Plotki transferowe

LIVE 18.05 (17:30) Oświadczenie Zhanga // La Repubblica - Inter będzie miał nowy zarząd // Ziliacus: Czas na nowego właściciela (63)

Autor:
Źródło: różne
około miesiąca temu
11484
63

20 maja coraz bliżej, wtedy też poznamy przyszłość Interu. Czy Inter zmieni właściciela, czy też Suning i Steven Zhang uda się przedłużyć pożyczkę i pozostać u steru klubu na kolejne 2-3 lata? Dużo dzieje się w ostatnich godzinach, dlatego zapraszamy do śledzenia naszej relacji live:

 

17:30

Di Marzio - Stanowisko Oaktree jest jasne.

Na komunikat Zhanga nie będzie odpowiedzi. Są za to jasne zasady: spłata pożyczki do wtorku, jeśli takowa nie nastąpi to właścicielem zostaje Oaktree. 

 

17:00

Ziliacus: Czas na nowego właściciela!

2 godziny temu Steven Zhang napisał wiadomość. Tak więc to wina Oaktree, że Suning nie może ich spłacić? Inter potrzebuje stabilności, nie właścicieli, których zmienne szczęście w biznesie rani klub i fanów. Czas na nowego właściciela.

 

16:20

La Repubblica - Wraz z niemal pewnym wejściem funduszu Oaktree, Inter będzie miał nowy zarząd i nowego CEO.

W ostatnich tygodniach audytorzy zweryfikowali prawidłowość dokumentacji księgowej, na której to podstawie zostanie poświadczone, że Inter posiada warunki do rejestracji w kolejnych mistrzostwach. 

 

14:20

Zhang: Zachowanie Oaktree zagraża stabilności naszego klubu, pracujemy nad rozwiązaniem umowy z Oaktree.

 

„Droga rodzino Nerazzurri. W tym roku wspólnie osiągnęliśmy legendarny kamień milowy w naszej 116-letniej historii: teraz dumnie nosimy dwie gwiazdy na piersi, symbol całego zaangażowania kobiet i mężczyzn z Interu. Zbliżając się do końca tego fantastycznego sezonu, chcę odpowiedzieć na spekulacje na temat stabilności finansowej naszego klubu. Lata 2020 i 2021 były niezapomniane dla naszego pokolenia, ponieważ globalna pandemia głęboko zmieniła wiele aspektów naszego życia. Po zainwestowaniu w Klub już ponad miliarda otworzyliśmy linię kredytową w Oaktree, aby kontynuować zwycięski projekt, który rozpoczęliśmy w 2016 roku. Od tego czasu wraz z moim kierownictwem jesteśmy zaangażowani w budowanie sukcesów na boisku przy zachowaniu rygorystycznej dyscypliny finansowej.

Nasza ciężka praca się opłaciła. W ciągu ośmiu lat pod naszym kierownictwem wraz z naszym sztabem, zawodnikami i trenerami zdobyliśmy siedem trofeów, dwa finały europejskie i dwukrotnie dotarliśmy na szczyt mistrzostw Serie A. Legendarna druga gwiazda jest świadectwem naszego rozwoju i naszego powodzenia. Oczywiście wszyscy nasi partnerzy, w tym Oaktree, odnieśli korzyści z osiągnięcia tak niesamowitych kamieni milowych na boisku i poza nim.

W ciągu miesięcy poprzedzających wygaśnięcie kredytu w Oaktree dołożyliśmy wszelkich starań, aby znaleźć polubowne rozwiązanie z naszym partnerem, w tym zaoferowaliśmy Oaktree wiele możliwości uzyskania pełnego i natychmiastowego zwrotu finansowego. Niestety, dotychczasowe wysiłki zostały spotęgowane przez groźby prawne i brak znaczącego zaangażowania ze strony Oaktree. Wszystko to było bardzo frustrujące i rozczarowujące, ale takie zachowanie stwarza obecnie ryzyko dla Klubu, co może poważnie zagrozić jego stabilności.

W imieniu Interu i jako prezydent chcę zapewnić setki milionów fanów na całym świecie, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić nasze barwy, nasze wartości założycielskie i naszą stabilność. Jesteśmy zaangażowani w pracę na rzecz pokojowego rozwiązania sprawy z Oaktree i kontynuowania historii sukcesu naszego ukochanego Interu. Zawsze Forza Inter. Prezydent."

