Wielkie emocje w końcówce na Stadio Friuli! Udinese 1:2 Inter (32)

Źródło: inter.it
prawie 9 lat temu
878
32

Inter Mediolan wygrał z Udinese 2:1. Bramki dla Interu zdobywali Icardi oraz Podolski, natomiast dla Udinese strzelił Di Natale.

Od pierwszego gwizdka sędziego do ataku ruszyli gospodarze. Już w pierwszej akcji piłkarze Udinese wywalczyli dla siebie rzut rożny. W odwecie w 3. minucie na skraju pola karnego klubu z Udine znalazł się Icardi, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po próbie Argentyńczyka przeleciała kilkanaście metrów nad bramką rywali. W 10. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Guarin. Niestety dla Nerazzurrich bramkarz Udinese dobrze interweniował. W 15. minucie z rzutu wolnego na uderzenie zdecydował się Hernanes. Niestety i tym razem bardzo dobrze interweniował dobrze dysponowany Karnezis. Widać było, że drużyna Interu coraz lepiej czuła się na placu gry. Przez kolejne dziesięć minut gra wyraźnie się zaostrzyła. Zawodnicy gospodarzy zaczęli w nieprzepisowy sposób zatrzymywać piłkarzy Interu za co zaczęli zbierać żółte kartki. W 28. minucie w polu karnym główkował Icardi, jak się chwilę później okazało, również niecelnie. Dwie minuty później w pole karne dośrodkowywał Icardi. Do piłki doszedł Hernanes, który głową piłkę skierował wprost w bramkarza. To było bardzo dobra okazja do otworzenia wyniku spotkania. W 35. minucie mieliśmy krótką przerwę w grze. W walce o piłkę głowami zderzyli się Vidic wraz z Thereau przez co polała się krew i sędzia musiał wstrzymać na pewien czas grę. W 40. minucie za zbyt ostrą grę czerwoną kartkę ujrzał obrońca Udinese - Domizzi. W 42. minucie ponownie swojego szczęścia strzałem sprzed pola karnego spróbował Hernanes. Kolejny strzał Brazylijczyka był także niecelny. W 45. minucie do piłki w polu karnym doszedł Icardi, niestety bramkarz obronił uderzenie Argentyńczyka. Chwilę później na piątym metrze pola karnego Udinese znalazł się Hernanes, lecz piłkarz Interu nie potrafił umieścić piłki w siatce. To była ostatnia ciekawa akcja w pierwszej połowie.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla piłkarzy Interu. Już w 47. minucie faulowany w polu karnym był Kovacic. Stały fragment gry z jedenastu metrów wykorzystał Mauro Icardi. Było to 18. trafienie Argentyńczyka w tegorocznych rozgrywkach Serie A. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. W 50. minucie po błędzie obrońców Interu wyrównał Di Natale. W 53. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Kovacic. Niestety piłka nawet nie zmierzała w światło bramki. Minutę później ponownie genialnie interweniował bramkarz Udinese - Karnezis. Grek obronił silny strzał Guarina z około 25. mterów. W 58. minucie na boisku miało miejsce zajście, które nie powinno się pojawić w zawodowym sporcie. Badu nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego, przez co odepchnął głównego arbitra za co został ukarany czerwoną kartką. W 65. minucie na boisku w miejsce Guarina pojawił się Podolski. Jak się chwilę później okazało była to bardzo ważna zmiana dla losów spotkania. Chwilę po wejściu na boisku reprezentant Niemiec strzelił piękną bramkę strzałem sprzed pola karnego. W 72. minucie ponownie Podolski zdecydował się na uderzenie na bramkę rywali. Tym razem jednak piłka przeleciała obok prawego słupka bramki Udinese. W 74. minucie ofensywa gości pięknie rozklepała drużynę Udinese. Palacio podał piłkę przed pole karne i na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Hernanes. Piłka po potężnym uderzeniu Brazylijczyka minęła słupek bramki. Bramkarz gospodarzy nawet nie zdążył zareagować. W 82. minucie strzał sponad dwudziestu metrów oddał Kovacic, jednak uderzenie Chorwata było w środek bramki i bramkarz bez problemu złapał piłkę. W 87. minucie gola piętką strzelił Icardi, jednak napastnik Interu był na pozycji spalonej i prawidłowo bramka nie została uznana. Ostatnie doliczone minuty gry były bardzo emocjonujące. Udinese mimo straty dwóch piłkarzy rzuciło się do ataku i w ciągu dwóch minut gospodarze zdołali stworzyć trzy bardzo groźne sytuacje bramkowe. Ostatecznie gol nie padł i mecz zakończył się wynikiem Udinese 1:2 Inter.

