Zapowiedzi

Utrzymać się na szczycie: Napoli - Inter (zapowiedź) (17)

Źródło: inf. własna
około 5 lat temu
247
17
fcinter serwisowe

Inter po 13. kolejkach jest samodzielnym liderem Serie A. Jednak aby taka sytuacja się utrzymała musi jutro wyjść maksymalnie zdeterminowany na Stadio San Paolo i pokonać tamtejszych gospodarzy, którzy zajmują 2. miejsce w tabeli - Napoli. Pierwszy gwizdek sędziego tego spotkania, doświadczonego Daniele Orsato usłyszymy jutro o 21:00.

Zdjęcie przedstawia radość z bramki Higuaina z ostatniego meczu Napoli przeciwko Hellasowi Verona. Jednocześnie możemy zapewnić, że zdjęcie Argentyńczyka wisi na drzwiczkach szafek każdego z naszych defensorów, bowiem kwestia ewentualnej porażki lub zwycięstwa może rozstrzygnąć się właśnie dzięki temu jednemu zawodnikowi. Były napastnik Realu Madryt jest wespół z Ederem liderem klasyfikacji strzelców. Na korzyść Interu nie działa też z pewnością fakt, że również Lorenzo Insigne wysoko stoi w tym rankingu, a w meczu z Hellasem również wpisał się na listę strzelców. Napoli podczas tego okienka transferowego wzmocniło się takimi zawodnikami jak Vlad Chiriches z Tottenhamu, Elseid Hysaj i Mirko Valdifiori z Empoli, obiecujący defensywny pomocnik Nathaniel Chalobah z Chelsea, długo wspominany cel transferowy Interu - Allan z Udinese oraz Omar El Kaddouri z Torino. Trener Maurizio Sarri do meczu z Interem będzie musiał jednak podejść bez dwóch dosyć ważnych zawodników - Driesa Mertensa oraz Manolo Gabbiadiniego. W obronie zabraknie również Camilo Zunigi oraz Jonathana De Guzmana, którzy są zawieszeni za kartki. Jaką jedenastkę zaproponuje Roberto Manciniemu jego vis-a-vis? W bramce pewniakiem wydaje się być Pepe Reina. Obrona składać się będzie z Hysaja, Albiola, Koulibaly'ego oraz Ghoulama. Trzyosobowa pomoc w zestawieniu Allan, Jorginho, Hamsik będzie napędzać akcje trzech napastników - Callejona, Higuaina oraz Insigne. Tak powinna zaprezentować się jedenastka Napoli, aby ułożyć z niej najsilniejsze zestawienie. Co ciekawe - odnośnie wyjściowej jedenastki Napoli zgodni są... wszyscy dziennikarze największych włoskich dzienników sportowych! Wygląda na to, że czytają Sarriego jak otwartą księgę i należy podejrzewać, że podobnie działa Roberto Mancini.

Inter rozpędzony ostatnimi zwycięstwami i zmotywowany swoją ligową pozycją postara się zatrzymać niezwykle skuteczny atak Napoli. Niestety drużyna gospodarzy jest zespołem, który może poszczycić się jedną z najlepszych linii defensywnych we Włoskiej lidze. Mówiąc dokładniej jest od niej lepszy tylko jeden zespół - zespół Interu. Napoli straciło dotychczas 8 bramek, a Inter 7. Na niekorzyść Interu działa fakt, że Napoli strzeliło 8 bramek więcej. Roberto Mancini znany jest ostatnio z tego, że potrafi zaskoczyć każdego przeciwnika swoim ustawieniem. Dziennikarze mają nie lada problem ze skompletowaniem trafnej jedenastki, a jedynym pewniakiem wydaje się być Samir Handanović. Niemniej jednak spróbujmy i my trochę powróżyć i poszukać ustawienia, które może tworzyć się w głowie Roberto Manciniego. W bramce, jak już wspomnieliśmy, zobaczymy Samira Handanovicia. Słoweniec bezbłędnie broni swojej świątyni już od czterech kolejek, a ostatnim zespołem, który zmusił go do wyciągania piłki z siatki było Palermo. Zestawienie obrony? Tutaj ciężko wytypować skrzydła, bo każdy jest zgodny co do tego, że środek obrony utworzy najsilniejszy duet Interu - Miranda - Murillo. Na skrzydłach możemy zobaczyć najprawdopodobniej Yuto Nagatomo oraz Alexa Tellesa, chociaż pojawiają się również warianty z D'Ambrosio oraz Juanem Jesusem. W pomocy bardzo prawdopodobnie Mancio postawi ścianę zaporową w postaci trzech "pitbulli" - Medela, Melo oraz Guarina. Na trzech napastników Napoli Inter odpowie również trzema bombardierami w zestawieniu Ljajić-Jovetić-Perisić. Możliwe, że miejsce jednego z nich zajmie Mauro Icardi, najlepszy strzelec Interu w tych rozgrywkach z czterema bramkami na koncie. 