 

14:00

Guarro: Wkrótce powinny pojawić się wyjaśnienia wielu plotek, które pojawiały się w mediach w ostatnich dniach. 

 

12:40

Ravezzani (dyrektor Telelombardia): Bądźmy poważni, nikt niczego nie wie. 

Bądźmy poważni, nikt niczego nie wie i nikt nie jest w stanie przewidzieć jak sprawa Zhang-Pimco-Oaktree się zakończy. Ci wszyscy, którzy przewidują, że sprawa zakończy się w taki, czy inny sposób są śmieszni. Jedyny fakt jest taki, że sprawa jest nierozwiązana a mamy 2 dni do końca terminu i to nie jest dobry znak. 

 

12:00

Marco Belinazzo: Pimco zrezygnowało, Oaktree sprzeda Inter.

W tej chwili scenariusz jest następujący: Pimco zrezygnowało. Oaktree po wygaśnięciu umowy, czyli w poniedziałek, będzie dochodzić swoich prac i zostanie właścicielem. Następnie sprzeda Inter po najlepszej cenie, w celu uzyskania zysku kapitałowego. 

 

11:25

Włoski dziennikarz Giovanni Capuano: Oaktree powinno być bardzo uważne...

Z całą pewnością Oaktree zdaje sobie sprawę z tego co Inter reprezentuje oraz wagi i wartości obecnego zarządu klubu. Niech lepiej uważają na to co robią, muszą wziąć to pod uwagę jeśli myślą o przejęciu władzy od chińskich właścicieli.

 

10:45

Corsera - Zhang nadal pewny siebie. 

Czas ucieka, Zhang ma czas do poniedziałku. Zhang najwyraźniej pozostaje spokojny i pewny tego, że porozumienie z Pimco zostanie osiągnięte. Źródła powiązane z Oaktree twierdzą, że Amerykanie chcą tylko uhonorowania umowy, zaznaczają, że Zhang nie może się spóźnić. Źródło mówi też o potencjalnym przedłużeniu umowy z Oaktree, lecz póki co Suning nie zwróciło się do Oaktree z taką prośbą. 

 

09:45

Trzy możliwe scenariusze.

Pimco się oddala, lecz jeszcze nie wypadło z wyścigu. Oaktree coraz bliżej przejęcia klubu. 

Jesteśmy na ostatnich kilometrach i nadal nie wiadomo jak zakończy się ten maraton. Są trzy możliwe wyjścia:

1) Pierwszy scenariusz, którego nie można wykluczyć: Oaktree zgadza się na przedłużenie terminu o jeden dzień i pozwala Interowi sfinalizować umowę z Pimco. 

2) Drugi scenariusz: Suning i Oaktree zawierają ponowną umowę na krótki czas, np. pół roku, by Zhang sprzedał klub. 

3) Trzecia opcja: Oaktree zostaje we wtorek właścicielem klubu i w krótkim czasie sprzedaje klub. 

 

05:10

Jak informują dziennikarze La Gazzetta dello Sport, cytowani dalej przez Inter Xtra, porozumienie Stevena Zhanga i PIMCO jest coraz bardziej odległe. Oaktree jest gotowe przejąć klub.

 

 

---

 

17.05.2024

20:10

La Repubblica - Oaktree próbuje przejąć Inter.

Domniemania dziennikarzy La Repubblica: 

Najprawdopodobniej Oaktree próbuje wyegzekwować jakąś klauzulę, na mocy której mógłby przejąć kontrolę nad spółką. W końcu to klub, który w ostatnich czterech latach zdobył dwa tytuły ligowe, a w zeszłym roku zagrał w finale Ligi Mistrzów. Zawsze może nim zarządzać, próbując go odsprzedać i tak naprawdę zapłaciłby tylko za wartość długów (około 800 milionów). Ale bardziej prawdopodobne jest, że spróbuje osiągnąć bardziej korzystne wyjście. Alternatywą jest proces sądowy, który mógłby ciągnąć się przez długi czas i nie przyniósłby nikomu korzyści. Ale aby poznać zakończenie, będziemy musieli poczekać jeszcze kilka godzin. Negocjacje trwają

 

16:00

Financial Times - Oaktree oczekiwało sprzedaży klubu.

