
Marco Materazzi przy okazji zbliżających się derbów Mediolanu opowiedział o nich w wywiadzie dla oficjalnego kanału Serie A na You Tubie. Oto co powiedział w nim słynny Matrix:
- Derby są piękne, ponieważ panuje podczas nich spokojna atmosfera, ale na boisku trwa krwawa bitwa. Zawsze byłem kimś kto żył futbolem w silny, zdecydowany i optymistyczny sposób. To nie przypadek, że niektórzy pamiętają moje niektóre przewinienia. Było kilku zawodników, których trzeba było zatrzymać, aby zdobyć trzy punkty. Musisz być gotów umrzeć na boisku dla swojej drużyny. Dla całej Serie A ważne jest, aby mediolańskie drużyny wróciły na sam szczyt.
- Jeśli chodzi o derby, to mam dobre i złe wspomnienia. Zwycięstwa i porażki. Miałem dużo szczęścia, że mogłem grać z i przeciwko takim mistrzom. W tamtych latach Milan był naprawdę silny. Dla mnie najpiękniejsze derby to te z października 2006 roku, kiedy zdobyłem bramkę. Skończyło się wtedy 4-3, a ja strzeliłem czwartą bramkę.
- Pamiętam wszystkie mecze z udziałem Gattuso. Wszyscy znali nasza historię. Dorastał pod moimi skrzydłami i nigdy nie krył się z tym, że jesteśmy przyjaciółmi. Tylko na boisku nimi nie byliśmy, ale poza nim byliśmy jak bracia.
-Jose Mourinho i Antonio Conte są od siebie różni, ale istnieją wspólne podobieństwa. Jeden stał się Interistą do końca swoich dni, podczas gdy drugi mam nadzieję, że nim się stanie zdobywając tytuł dla tego klubu. Mourinho zapisał się w historii Mediolanu. Miasta i klubu. Miał chłodną głowę i umysł, ale serce prawdziwego kibica. Kiedy wygrywasz to normalne, że wchodzisz w serca kibiców.
Komentarze (2)