Wywiady z trenerami

Mancini: Przed nami ważny tydzień (8)

Autor:
Źródło: en.inter.it
ponad 5 lat temu
200
8
fcinter serwisowe

Podczas pomeczowej konferencji prasowej trener Roberto Mancini podsumował występ swojego zespołu, który pokonał ostatecznie stołeczną Romę 2:1. Szkoleniowiec pytany o dobry występ Interu, wskazał na przygotowanie taktyczne i wpływ na przebieg gry graczy wpuszczonych z ławki. 

 

- To był dobry występ przeciwko świetnej ekipie Romy. Oczywiście nie prezentują aktualnie pełni swoich możliwości, ale to nadal jeden z najsilniejszych zespołów w lidze. W składzie mają wielu wspaniałych zawodników i wcale nie było łatwo stawić im dziś czoła. 

 

Inter nie przeważał w spotkaniu z Romą jeśli chodzi o posiadanie piłki. Trener tłumaczył: 

- Staraliśmy się jak najszybciej rozprowadzać piłkę, tak żeby sprawić Romie jak najwięcej problemów. Moim zdaniem nasze szybkie przenoszenie gry na połowę przeciwnika było kluczem do zwycięstwa. 

 

Mancini nie szczędził pochwał zawodnikom, których na plac gry wpuścił z ławki rezerwowych: 

- Lukas, Shaq i Mateo po wejściu na boisko spisali się bardzo dobrze. Wprowadzili do naszej gry jakość i spokój w momencie kiedy najbardziej tego potrzebowaliśmy. Muszę też podkreślić, że był to pierwszy raz kiedy graliśmy z Hernanesem i Kovaciciem przed linią obrony. Jeśli Kovacić utrzyma swoją grę na aktualnym poziomie to osiągnie w tym sporcie wielkie rzeczy, niezależnie od tego na jakiej pozycji na boisku będzie grał. 

 

Na temat zmian w taktyce w trakcie drugiej połowy: 

- Prezentowaliśmy się zdecydowanie lepiej po zmianie ustawienia do 4-2-3-1. Było nas więcej na boisku, lepiej kontrolowaliśmy każdy sektor. 

 

- Icardi to zawodnik światowej klasy. Jest snajperem kompletnym i nawet jeśli nie wykorzysta dwóch lub trzech sytuacji to zawsze możesz być pewny, że wpisze się na listę strzelców. Kiedy jest obecny na boisku, bramka zawsze wisi w powietrzu - dla trenera to niesamowicie ważna sprawa.  Także środkowi obrońcy pokazali, że codziennie pracujemy na progres. Jestem zadowolony z ich występu: gdyby jeszcze nie zdarzało się nam tracić piłki wyprowadzając akcję spod własnego pola karnego - byłoby perfekcyjnie. 

 

Zespół wraca do Appiano już w niedzielę, aby przygotować się do wtorkowego meczu z Udinese:

- Europejskie Puchary wcale nie są tak odległe jak może się wydawać. Cztery punkty, które dzielą nas od miejsca dającego grę w Europie to te, które straciliśmy z Parmą i Ceseną. Mamy jednak w tym tygodniu trzy mecze do rozegrania i wierzę, że mogą mieć one kluczowe znaczenie dla naszej pozycji w tabeli. W przyszłą niedzielę wieczorem będziemy wszystko wiedzieć. Teraz skupiamy się tylko na wyjeździe do Udine. 

Zobacz też

Conte Antonio

Konferencja Conte przed meczem z Szachtarem (6)

16.08
22:00
Mauricio Pochettino

Pochettino: Inter nigdy się ze mną nie kontaktował (2)

19.09
11:03

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
27.04.2015 o 13:25 przez Drago194
Drago194
Na chwilę obecną jedynym celem Interu jest skończyć ten sezon w pierwszej 10. Nie mówię że 6 miejsce jest poza zasięgiem bo przy obecnej formie Violi teoretycznie mamy szansę, ale jak się nie uda to tragedii nie będzie bo LE nie zapewnia znacznych wpływów do budżetu.
27.04.2015 o 11:35 przez kibol123
kibol123
Jak Mancini nie ogra tego amatora, wuefisty który ma jeszcze gorszą kadre niż my. Jeśli polegniemy jak Mazzar to bedzie to szczyt kompromitacji.
27.04.2015 o 10:56 przez 1+8
1+8
Nudzi mi się trochę w pracy, więc przygotowałem małą analizę trudnych meczy naszych bezpośrednich rywali o LE od 33 kolejki:
Genoa - wyjazd: Roma, Milan, dom: Toro, Inter
Torino - wyjazd: Juve, Genoa, dom: Palermo
Sampa - wyjazd: Udine, dom: Juve, Lazio
Fiora - wyjazd: Palermo, dom: Juve
Inter - wyjazd: Udine, Lazio, Genoa dom: Juve