Osoba powiązana z Oaktree udzieliła wypowiedzi w której poinformowano dziennikarzy, że Oaktree cały czas wspierało Suning, ale zawsze oczekiwano tego, że po upływie pożyczki nastąpi sprzedaż klubu. Struktura pożyczki przewidywała podział zysków z udanej operacji sprzedaży klubu. Czas pokazał jednak, że Suning chce pozostać u sterów Interu. 

 

12:05

Wiele włoskich źródeł sugeruje też, że za zmianą zachowania Oaktree może stać arabski fundusz zainteresowany kupnem Interu. 

 

12:00

Il Giornale - Porozumienie Zhang - Pimco na ostatniej prostej.

 

09:30 

La Gazzetta - Czas ucieka, Oaktree blokuje Zhanga.

Wszystko wydawało się być uzgodnione w sprawie refinansowania długu. Zhang dogadał się z funduszem Pimco, który miał spłacić zadłużenie Zhangów wobec Oaktree. Okazuje się jednak, że amerykański fundusz próbuje zablokować całą sytuację w nadziei na sprzedaż Interu!

Inter jest zaniepokojony: wszystko zmierzało do końcowego gwizdka, okazuje się jednak, że rezultat nie jest jeszcze znany i być może będzie potrzeba trochę więcej czasu. W teorii dzisiaj jest ostatni dzień roboczy na podpisanie umowy z Pimco, dzięki której Suning otrzyma 3-letnią pożyczkę na kwotę 430 mln euro i pozostanie właścicielem Interu na ten czas. 

Porozumienie z Pimco jest faktem, trzeba jednak zdążyć do poniedziałku spłacić zadłużenie w Oaktree w wysokości 375 mln euro. Amerykański fundusz Oaktree, być może niedoceniany w tej sprawie, zaczął próbować blokować wszelkimi sposobami całą operację.

W skrócie: Oaktree ma nadzieję, że Suning nie zdąży spłacić pożyczki i straci Inter, dzięki czemu Oaktree otrzymałoby 20% z około 800 mln euro. Taka klauzula zostałaby aktywowana w przypadku natychmiastowej sprzedaży klubu. Gdyby Inter dogadał się z Pimco i został sprzedany np. za 2 lata, to Oaktree i tak dostanie swoją działkę. Amerykanie chcą jednak zarobić 20% jak najszybciej, dlatego też naciskają na natychmiastową sprzedaż klubu. Dlatego też Oaktree oferowało Zhangowi przedłużenie pożyczki na okres tylko jednego roku. 

W tym momencie wszystko jest możliwe. Porozumienie Pimco-Suning może zostać podpisane w weekend, a pieniądze mogą znaleźć się na koncie Oaktree 21 maja, ponieważ poniedziałek jest świętem w Luksemburgu. Oaktree ewidentnie liczy na to, że otrzyma więcej niż 380 mln euro (kwota pożyczki do spłacenia). 

Jeśli Suning nie spłaci pożyczki Oaktree do poniedziałku, to sprawa może zakończyć się bitwą prawną pomiędzy Suning, a Oaktree. To byłoby bardzo niebezpieczne, ponieważ mogłoby skutkować blokadą operacyjną Interu. Taka blokada mogłaby skutkować brakiem możliwości prowadzenia działań na rynku transferowym  oraz podpisywania nowych kontraktów. 

 

Zobacz też

mercato live gudmundsson

MERCATO LIVE - 19.06 (21:10) | Cash w Interze?! // Genoa wybrała Oristanio! (21)

19.06
08:45
Gaetano Oristanio

Oristanio zasili drużynę beniaminka? (3)

