Felietony

Młode Gwiazdy - Alen Stevanović (6)

Autor:
ponad 14 lat temu
1083
6

Alen w styczniu skończy 21 lat, a ma za sobą już grę pod wodzą Jose Mourinho, występy w Serie B, a aktualnie ogrywa się na ligowych boiskach MLS.

 

7 stycznia 1991 roku w Zurychu urodził się Alen Stevanović. Jednak gdy miał trzy miesiące zamieszkał w Serbii. Ma podwójne obywatelstwo – Serbskie i Szwajcarskie. Jako junior grał w Radnicki Novi Beograd, a także w Radnicki Obrenovac. W 2009 roku dołączył do drużyny Interu Mediolan. Już podczas swojego pierwszego sezonu w drużynie „Nerazzurrich” Alen zadebiutował w pierwszej drużynie. Jose Mourinho dał Stevanović'owi szansę w ligowym meczu ze Sieną. Więcej występów młody pomocnik nie zdążył rozegrać w czarno-niebieskiej koszulce. Został wytransferowany do Torino na zasadzie współwłasności. Wychowanek Radnicki Novi Beograd rozegrał na boiskach Serie B ponad 20 spotkań, w których zdobył jedną bramkę. W marcu bieżącego roku Serb został wypożyczony do Toronto FC, dla którego zagrał już kilkanaście razy, na razie bez gola.

 

[hide]

Alen Stevanovic może grać niemal na każdej ofensywnej pozycji w pomocy, a także w ataku. Najlepiej czuje się jednak jako skrzydłowy. Potrafi dobrze zagrać kolegom piłkę, ale sam także może wykańczać akcje. Jest dobry technicznie.

 

Mała próbka umiejętności 20-latka:

 

http://www.youtube.com/watch?v=j7syeffMWR0

 

Jak na razie Alen nie rozegrał żadnego spotkania w dorosłej reprezentacji czy to Serbii czy Szwajcarii. Ma za sobą jedynie występy w młodzieżowych reprezentacjach „Białych Orłów” - U-18 i U-21.

 

Imię i nazwisko: Alen Stevanović

Data urodzenia: 7 stycznia 1991

Kraj: Serbia (posiada również obywatelstwo Szwajcarskie)

Wzrost: 180 cm

Waga: 78 kg

Lepsza noga: Prawa

Klub: Toronto FC (na wypożyczeniu z Torino – współwłasność z Interem Mediolan)

Numer: „10”

Pozycja: Pomocnik

Cena: 450 tysięcy euro

 

Cały cykl "Młode Gwiazdy" na murawa.bloog.pl. Zapraszam ;)
Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Finał w Monachium. Poradnik dla podróżujących (0)

26.05
18:51

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Komentarze (6)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
04.12.2011 o 19:50 przez dani7
dani7
Za stary już żeby coś z niego było
04.12.2011 o 16:55 przez doman
doman
wolalbym go zamiast polowy grajacych na stojaco nerrazurrich <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <br />
04.12.2011 o 16:09 przez TestoForza
TestoForza
Swietny talent w MLS gra...haha talent na miare Interu
04.12.2011 o 15:24 przez ZnawcaCalcio
ZnawcaCalcio
Jak na moje z niego to już nic nie będzie.
04.12.2011 o 14:30 przez Fikuus
Fikuus
Ah,idealny ziomal do grzania trybun na stadionie ! <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
04.12.2011 o 14:28 przez mecen
mecen
&quot;dla którego zagrał już kilkanaście razy, na razie bez gola.&quot;<br />
DAWAC GO. PASOWAŁBY DO NASZEGO TEAMU

Shoutbox

Orzeu 25.06.2026 10:55

w Premier

Orzeu 25.06.2026 10:55

trzeba liczyć że żaden klub z topu nie będzie akurat takiego zawodnika potrzebował

inter30 25.06.2026 10:51

może 10 lat temu to działało i mozna się było targować miesiąc żeby dopiąć swoje, ale czasy się zmieniły, oni w jakimś matrixe żyją

inter30 25.06.2026 10:51

przecież angole na każdym kroku mogą wyskoczyć i przebić więc trzeba działać błyskawicznie, 25 i bonusy i zamykać temat, z takim czajeniem się to zawsze będzie dupa z tyłu

Orzeu 25.06.2026 10:50

no o tym mówię własnie

Orzeu 25.06.2026 10:50

Claudio 25.06.2026 10:47 Ale śmiesznie trochę wyglądają te wyceny gdzie Palestra chodzi w podobnych pieniądzach co Pa

inter30 25.06.2026 10:50

jak dają za soleta 17-18 milionów to ja się nie dziwię że ten klub nie potrafi zakończyć żadnej porządnej tranzakcji

martins2000 25.06.2026 10:50

Na dzień wczorajszy Como jest skłonne wyłożyć 40 mln ale ponoć mają jeszcze inny plan,Paz chce tylko Como

Claudio 25.06.2026 10:47

Ale śmiesznie trochę wyglądają te wyceny gdzie Palestra chodzi w podobnych pieniądzach co Paz

Claudio 25.06.2026 10:46

60 to cena dla promocyjna dla Como

Claudio 25.06.2026 10:45

Wg mnie Paz z bonusami spokojnie wyjdzie 65-70mln

Orzeu 25.06.2026 10:44

Inter ewidentnie czeka z Soletem i Jonesem na to co się stanie ws. Paza

Orzeu 25.06.2026 10:43

pytanie kto po niego zapuka

Orzeu 25.06.2026 10:42

o ile uważam 60 za Palestrę za przesadzoną wycenę tak 60 za Paza to jest realistyczna wycena

Orzeu 25.06.2026 10:42

ja jestem mocno nastawiony

Claudio 25.06.2026 10:40

Tylko nie nastawiaj ie się znowu na tego Paza bo będzie jeszcze większe zesransko jak przy Palestrze.

Klinsi64 25.06.2026 10:29

wczułeś sie w rolę za bardzo

Klinsi64 25.06.2026 10:28

a wysrywy jak wsxystkie inne nie sa twoje wiec o co ci chodzi?

Klinsi64 25.06.2026 10:28

Dodo jest jednym z wielu wymienianych a ty sie podniecasz jakby juz był kupiony

AveCaesar 25.06.2026 10:14

A zamiast Paza i Jonesa jest przecież Diouf

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53360

Liczba komentarzy: 625418

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się