Terminarz

Rozgrywki Serie A zawieszone! - Powrót ligi w maju? [13.03, 10:07] (29)

Autor:
Źródło: różne
9 miesięcy temu
13456
29
uwaga

Minister Sportu Vincenzo Spadafora może podjąć decyzję o zawieszeniu tego sezonu Serie A!

 

13.03

10:07

Serie A wróci 3 maja?! 

Taką informację podaje kilka źródeł m.in. CorSera. Ze względu na pandemię Coronavirusa oraz przełożenie Euro rozgrywki Serie A mogą być dokończone począwszy od 3 maja aż do końca czerwca (kiedy to kończą się kontrakty zawodników). Takie rozwiązanie pomogloby zakończyć sezony nie tylko Serie A, ale także innym ligom takim jak La Liga czy Bundesliga. 

 

-------------------------------------

12.03

 

11:15

23 marca (poniedziałek) to data w której zostaną zaprezentowane definitywne propozycje zakończenia sezonu. 

Play-offy prawdopodobnie odpadają, jako że kluby nie dogadałyby się w tej kwestii między sobą. Realne są więc tylko opcje dogrania sezonu do końca lub przyznania scudetto wg aktualnej klasyfikacji. 

 

----------------------------------

 

11.03

 

16:45

W piątek videokonferencja między klubami w sprawie dokończenia sezonu. 

 

 

------------------------------------

 

10.03

19:50

Na dzisiejszym nadzwyczajnym zgromadzeniu Włoskiego Związku Piłki Nożnej (FIGC), zgodnie z zaleceniem Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) ogłoszono, że wszelkie rozgrywki piłkarskie zostają zawieszone na razie do 3 kwietnia. Przedstawiono cztery możliwe hipotezy zakończenia sezonu:

1. Gdyby przez najbliższy miesiąc sytuacja z koronawirusem się poprawiła i kluby mogłyby wrócić do gry po 3 kwietnia, można byłoby wydłużyć sezon właśnie do końca maja.

Kolejne hipotezy zakładają zakończenie sezonu w inny sposób czyli w sytuacji, gdy nie będzie można dograć do końca regularnie całego campionato.

2. Brak ogłoszenia mistrza Włoch i przedstawienie uefie drużyn, które zagrają w europejskich pucharach.

3. Zatwierdzenie tabeli w momencie, w którym sezon zostanie przerwany.

4. Rozegranie play-offu o mistrzostwo Włoch i play-outów o utrzymanie w lidze.

 

--------------------------------------------

 

09.03

 

21:50

Oficjalnie - Rozgrywki Serie A zawieszone! Szczegóły wkrótce, póki co wiadomo, że rozgrywki zawieszono do 3 kwietnia. Czy to oznacza koniec sezonu, czy też liga zostanie dokończona latem - to powinno się wyjaśnić jutro. 

 

20:55

CONI zażądało wstrzymania wszelkich rozgrywek sportowych do 3 kwietnia. Rząd musiałby teraz wydać nowy dekret, aby liga została wstrzymana (obecny mówi o rozgrywkach bez udziału publiczności). Więcej szczegółów w sprawie przyszłości obecnego sezonu Serie A poznamy jutro. 

 

11:30

Według najnowszych plotek Serie A może zostać zawieszona do początku kwietnia, a zaległe spotkania mogą zostać rozegrane w czerwcu. Euro może zostać przeniesione na rok 2021. 

 

----------------------------------------------------------------

08.03

 

14:00

Schira - Dzisiaj Serie A gra normalnie. Mecze Lega Pro i Serie B także. We wtorek nadzwyczajne zebranie w Rzymie na którym prawdopodobnie zawieszone zostaną wszystkie wydarzenia sportowe do końca marca. 

 

13:45

Co z rozstrzygnięciami w przypadku, gdyby liga została odwołana?

Są 3 opcje: anulowanie sezonu (brak awansów, LM/LE na bazie tabeli 18/19), uznanie wyników po r. jesiennej, uznanie wyników po ostatniej pełnej kolejce. Jeśli padłoby na trzecią opcję, to tak naprawdę dzisiaj Juventus-Inter jest meczem o mistrzostwo i przy remisie 1 jest Lazio.

 

13:30

Oficjalnie - dzisiejsze i jutrzejsze mecze zostaną rozegrane. Co będzie dalej? 

 

13:25

Fabrizio Romano: Władze Serie A zadecydowały, że wszystkie dzisiejsze mecze zostaną rozegrane. 

 

13:23

Mecz Parma - SPAL ma zostać rozegrany o 13:45. Niewykluczone jednak, że będzie to ostatni mecz dzisiejszego dnia.

 

13:20

Piłkarze przed meczem Parma - Spal już chcieli wychodzić na boisko, kiedy to na stadion dotarła informacja o wstrzymaniu rozegrania meczu do czasu decyzji ministra. 

