Relacje

Inter podzielił się punktami ze Spezią | 1:1 na Stadio Alberto Picco (53)

Autor:
Źródło: inf. własna
około 5 lat temu
4842
53

Inter musiał gonić wynik w pierwszej połowie meczu ze Spezią! Nerazzurri zaliczyli trafienie na 1:1 dzięki Ivanowi Perisiciowi. Wynik spotkania w pierwszym kwadransie gry otworzył grający w barwach gospodarzy, Diego Farias. Druga połowa nie przyniosła ostatecznie zmiany rezultatu i Inter w dzisiejszej rywalizacji z walczącym o utrzymanie beniaminkiem musiał zadowolić się tylko punktem.

 

Początek meczu zwiastował pozostawiające wiele do życzenia tempo, ale tylko po stronie przyjezdnych. Spezia od pierwszego gwizdka arbitra rozgrywała jedne z lepszych zawodów w tym sezonie, co jeszcze bardziej uwydatniało "oszczędne" podejście do gry zespołu Antonio Conte. Mimo posiadania piłki na poziomie 74% zespół nie był w stanie zagrozić bramce gospodarzy, nie oddał celnego strzału na bramkę, a pierwszy kwadrans meczu (po raz trzeci z kolei) zakończył stratą bramki. Konkretnie w 12 minucie, z okolicy linii pola karnego Interu na bramkę uderzył Farinas. Piłka po koźle przełamała ręce interweniującego Handanovicia, a realizator długo pokazywał minę rozczarowanego Antonio Conte. 

Inter ani nie pokazał przesadnej wściekłości, ani nie rzucił się rywalom do gardła. Spezia nie cofnęła się wyraźnie, jednak po raz kolejny w tym meczu gotowa była oddać pełną kontrolę nad piłką przeciwnikowi. Gra Interu po raz kolejny wydawała się składna, ale jednak bez błysku i przede wszystkim zadowalającego choćby tempa. Cierpieniom kolegów ulżył w końcu ponownie Achraf Hakimi, który szarpnął z prawej strony i w 39. minucie dograł piłkę wzdłuż bramki do Ivana Perisicia. Chorwat na raty pokonał bramkarza i z grymasem bólu na twarzy, cieszył się jednak z wyrównującego gola. Nerazzurri nie zdołali pójść za ciosem i nie wyszli na prowadzenie do końca pierwszej połowy. Ze spuszczonymi głowami udali się w końcu na rozmowę z trenerem w szatni. 

 

Na rozmowę, której temperatura musiała być stosunkowo wysoka. Inter po przerwie wydawał się być bardziej poukładany w swojej grze, starał się także grać nieco szybciej. Bardzo dobre zawody nadal rozgrywali gospodarze, których odpowiednie ustawianie się i zaskakująca wytrzymałość fizyczna pozwoliły na stworzenie bardzo ciekawego, choć nie ukoronowanego golem widowiska. Dopiero w ostatnich 20 minutach gry widać było jak wiele kosztuje gospodarzy gra jak równy z równym z Interem, mimo tego że tempo zawodów nadal nie porywało. Zmianami na wydarzenia na boisku reagowali obaj trenerzy. Prowadzący Inter Antonio Conte zdecydował się na wprowadzenie na plac gry jedynie Sancheza i Younga (w okolicach 73. minuty meczu). 

Inter w drugiej połowie pokonał bramkarza rywali dwa razy - w obu sytuacja gole zostały jednak anulowane przez uniesioną chorągiewkę arbitra bocznego. Za pierwszym razem spalił Lukaku, a później wychodzący do piłki z głębi pola Lautaro. Argentyńczyk obił w tym meczu także słupek bramki Provedela. Provedela, który również miał w drugiej części meczu swoje "5 minut", kiedy dwoma wspaniałymi paradami w pojedynkę zatrzymał nacierającego na bramkę Spezii Romelu Lukaku. Inter ostatecznie musiał zadowolić się remisem w tym spotkaniu. Nerazzurri powiększyli wprawdzie przewagę nad rywalem zza miedzy do 10 punktów w ligowej tabeli, ale dzisiejszym rezultatem z pewnością sprawili niespodziankę in minus na miarę porażki wspomnianego Milanu na tym samym stadionie. Cieszy się natomiast Spezia, która zapewniła dziś sobie bardzo ważny punkt w walce o końcowe utrzymanie w Serie A.  