14.06
05:29

Komentarze (63)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
19.05.2024 o 08:12 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Jakkolwiek się to skończy byleby szybko okienko oraz nowy sezon za pasem.
18.05.2024 o 23:26 przez danielWu
danielWu
Ostatnie 🤪 bez odpowiednich ludzi do zarządzania. Kluby z właścicielami wydającymi krocie, stoją w miejscu. Patrz Utd ,od kilku dobrych lat. Chelsea podobnie, tylko zdecydowanie krócej to trwa.
18.05.2024 o 23:19 przez danielWu
danielWu
Ajj no, ch.j wie co sądzić i jak to się skończy. Kilka minut temu pisałem. Nie ma co się grzać, bo nie mamy wpływu. Z drugiej strony, nie zniese powtórki z rozrywki. Może być podobnie jak po 2010. Sezon 2010/2011 jeszcze w miarę, a później 😠 ponownie po większym sukcesie. Mają przez 4-5 sezonów rotować się tu przedskoczkowie. Kuzmanowiczowie, jonathany, myudingaue ( czy jak on się tam zwał) , Rossi, biabiany, pereiry, marigi. A to tylko część, co pamiętam. Obyśmy wszyscy, najpóźniej we wtorek. Mocno pozytywnie patrzyli w przyszłość. Śmieli się z wszystkich spekulacji i naszego (mojego pragnę) biadolenia :)
18.05.2024 o 21:55 przez smerf1600
+1
smerf1600
nowy właścieciel to jakieś nowe kutfy w zarządzie które nie mają pojęcia o prowadzeniu klubu, tylko nie to
18.05.2024 o 21:48 przez smerf1600
+1
smerf1600
Zaczynam się martwić
18.05.2024 o 20:49 przez wujek conrado
+2
wujek conrado
Zastanawia mnie czemu rząd chiński nie odblokuje funduszy Suning skoro kryzys popandemiczny minął, ale chyba się zrazili na piłce w Chinach. Jak władze ChRL nie pomogą to przyjdą te sprzedajne amerykańce i spierdolą całą strukturę. Boże niech to się nie wydarzy...
18.05.2024 o 21:35 przez Nerazzurx10
+1
Nerazzurx10
Bo to zasrani komuniści
18.05.2024 o 22:56 przez danielWu
danielWu
Moim zadaniem jest zwrot i "rząd" CHRL ma wyjeb.ane na inwestycje sportowe w naszych zachodnich stronach. Korpo ogólnie mają zakaz, albo przynajmniej prykaz na takie działania. Źródło niepewne- meczyki. Pierwsza 10 właścicieli włoskich klubów. Na pierwszym ci z Como 40 mld, a później ogromną przepaść. Mistrza Włoch za ten sezon brak w dziesiątce. Podsumowując, nie ma co się grzać. Gorący temat i we Włoszech wszyscy mają/muszą wypowiedzieć się na ten temat. Nie mamy niestety wpływu. Okaże się wszystko na początku tygodnia. Jedno tylko. Oby info z wymianą całego zarząd to była kaczucha. Forza Inter :)
18.05.2024 o 19:56 przez mroowa111
+2
mroowa111
Zycze wszystkim by Inter miał się dobrze
18.05.2024 o 18:57 przez Nerazzurx10
-2
Nerazzurx10
Nareszcie !! ! Dzięki Zhang fajnie było, ale czas dla ciebie żebyś poszedł do pracy na etat bo jak tak dalej pójdzie to nie będziesz miał co do garnka włożyć! A my czekamy na kogoś dla kogo wydanie 2mln euro w te czy we wte nie stanowi 200% budżetu
18.05.2024 o 18:35 przez Stachoo
Stachoo
@Inter9 5 Mistrzostw Włoch – 2006, 2007, 2008, 2009, 2010
1 Puchar UEFA – 1998
4 Puchary Włoch – 2005, 2006, 2010, 2011
4 Superpuchary Włoch – 2005, 2006, 2008, 2010
1 Puchar Ligi Mistrzów – 2010
1 Klubowe Mistrzostwo Świata – 2010
18.05.2024 o 17:41 przez Rafi23
Rafi23
Ziliacus on jest w to zamieszany
18.05.2024 o 17:35 przez wujek conrado
+1
wujek conrado
Moratti wróć
18.05.2024 o 17:31 przez pluto11
pluto11
Czyli co w mercato super wyprzedaże i znowu 10 lat bujania się po 7 i 9 miejscach
18.05.2024 o 17:25 przez Kaniol
+6
Kaniol
Narazie nie mam zdania na ten temat, oby wszystko się dobrze skończyło dla INTERU
18.05.2024 o 17:23 przez Weeq
Weeq
Jeżeli Oaktree tak bardzo zależy na klubie to według mnie mają już potencjalnego kupca. Szkoda Zhangów bo wpompowali w Inter grube pieniądze a teraz mogą zostać tak naprawdę z niczym
18.05.2024 o 17:17 przez XyzIM
+3
XyzIM
Już fiński mitoman Zilliacus się uaktywnił 🤡 Typ robi sobie fejm, próbując kupić jakiś klub, ale nigdy jakimś cudem nic mu nie wychodzi …
18.05.2024 o 17:06 przez WTC
+2
WTC
Szkoda, że tak się to kończy.
18.05.2024 o 16:25 przez Vorathiel
+8
Vorathiel
Nowy CEO, to po ptokach.
18.05.2024 o 16:17 przez Squelnor
Squelnor
timon napisał:
Jak nie wygrał mistrzostwa? XD
wtedy byly inne realia. Nie było tak, że nagle jakieś chińskie korpo albo arabowie kontrolowali praktycznie cały biznes piłkarski.
18.05.2024 o 15:32 przez tytusek25
tytusek25
Pimco i Oaktree to jankesi , a Sunning to obecnie pacynka chińskich komuchów.Nie zdziwię się , jak wyjdzie, że się po cichu dogadali, żeby wyr**chać Stevena i chinoli licząc na bonus z przymusowej, szybkiej sprzedaży klubu.
18.05.2024 o 16:15 przez Squelnor
Squelnor
tytusek25 napisał:
Pimco i Oaktree to jankesi , a Sunning to obecnie pacynka chińskich komuchów.Nie zdziwię się , jak wyjdzie, że się po cichu dogadali, żeby wyr**chać Stevena i chinoli licząc na bonus z przymusowej, szybkiej sprzedaży klubu.
W Chinach jest autorytaryzm... To nie jest to samo co komunizm. Komunizmu nie ma od czasu obalenia następcy Mao Hua Guanfenga 40 lat temu. Wtedy zaczeli odchodzić od centralnego planowania
18.05.2024 o 17:29 przez tytusek25
tytusek25
."...Chińska Republika Ludowa to kraj konstytucyjnie socjalistyczny. Podobnie jak w innych krajach tzw. demokracji ludowej, faktyczną władzę pełni jedna partia – Komunistyczna Partia Chin..."
18.05.2024 o 23:46 przez danielWu
danielWu
I tu się z Tobą zgodzę :) zmieniły się tylko słowa w nazwie państwa, frakcji politycznej rządzącej/programie partii. Rządzi jedna partia i ludzie najwyżej ustawieni. Nie odpowiadający przed sobą tylko. Komunistyczna czy ludowa. Moim zdaniem nic tam nie zmienia od 50 lat. Tylko gospodarczo nastawili się na zysk. Dzięki taniej sile roboczej i trzymaniem społeczeństwa za mordy. W historii było i jest kilka krajów podobnych. Nazywanych komunistycznymi. Republikami ludowymi, a nawet reżimami autokratocznymi.
18.05.2024 o 14:52 przez Inter9
-2
Inter9
Szkoda że Inter nie został nadal w rękach rodziny Morattich , szkoda że po Massimo nie przyszedł żaden następca ktoś z rodziny Moratti .
Co jak co ale Berlusconi oddał AC Milan swojej córce.
Te azjatyckie interesy Interu najpierw Thohir teraz Zhang jakoś budzą we mnie niepokój.
Już bym wolał by właścicielem Interu zostało to całe Oaktree albo ktoś rzeczywiście potężny kto wyłoży kasę na stół i nie będzie tej całej nerwówki.
Nie chcę by Inter podzielił los Chelsea gdy po nałożeniu sankcji na Abramowicza , Chelsea przez jakiś czas nie miała w ogóle właściciela i była zagrożona zawieszeniem w pucharach europejskich i niemożnością robienia transferów
18.05.2024 o 15:20 przez Dyl87
-2
Dyl87
Moratti nigdy by nie zatrudnił naszego dyrektora ani Conte mimo dużych nakładów nigdy nie wygrał mistrzostwa i były okresy że co chwilę nowy trener . Chińczycy sprawili że Inter urósł wystarczy popatrzeć na obecny skład i na skład z 2014 roku np
18.05.2024 o 15:36 przez timon
+2
timon
Jak nie wygrał mistrzostwa? XD
18.05.2024 o 15:49 przez Pawsik
+1
Pawsik
Słońce, wódeczka czy coś mocniejszego ?? Niezły odlot z tym brakiem mistrzostwa hehe
18.05.2024 o 15:59 przez snuffy
snuffy
I LM i UEFA też nie wygrał xd
19.05.2024 o 08:33 przez danielWu
danielWu
Oj kawalerze uspokój się, bo trochę przesadziłeś 🤪 masz zerową pewnośc,kogo chciałby Moras, będąc dłużej właścicielem, czy nawet do tej pory. Oczywiste jest. Przez tyle lat, z takim nakładem i wielkimi nazwiskami w składzie. Inter powinien wygrać więcej. Porównywanie składu z 2014 do teraźniejszego to śmiech na sali. Tamten Inter był najgorszym jak pamiętam przeze30 lat kibicowania. I to nie był tylko sezon 2014. Marazm trwał z dobre 4 lata. Z kuzmanowicze w środku, Jonathanem bocznym obrońcom itd. Teraz mamy bardzo wyrównany skład. Piłkarze wiedzą ogólnie co mają robić na boisku, walczą, wspierają się. Ale przywołam skład z 2010 Morasia. Nikt z obecnego składu nie dorównuje piłkarsko Eto. Snajder na swojej pozycji był koksem. Maicon przez kilka sezonów najlepszy boczny obrońca świata. Julio cesar podobnie,top 5 bramkarzy przez kilka sezonów. Cambiasso jako defensywny. I już nie chcę mi się dalej wymieniać. Gdyby nie oszuści z Jude. Moratti miałby mistrza już w sezonie 97/98. Wielu z nas pamięta sytuację Ronaldo z julisno w polu karnym. Bez gwizdka. Idzie kontra i gol judenczykow. W tamtych latach Interowi brakowało to szczęście. Sami piłkarze frajerzyli. Ale z 2/3 mistrzostwa Jude mocno problematyczne. Na szczęście, koniec końców. Pan Moratti nie zrażając się 😁 dopia swego. Jest kilka klubów w Europie, które szczyca się tripleta 😎 pozdro mordo i nie wygaduj głupot. Kibicom Interu nie przystoi 😉
19.05.2024 o 08:34 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Jeśli przyjdzie nowy właściciel dalej będziemy spłacać długi i wyprowadzać finanse na prostą. Nie staniemy się City lub PSG jak za dotknięciem magicznej różdżki. Pytanie tylko czy będą umieli robić to równie skutecznie jak obecni właściciele ze swoim zarządem.
18.05.2024 o 14:41 przez timon
+2
timon
,,W ciągu miesięcy poprzedzających wygaśnięcie kredytu w Oaktree dołożyliśmy wszelkich starań, aby znaleźć polubowne rozwiązanie z naszym partnerem, w tym zaoferowaliśmy Oaktree wiele możliwości uzyskania pełnego i natychmiastowego zwrotu finansowego. Niestety, dotychczasowe wysiłki zostały spotęgowane przez groźby prawne i brak znaczącego zaangażowania ze strony Oaktree. "