Oto wypowiedź ministra:

Podzielam opinię Damiano Tommassiego, który mówił o zawieszeniu ligi. Nie ma jakiegokolwiek sensu rozgrywanie sezonu, podczas gdy prosimy naszych obywateli o wielkie poświęcenie by uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ryzykujemy zdrowie zawodników, sędziów, trenerów i fanów. Myślę, że obowiązkiem prezydenta FIGC jest ponowna refleksja nad problemem, bez czekania na pierwsze zarażenia zawodników. To wielka odpowiedzialność.

W końcu, nawet zanim sytuacja stała się tak poważna dla kraju, Lega Serie A i Sky już odmówiły pozwolenia tysiącom Włochów, zmuszonych wbrew ich woli do pozostania w domu, oglądania gier za darmo w telewizji...

Podczas wczorajszych negocjacji, także dzięki współpracy RAI i Mediaset, znaleźliśmy rozwiązanie, które byłoby jednakowe dla wszystkich zaangażowanych osób, a przede wszystkim było źródłem wielkiego komfortu dla wielu obywateli, którzy pasjonują się futbolem.

Zamiast tego zwyciężyły interesy ekonomiczne i wymagały uprzywilejowanego traktowania, które jest po prostu nie do przyjęcia. Kluby piłkarskie powinny zamiast tego ocenić, w jaki sposób pokonać klauzule, które są już badane przez stowarzyszenia antymonopolowe, aby mogły zwrócić środki posiadaczom biletów na nadchodzące mecze za zamkniętymi drzwiami.

W ciągu najbliższych kilku dni wezmę pod uwagę każdą inicjatywę, w tym ustawodawstwo, aby wprowadzić porządek w świecie, który nie będzie już reprezentował wartości etycznych i moralnych, do których chcielibyśmy, aby sport zawsze dążył.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Serie A 2019/20

W środę poznamy terminarz Serie A na sezon 2020/21 (0)

28.08
16:53
Serie A

Po wznowieniu rozgrywek - mecze co trzy dni (10)

