
Erick Thohir udzielił ekskluzywnego wywiadu dla Inter Channel podczas prezentacji młodzieżowych ekip Interu na sezon 2016/17, która odbyła się w poniedziałkowy wieczór.
- Jak powiedzieliśmy już na początku sezonu - nie jest łatwo zmienić trenera dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu, ale decyzja została podjęta dla dobra klubu. Suning, ja jako prezydent, a także zarząd, wierzymy w projekt, Franka de Boera i drużynę.
- Mamy konkurencyjną drużynę, ale źle rozpoczęliśmy sezon. Wczoraj pokazaliśmy naszym fanom, a także nam samym, że mamy silny i konkurencyjny zespół. Zawodnicy muszą w to wierzyć.
Wczoraj nie celebrowaliśmy tylko wyniku ze strony czysto sportowej, ale także po raz kolejny pobiliśmy rekord Serie A sprzedanych wejściówek na mecz. Poprzedni także należał do nas. Myślę, że to pokazuje wiarę w to, że Inter zmierza we właściwym kierunku.
- Wierzymy, że musimy wzrastać nie tylko od strony boiska, ale także od strony biznesowej. Wierzymy w to tak samo jak dwa i pół roku temu, możemy wrócić do światowej czołówki. Dlatego budujemy zarówno silny zespół, jak i mocny zarząd.
Dziękuję fanom, którzy prawdziwie wspierali i wspierają nasz projekt, który zaczęliśmy dwa i pół roku temu. Mieliśmy wzloty i upadki, ale wierzymy w projekt, pracujemy nad nim razem i razem widzimy jego rezultaty. Fani pokazali to na wczorajszym meczu. Myślę, że należą im się za to podziękowania i takie chciałbym złożyć na ich ręce.
- Zawsze powtarzałem, że Serie A jest jedną z najtrudniejszych lig świata. Jeśli weźmiesz pod uwagę Premier League to masz tam sześć lub siedem silnych zespołów, nie tak jak w La Liga czy Bundeslidze. Każdy mecz jest ważny. Nie możemy powiedzieć, że po wygranej nad Juventusem jesteśmy pewni, że wygramy każdy następny mecz. Najważniejszą rzeczą jest przygotowanie i wiara w waleczność zespołu, w to, że dadzą z siebie wszystko i zrozumieją zamiary taktyczne Franka.
Zawodnicy muszą trzymać się razem jako drużyna, aby prezentować właściwy poziom. To ważne, ponieważ każdy mecz w Serie A jest ciężki. Musimy walczyć i dawać z siebie wszystko, co najlepsze.
- Dużo inwestujemy w akademię Interu przez ostatnie lata, nie tylko w zawodników, trenerów i projekt, ale także w boiska. Teraz nasza Primavera może grać na takim samym boisku treningowym jakie ma pierwszy zespół w Pinetina. Dlatego właśnie akademia Interu rozrasta się bardzo globalnie. To ważne, aby pierwsza drużyna i trener, Frank de Boer, wierzył w naszą młodzież. To jeden z powodów, dla których zaufaliśmy Frankowi. Jest właściwym człowiekiem do połączenia pierwszego zespołu z zespołem Primavery. Chcemy wprowadzić więcej talentów do pierwszej drużyny. Jednym z nich jest Senna Miangue. Assane Gnoukouri jest kolejnym z nich, mamy także nadzieję względem kilku innych graczy - chociażby Ionuta Andrei Radu. Mam nadzieję, że coraz więcej zawodników będzie występowało w pierwszym składzie lub tak jak Federico Dimarco wracało z wypożyczenia, by wzmocnić Inter.
Komentarze (6)