Najwyższa wygrana Interu w tym sezonie! debiutancki gol buchanana | Frosinone 0-5 Inter (41)

Źródło: inf. własna
12 dni temu
2069
41
Kristjan Asllani Tajon Buchanan Marcus Thuram

5 goli, czyste konto Sommera, debiutanckie trafienie Buchanana oraz przełamanie Martineza. Inter wygrywa z Frosinone 5:0. Bramki dla Nerazzurrich zdobyli Frattesi, Arnautovic, Buchanan, Martinez oraz Thuram.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali gospodarze. W 4. minucie  zaskoczyć strzałem w prawy dolny róg próbował Zortea, jednak na posterunku był Sommer. W 19. minucie doskonale w polu karnym odnalazł sie Frattesi i odbitą od obrońcy gospodarzy piłkę wpakował do bramki. Następne minuty nie przynosiły widzom zbyt wielu emocji, dopiero w 41. minucie bliscy zdobycia bramki byli gracze Frosinone, jednak piłka po strzale Cheddiry trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w ekipie Simone Inzaghiego. Matteo Darmiana zastąpił Juan Cuadrado. Do głosu coraz częściej dochodzili gracze gospodarzy. Najpierw w 49. minucie strzał Reiniera obronił Sommer,  a w 56. minucie przeprowadzili kontratak, który na szczęście Interu zakończył się strzałem prosto w szwajcarskiego golkipera i finalnie nic z tego nie wyszło. Na pierwszą poważniejszą okazję dla gości przyszło nam czekać kwadrans. Po dośrodkowaniu w pole karne bliski zdobycia gola głową był Bisseck, jednak piłka odbiła sie od poprzeczki. W 60. minucie Barella znalazł w polu karnym Frattesiego, a Włoch podaniem obsłużył Arnautovicia, któremu nie zostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. Cztery minuty później Inzaghi przeprowadził podwójną zmianę. Miejsce Frattesiego zajął Klaassen, zaś Arnautovicia zastąpił Martinez. Czwarta i piąta zmiana w zespole Interu. Na boisko weszli Buchanan i Sensi, a opuścili je Dimarco i Barella. W 76. minucie świetną paradą popisał się Sommer, broniąc uderzenie głową Cheddiry. Minutę później indywidualną akcję przeprowadził Buchanan. Kanadyjczyk minął obrońcę zwodem i ładnym uderzeniem z okolicy szesnastki w długi róg umieścił piłkę w siatce!!! Niespełna trzy minuty później podopieczni Simone Inzaghiego strzelili kolejną, już czwartą bramkę. W polu karnym odbitą piłkę opanował Martinez i długo nie zastanawiając się oddał strzał w prawy dolny róg!!! Inter nie miał zamiaru się zatrzymywać. Martinez wypuścił Thurama, a Francuz przebiegł z piłką kilkanaście metrów i finalnie podcinką zdobył piątego gola dla Nerazzurrich w tym meczu. Nic więcej dzisiaj się już nie wydarzyło i arbiter zakończył to spotkanie.

Składy, w których wystąpiły oba zespoły:

FROSINONE (3-4-2-1): 31 Cerofolini; 20 Lirola, 33 Bonifazi, 5 Okoli; 19 Zortea, 36 Mazzitelli, 12 Reinier, 32 Valeri; 18 Soulé, 4 Brescianini; 70 Cheddira.

Ławka Rezerwowych: 1 Frattali, 37 Palmisani, 3 Marchizza, 7 Baez, 8 Seck, 9 Kaio Jorge, 11 Cuni, 14 Gelli, 16 Garritano, 17 Kvernadze, 21 Harroui, 27 Ibrahimovic, 29 Ghedjemis, 30 Monterisi.

Trener: Eusebio Di Francesco.

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 31 Bisseck, 6 De Vrij, 30 Carlos Augusto; 36 Darmian, 16 Frattesi, 21 Asllani, 23 Barella, 32 Dimarco; 9 Thuram, 8 Arnautovic.:

Ławka Rezerwowych: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 2 Dumfries, 5 Sensi, 7 Cuadrado, 10 Lautaro, 14 Klaassen, 17 Buchanan, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 28 Pavard, 70 Sanchez, 95 Bastoni.

Trener: Simone Inzaghi.

Sędzia: Guia

Inter wygrywa niezwykle trudne starcie z Bologną i pędzi po Scudetto! Bologna 0-1 Inter (67)