Udinese 1:2 Inter

Bramki: 50' Di Natale ; 48' Icardi (rzut karny), 65' Podolski

Żółte kartki: Pinzi, Domizzi x2, Karnezis, Widmer, Badu

Czerwone kartki: Domizzi, Badu

UDINESE: 31 Karnezis; 27 Widmer, 5 Danilo, 11 Domizzi, 89 Piris; 6 Allan, 66 Pinzi, 7 Badu; 19 Guilherme (44' Pasquale (87' Perica)); 77 Thereau, 10 Di Natale (61' Kone).

Trener: Andrea Stramaccioni

INTER: 1 Handanovic; 21 Santon, 26 Felipe, 15 Vidic, 33 D'Ambrosio; 10 Kovacic, 18 Medel, 13 Guarin (65' Palacio) ; 88 Hernanes (90' Gnoukouri) ; 8 Palacio, 9 Icardi.

Trener: Roberto Mancini

Sędzia: Rocchi

Inter się nie zatrzymuje! 12 zwycięstwo z rzędu | Inter 2:1 Genoa (55)

04.03
19:45

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

28.02
19:51

Komentarze (32)

29.04.2015 o 14:34 przez niproxdk
niproxdk
Jest !! ! Forza Inter !! ! Tylko znowu tracimy bramki przez błędy obrońców.
29.04.2015 o 10:40 przez davidoffzmc
davidoffzmc
Należy dodać prawidłową bramkę Icardiego na 1-3, której arbiter nie uznał....Pewnie po tej bramce mielibyśmy spokój, a nie nerwówkę.
29.04.2015 o 10:38 przez davidoffzmc
davidoffzmc
Dobry mecz Interu do 75 minuty...dużo dynamiki, ładne akcje, powinno być 5-1 a nie 2-1. Świetnie zgrał Kovacić (w końcu), dużo odbiorów, przemyślane akcje, był wszędzie. Dobry Hernanes, bardzo dobry Icardi, wystawił chyba ze 3 patelnie kolegom. Szkoda błędu Vidicia przy bramce, bo ostatnio był nie do przejścia. Solidnie Medel, tylko przy bramce powinien od razu faulować gościa biegnącego środkiem. Ten sam błąd zrobił w końcówce, zamiast przerwać akcje faulem, to Allan obiegł go jak dziecko. Znowu dobrze Podolski. Palacio przyzwyczaił nas już do dobrej formy w ostatnim czasie, więc na +. Bardzo przyzwoicie D'Ambrosio na prawej. Za ostatnie 15 min Mancini powinien jednak ich po prostu ..........
29.04.2015 o 10:26 przez ekspert
ekspert
@Stachoo - czy Ty widziałeś jak wyglądał Palacio po około 10 minutach drugiej połowy? Był zadyszany jakby przebiegł własnie maraton. On nie ma już sił na tyle czasu na boisku ;p
29.04.2015 o 10:15 przez kadrian89
kadrian89
Gra w pierwszej połowie naprawdę wyglądała nieźle, ale po tym się poznaje klasę drużyny, że po pierwsze, prowadząc i grając w przewadze nie daje sobie po kilku minutach strzelić bramki i po drugie, że mając 2 zawodników więcej na murawie, nie oddaje inicjatywy w końcówce przeciwnikowi, tylko mądrze gra piłką i nie daje pół sytuacji drugiej stronie. Ostatnie 10-15 minut wyglądało jakby w koszulkach Interu biegali goście bez mózgów. Dużo brakowało ażeby skończyło sie 2:2?!
29.04.2015 o 09:28 przez kibol123
kibol123
#Stachoo o tym mowie Udine nie dość ze było o kilka klas słabsze co nadrabiali agresja to jeszcze nastawienie mieli jakby grali z Realem a może 0-0 dociagniemy. A to ze u nas w odbiorze grają lajzy typu Medel Vidic Felipe Di Ambrosio to nas ta gorsza drużyna ukuła.
29.04.2015 o 08:55 przez Stachoo
Stachoo
Jedyny duży minus to brak wykończenia, przy tylu sytuajach powinny być 2 bramki więcej
29.04.2015 o 08:54 przez Stachoo
Stachoo
Specjaliści od siedmiu boleści, czytając niektórych komentarze widać ewidentnie, że meczu nie oglądali, a chcą zabłysnąć i opierają się tylko na opinii innych. Przez 75-80 minut miazdżyliśmy udinese, mieliśmy prawie 3 krotnie więcej sytuacji bramkowych. Jeden z lepszych meczów jeśli chodzi o stwarzanie sytuacji. Ostatnie 10 minut to fakt kompromitacja, ale to udinese było bardzo zmotywowane i nie dziwię się, że tak to wyglądało. Zespół który gra ospale 80 minut, nagle zrywa się i ciśnie ostrym presingiem. Mimo to mecz bardzo pozytywny, zaczyna widać zgranie, a nie jak we wcześniejszych meczach bezsensowne podawanie. Na + Hernanes [1 połowa], Podolski, Kovacić [bardzo dużo podań i wreszcie walczył], Palacio [ktoś tu mówił o jego słabej motoryce, jeśli chodzi o motorykę jest jednym z lepszych i to było widać po jego akcjach, chyba ktoś ślepy jest, żeby tego nie widzieć] crislk, wojas267 - wy chyba inny mecz oglądaliście!
