
Za nami pierwszy półfinał Ligi Narodów w którym zmierzyły się reprezentacje Holandii oraz Chorwacji. Spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem 2:2, a w dogrywce lepsi okazali się Chorwaci, którzy wygrali mecz 4:2.
Prowadzenie w 34. minucie objęli Holendry za sprawą Donyella Malena. Dziesięć minut po przerwie, rzut karny wykorzystał Andrej Kramaric, a w 72. minucie prowadzenie Chorwatom dał Mario Pasalic. Gdy wydawało się, że Chorwaci awansują do finału to w doliczonym czasie gry drugiej połowy stan meczu wyrównał Noa Lang. W dogrywce na murawie pojawił się Bruno Petkovic, który kilka minut później strzelił trzeciego gola dla Chorwacji. Wynik w 116. minucie ustalił Luka Modrić z rzutu karnego, a w doliczonym czasie VAR nie uznał drugiego gola Petkovicia.
Marcelo Brozović rozegrał pełne 120 minut, a w 64. minucie ujrzał żółtą kartkę. W ekipie Oranje 85 minut na murawie spędził Denzel Dumfries, którego zmienił właśnie Noa Lang, strzelec wyrównującego gola.
Komentarze (4)