02.06
06:28

Komentarze (29)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.03.2020 o 13:51 przez cuba
cuba
Stan Wojenny już był,teraz niektórzy myśleli że wjadą czołi i 3 wojna hahah czast się zmieniły terroryzm się nudził teraz czas na wirusy ,byle najsłabsze ogniwa odpadły ,jeszcze trochę a ludzie zaczną się przyzwyczajać i jakoś co ok 20lat przypada że na Nasz Kraj coś spada...
13.03.2020 o 13:42 przez cuba
cuba
Teraz kibiców będzie można zobaczyć już tylko w Internecie,brakuje tylko globalnej godziny policyjnej... świat zatoczył koło
12.03.2020 o 11:47 przez Xucatlan
Xucatlan
Jak się nie da dograć rozgrywek, to uznać bieżącą tabelę za ostateczną i tyle. Najlepiej bez przyznania tytułu mistrzowskiego, ale ta skorumpowana banda wuja z Turynu ma tyle lewych Scudettów na koncie, że jedno więcej nie zrobi różnicy, więc jak je im przyznają, to też dramatu nie będzie.
11.03.2020 o 09:25 przez Speaker
+1
Speaker
Jestem za rozegraniem Play off :)
10.03.2020 o 08:41 przez smerf1600
smerf1600
To teraz wszystkie siły na LE, nie bedzie usprawiedliwień, mamy obowiązek ją wygrać i kropka
10.03.2020 o 07:43 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Grubo. Ciekawe co z LE!?
10.03.2020 o 10:14 przez SETE
SETE
dopóki poszczególne kraje nie będą wprowadzać takich restrykcji jak Wlochy to będą grac, częściowo z kibicami, częściowo bez kibicow ale będą grac.
10.03.2020 o 07:38 przez kadrian89
+2
kadrian89
Czyli Inter zapewnił mistrzostwo Juve w każdych okolicznościach , prócz dokończenia rozgrywek
09.03.2020 o 22:54 przez danielinter
+1
danielinter
Dla nas to super nie tylko dla klubu , ale i kibiców by sie nie wkur*iac na padline jaka gramy dobrze ze nie mam złodziejskiego sport premium to i LE odpuszcze
09.03.2020 o 22:37 przez Czyzby22
Czyzby22
to było do przewidzenia, genoa i samdoria - wygrały mecze ostatniej kolejki dzięki czemu zapewniły sobie pozostanie w lidze. Juventus wygrał z Interem - dzięki czemu zapewnił sobie zwycięstwo Serie A.
09.03.2020 o 22:29 przez pluto11
+1
pluto11
I przez miesiąc nie będą potrafili odbudować się fizycznie i psychicznie
09.03.2020 o 22:12 przez Majster8
+1
Majster8
Przynajmniej przez miesiąc nie będę widział tego dzbana Vecino
09.03.2020 o 13:49 przez GianniVersace
GianniVersace
My już i tak się w walce o scudetto raczej nie liczymy, ostatnio kompromitacja za kompromitacją.
Ale dobrze byłoby żeby lega chociaż Lazio dała szansę wygrać tę ligę
09.03.2020 o 12:00 przez inter30
+5
inter30
Odwołać to podrzędne euro które po rozszerzeniu liczby uczestników i rozszerzeniu "gospodarzy" do 12 stało się jakąś podrzędną parodią, a nie poważnym turniejem
08.03.2020 o 18:26 przez wegorz
+1
wegorz
Anulowanie sezonu to najgłupsze co można zrobić... To już lepsze by były jakieś playoffy o mistrza, puchary i spadek zorganizowane na wszystkich szczeblach rozgrywek... To kilka spotkań, których nie będzie trzeba rozgrywać od razu, a dałoby to szansę zespołom, aby jeszcze coś zmienić w układzie tabeli na swoją korzyść... Wiadomo, że jeszcze wiele mogłoby się zmienić w tabeli z matematycznego punktu widzenia, ale jeśli ktoś teraz jest 7, to nie może płakać, że mu nie pozwolą już o mistrza walczyć...
08.03.2020 o 18:30 przez WTC
WTC
Ci upośledzeni ludzie nie potrafią podjąć decyzji dot. trybun, a ty spodziewasz się takich idei? Przecież w ich wykonaniu decyzje na temat tego kto z kim i na jakich warunkach powinien grać trwały by z dekadę.
08.03.2020 o 18:24 przez WTC
WTC
Przecież tego nawet cyrkiem nie da się nazwać. Władze ligi podejmują decyzję kilka dni temu o rozgrywaniu spotkań bez kibiców, a jakiś curva dzban minister kilka minut przed rozpoczęciem kolejki szuka dziury w całym. No i w ogóle jakie są perspektywy? A no takie, że wszystkie wyniki meczów rozegranych w tych kuriozalnych warunkach i tak mogą okazać się kompletnie nieistotne, bo we wtorek znowu im się odwidzi, a jak nie we wtorek, to w sobotę.
08.03.2020 o 17:05 przez Piotrekfci
+2
Piotrekfci
Jeżeli Judy nie będą pierwsze to sezonu na bank nie zakończą 😂
08.03.2020 o 14:54 przez KoBa
+4
KoBa
No to obijmy te Juve tak na zakończenie sezonu i tyle.
08.03.2020 o 14:48 przez pluto11
+1
pluto11
To po w ogóle dzisiaj grać jak we wtorek pewnie zawiesza ligę i będzie po sezonie
08.03.2020 o 14:29 przez Orzeu
Orzeu
zawieszenie do konca marca = koniec ligi
08.03.2020 o 14:18 przez Kebo
+1
Kebo
W takim razie ten mecz jest bez sensu jak i kontynuowanie ligi jeśli mają całkowicie zawiesić rozgrywki do końca marca.
08.03.2020 o 15:03 przez Seba.
Seba.
Może chcą, aby Juve i Lazio miały rozegrane taką samą ilość spotkań, w razie próby wyłonienia mistrza po 26 kolejkach. Jeśli Juve wygra, to teoretycznie wszystko odbyło się tak jak należy i nikt nie powinien mieć pretensji. Gorzej jeśli stracą punkty. Wtedy zacznie się kombinowanie, czy może jednak nie zakończyć sezonu na podstawie tylko pierwszej rundy. Cholera wie, co im chodzi po głowie.
08.03.2020 o 14:14 przez Piter
+3
Piter
Niech się ustosunkują czy gramy czy nie, bo jeśli tak to zamawiam pitce, a jeśli nie to niech spiierdalają gamonie
08.03.2020 o 14:07 przez Dyl87
+9
Dyl87
Piłkarze wykonują swoją prace nie powinno im się tego zabraniać , jeżeli nie ma kibiców to nie ma zagrożenia kluby dostosowały się do wymogów bezpieczeństwa a przez odwołanie meczów poniosą jeszcze większe straty bo z transmisji też jest duży przychód a pensje trzeba płacić . Mówią że kibice będą gromadzić się w barach ale jak nie oni to ktoś inny może przyjść na browar to nie wina meczu a tego że takie miejsca są otwarte .
08.03.2020 o 13:44 przez Pjerun
+1
Pjerun
Ale z jakiej racji mają zawiesić ligę?

W takim razie powinni zakazać również treningów zawodnikom, bo przecież jeśli mogą zarazić się podczas 90 minut meczu to także mogą to zrobić na kilku sesjach treningowych tygodniowo.
Ale żeby było sprawiedliwie to należy zabronić też zwykłym ludziom jeździć komunikacją zbiorową oraz robienia zakupów. Ogólnie jak ktoś pracuje z innymi ludźmi to powinni zawiesić tą pracę, bo niewątpliwie rozgrywanie meczów to praca dla zawodników.

