Pozostałe

Sala: Miasto nie może stracić prawa do własności stadionu (18)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
9 miesięcy temu
1497
18
Giuseppe Sala

W dniu dzisiejszym pojawiły się informacje mówiące o tym, że Inter i Milan zdecydowały się wspólnie zbudować nowy stadion, tuż obok obecnej lokalizacji San Siro. Do sprawy odniósł się burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala, który zapowiedział, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której miasto straci prawa do własności stadionu.

- Musimy znaleźć odpowiednią formułę, ponieważ teraz stadion jest własnością miasta, z długoterminową koncesją. Oczywiste jest, że nie możemy stracić praw do własności. Kluby mogą nam przekazać własność grając na nim.

- Inter i Milan oceniają właśnie wszystko z ekonomicznego i finansowego punktu widzenia. Budowa stadionu wyniesie ok. 500-600 mln euro. Myślę, że oceniają również opcję remontu obiektu.

- Jest tylko jedno ograniczenie, które na nich nakładam: miasto nie może stracić stadionu. Szczerze mówiąc, nie wiem jakie będzie rozwiązanie, ale zapraszam kluby do przedstawienia swoich pomysłów.

Zobacz też

liga mistrzów champions league

Ile Inter zarobił na Lidze Mistrzów? (4)

13.12
17:59
Cristiano Biraghi

Biraghi po raz drugi został ojcem (1)

14.12
12:18

Komentarze (18)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.03.2019 o 08:44 przez Gajdzik
+1
Gajdzik
Policzyli szybko ile ciągną ze stadionu i stresy przed każdą zmianą. Jak mamy naprawdę zacząć zarabiać to musimy się odciąć od miasta!
27.03.2019 o 19:06 przez Kondzik
+1
Kondzik
Ich teren to cały Mediolan to każdy klub co ma swój stadion płaci miastu? Wykupić grunt i wypad A nie wołać co rok siano
27.03.2019 o 19:16 przez Luki165
Luki165
Można również kupić za potężne pieniądze od developera w pisdu daleko od stacji metra i z dogodnym dojazdem.
27.03.2019 o 17:40 przez kibix
kibix
To ich teren więc sianko się należy, nie rozumiem bulwersu.
27.03.2019 o 20:07 przez SETE
SETE
Ale tu nie chodzi raczej o podatek od gruntu :) z tego co się pojawia w prasie to ja wnioskuje , ze miasto Mediolan chciałoby najlepiej żeby kluby zainwestowały w SanSiro ale nie miało nad nim faktycznej kontroli a wiadomo ze na to Suning i Eliot starzy wyjadacze nie pójdą .

Nie słyszałem o żadnej konkretnej propozycji od strony miasta dla Interu i Milanu ? Jeśli miasto nie chce się dołożyć tonjest to wstyd , w takim moim mieście Tychy to urząd miasta zbudował stadion za ok 30 mln euro to Mediolanu nie stać na dołożenie np 100 mln , hmm
27.03.2019 o 17:15 przez piotrekninter
piotrekninter
O tym pisałem
Kto będzie właścicielem
Z 1 strony fryzjerstwo wybudować stadion dla miasta
Z drugiej wiadomo. Że miasto nie da sobie odciąć żyły złota
Najlepsze by było porozumienie, że tylko płacimy za użytkowanie gruntu
27.03.2019 o 16:47 przez Luki165
Luki165
Rekiny biznesu sb , przepraszam bardzo a jak wy inaczej sobie wyobrazacie porozumienie ws nowego stadionu ? Nowy stadion powstanie na gruntach miasta, w miejscu gdzie jest już stacja metra, tylko idiota na stołku prezydenta by nie chciał by coś więcej niż tylko kasa za grunt.
27.03.2019 o 15:39 przez Guarin
-3
Guarin
Wielki mocarne Suning nie ma co, podbijemy świat
27.03.2019 o 15:11 przez ZnawcaCalcio
ZnawcaCalcio
Co za czub, hahaha
27.03.2019 o 15:03 przez Kondzik
Kondzik
Chyba cię gościu posralo
27.03.2019 o 14:53 przez Drakan83
Drakan83
mamy wybudować stadion i nie być właścicielem (z Milanem czy bez)? to nie do końca pójdziemy z duchem czasu. jak nie to wykupić gdzieś grunty i tam postawić wspólny stadion, którego właścicielami będą oba kluby. Bo to że budujemy z Milane, jest już chyba przesądzone i klubom to pasuje. Trzeba to zaakceptować, ale stadion musi być nasz, a nie miasta.
27.03.2019 o 14:47 przez Odet
Odet
Ten gnój Sala uważa się za Interistę.
Pozdr.
27.03.2019 o 14:46 przez SETE
SETE
Wspolna deklaracja Interu i Milanu stawia napewno wladze Milano w trudnej sytuacji.
27.03.2019 o 14:37 przez KoBa
+1
KoBa
Najlepiej jak Inter i Milan wybudują nowy i dadzą miastu i jeszcze zapłacą za wynajem.
27.03.2019 o 14:36 przez Dyl87
+2
Dyl87
To nie ma sensu wyłożyć tyle na stadion a później oddać miastu gdzie tu logika będzie miał San Siro :) ciekawi mnie bardzo jak ta sprawa zostanie rozwiązana
27.03.2019 o 14:36 przez IlCapitano
+2
IlCapitano
No pewnie, że nie może, bo przecież źródełko wyschnie. Patrzcie go jaki biznesmen
27.03.2019 o 14:32 przez SETE
+1
SETE
A ile miasto dolozy sie do remontu generalnego San Siro panie Sala ?
27.03.2019 o 14:29 przez master1986
+1
master1986
no przecież o to chodzi... naprawdę nie wiem ale wydaje mi się, że obecnie Inter i Milan są dy...i przez Miasto niemiłosiernie, przy widowni jednej z największych w Europie... albo największej w europie mając na uwadze, że spotkania są tam rozgrywane co tydzień a inne kluby grają wyjazd/dom w Mediolanie zawsze jest "dom" tylko Inter/Milan. I trzeba uciąć tą pępowinę bo nie można się rozpędzić.

