Wywiady z działaczami

Marotta: Suning rozważa sprzedaż (24)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
14 dni temu
2592
24
Zhang Marotta

Beppe Marotta udzielił wywiadu jeszcze przed meczem z Fiorentiną. Dyrektor Interu odniósł się w nim m.in. do plotek krążących wokół klubu w ciągu ostatnich dni.

 

W ostatnim czasie pojawiło się wiele pogłosek, według których Suning rozważa sprzedaż klubu, ze względu na trudną sytuację ekonomiczną spółki.

"Suning rozważa sprzedaż klubu. Oceniają możliwości, mając na uwadze dobro Interu, biorąc pod uwagę jego historię, jego obecny stan oraz jego przyszłość. Zarząd wie, że działają w oparciu o solidne podstawy, w odpowiednim kontekście. Te plotki nie mogą wpływać na naszą pracę".

Według wielu źródeł nowym inwestorem Interu miałby być fundusz BC Partners, który jest w trakcie ewaluacji wartości klubu. W grę wchodzi również przejęcie pakietu większościowego, a transakcja miałaby być sfinalizowana w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Marotta odniósł się następnie do samych rozgrywek Pucharu Włoch.

"To historyczne, ważne rozgrywki, a dzisiaj mierzymy się z trudnym przeciwnikiem. Chcemy rozegrać kolejne derby przeciwko Milanowi, więc damy z siebie wszystko. Wszystkie oficjalne mecze mają dla nas duże znaczenie".

 

Zobacz też

Massimo Moratti Steven Zhang jr

Moratti: Byłbym rozczarowany, gdyby Suning sprzedało Inter (4)

19.01
17:12
Giuseppe Beppe Marotta

Marotta: Mówię otwarcie, że celem jest scudetto (1)