Patrząc na rywali którymi zostały nam mecze musi się stać naprawdę cud żebyśmy awansowali na miejsce w top 6. Z tego co pamiętam to właśnie 6 zespołów będzie występować z SerieA w Europejskich Pucharach. Jeżeli tak jest, to większe szanse są abyśmy wyprzedzili Sampe niż Fiore, bo ma ona o wiele trudniejszy terminarz od wilków a dzieli ich tylko punkt. Więc nawet jak Fiora będzie na 5tym i wygra LE to Inter będąc na 6tym miejscu i tak awansuje. Poprawcie mnie jakbym się mylił :P
26.04.2015 o 21:44 przez maestro177
maestro177
W którymś artykule było opisane, że wygrana włoskiego zespołu w LE nic nie daje Interowi w zdobyciu miejsca.
26.04.2015 o 20:39 przez NdOrom
NdOrom
hmm... przy wygranej Violi w LE to chyba jak ich wyprzedzimy to i tak stracimy miejsce...
26.04.2015 o 16:42 przez Palacio8
Palacio8
Tylko nie popadajmy w samozachwyt ;)
26.04.2015 o 16:24 przez Odet
Odet
duży plus dla Mancio, do kórego po meczach z Wolfsburgiem i Ceseną straciłem zaufanie.
Duży plus za posadzenie Shaqiriego, dzięki czemu może grac nasz artysta Hernanes i za przesunięcie na lewą JJ, dzięki czemu w środku obrony może grać Vidic z Rano.
Pozdr.
26.04.2015 o 13:13 przez maestro177
maestro177
jest szansa wyruchać szympansa, trzeba by się spiąć, no i viola gra w LE może się potknie

Shoutbox

SETE 19.09.2020 23:30

Generalnie szacun.

SETE 19.09.2020 23:30

Moglby z Lukaku sobie popróbować

SETE 19.09.2020 23:26

Chyba tak. Niech przechodzi testy medyczne i wbija do składu bo zdecydowanie się przyda

Rebelde 19.09.2020 23:11

No i chyba kończy się wieczna saga z Vidalem

Nitrogen 19.09.2020 22:41

Koniec 0-0

Claudio 19.09.2020 22:38

trollował

Endru 19.09.2020 22:35

Zdjecie z Perisicem z podpisem good tactic i oznaczył Ivana :D

Endru 19.09.2020 22:34

Widzieliscie co na instastory dodal Hakimi? :D

Nitrogen 19.09.2020 22:33

Jutro będzie w Mediolanie. 1 mln euro za transfer.

Nitrogen 19.09.2020 22:33

Widal w Interze. To się dzieje @Romano

Nitrogen 19.09.2020 22:29

Strzał dla beki niczym z Interem w Parmie

Nitrogen 19.09.2020 22:29

Ależ Dy Marco prawie

Nitrogen 19.09.2020 22:20

Karcdorp już się połamał

Endru 19.09.2020 22:14

Roma gowniana jak zawzze ale hellas marnuje

Endru 19.09.2020 22:13

Czyli Eriksen agresywny skoro glowa strzela

Claudio 19.09.2020 22:13

wrzuciłem link do newsa z meczu jakby co

Claudio 19.09.2020 22:10

Eriksen na 7-0 z główki nawet strzelił

Claudio 19.09.2020 22:10

DObra mam gole z dzisiejszego meczu Interu

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Sobota, 19 września

  • FT

    Fiorentina

    1 - 0

    Torino

  • FT

    Hellas Verona

    0 - 0

    Roma

Niedziela, 20 września

  • 12:30

    Parma

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Crotone

  • 18:00

    Sassuolo

    ? - ?

    Cagliari

  • 20:45

    Juventus

    ? - ?

    Sampdoria

Poniedziałek, 21 września

  • 20:45

    AC Milan

    ? - ?

    Bologna

Sobota, 26 września

  • 15:00

    Torino

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Cagliari

    ? - ?

    Lazio

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Benevento

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Fiorentina

Booking.com

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Fiorentina

    Fiorentina

    1

    3

  • 2

    Hellas Verona

    Hellas Verona

    1

    1

  • 3

    Roma

    Roma

    1

    1

  • 4

    Spezia

    0

    0

  • 5

    Inter

    Inter

    0

    0

  • 6

    Milan

    Milan

    0

    0

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Gaetano Castrovilli

    1

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26927

Liczba newsów: 37463