Terminarz

Rozgrywki Serie A zawieszone! - Powrót ligi w maju? [13.03, 10:07] (29)

Autor:
Źródło: różne
22 dni temu
13039
29
uwaga

Minister Sportu Vincenzo Spadafora może podjąć decyzję o zawieszeniu tego sezonu Serie A!

 

13.03

10:07

Serie A wróci 3 maja?! 

Taką informację podaje kilka źródeł m.in. CorSera. Ze względu na pandemię Coronavirusa oraz przełożenie Euro rozgrywki Serie A mogą być dokończone począwszy od 3 maja aż do końca czerwca (kiedy to kończą się kontrakty zawodników). Takie rozwiązanie pomogloby zakończyć sezony nie tylko Serie A, ale także innym ligom takim jak La Liga czy Bundesliga. 

 

-------------------------------------

12.03

 

11:15

23 marca (poniedziałek) to data w której zostaną zaprezentowane definitywne propozycje zakończenia sezonu. 

Play-offy prawdopodobnie odpadają, jako że kluby nie dogadałyby się w tej kwestii między sobą. Realne są więc tylko opcje dogrania sezonu do końca lub przyznania scudetto wg aktualnej klasyfikacji. 

 

----------------------------------

 

11.03

 

16:45

W piątek videokonferencja między klubami w sprawie dokończenia sezonu. 

 

 

------------------------------------

 

10.03

19:50

Na dzisiejszym nadzwyczajnym zgromadzeniu Włoskiego Związku Piłki Nożnej (FIGC), zgodnie z zaleceniem Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) ogłoszono, że wszelkie rozgrywki piłkarskie zostają zawieszone na razie do 3 kwietnia. Przedstawiono cztery możliwe hipotezy zakończenia sezonu:

1. Gdyby przez najbliższy miesiąc sytuacja z koronawirusem się poprawiła i kluby mogłyby wrócić do gry po 3 kwietnia, można byłoby wydłużyć sezon właśnie do końca maja.

Kolejne hipotezy zakładają zakończenie sezonu w inny sposób czyli w sytuacji, gdy nie będzie można dograć do końca regularnie całego campionato.

2. Brak ogłoszenia mistrza Włoch i przedstawienie uefie drużyn, które zagrają w europejskich pucharach.

3. Zatwierdzenie tabeli w momencie, w którym sezon zostanie przerwany.

4. Rozegranie play-offu o mistrzostwo Włoch i play-outów o utrzymanie w lidze.

 

--------------------------------------------

 

09.03

 

21:50

Oficjalnie - Rozgrywki Serie A zawieszone! Szczegóły wkrótce, póki co wiadomo, że rozgrywki zawieszono do 3 kwietnia. Czy to oznacza koniec sezonu, czy też liga zostanie dokończona latem - to powinno się wyjaśnić jutro. 

 

20:55

CONI zażądało wstrzymania wszelkich rozgrywek sportowych do 3 kwietnia. Rząd musiałby teraz wydać nowy dekret, aby liga została wstrzymana (obecny mówi o rozgrywkach bez udziału publiczności). Więcej szczegółów w sprawie przyszłości obecnego sezonu Serie A poznamy jutro. 

 

11:30

Według najnowszych plotek Serie A może zostać zawieszona do początku kwietnia, a zaległe spotkania mogą zostać rozegrane w czerwcu. Euro może zostać przeniesione na rok 2021. 

 

----------------------------------------------------------------

08.03

 

14:00

Schira - Dzisiaj Serie A gra normalnie. Mecze Lega Pro i Serie B także. We wtorek nadzwyczajne zebranie w Rzymie na którym prawdopodobnie zawieszone zostaną wszystkie wydarzenia sportowe do końca marca. 

 

13:45

Co z rozstrzygnięciami w przypadku, gdyby liga została odwołana?

Są 3 opcje: anulowanie sezonu (brak awansów, LM/LE na bazie tabeli 18/19), uznanie wyników po r. jesiennej, uznanie wyników po ostatniej pełnej kolejce. Jeśli padłoby na trzecią opcję, to tak naprawdę dzisiaj Juventus-Inter jest meczem o mistrzostwo i przy remisie 1 jest Lazio.

 

13:30

Oficjalnie - dzisiejsze i jutrzejsze mecze zostaną rozegrane. Co będzie dalej? 

 

13:25

Fabrizio Romano: Władze Serie A zadecydowały, że wszystkie dzisiejsze mecze zostaną rozegrane. 

 

13:23

Mecz Parma - SPAL ma zostać rozegrany o 13:45. Niewykluczone jednak, że będzie to ostatni mecz dzisiejszego dnia.

 

13:20

Piłkarze przed meczem Parma - Spal już chcieli wychodzić na boisko, kiedy to na stadion dotarła informacja o wstrzymaniu rozegrania meczu do czasu decyzji ministra. 