27.01
08:00

Komentarze (24)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
14.01.2021 o 11:11 przez wonsuu_blumarino
wonsuu_blumarino
Halo, Katarczycy jesteście tam?...
14.01.2021 o 09:45 przez kotek2554
+2
kotek2554
Czyli slowa Chinoli o rozwoju dązeniu do poprawy i walki o najwyzsze trofea mozna wlozyc miedzy bajki.... przyszedl pierwszy konktetny kryzys i co robia super biznesmeni z kraju najwiekszej fabryki , sprzedaja klub ktory mial byc ich wizytówka... szkoda ze zaden Katarczyk nie ma ochoty na kupno Interu..
14.01.2021 o 10:28 przez Michal2991
+1
Michal2991
Też zawsze mnie to zastanawia, czemu szejki z nieograniczonym budżetem,kupują zawsze jakieś gówno kluby jak city czy psg, a nie chcą zainwestować w wielkie kluby jak Inter czy milan.
14.01.2021 o 08:55 przez Avtvv
Avtvv
Kiedy fundusz inwestycyjny kupuje klub, to nie kupuje go po to żeby go przez wiele lat rozwijać i osiągać z nim sukcesy, tylko po to żeby szybko podnieść jego wartość, sprzedać i zarobić. Vide Tohir.
14.01.2021 o 09:36 przez Towarzysz
Towarzysz
Zgadzam się, szczególnie, że w teorii jest to idealna okazja - kryzys w sporcie przez pandemię oraz restrykcje chińskiego rządu przez co Suning powinno być skłonne do sprzedaży a nawet wdzięczne za odkupienie. Tylko w takim razie co nas czeka? Lata posuchy bez wpompowanego ani jednego miliona do klubu w oczekiwaniu na peak wartości klubu? Oby nie.
14.01.2021 o 08:16 przez Drakan83
+2
Drakan83
Sunning sprzeda Inter. Zhang nie ma wyboru, nie zaryzykuje majątki i pozycji dla klubu piłkarskiego. Jak kupował Inter to od władz było zielone światło na takie inwestycje, teraz to się zmieniło. Poza tym Alibaba jest nacjonalizowana, Jack ma zniknął...to czytelny sygnał dla innych bogatych, że nie są nietykalni. Z jednej strony szkoda, bo na prawdę dobrze starali się prowadzić klub. Ale z drugiej strony może lepiej, żeby Klub przejął ktoś, kto nie będzie zależny od żadnych władz politycznych.
14.01.2021 o 04:47 przez Towarzysz
Towarzysz
W mojej głowie piszą się dwa scenariusze - pierwszy, optymistyczny, w którym nowi właściciele kontynuują, a być może rozwijają i nadają rozpędu projektowi wielkiego Interu, oraz drugi, pesymistyczny w którym traktują go jedynie jako owoc do wyciśnięcia. Taki włoski Ajax. Ale to jedynie moje wyssane z palca spekulacje, oby było jak najlepiej.
14.01.2021 o 05:18 przez danielWu
-2
danielWu
Włoski Ajax ? 😂 Ktoś odkupi Gage czy Vidala po 40 baniek ? Czy mamy w pierwszym składzie 5 zawodników z primavery którzy grają pierwsze skrzypce i pójdą sezon po sezonie po 60 baniuszek . A sorry jeszcze przykładowo kolarov i perisic . Młodzi i perspektywiczni. Do opuchnięcia za grube melony . Krótko ten rok trwa , ale masz pierwsze miejsce na podjum 😁
14.01.2021 o 08:05 przez Kamiliusz1908
+1
Kamiliusz1908
DanielWu No chyba chodzi o to żeby STWORZYĆ taki Ajax a nie ze nim już jesteśmy. Kompletnie od czapy ten Twój wpis.
14.01.2021 o 08:38 przez Towarzysz
Towarzysz
Tak jak Kamiliusz1908 mówi, poza tym, nie wszyscy koniecznie muszą być wychowankami, to porównanie jest bardzo luźne (w końcu o młodych Włochów którzy nie marnują swojego potencjału trudno). Ale już na upartego skoro się przyczepiasz, to bądź rzetelny - Lautaro, Skriniar, Barella, Hakimi(?), Bastoni to tylko pierwsze z nazwisk, które można byłoby sprzedać w następnym okienku i załapać pod kryteria młody+sprzedany za więcej niż 50-60 mln. W każdym razie pozdrawiam i chętnie się dowiem co za podium wygrałem ;) Miłego dnia
14.01.2021 o 15:09 przez danielWu
danielWu
Ajax ma jedną z najlepszych akademii piłkarskich szkolacychu młodzież . Potrafią też wyszukać za relatywnie małe pieniądze,piłkarzy którzy rozwiną się znaczącą grając u nich przez kilka sezonów . Wychowankowie i "nabyci " dobra grą w lidze i europejskich pucharach przyciągają zainteresowanie zamożniejszych klubów . Nie oszukujemy się z kilku lepszych lig niż holenderska . Ajax dostaje odpowiednią kwotę . Piłkarz przechodzi do lepszego klubu w silniejszej lidze , żeby rozwijać się , zdobywać trofea . No i kwoty na kontrakcie są inne. Wszyscy są zadowoleni :) a Ajax bez większych problemów znajduje następców . Nikt tu nikogo nie wyciska . A poza mistrzostwem Holandii zdążają się mniejsze czy większe sukcesy w pucharach. A wiadomo ile jest w Europie klubów zamożniejszych. Naszpikowanych gwiazdami . Może z lepszymi trenerami na ławce . Ogólnie na papierze z większym potencjałem . I jeśli masz na myśli sprzedanie zawodników których wymieniłeś . Żeby zarobić lub załatać jakieś dziury finansowe . A następnie wprowadzenie podobnej filozofi . To jesteśmy w czarnej pupie . Nawet na przestrzeni ostatnich 10 lat , było kilku wychowanków którzy dobrze rokowali . Później czas i boiska zweryfikowały ich . Z wyszukiwaniem "tanich" graczy których talent eksploduje i umiejętności piłkarskie znacząco wzrosną , jest też ostatnio słabo . W takiej sytuacji klub nie odnosi sukcesów , traci renomę a właściciele nie zarabiają . Reasumując 😛 Ajax to żadna wyciskarka do owoców , a filozofia wychowywania młodych piłkarzy , kupowania piłkarzy przemyślanie na miarę możliwości finansowych . Rozwijanie ich do moment w którym są gotowi na "większe " granie. Klub na tym zarabia -normalka . Obiekty treningowe, pensje , utrzymanie stadionu i dużo innych kosztuję . Chciałbym żeby Inter był "włoskim Ajaxem " , ale to mrzonka :(
14.01.2021 o 15:21 przez danielWu
danielWu
Oczywiście w aspekcie wychowywania młodych piłkarzy i trafionych transferów :) którzy będą grać i zdobywać trofea dla klubu przez wiele lat . Dzięki temu hajs klubu/właścicieli będzie się zgadzał . Zachowując wszelkie proporcje,my jesteśmy Internazionale 😉
14.01.2021 o 00:56 przez danielinter
+1
danielinter
Za duzo tych zmian w ostatnich latach Moras , Thohir , Zhang teraz znowu kto inny pozostaje miec nadzieje ze beda chcieli wielkiego Interu i beda inwestowac
13.01.2021 o 23:27 przez HB
-1
HB
Cieszę się, że Inter wreszcie wraca do Europy z rąk baronów komunistycznego reżimu.
13.01.2021 o 23:03 przez Dejwid
-1
Dejwid
Moraś wracaj, na pohybel chinskim uzurpatorom...
13.01.2021 o 22:25 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Wątpię żeby inwestowali takie pieniądze nie mając żadnego planu/pomysłu na klub. Rozsądne zarządzanie, trochę pieniędzy na transfery, współpraca z dyrektorami oraz sztabem trenerskim i będzie dobrze.
13.01.2021 o 21:40 przez Kebo
+2
Kebo
Strach myśleć co to będzie pod rządami brytoli, nie wróży to dobrze.
13.01.2021 o 21:39 przez oster
oster
No i szykuje się koniec dobrej perspektywy na lepsze jutro... nie mogąc pozbyć się Conte pozbędą się klubu razem z nim...
13.01.2021 o 21:24 przez Skepta
Skepta
Dlaczego takie cos wyplywa podczas gdy jest realna walka o majstra?
14.01.2021 o 04:37 przez Towarzysz
Towarzysz
Ponieważ sprzedaż klubu dla naszych właścicieli jest znacznie ważniejszym tematem i w takiej sytuacji scudetto przestaje mieć znaczenie.
13.01.2021 o 21:20 przez kadrian89
kadrian89
Nic dobrego to nie wróży.
Suning sporo dobrego zrobiło dla Interu, ale zapewne pandemia i uzależnienie od rzadu chińskiego nie zostawiło alternatyw.
Młody Zhang nie ma nic do gadania tu.
13.01.2021 o 20:59 przez Rebelde
+6
Rebelde
Jak Marotta osobiście powiedział że "rozważają" taką opcje, to myślę że już po wszystkim, klub sprzedany.
14.01.2021 o 05:11 przez danielWu
danielWu
Marotta mówi na
początku "suning rozważa sprzedaż klubu " kończy " te plotki nie mogą wpływać a naszą pracę " . Nie znam włoskiego . Nie wiem jakie jest źródło autora . Czy prawidłowo przetłumaczył . Reasumując raczej typowa wypowiedź zezowatego . Coś tam zdziałał przy transferach . Mówię o Eriksenie i oczywiście Hakimim . Lukaku nie liczę bo chyba około 80 baniek kosztował . Żaden wyczyny . Kibicuję Interowi od 1996 . Możecie mnie jechać , ale odkąd przyszedł , a następnie Conte . Zatraciliśmy swoja tożsamość . Od 2010 kto by nie siedział na ławce, graliśmy do przodu . Nawet za Spala . Mnóstwo wrzutek w pole karne. Ale przy szybszym rozgrywaniu piłki. I trochę bramek padało w ten sposób . A teraz 52 podania miedzy środkowymi obrońcami , podanie do wahadłowego i ten górna piłka na zgranie do Lukaku . Uda się albo nie . Z resztą połowa to lipne podania . Alternatywa jest 51 podań między obrońcami i wycofanie do Handanovica . A ten długa piłka . Przy różnych , wolnych i innych też chyb ma zakaz szybkiego wyrzutu . Czasami czai się , ale nigdy nie tego nie zrobi . Co do Marotty . Przeszkadzało komuś z was " Pazza Inter amala " przed meczami ? Nie jest to wybitna piosenka i wykonanie 😁 nie oszukujemy się . Nagrali to ludzie którzy trochę zdrowia , sił , serca i nerwów zostawili na boisku dla tego klubu . A ten jeden z drugim przylaz i ciach bajera . Jak najbardziej chcę się mylić , ale z nimi nigdzie nie znajdziemy . Pokazała to faza grupowa Lm . A ligę i tak wygra Juve :( mają mocny i za szeroki skład . Prawie każda pozycja ma klasowego zmiennika . W postaci doświadczonego piłkarza lub młodego talentu chcącego się pokazać . A u nas ? W przypadku kontuzji Sancheza , napastnikiem na ławce jest Pinamonti 🤷 sami porównajcie .
13.01.2021 o 20:54 przez darek666sz
darek666sz
A miało być tak pięknie..