29.04.2015 o 07:15 przez Piotrekfci
i jak tu Kova ma błyszczeć jak dał 2 czy 3 takie podania, że po prostu musiały być z tego bramy a te ćwokolce marnowali wszystko co mieli waląc na wiwat albo w bramkarza
29.04.2015 o 07:12 przez Piotrekfci
11 na 9 i takie ostatnie 15-20 minut ?? ?? ? żenada !! ! głupie bawienie się mogło się skończyć remisem albo i porażka - co za baty
29.04.2015 o 00:08 przez ekspert
ekspert
Pierwsza połowa spoko, w drugiej to taka mieszanina żenady i kilku fajnych zagrań. Co do żenady to przede wszystkim nieumiejętność pod bramką przeciwnika raziła w oczy - to sie powinno skończyć z 5-1 gdyby niektórzy strzelali jak należy. Po 2 padaczka w obronie grając przeciwko 9 osobowej drużynie, bez jaj... Allan ogrywający Medela bez przerwy, drewniany Vidic, Palacio ledwo poruszający się ze zmęczenia po boisku. Fajne zagrania to praktycznie wszystko co zrobił Hernanes z 1 połowy, bramka Podolskiego, aktywny D'Ambrosio i kilka pomysłowych zagrań Icardiego. Podsumowując mecz raczej na minus niż na plus pomimo wygranej.
28.04.2015 o 23:55 przez wojas267
wojas267
hah, mecz byl tak brzydki, jak dla mnie przynajmniej, ze SZKODA, naprawde szkoda, zesmy nie stracili pod koniec bramki, bo pilkarze na boisku pracowali na to.......
eh, Interek - duzo jeszcze ci brakuje do formy do tej z 2010, z Murinio ..... :(
28.04.2015 o 23:41 przez kibol123
kibol123
@ Ludzie ja nie rozumiem o jakim charakterze czy determinacji wy mowicie ?? Mecz był obrzydliwy ponieważ to wasze (zdeterminowane) Udinese broniło sie 8 pilkarzami nie pozwalając nam na nic a my i tak stwarzalismy niezłe sytuacje. Jak wypadł Badu to oczywistym było ze jeszcze mocniej zamurowali bramkę mimo to strzelilismy gola wiec nie mieli nic do stracenia i rzucali się jedynie z kontrami i stałymi fragmentami gry na nas. A że nasi zawodnicy są słabi psychicznie i zaden nie kwapil sie do grania pilka na polowie rywala to tracili wiele piłek z czego wynikały kontry a że jesteśmy lamusami w obronie to dlatego tak to wyglądało. Wg mnie mecz co najmniej dobry mimo wielkiego autobusu pyknelismy 2 a nawet 3 bramki były groźne akcje tylko ta nasza obrona jak zwykle Comedy Central drużyny jak Fiora Lazio czy Napoli pewnie nie miałby takiej nerwowki, ale myślę ze tez nie byłoby im łatwiej.
28.04.2015 o 23:24 przez Jacenty
Jacenty
Nieznły mecz chociaż ciekawe jaki byłby jego przebieg, gdyby oba zespoły grały w 11. Tym niemniej obie czerwone kartki zasłużone. Można było szybciej uspokoić mecz, ale niestety w drugiej połowie Hernanes grał zbyt egoistycznie i zamiast podawać zawsze w polu karnym Udinese wybierał drybling i próby te kończyły się stratą piłki. Ponadto, moim zdaniem gol Icardiego powinien być uznany - owszem, był naspalonym, jednak piłki nie zagrywał zawodnik Interu, a odbiła się ona od piłkarza Udinese. Podolski strzelił piękną bramkę ale potem zniknął. Poza wielbłądem w defensywie i nerwową końcówką, z powodu braku skuteczności, zagraliśmy naprawdę niezły mecz.
28.04.2015 o 23:15 przez Gajdzik
W pierwszej połowie graliśmy naprawdę ładnie, ale nic nie strzeliliśmy, w drugiej w końcu coś wpadło, ale też zaczęły się błędy w obronie. Udine w 9 to powinniśmy pojechać co najmniej 1-4, a tak straszna nerwówka była i mieliśmy sporo szczęścia w końcówce, ale udało się wywieźć 3 pkt. i to najważniejsze :flaga:

P.S. W końcu bramka Podolskiego ;)
28.04.2015 o 23:04 przez el_loco
el_loco
Drugą bramkę strzelił Podolski, a w informacji kto strzelał jest podany Icardi przy obu trafieniach.
28.04.2015 o 23:02 przez MichuRowing
MichuRowing
Mecz mocno ciągniety przez Inter. Gdyby Udinese by grało w 11 to byśmy przegrali. Piłkarze Udine byli bardziej zdeterminowani od nas. Na "+" : Podolski, wkońcu bramka i fajna, i może bym go chciał zobaczyć od 1 min w następnym meczu. Icardi, ten "+" u niego to za karny. Kovacić też źle nie zagrał i to bd na tyle. Zaś jeśli chodzi o "-" to Hernanes. No tak mnie ten ciul wku*wiał, że inaczej się nie da tego nazwać. Chodził w tym ataku jakby wczorajszego dnia szukał, dużo strat, mało podać, nie potrzebne kiwki, jeśli dobrze pamiętam to tylko 1 oddany groźny strzał. Niech idzie do tego PSG i dawać te drugie drewno Lavezzi'ego. Już go wole oglądać. Guarin też nie zachwycił. Felipe, dzięki Bogu, że jest tylko pół sezonu. Vidić, od tego strzału w łeb też chyba szukał wczorajszego dnia. Santon, starał się chłop, ale dupa. Palacio, Medel, D'D - przeciętnie. Ale cieszą 3 pkt. Co następne ? Chievo, jo? No to też 3 pkt. też muszą być, bo inaczej tego nie widzę. Dziękuję, dobranoc.
28.04.2015 o 23:00 przez baxter007
baxter007
... I jeszcze kilku nazbierało bezsensowne żółte kartki. Brak rozumu...
28.04.2015 o 23:00 przez zahor
zahor
Hernanes w pierwszej połowie Bóg, w drugiej miałem ochotę wejść tam na boisko i dać mu w twarz - niebywale irytujący.
28.04.2015 o 22:58 przez baxter007
baxter007
Pierwsza w połowa nieźle wyglądała. Natomiast za drugą, a szczególnie za zaangażowanie - obóz karny albo przynajmniej zbiórka z rana w dzień wolny. To mają być profesjonaliści? Gola strzelili ale męczyli się kilkadziesiąt minut z drużyną, która posiadała dwóch graczy mniej. Końcówka meczu pokazała, że nawet grając w przewadze jedna bramka różnicy to za mało.
Najbardziej irytującym zawodnikiem meczu był Hernanes. Za pierwszą połowę dostałby ocenę 8/10, ale za drugą 5: nieprzemyślane i nieudane driblingi, holowanie piłki, brak podań w tempo, egoizm pod bramką rywala.
Wielkie brawa za waleczność (tylko pozazdrościć) Udinese! Szkoda tylko niesłusznie nieuznanej bramki Icardiego. Zatem tylko 3 pkt cieszą.
Forza INTER !!
28.04.2015 o 22:53 przez Koninstein
Koninstein
Mancio pewnie niźle ich opier... za końcówkę meczu. Bramka Icrdiegopowinna zostać uznana bo to gracz Udine zagrywał piłką Panie redaktorze :)
28.04.2015 o 22:50 przez adilbn
adilbn
Żenada.. nie potrafię zrozumieć jak można tak grać z przewagą 2 zawodników.. jeszcze takich cyrków w życiu nie widziałem..
28.04.2015 o 22:49 przez ANIOL
ANIOL
cyrk ... !!
28.04.2015 o 22:48 przez hopcmark
hopcmark
Ausilio dzwoń i zawijaj Allana bo ładnie Medelem podłoge powycierał.
kibol123
Ale mecz! piękny gol podolskiego ma kopyto, bardzo dobre rozegranie Kovy i okradziony Icardi ufff... Zawał
28.04.2015 o 21:45 przez Gajdzik
Dobrze jest, tylko brakuje wykończenia, mam nadzieję, że władujemy co najmniej 2 bramki w drugiej połowie (chociaż najważniejsze żeby o jedną więcej o Udine) ;)
28.04.2015 o 21:45 przez intermediolan91
intermediolan91
FORZA INTER !! !!
28.04.2015 o 21:41 przez kibol123
kibol123
Not Bad !! Obrona (Częstochowy) Udinese mam nadzieje że Mauro ją zaraz roznissie.

w anglii to nawet sedziowac nie potrafia

co ten sedzia w mczu brigton-city robi :D uznal gola dla city po wslizgu w nogi bramkarza, a pozniej nie zagwizdal ewidentnego faulu w polu karnym city. Straszna patologia

Claudio 25.04.2024 20:44

a podobno Aramco miało nie wchodzić w sport...

HB 25.04.2024 16:26