Ludzie w związku z tym wirusem popadli już niestety w tak wielką paranoję, że podejmują przez to zbyt pochopne i po prostu głupie decyzje.
08.03.2020 o 13:33 przez El Imprezatore
El Imprezatore
Czyli tak jak na SB mówiłem: wygramy - zawieszamy ligę, przegramy - można grać. Oczywiście żartuję ale nic u Włochów mnie nie zdziwi.
08.03.2020 o 13:27 przez Orzeu
Orzeu
Dzisiaj zagramy, ale nie zdziwię się, jak za kilka dni sezon zostanie odwołany.
08.03.2020 o 13:26 przez Woo-cash
+1
Woo-cash
Curva ale kyrk 🤦‍♂️

Shoutbox

nicolas80 02.12.2020 22:28

Nasir wyjsnij definicje słowa kukold to spróbuję odpowiedzieć

Imrahil 02.12.2020 22:28

czerwo

Imrahil 02.12.2020 22:26

gol

Czarson 02.12.2020 22:21

Ale sennie komentują te zamulasy na tvp

Nasir 02.12.2020 22:17

opiszcie

Nasir 02.12.2020 22:17

witam kto jest wiekszym kukoldem, eryksen czy kamil bednarek?

pablo77 02.12.2020 22:03

opisuj dalej ;)

IlCapitano 02.12.2020 22:02

A wy sobie tam siedźcie i dyskutujcie kto tam wygra kto przegra a kto zremisuje iwogle nas nie interesuje bo maniekfci potem eeee na szotboksie będzie rozkminiał co kto był iwogle

pablo77 02.12.2020 22:02

no ciekawe rzeczy opisujesz, jestem pod wrażeniem :D

IlCapitano 02.12.2020 22:01

Pablo ja tu jestem od opisywania Calcia i wydawania rozkazów

Czarson 02.12.2020 21:57

Eriksen to już przeszłość

pablo77 02.12.2020 21:55

Capitaniak Ty to potrafisz poprawić humor :D

IlCapitano 02.12.2020 21:54

Coś podobnego było tutaj za Mourinho jak Quaresma siedział na dupie 1,5 roku po czym wypożyczyli go do Chelsea

IlCapitano 02.12.2020 21:53

Tutaj sią dalej paranoicy psychopaci wyznawcy duńskiego kukolda i on musi grać bo oni tak postanowili a jak nie gra to konte beton

pablo77 02.12.2020 21:52

haha :D

IlCapitano 02.12.2020 21:52

I w ogóle przegrajmy wszystkie mecze do końca rundy to może konte poleci

pablo77 02.12.2020 21:52

xDDD

IlCapitano 02.12.2020 21:52

Lepiej przegrać z Eriksenem w składzie niż wygrać z Gagliardinim wiemy

pablo77 02.12.2020 21:51

książe Roberto xD

IlCapitano 02.12.2020 21:51

Pewnie pragnąłbyś duńskiego kukolda w jego miejsce co

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszym zawodnikiem Interu w meczu z Borussią był:

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 28 listopada

  • FT

    Sassuolo

    0 - 3

    Inter

  • FT

    Benevento

    1 - 1

    Juventus

  • FT

    Atalanta

    0 - 2

    Hellas Verona

Niedziela, 29 listopada

  • FT

    Lazio

    1 - 3

    Udinese

  • FT

    AC Milan

    2 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Crotone

  • FT

    Cagliari

    2 - 2

    Spezia

  • FT

    SSC Napoli

    4 - 0

    Roma

Poniedziałek, 30 listopada

  • FT

    Torino

    2 - 2

    Sampdoria

  • FT

    Genoa

    1 - 2

    Parma

Sobota, 05 grudnia

  • 15:00

    Spezia

    ? - ?

    Lazio

  • 18:00

    Juventus

    ? - ?

    Torino

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Bologna

Niedziela, 06 grudnia

  • 12:30

    Hellas Verona

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Parma

    ? - ?

    Benevento

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Crotone

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 20:45

    Sampdoria

    ? - ?

    AC Milan

Poniedziałek, 07 grudnia

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Genoa

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    9

    23

  • 2

    Inter

    Inter

    9

    18

  • 3

    Sassuolo

    Sassuolo

    9

    18

  • 4

    Juventus

    Juventus

    9

    17

  • 5

    Napoli (-1)*

    9

    17

  • 6

    Roma

    Roma

    9

    17

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Zlatan Ibrahimovic

    10

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    8

  • 3

    Andrea Belotti

    7

  • 4

    Romelu Lukaku

    7

  • 5

    Joao Pedro

    6

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27062

Liczba newsów: 38051