Zamiast oferować, wystarczyło po prostu oddać dług ;)
18.05.2024 o 14:40 przez Rafi23
Rafi23
Po tym wywiadzie wszystko jasne w poniedziałek przestaje być prezydentem interu stajemy się najemnikami funduszu oby nie za długo
18.05.2024 o 14:39 przez Dyl87
+5
Dyl87
Murem za Zhang
18.05.2024 o 14:35 przez Seba
+2
Seba
Osobiście mam złe przeczucie. Gdy klub jest w dołku i nie widać szansy na lepsze jutro, to zmiana właściciela zawsze daje pozytywny odbiór. Wtedy zazwyczaj mówi się "Przecież gorzej być nie może". Co innego, gdy drużyna wskoczyła na wysoki poziom sportowy oraz organizacyjny. W takiej sytuacji zawsze łatwiej to wszystko spieprzyć niż utrzymać. Obawiam się, że nowy właściciel będzie traktował klub jak maszynkę do zarabiania pieniędzy, a sukcesy zejdą na dalszy plan. Jeszcze bardziej obawiam się obstawienia stanowisk swoimi ludźmi, a nie oszukujmy się, bez Marotty i Ausilio, to nie będzie już to samo. Może Beppe dlatego kilka miesięcy temu wspominał o odejściu z Interu? Może wiedział co się święci, ale nie mógł o tym publicznie mówić? Chyba, że faktycznie trafi się bardzo bogaty właściciel z ogromną pasją do piłki nożnej i nie będzie tak źle. Tylko kto taki mógłby przyjść do tej dziury zabitej dechami (Serie A), gdzie ciągle robi się wszystkim pod górkę?
18.05.2024 o 14:02 przez broda4991
+1
broda4991
Ja mimo lekkiej nuty niepewności co dalej jestem dość spokojny. Nikomu na chaosie w biznesie nie zależy bo na tym się traci o czym przekonał się chińczyk. To będzie szybka akcja. Na szczęście do nowego sezonu daleko i czuje ze to będzie fajne nowe rozdanie. Żeby zarabiać Inter musi osiągać sukcesy i nowy właściciel musi to utrzymać.
18.05.2024 o 12:20 przez Rebelde
+9
Rebelde
W Interze standardowo po dużym sukcesie, musi przyjść chaos. Który wprowadzi zamieszanie na kolejne lata. Stabilizacja i kontynuacja zwycięskiego projektu? Nie, na pewno nie w Interze.
18.05.2024 o 12:12 przez Claudio
+8
Claudio
Najważniejsza rzecz w tym wszystkim by na stanowiskach został Marotta, Ausillio i reszta osób które wykonują kapitalną robotę.
Byłem sceptycznie nastawiony do Zhanga, bo jest gołodupcem, ale trzeba przyznać, że zarządza mądrze patrząc na to jak Inter wygląda w Italii dając swobodę w działaniu Marottcie&.
Mam nadzieję, że jak będzie nowy właściciel to nie będzie rewolucji, a ewolucja.
A jak zostanie Zhang to na warunkach, które nie spuszczą Inter w otchłań zadłużeń.