 

SPEZIA (4-3-3): 94 Provedel; 21 Ferrer, 34 Ismaijli, 19 Terzi, 5 Marchizza; 25 Maggiore, 8 Ricci, 24 Estevez; 80 Agudelo, 91 Piccoli, 17 Farias.
Ławka: 1 Zoet, 4 Acampora, 9 Galabinov, 10 Agoumé, 11 Gyasi, 13 Capradossi, 22 Chabot, 26 Pobega, 31 Verde, 39 Dell'Orco, 69 Vignali, 88 Sena. 
Trener: Vincenzo Italiano.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 24 Eriksen, 14 Perisic; 9 Lukaku, 10 Lautaro.
Ławka: 27 Padelli, 97 Radu, 5 Gagliardini, 7 Sanchez, 8 Vecino, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 15 Young, 33 D'Ambrosio, 99 Pinamonti.
Trener: Antonio Conte.

Arbiter: Chiffi.
Asystenci: Longo, Bottegoni.
Techniczny: Volpi.
VAR: Valeri, Giallatini.

Zobacz też

Pokaz siły nowego Mistrza Włoch | Lazio 0:3 Inter (27)

09.05
16:46

Kontrowersyjny karny, rekord Dimarco i strata punktów w Turynie! Torino 2-2 Inter (48)

26.04
17:06

Komentarze (53)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
21.04.2021 o 20:53 przez michal21
michal21
Macie może jakiś link dla meczu?
21.04.2021 o 20:37 przez Bartez
Bartez
Do boju po 3 punkty! Forza Inter!
21.04.2021 o 20:36 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Po 3 pkt. Milan utopił. Forza Inter Milan
21.04.2021 o 20:18 przez ragnar
+1
ragnar
Jazda
3 pkt dziś 3 w weekend otwieram szampana
21.04.2021 o 20:11 przez jacodj
jacodj
FORZA RAGAZZI 💪⚫🔵
21.04.2021 o 20:04 przez cuba
+1
cuba
Najważniejsze 3 pkt ,ale chciałbym też widzieć dominacje od a do z,pełna kontrola mile widziana :)
21.04.2021 o 20:02 przez Damianos
Damianos
Szybko strzelić dwie bramki ze by znowu nerwówki nie było :P

Shoutbox

Borgen 26.06.2026 10:08

y nie kupujemy i pewnie długo nie będziemy kupować zawodników, którzy na starcie będą mieli status "prawie" nietykalnej gwiazdy, której nikt nie chce z założenia sprzedać...

Borgen 26.06.2026 10:07

Pio to nie był typowy transfer, więc pomińmy proszę jego osobę.... LH, Diouf,? Kupieni, jak będzie okazja zarobić kilka milionó to pójdą dalej... Ktoś powie Bisseck... Może i tak, ale czy nie słyszymy co okienko, że rozważana jest sprzedaż przy względnie wysokiej ofercie? Nie mówimy wcale o ofertach 80-100mln, ale o przyzwoicie wysokich...

Borgen 26.06.2026 10:05

Ok, nie daje nam to możliwości budowanie składu długoterminowo... Ale kto w ostatnich latach został kupiony, na kim realnie możemy budować na lata?

Borgen 26.06.2026 10:05

Możemy mieć szansę na Paza na rok i np. 20 mln lub na dłużej jak się nie wystrzeli z formą (80 mln to nie jest mało i nie jest powiedziane, że Real się zdecyduje). Alternatywa? Moim zdaniem nie mieć nic... To wolałbym spróbować i jak się uda to mieć chociaż na sezon dobrego zawodnika i 20 mln...

