancore 30.09.2020 16:06

jezu

Vancore 30.09.2020 16:05

to z podniety

Vancore 30.09.2020 16:05

pirlismo* sorry

Vancore 30.09.2020 16:05

urodzeni za wczesnie by eksplorowac kosmos, za pozno by odkrywac nowe lady na ziemii ale w sam czas aby doznac pirlosimo

Vancore 30.09.2020 16:04

to jakis obled ze zeyjemy w taych czasach

Vancore 30.09.2020 16:04

doznaje ekstazy za kazdym razem jak odpalam konferencje pana andrei, za kazdym razem gdy wchodze na kanal amici sportivi i oni opisuja

IlCapitano 30.09.2020 16:03

Vancore oporowo ekscytuje się maestrią pirlisma

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w meczu z Fiorentiną?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 26 września

  • FT

    Torino

    2 - 4

    Atalanta

  • FT

    Cagliari

    0 - 2

    Lazio

  • FT

    Sampdoria

    2 - 3

    Benevento

  • FT

    Inter

    4 - 3

    Fiorentina

Niedziela, 27 września

  • FT

    Spezia

    1 - 4

    Sassuolo

  • FT

    Hellas Verona

    1 - 0

    Udinese

  • FT

    Crotone

    0 - 2

    AC Milan

  • FT

    SSC Napoli

    6 - 0

    Genoa

  • FT

    Roma

    2 - 2

    Juventus

Poniedziałek, 28 września

  • FT

    Bologna

    4 - 1

    Parma

Środa, 30 września

  • 18:00

    Benevento

    ? - ?

    Inter

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Spezia

  • 20:45

    Lazio

    ? - ?

    Atalanta

Piątek, 02 października

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Sampdoria

Sobota, 03 października

  • 15:00

    Sassuolo

    ? - ?

    Crotone

  • 18:00

    Genoa

    ? - ?

    Torino

  • 20:45

    Udinese

    ? - ?

    Roma

Niedziela, 04 października

  • 12:30

    Atalanta

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Benevento

    ? - ?

    Bologna

  • 15:00

    Lazio

    ? - ?

    Inter

  • 15:00

    Parma

    ? - ?

    Hellas Verona

  • 18:00

    AC Milan

    ? - ?

    Spezia

  • 20:45

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Booking.com

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Napoli

    Napoli

    2

    6

  • 2

    Milan

    Milan

    2

    6

  • 3

    Hellas Verona

    Hellas Verona

    2

    6

  • 4

    Juventus

    Juventus

    2

    4

  • 5

    Sassuolo

    Sassuolo

    2

    4

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    1

    3

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    3

  • 2

    Dries Mertens

    2

  • 3

    Zlatan Ibrahimovic

    2

  • 4

    Andrea Belotti

    2

  • 5

    Luca Caldirola

    2

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26971

Liczba newsów: 37524