Nam jako kibicom pozostaje spokojne przyglądanie się tej sytuacji i miejmy nadzieję, że nie będzie to miało wpływu też na piłkarzy, którzy w razie większych zmian chcieliby sami opuścić ten niepewny okręt.
Myślę, że Zhang to przemyślał i nie zostaniemy z ręką w nocniku.
18.05.2024 o 12:10 przez timon
+1
timon
Tak jak pisałem już kiedyś- Oaktree nie ma żadnego interesu w refinansowaniu długu na dłuższy termin skoro mogą zyskać dużo więcej na sprzedaży klubu. Jedyna możliwość to było znalezienie funduszu, który wykręci z Zhanga zbrodniczy i lichwiarski procent. Niestety wiarygodność Zhangowi obecnie jest żadna i było to do przewidzenia

Oaktree jest już z kimś pewnie dogadanie, wszystkie papiery klubu pod sprzedaż ma od dawna(były potrzebne do kredytowania i refinansowa długu), więc potencjalny kupiec jest na bieżąco i raczej żaden dodatkowy audyt potrzebny nie będzie. Sprzedaż w naszej sytuacji to może być dosyć szybko proces
18.05.2024 o 12:20 przez Orzeu
+1
Orzeu
timon napisał:
Oaktree jest już z kimś pewnie dogadanie,


jeśli to prawda to oby tak było i oby to był ktoś konkretny.
18.05.2024 o 12:07 przez Orzeu
+2
Orzeu
No dla mnie to wydawało się mało prawdopodobne, ale coraz więcej źródeł potwierdza, że Oaktree weźmie Inter i sprzeda temu kto da więcej.

Z zaniepokojeniem patrzę na to co się dzieje
18.05.2024 o 12:12 przez timon
+1
timon
No tak to jest jak myślenie życzeniowe bierze górę nad logiką
18.05.2024 o 10:39 przez Rafi23
-3
Rafi23
To jest katastrofa. Oni mają już kupca na inter pytanie kto nim jest i jakie ma plany wobec klubu. Pozostanie mieć nadzieję że Moratta zostanie w tym bałaganie bo jak nie to obawiam się środek tabeli w przyszyłem sezonie. Będziemy chyba ostatnim klubem na świecie co prezydent bierze pożyczkę pod zastaw klubu bo wiadomo czym to się kończy. Co to Zanhg miał mnóstwo czasu żeby nie czekać do ostatniej chwili. Jeden plus z tego wszystkiego że to dzieje się teraz a nie na przełomie lipca sierpnia.