Shoutbox

Dzonyy 27.01.2021 15:31

przerzuczam sie na iphona

Dzonyy 27.01.2021 15:31

ale kupiłem p20 i taki gniot

Dzonyy 27.01.2021 15:31

i byłem zadowolony

Dzonyy 27.01.2021 15:31

Ja miałem Huawei wiele lat

Skepta 27.01.2021 15:23

lukaku do ibry TU CIE ZRUCHAM W CHUY

Adriano_forever 27.01.2021 15:12

Pantoflu

Adriano_forever 27.01.2021 15:12

Chuchu wszystkiego najlepszego!

Endru 27.01.2021 15:10

Dla mnie tylko ajfon sie liczy

Adriano_forever 27.01.2021 15:04

Ja wiernie trzymam sie xperii

Kebo 27.01.2021 14:50

Jak kiedyś w Orange pracowałem to był mega boom na Huaweie, ależ to wtedy szło

Kebo 27.01.2021 14:49

no czyli tendencja się utrzymuje, ja też mam kumpla co maniaczył samsungi i raz wziął ios od dziewczyny na kilka dni i zmienił fona

maniekfci 27.01.2021 14:48

nowy android i po pół roku takie zamuły i zwiechy i z dupy aktualizację, że nie dało się go używać

maniekfci 27.01.2021 14:48

ja miałem dwa androidy i musiałem zmienić, bo na dłuższą metę to nie pójdie

Kebo 27.01.2021 14:47

Może to też dlatego, że nie miałem nigdy dobrego Androida

Kebo 27.01.2021 14:47

ja tam jakiejś jazdy na ajfony nie mam, ale mam z 6-7 lat i po prostu przywyczajenie wygrywa przy wymianie

Kebo 27.01.2021 14:46

dobry fachowiec ogólnie, a fona sprzedał w 1 dzień po tej kwocie jakiemuś Ukraińcowi :D

maniekfci 27.01.2021 14:46

no i wszystko

maniekfci 27.01.2021 14:46

handlowiec xd

Kebo 27.01.2021 14:45

haha no trochę tak maniek, miły gość, ale też handlowiec, więc to była najgorsza opcja - 2 handlowców ma zrobić deal xd

maniekfci 27.01.2021 14:45

zrewiduj tę znajomość

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Piątek, 22 stycznia

  • FT

    Benevento

    2 - 2

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • FT

    Roma

    4 - 3

    Spezia

  • FT

    AC Milan

    0 - 3

    Atalanta

  • FT

    Udinese

    0 - 0

    Inter

  • FT

    Fiorentina

    2 - 1

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • FT

    Juventus

    2 - 0

    Bologna

  • FT

    Genoa

    1 - 0

    Cagliari

  • FT

    Hellas Verona

    3 - 1

    SSC Napoli

  • FT

    Lazio

    2 - 1

    Sassuolo

  • FT

    Parma

    0 - 2

    Sampdoria

Środa, 27 stycznia

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Piątek, 29 stycznia

  • 20:45

    Torino

    ? - ?

    Fiorentina

Sobota, 30 stycznia

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    AC Milan

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Juventus

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Benevento

Niedziela, 31 stycznia

  • 12:30

    Spezia

    ? - ?

    Udinese

  • 15:00

    Atalanta

    ? - ?

    Lazio

  • 15:00

    Cagliari

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Crotone

    ? - ?

    Genoa

  • 18:00

    SSC Napoli

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Roma

    ? - ?

    Hellas Verona

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    19

    43

  • 2

    Inter

    Inter

    19

    41

  • 3

    Roma

    Roma

    19

    37

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    19

    36

  • 5

    Juventus

    Juventus

    18

    36

  • 6

    Napoli

    18

    34

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Ciro Immobile

    13

  • 3

    Zlatan Ibrahimovic

    12

  • 4

    Romelu Lukaku

    12

  • 5

    Luis Muriel

    11

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27130

Liczba newsów: 38511