Oto wypowiedź ministra:

Podzielam opinię Damiano Tommassiego, który mówił o zawieszeniu ligi. Nie ma jakiegokolwiek sensu rozgrywanie sezonu, podczas gdy prosimy naszych obywateli o wielkie poświęcenie by uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ryzykujemy zdrowie zawodników, sędziów, trenerów i fanów. Myślę, że obowiązkiem prezydenta FIGC jest ponowna refleksja nad problemem, bez czekania na pierwsze zarażenia zawodników. To wielka odpowiedzialność.

W końcu, nawet zanim sytuacja stała się tak poważna dla kraju, Lega Serie A i Sky już odmówiły pozwolenia tysiącom Włochów, zmuszonych wbrew ich woli do pozostania w domu, oglądania gier za darmo w telewizji...

Podczas wczorajszych negocjacji, także dzięki współpracy RAI i Mediaset, znaleźliśmy rozwiązanie, które byłoby jednakowe dla wszystkich zaangażowanych osób, a przede wszystkim było źródłem wielkiego komfortu dla wielu obywateli, którzy pasjonują się futbolem.

Zamiast tego zwyciężyły interesy ekonomiczne i wymagały uprzywilejowanego traktowania, które jest po prostu nie do przyjęcia. Kluby piłkarskie powinny zamiast tego ocenić, w jaki sposób pokonać klauzule, które są już badane przez stowarzyszenia antymonopolowe, aby mogły zwrócić środki posiadaczom biletów na nadchodzące mecze za zamkniętymi drzwiami.

W ciągu najbliższych kilku dni wezmę pod uwagę każdą inicjatywę, w tym ustawodawstwo, aby wprowadzić porządek w świecie, który nie będzie już reprezentował wartości etycznych i moralnych, do których chcielibyśmy, aby sport zawsze dążył.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Juventus Stadium

Oficjalnie: Derby Włoch w najbliższą niedzielę! (14)

05.03
18:18
UEFA Europa League Liga Europy

Na kogo Inter może trafić w 1/8 finału LE? Losowanie LE o 13:00 (14)