Borgen 26.06.2026 10:03

Wiem, że to jest śmieszne z perspektywy poważnego lidera europejskiej piłki... Ale tak jak niżej napisano, duma do kieszeni, bo takim klubem nie jesteśmy i przy włoskiej polityce raczej długo nie będziemy :(

Kredence 26.06.2026 09:36

Dumfries podpisał kontrakt z klauzula we wrześniu 2024, więc te kilka lat o których pisze Orzeu sprowadza się do jednego okienka letniego w roku 2025. Przyszło drugie okno i real wpłaca klauzulę

inter30 26.06.2026 09:32

wiec trzeba szukać takich rozwiązać i schowac dumę do kieszenie bo ten klub na rynku nie ma żadnej dumy

inter30 26.06.2026 09:32

ale oczywiście że to jedyne rozwiazanie, na rynku transferowym na tle czołówki europy jestesmy nikim i takie są realia

Orzeu 26.06.2026 09:09

Dumfries miał 20 i nikt go przez kilka lat nie wziął

Orzeu 26.06.2026 09:09

daj spokój 80 mln euro to jest kupa kasy

Orzeu 26.06.2026 09:09

timon 26.06.2026 08:51 Nie no 60 plus 80 jest smieszne. W kazdym okienku bedziemy sie trzasc

timon 26.06.2026 08:54

Tak mala roznica spowoduje, ze w zaden sposob nie bedziemy mogli budowac wokol niego druzyny a dla niego trzeba by bylo zmodyfikowac taktyke

timon 26.06.2026 08:53

Zagra jeden dobry sezon w LM i kluby uk wyloza ponad 100mln. 40 i odkup za 80 lub 60 i 100. Watpie, ze ktos sie zgodzi na 60 z odkupem za 80

timon 26.06.2026 08:51

Nie no 60 plus 80 jest smieszne. W kazdym okienku bedziemy sie trzasc

Borgen 26.06.2026 08:39

I chyba to jedyny możliwy układ, żeby Paz do nas trafił... Kupno bez opcji odkupu przez Real w mojej ocenie odbiera nam możliwości w walce z klubami z Anglii, bo tam ktoś rzuci nieosiągalną dla nas sumę...

Borgen 26.06.2026 08:38

Jak go nie odkupi, bo wartość rynkowa będzie w granicach 60-80 mln, a będą mieli lepszych zawodników na tej pozycji (w ich ocenie) co akurat jest bardzo prawdopodobne to jest szansa, że zyskamy zawodnika na dłużej, a może i na stałę... Ryzyko wydaje się niewielkie dla nas mimo wszystko.

Borgen 26.06.2026 08:37

Osobiście poszedłbym chyba na układ 60 mln z opcją odkupu za 80 mln... Czy Real to zadowoli trudno powiedzieć, ale nie musiałaby być to jakaś bardzo zła opcja dla nas. Jak wystrzeli z formą i będą chętni dać 100 mln to Real go odkupi, wtedy mamy zawodnika na np. rok plus jak na nasze realia dużą kasę...

Borgen 26.06.2026 08:35

Jest Anglia i dwa kluby w Hiszpanii (w zasadzie aktualnie finansowo może bardziej jeden) plus ewentualnie PSG... Kluby, które gwarantują mu grę o najwyższe cele, kasę i rozpoznawalność (co daje jeszcze większą kasę chociazby z reklam).

Borgen 26.06.2026 08:33

Co do Paza też mam podobne obawy... Wydaje mi się, że zna już trochę realia włoskiej piłki i nawet Inter nie jest jego szczytem jego marzeń...

AveCaesar 26.06.2026 08:31

Bo wie, że będzie to dla niego koniec przygody w barwach Królewskich.

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29497

Liczba newsów: 53362

Liczba komentarzy: 625486

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się