Shoutbox

Nitrogen 14.12.2019 16:38

Tak z 30 minutowym opóźnieniem

Rebelde 14.12.2019 16:37

to mecz Napoli, normalnie się odbędzie? Jest nowe info ?

Adriano_forever 14.12.2019 16:19

się dzieje na tym sb że ho ho

Endru 14.12.2019 16:02

Napoli rozwiazac najlepiej

Rebelde 14.12.2019 15:58

Wieczorem, derby Genoi. Obi ekipy w strefie spadkowej i kompletnie bez formy. Zapowiada się zacne spotkanie

Lopez 14.12.2019 15:53

Niech sobie zbudują chociaz jedną trybunę, dla niektórych to i tak dużo

Nitrogen 14.12.2019 13:17

Napoly nie chce grać, ale Parma rozjuszona i Sky sapie że mecz przy pustych trybunach

Rebelde 14.12.2019 13:06

pisali że niktóre płyty są luźne i moga spać, ale nazwaniem tego zawaleniem całych trybun to mocna przesada

Rebelde 14.12.2019 13:05

zawalenie trybun? Pierwsze słysze

Luki165 14.12.2019 13:01

Ale to byłoby piękne dopełnienie jakby ten kurnik runal

Czarson 14.12.2019 12:56

DeLa na to raczej nie pozwoli

Czarson 14.12.2019 12:55

Ciekawe czy wchodzi w grę sprowadzenie kogoś z Naples

Nitrogen 14.12.2019 12:51

San Paolo się rozpada. Wczoraj był jakiś huragan w Śwmieciolandzie i jest ryzyko zawalenia trybuny xD

Czarson 14.12.2019 12:45

Czemu nie

Czarson 14.12.2019 12:45

Do tego 100 mlz a nie 70 by wpadło

Czarson 14.12.2019 12:45

Zabawnie gdyby Real wziął się za Ikardiego, sytuacja na rynku pokazuje, że nie ma aż tak wiele dobrych dziewiątek

Krisu 14.12.2019 12:38

To co Eriksen do Realu

Piter 14.12.2019 12:13

Przeczytałem "czytałem" i dalej nie czytam, jak zwykle coś majaczy klinsi

Orzeu 14.12.2019 12:08

(Y)

kulfon32 14.12.2019 11:40

ta akurat.... przecież ty czytać nie potrafisz

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszym graczem Interu w meczu z Barceloną był:

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 14 grudnia

  • 88'

    Brescia

    3 - 0

    Lecce

  • 18:30

    Napoli

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Genoa

    ? - ?

    Sampdoria

Niedziela, 15 grudnia

  • 12:30

    Verona

    ? - ?

    Torino

  • 15:00

    Milan

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    Atalanta

  • 15:00

    Juventus

    ? - ?

    Udinese

  • 18:00

    Roma

    ? - ?

    SPAL

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Inter

Poniedziałek, 16 grudnia

  • 20:45

    Cagliari

    ? - ?

    Lazio

Booking.com

Publicystyka

VAR

Co z tym VAR-em we Włoszech? (15)

29.10
12:58
Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    15

    38

  • 2

    Juventus

    Juventus

    15

    36

  • 3

    Lazio

    Lazio

    15

    33

  • 4

    Cagliari

    Cagliari

    15

    29

  • 5

    Roma

    Roma

    15

    29

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    15

    28

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    17

  • 2

    Romelu Lukaku

    10

  • 3

    Joao Pedro

    10

  • 4

    Luis Muriel

    9

  • 5

    Lautaro Martinez

    8

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29042

Liczba newsów: 35414