27.02
23:35

Komentarze (29)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.03.2020 o 13:51 przez cuba
cuba
Stan Wojenny już był,teraz niektórzy myśleli że wjadą czołi i 3 wojna hahah czast się zmieniły terroryzm się nudził teraz czas na wirusy ,byle najsłabsze ogniwa odpadły ,jeszcze trochę a ludzie zaczną się przyzwyczajać i jakoś co ok 20lat przypada że na Nasz Kraj coś spada...
13.03.2020 o 13:42 przez cuba
cuba
Teraz kibiców będzie można zobaczyć już tylko w Internecie,brakuje tylko globalnej godziny policyjnej... świat zatoczył koło
12.03.2020 o 11:47 przez Xucatlan
Xucatlan
Jak się nie da dograć rozgrywek, to uznać bieżącą tabelę za ostateczną i tyle. Najlepiej bez przyznania tytułu mistrzowskiego, ale ta skorumpowana banda wuja z Turynu ma tyle lewych Scudettów na koncie, że jedno więcej nie zrobi różnicy, więc jak je im przyznają, to też dramatu nie będzie.
11.03.2020 o 09:25 przez Speaker
+1
Speaker
Jestem za rozegraniem Play off :)
10.03.2020 o 08:41 przez smerf1600
smerf1600
To teraz wszystkie siły na LE, nie bedzie usprawiedliwień, mamy obowiązek ją wygrać i kropka
10.03.2020 o 07:43 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Grubo. Ciekawe co z LE!?
10.03.2020 o 10:14 przez SETE
SETE
dopóki poszczególne kraje nie będą wprowadzać takich restrykcji jak Wlochy to będą grac, częściowo z kibicami, częściowo bez kibicow ale będą grac.
10.03.2020 o 07:38 przez kadrian89
+2
kadrian89
Czyli Inter zapewnił mistrzostwo Juve w każdych okolicznościach , prócz dokończenia rozgrywek
09.03.2020 o 22:54 przez danielinter
+2
danielinter
Dla nas to super nie tylko dla klubu , ale i kibiców by sie nie wkur*iac na padline jaka gramy dobrze ze nie mam złodziejskiego sport premium to i LE odpuszcze
09.03.2020 o 22:37 przez Czyzby22
Czyzby22
to było do przewidzenia, genoa i samdoria - wygrały mecze ostatniej kolejki dzięki czemu zapewniły sobie pozostanie w lidze. Juventus wygrał z Interem - dzięki czemu zapewnił sobie zwycięstwo Serie A.
09.03.2020 o 22:29 przez pluto11
+1
pluto11
I przez miesiąc nie będą potrafili odbudować się fizycznie i psychicznie
09.03.2020 o 22:12 przez Majster8
+1
Majster8
Przynajmniej przez miesiąc nie będę widział tego dzbana Vecino
09.03.2020 o 13:49 przez cristian08
cristian08
My już i tak się w walce o scudetto raczej nie liczymy, ostatnio kompromitacja za kompromitacją.
Ale dobrze byłoby żeby lega chociaż Lazio dała szansę wygrać tę ligę
09.03.2020 o 12:00 przez inter30
+5
inter30
Odwołać to podrzędne euro które po rozszerzeniu liczby uczestników i rozszerzeniu "gospodarzy" do 12 stało się jakąś podrzędną parodią, a nie poważnym turniejem
08.03.2020 o 18:26 przez wegorz
+1
wegorz
Anulowanie sezonu to najgłupsze co można zrobić... To już lepsze by były jakieś playoffy o mistrza, puchary i spadek zorganizowane na wszystkich szczeblach rozgrywek... To kilka spotkań, których nie będzie trzeba rozgrywać od razu, a dałoby to szansę zespołom, aby jeszcze coś zmienić w układzie tabeli na swoją korzyść... Wiadomo, że jeszcze wiele mogłoby się zmienić w tabeli z matematycznego punktu widzenia, ale jeśli ktoś teraz jest 7, to nie może płakać, że mu nie pozwolą już o mistrza walczyć...
08.03.2020 o 18:30 przez WTC
WTC
Ci upośledzeni ludzie nie potrafią podjąć decyzji dot. trybun, a ty spodziewasz się takich idei? Przecież w ich wykonaniu decyzje na temat tego kto z kim i na jakich warunkach powinien grać trwały by z dekadę.
08.03.2020 o 18:24 przez WTC
WTC
Przecież tego nawet cyrkiem nie da się nazwać. Władze ligi podejmują decyzję kilka dni temu o rozgrywaniu spotkań bez kibiców, a jakiś curva dzban minister kilka minut przed rozpoczęciem kolejki szuka dziury w całym. No i w ogóle jakie są perspektywy? A no takie, że wszystkie wyniki meczów rozegranych w tych kuriozalnych warunkach i tak mogą okazać się kompletnie nieistotne, bo we wtorek znowu im się odwidzi, a jak nie we wtorek, to w sobotę.
08.03.2020 o 17:05 przez Piotrekfci
+2
Piotrekfci
Jeżeli Judy nie będą pierwsze to sezonu na bank nie zakończą 😂
08.03.2020 o 14:54 przez KoBa
+4
KoBa
No to obijmy te Juve tak na zakończenie sezonu i tyle.
08.03.2020 o 14:48 przez pluto11
+1
pluto11
To po w ogóle dzisiaj grać jak we wtorek pewnie zawiesza ligę i będzie po sezonie
08.03.2020 o 14:29 przez Orzeu
Orzeu
zawieszenie do konca marca = koniec ligi
08.03.2020 o 14:18 przez Kebo
+1
Kebo
W takim razie ten mecz jest bez sensu jak i kontynuowanie ligi jeśli mają całkowicie zawiesić rozgrywki do końca marca.
08.03.2020 o 15:03 przez Seba.
Seba.
Może chcą, aby Juve i Lazio miały rozegrane taką samą ilość spotkań, w razie próby wyłonienia mistrza po 26 kolejkach. Jeśli Juve wygra, to teoretycznie wszystko odbyło się tak jak należy i nikt nie powinien mieć pretensji. Gorzej jeśli stracą punkty. Wtedy zacznie się kombinowanie, czy może jednak nie zakończyć sezonu na podstawie tylko pierwszej rundy. Cholera wie, co im chodzi po głowie.
08.03.2020 o 14:14 przez Piter
+3
Piter
Niech się ustosunkują czy gramy czy nie, bo jeśli tak to zamawiam pitce, a jeśli nie to niech spiierdalają gamonie
08.03.2020 o 14:07 przez Dyl87
+9
Dyl87
Piłkarze wykonują swoją prace nie powinno im się tego zabraniać , jeżeli nie ma kibiców to nie ma zagrożenia kluby dostosowały się do wymogów bezpieczeństwa a przez odwołanie meczów poniosą jeszcze większe straty bo z transmisji też jest duży przychód a pensje trzeba płacić . Mówią że kibice będą gromadzić się w barach ale jak nie oni to ktoś inny może przyjść na browar to nie wina meczu a tego że takie miejsca są otwarte .
08.03.2020 o 13:44 przez Pjerun
+1
Pjerun
Ale z jakiej racji mają zawiesić ligę?