Shoutbox

ragnar 20.06.2024 23:05

Claudio zgoda, Carvajal mega irytujący...raczej hiszpania z kimś przegra...pewnie po karnych :P

ragnar 20.06.2024 23:03

ale zgoda, Darmian, to powinien już wejśc w 30 minucie za słabego Lorenzo

ragnar 20.06.2024 23:03

Veratti nie powołany, ale mi i tak bardziej gra się podobała, jak na poprzednim euro grałi Jorginho Barella i Loca, bo jednak Veratti czasami przytrzymywał pilke

ragnar 20.06.2024 23:02

brak szybkości, nie ma zawodników do 1 na 1, może i Insigne już był u schyłku ale szybkosc miał, był Chiesa w formie, Berrardi, teraz go nie ma....szkoda pomocy Włoch bo zapowiadała się super, a jednak Tonalli wyleciał, Locatelli nie gra, chyba pod formą.

wonsuu_blumarino 20.06.2024 23:00

Ale jak moze grac dobrze Chiesa, jak cieniutki byl w tym sezonie

Drago194 20.06.2024 23:00

Chiesa też jak zwykle wolny elektron, gra gdzie mu się podoba i prawie nigdy tam gdzie jest potrzebny

wonsuu_blumarino 20.06.2024 22:59

Jak znowu wyjdzie Di Lorenzo to bedzie to juz kolesiostwo

Claudio 20.06.2024 22:59

fatalnie ich poustawial jak cala druzyna gra zle to wina trenera

Drago194 20.06.2024 22:59

Już Darmian by pewnie lepiej tam dzisiaj wyglądał

Claudio 20.06.2024 22:58

Spal niech lepiej zerknie kto jest w formie bo jak na CHorwacje wyjdzie znowu z Di Lorenzo to bedzie maly masochizm

wonsuu_blumarino 20.06.2024 22:58

Dzis co drugi Włoch włączył tryb Lakaka

wonsuu_blumarino 20.06.2024 22:58

Pogubil sie dzis Spaletti

Drago194 20.06.2024 22:58

Christante to już kompetna pomyłka, gość przyjmuje piłkę jak Lukaku

Drago194 20.06.2024 22:57

Jorginho poza ciągłym naprawianiem błędów tego łamagi Di Lorenzo praktycznie zero wkładu w rozgrywanie

Claudio 20.06.2024 22:56

bo zawsze graja jak pyzdy z carvajalem na czele

Claudio 20.06.2024 22:56

hiszpania bardzo mocna, ale nie zyczę im ME

Claudio 20.06.2024 22:55

nie wiem po co taki Cambiaso czy Cristante weszli na boisko. Do tego Di Lorenzo, Pellegrini, Calafiori czy Scamacca grający padlinę

Drago194 20.06.2024 22:55

ale padake zagrali

Adriano_forever 20.06.2024 22:54

ale przewrotka ho ho

Nerazzurx10 20.06.2024 22:52

Swoją drogą, chyba pierwszy raz widzę Dimarco grającego pełny mecz, Szymon mu nigdy nie daję 75 zagrać nawet

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

2016 - 2024. Podsumowanie ery Stevena Zhanga (11)

28.05
06:00

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

 • 1

  Inter

  Inter

  38

  94

 • 2

  Milan

  Milan

  38

  75

 • 3

  Juventus

  Juventus

  38

  71

 • 4

  Atalanta

  Atalanta

  38

  69

 • 5

  Bologna

  Bologna

  38

  68

 • 6

  Roma

  Roma

  38

  63

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

 • 1

  Lautaro Martínez

  24

 • 2

  Dusan Vlahovic

  16

 • 3

  Victor Osimhen

  15

 • 4

  Olivier Giroud

  15

 • 5

  Albert Gudmundsson

  14

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28037

Liczba newsów: 48781

Liczba komentarzy: 575788

Użytkownicy online: 0 12 gości

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

19x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się