Pozostałe

Nowy stadion Interu i Milanu?! (17)

Autor:
Źródło: football-italia.net
ponad 7 lat temu
3314
17

Milan i Inter podobno pracują nad budową nowego San Siro, opartego na MetLife Stadium - miałby on zostać zbudowany do 2023 roku.

Według La Reppublica, Milan tylko czeka na decyzję Interu, aby dać zielone światło projektowi stadionu. 

Gazeta wyjaśnia, że ​​obecny San Siro zostanie zburzony i zastąpiony nowym, 60-tysięcznym stadionem, który będzie oddalony o kilkaset metrów. 

Koszt budowy wyniósłby 600 milionów euro, nieco więcej niż koszt projektu rekonstrukcji Santiago Bernabeu, i zawierałby  także prawa do nazwy warte co najmniej 25 milionów euro rocznie.

Dyrektorzy Ivan Gazidis i Alessandro Antonello, podobno już podróżowali do Stanów Zjednoczonych, aby omówić transakcję pod względem finansowym z bankiem inwestycyjnym Goldman Sachs i przestudiować inne nowoczesne stadiony, które posiadają chowane dachy czy wymienne fasady.

Jak podaje gazeta, modelem dla nowego San Siro ma być stadion MetLife Stadium w Nowym Jorku, który służy jako domowy stadion dla drużyn NFL: New York Giants i New York Jets.

La Repubblica informuje również o tym, że projekt obejmuje dodatkowo arenę na 5000 miejsc, która miałaby zostać przeznaczona na koncerty i imprezy oraz nowy kompleks handlowy, który znajdowałby się w okolicy stadionu.

Zobacz też

Corsera - Martinez grałby więcej, gdyby nie spóźniał się na treningi (16)

11.05
13:54

Lautaro królem strzelców, Dimarco królem asystujących (1)

25.05
03:34

Komentarze (17)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
05.03.2019 o 20:43 przez Claudio
Claudio
Pomysł żałosny. Jak budować to tylko swój stadion. Jedynie remont Meazza wchodzi w grę przy wspólnym użytkowaniu.
05.03.2019 o 10:52 przez Wojtala
+1
Wojtala
Parodia. Taki klub jak Inter nie ma własnego stadionu to są jakieś cyrki. Stadion powinien być tylko i wyłącznie nasz, z krzesełkami w barwach Interu i tyle. A druga sprawa ta pojemność 60 tys to też jakiś chybiony pomysł.
05.03.2019 o 09:21 przez DonDawido
DonDawido
Wolałbym żeby ten stadion był tylko nasz, mimo wszystko. Burzenie San Siro? Chyba trzeba będzie się wybrać na jakiś mecz do Mediolanu, póki ten jeszcze stoi.
04.03.2019 o 23:02 przez SlimShady
SlimShady
Never !!
04.03.2019 o 21:53 przez bobogol
+1
bobogol
życzę klubowi jak najlepiej także ekonomicznie ale ostatecznie jestem kibicem i ani mi sie śni popieranie kroków, które sprawią że wejście na mecz będzie elitarne i ekskluzywne. Na J serio nie jest łatwo sie dostac, model angielski dziekuje bardzo, against modern football.
A juz zdanie "San SIro zostanie zburzone" - nie wiem czy dziś zasnę.
04.03.2019 o 18:09 przez kibix
kibix
Zbudujemy nowy stadion, który nie ma szans być tak piękny jak obecny, po to, żeby znowu dzielić go z merdami? Przecież to są jakieś jaja
04.03.2019 o 19:31 przez Orzeu
Orzeu
i po to żeby zwiększyć zarobki meczowe, obniżyć koszta utrzymania, oraz dzięki kompleksowi handlowemu dostać dodatkowy przypływ środków.
05.03.2019 o 21:41 przez kibix
kibix
Okej to czaję, ale czemu, ale czemu z tym zafajdanym Milanem?
04.03.2019 o 17:58 przez piotrekninter
piotrekninter
Ciekawe co na to miasto
Teraz oni są właścicielem
Zburza stadion i co Kto będzie właścicielem nowego kluby czy miasto?
04.03.2019 o 17:42 przez Chuchu
+1
Chuchu
Jak co roku.
04.03.2019 o 16:56 przez Coach
Coach
a ja czytalem , ze wzorem nr jest Mercedes Benz Arena w Atlancie. I tu jestem na tak
04.03.2019 o 16:46 przez maverik
maverik
Beznadziejny pomysł, który mam nadzieje nie będzie zrealizowany.
04.03.2019 o 16:11 przez broda4991
broda4991
parodią jest to na czym oni chcą się wzorować dramat. Stadion taki :cenzor: nik i jeszcze bez dachu parodyści.
04.03.2019 o 16:22 przez KoBa
KoBa
Stadion ma chowany dach.
04.03.2019 o 16:33 przez broda4991
broda4991
Bardziej powinni patrzeć na Stadion Atletico i Totków nowy.
04.03.2019 o 15:26 przez danielinter
danielinter
Bez sensu skoro juz teraz nasza srednia na meczach wynosi okolo 60 tys to po co budowac nowy na tyle miejsc ? 70 tys co najmniej.
04.03.2019 o 16:37 przez SETE
SETE
Będzie mniejsza pojemność ale będą troszeczke wyższe ceny :) taki wariant znany choćby z Turynu

Shoutbox

jaszczomb 28.06.2026 08:30

nie znasz sie !! !! !! !!

Tifosinho 28.06.2026 08:28

Bez przesady

jaszczomb 28.06.2026 08:22

sprzedac za 7 mln poki ktos chetny sie znajdzie

jaszczomb 28.06.2026 08:20

jest slaby

Tifosinho 28.06.2026 08:15

Sucić pod koniec meczu biegał strasznie zagubiony

jaszczomb 28.06.2026 08:12

tak, gra wszedzie

AveCaesar 28.06.2026 08:09

Śledzi ktoś ligę brazylijską ? Gugu będzie lepiej śmigał po prawej czy po lewej stronie ?

AveCaesar 28.06.2026 08:08

A te wszystkie transfery po 20 mln nie są przepłacone jeśli nie nadają się do niczego ?

ragnar 28.06.2026 05:57

Jednak nie,95 remis

ragnar 28.06.2026 05:56

Haha Austria out, tak jest jak się gra na remis

Samsewybierz 28.06.2026 00:54

fajny ten komentator

Samsewybierz 28.06.2026 00:54

nicola modrić

Klinsi64 27.06.2026 23:44

gość nazywa się Sut

ragnar 27.06.2026 23:36

Tragedia komentator

Tifosinho 27.06.2026 23:34

Piękne sito 😁

Lucash 27.06.2026 23:34

po co nam Paz jak mamy Sucicia

Claudio 27.06.2026 23:33

ale ten komentator co za kompro z tym Vlasicem

Cny 27.06.2026 23:33

sucic z golem nie tylko na boisku

ragnar 27.06.2026 23:33

Ukłuł

Claudio 27.06.2026 23:32

Sucic ulalala

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29501

Liczba newsów: 53368

Liczba komentarzy: 625704

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się