W takim razie powinni zakazać również treningów zawodnikom, bo przecież jeśli mogą zarazić się podczas 90 minut meczu to także mogą to zrobić na kilku sesjach treningowych tygodniowo.
Ale żeby było sprawiedliwie to należy zabronić też zwykłym ludziom jeździć komunikacją zbiorową oraz robienia zakupów. Ogólnie jak ktoś pracuje z innymi ludźmi to powinni zawiesić tą pracę, bo niewątpliwie rozgrywanie meczów to praca dla zawodników.

Ludzie w związku z tym wirusem popadli już niestety w tak wielką paranoję, że podejmują przez to zbyt pochopne i po prostu głupie decyzje.
08.03.2020 o 13:33 przez El Imprezatore
El Imprezatore
Czyli tak jak na SB mówiłem: wygramy - zawieszamy ligę, przegramy - można grać. Oczywiście żartuję ale nic u Włochów mnie nie zdziwi.
08.03.2020 o 13:27 przez Orzeu
Orzeu
Dzisiaj zagramy, ale nie zdziwię się, jak za kilka dni sezon zostanie odwołany.
08.03.2020 o 13:26 przez mastersnake
+1
mastersnake
Curva ale kyrk 🤦‍♂️

Shoutbox

mroowa111 30.03.2020 14:12

lukaku i lauatro w końcu młodzi dosyć, podstawy mamy

mroowa111 30.03.2020 14:12

może sięw rowali w końcu juventusa nowa dekasda będzie cała nasza

Lopez 30.03.2020 14:05

podatek, premie meczowe

Lopez 30.03.2020 14:05

netto

Imrahil 30.03.2020 14:04

nom, 30mln za sezon poszlo z dymem

Lopez 30.03.2020 14:04

niech sobie wraca do madrytu

Lopez 30.03.2020 14:04

i grube siano wydane na niego

Imrahil 30.03.2020 14:03

a tu juz dwa sezony za pasem

Imrahil 30.03.2020 14:03

miał im dać LM

Imrahil 30.03.2020 14:03

no wtopa

Lopez 30.03.2020 14:02

pisza,że moze odejść w lecie, ale to przed tą obniżka już psiali

Endru 30.03.2020 14:01

Cos czuje ze pożegna sie z juve latem

Endru 30.03.2020 14:01

Dziwne ze Ronaldo sie na to zgadza

Lopez 30.03.2020 13:54

dziś ma być decyzja co będzie z resztą klubów

Lopez 30.03.2020 13:53

do czerwca.

Lopez 30.03.2020 13:53

redukcje? chyba zrezygnowali z pensji

Imrahil 30.03.2020 13:53

u nas tez powinni

Imrahil 30.03.2020 13:53

zydzi slyszalem sie zgodzili na redukcje pensji

Lopez 30.03.2020 13:52

nie dyrektorem, ale oni w ostatnim czasie tam na niego mocno sapią

Imrahil 30.03.2020 13:51

a to abidal jest kapitanem?

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Piątek, 20 marca

  • Postp.

    Fiorentina

    ? - ?

    Sassuolo

  • Postp.

    Lazio

    ? - ?

    Fiorentina

Sobota, 21 marca

  • Postp.

    Brescia

    ? - ?

    Genoa

  • Postp.

    Torino

    ? - ?

    Lazio

  • Postp.

    Genoa

    ? - ?

    Juventus

  • Postp.

    Sampdoria

    ? - ?

    Bologna

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    Lecce

  • Postp.

    SPAL

    ? - ?

    Milan

Niedziela, 22 marca

  • Postp.

    Bologna

    ? - ?

    Cagliari

  • Postp.

    Sassuolo

    ? - ?

    Verona

  • Postp.

    Atalanta

    ? - ?

    Napoli

  • Postp.

    Cagliari

    ? - ?

    Torino

  • Postp.

    Verona

    ? - ?

    Parma

  • Postp.

    Lecce

    ? - ?

    Sampdoria

  • Postp.

    Napoli

    ? - ?

    SPAL

  • Postp.

    Udinese

    ? - ?

    Atalanta

  • Postp.

    Milan

    ? - ?

    Roma

  • Postp.

    Roma

    ? - ?

    Udinese

  • Postp.

    Inter

    ? - ?

    Brescia

  • Postp.

    Parma

    ? - ?

    Inter

Booking.com

Publicystyka

Inter transfery

Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu? (video) (1)

29.03
17:00
Batmanovic

Gruby na bramkę! (30)

24.02
10:01
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    26

    63

  • 2

    Lazio

    Lazio

    26

    62

  • 3

    Inter

    Inter

    25

    54

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    25

    48

  • 5

    Roma

    Roma

    26

    45

  • 6

    Napoli

    Napoli

    26

    39

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    27

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    21

  • 3

    Romelu Lukaku

    17

  • 4

    Joao Pedro

    16

  • 5

    Josip Ilicic

    15

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27169

Liczba newsów: 36189