
Dyrektor Interu, Giuseppe Marotta, gościł na rozmowie z włoskim dziennikarzem Marco Bellinazzo. Przy okazji spotkania Włoch udzielił odpowiedzi na kilka pytań ze strony dziennikarzy.
Nerazzurri prowadzą rozmowy w sprawie przedłużenia umowy z Milanem Skriniarem, którego kontrakt wygasa w czerwcu 2023 roku. W gronie osób z kończącymi się umowami znajdują się także Stefan de Vrij, Roberto Gagliardini, Edin Dzeko, Matteo Darmian, Danilo D'Ambrosio, Samir Handanović oraz Alex Cordaz.
- Uważam, że sukces zespołu nie zależy od jednego zawodnika. Mamy silną więź z Milanem Skriniarem, to wielki profesjonalista - mówił Marotta cytowany przez CalcioMercato.com - Są też inni gracze, którym wygasa kontrakt i wszyscy zasługiwaliby na przedłużenie umowy, ale nie pozwala na to logika biznesowa. Jestem optymistą co do nowego kontraktu Skrianiara.
Marotta mówił także na temat Superligi, z której Inter ostatecznie się wycofał.
- Superliga była tylko ostrzeżeniem ze strony klubów. Nie jest łatwo być konkurencyjnym wobec Premier League, która nadal generuje takie dochody, że inne ligi są przy niej zacofane. Wyjątkiem jest Bundesliga. Jak wszyscy wiecie partnerami Bayernu są Audi i Adidas. To wszystko jest związane z koncepcją rozrywki, czegoś wartego biletu. Są wierni kibice, którzy za swoją drużyną podążaliby także w trzeciej lidze, ale są też tacy, którym zależy na rozrywce. Musimy dążyć do zrównoważonego rozwoju, który jest reprezentowany także przez fundusze zagraniczne.
- Włochy kiedyś były rajem futbolowym, dzisiaj jest dużo konkurencyjnych lig, które mogą zaoferować większe pieniądze, więc musimy być w stanie odnowić kontrakt z piłkarzem, kiedy ma jeszcze dwa lata obowiązywania umowy lub go sprzedać.
Komentarze (5)