Prawdopodobne składy:

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho, Hamsik - Callejon, Higuain, Insigne 

Inter: Handanović - Nagatomo, Miranda, Murillo, Telles - Guarin, Medel, Melo - Ljajić, Jovetić, Perisić

Absencje:

Napoli: Mertens, Gabbiadini (kontuzje); Zuniga, De Guzman (zawieszenia)

Inter: Vidić, Santon, Kondogbia (kontuzje)

Kartka z kalendarza:

Czy obecna defensywa może równać się tej defensywie?

Transmisje TV:

 

 

Arena Sport 4 HD (cro)

beIN Sports FRANCE 1 / HD

CBC Sport HD

Eleven HD

Sport 1 (czech/svk)

Zobacz też

Lukaku Ronaldo

Czy Inter powalczy z Juventusem? Derby Włoch już dziś wieczorem (18)

17.01
03:07
Stadio Giuseppe Meazza San Siro

Zapowiedź Inter-Napoli (13)

15.12
18:02

Komentarze (17)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
30.11.2015 o 22:54 przez Adriano_forever
Adriano_forever
broda no i niestety, nie dało się upilnować Igły
30.11.2015 o 17:22 przez kubainteretoo9
kubainteretoo9
No dobrze, pierwsze co sie rzuciło w oczy to to, że biorąc pod uwage ostatnie 5 spotkań to Inter strzelił 8 bramek i stracił jedną, natomiast Napoli strzelił 6 bramek, a więc mniej... To jest pierwszy pozytyw jaki znalazłem, drugi to to że mimo wszystko dotychczas to Inter zdobył jednak 2 pkt więcej niż Napoli, co jest pocieszające. Natomiast realistycznie patrząc na ten mecz to spodziewam sie raczej remisu po 1, ewentualnie serce podpowiada 2:1 dla nas :) Forza Inter !!
30.11.2015 o 16:27 przez Ozzy1
Ozzy1
Spokojne zwycięstwo , 2 - 3 parady handy i 3 pkt jadą do mediolanu.
30.11.2015 o 14:48 przez interooo
interooo
Mój skład na Napoli:
-------Handanović--------------
-D'Ambrosio Miranda Murillo Nagatomo
----- Melo ---- Medel -------
---------- Brozović ----------
-- Ljalić ----------- Perisić ---
--------- Jovetić ------------
30.11.2015 o 14:37 przez Omen
Omen
Craxa na Wiśle nie wygrała od 1959 roku a wczoraj się to zmieniło także spokojnie. Inter dziś pokona śmieciarzy.
30.11.2015 o 14:03 przez Wloch
Wloch
Sory, oczywiście Inter nie wygrywa na ich stadionie od 18 lat.
30.11.2015 o 13:59 przez Wloch
Wloch
1) Inter nie wygrywa z Napoli od 18 lat
2) Napoli nie przegrywa od 3 miesięcy
3) Bilans bramek Napoli to aż 41 strzelonych goli i 9 straconych (Serie A + LE)

Arcytrudne spotkanie. Remis moim zdaniem będzie dla nas dobrym wynikiem. Będzie bardzo ciężko z nimi wygrać, ale mam nadzieję, że nasi piłkarze pozytywnie mnie zaskoczą. Forza Inter!
30.11.2015 o 11:41 przez wiciu
wiciu
Dawno tam nie wygraliśmy a każda seria się kiedyś kończy,tak więc nic tylko zwycięstwo! :)
30.11.2015 o 10:35 przez Ciechan20
Ciechan20
Dziś miałem piękny sen, śnił mi się mecz Napoli-Inter. Mecz zakończył się wynikiem 5-1 dla Interu i wszystko by się zgadzało, nawet był rozgrywany na stadionie w Neapolu, tylko na boisku przebywali Cambiasso i Zanetti. Ale mam nadzieję, że wynik chociaż się powtórzy dzisiejszego wieczoru :)
30.11.2015 o 10:33 przez broda4991
broda4991
Statystyki nie grają. Wystraczy przytrzymać Igłe i Opla Insygnie na co Mancio uczuli szczególnie! Wszyscy mówią że remis nic nie daje... Daje bo możemy być nadal liderami a w dalszym rozrachunku i jeden punkt może być ceny. 1 pkt nic nie daje Napoli. Forza Inter i walczymy.
29.11.2015 o 18:38 przez Adriano_forever
Adriano_forever
Jak staty piłkarzy wyglądają :O Igła 10 bramek, Insigne 7 bramek. Masakryczna dominacja pod względem statystyk ze strony Napoli
29.11.2015 o 17:26 przez Chuchu
Chuchu
Po zwycięstwo!
29.11.2015 o 15:54 przez Omen
Omen
Dziękuje debilowi ,który wymyślił żeby taki mecz rozgrywać w poniedziałek o 21 . Niektórzy ludzie niestety pracują .
29.11.2015 o 13:08 przez piotrekninter
piotrekninter
Biabiani raczej nie zagra,wyjdziemy raczej defensywnie,pomoc Melo Medel, i pewnie Guarin,on z Napoli czesto gra dobrze. Atak to niewiadoma napewno JOJO, i dwojka z trzech Ivan Adem Mauro
29.11.2015 o 11:44 przez Gajdzik
Gajdzik
Będzie cholernie ciężko, ale jak się nasi postarają, to wszystko jest możliwe... : forza :
29.11.2015 o 11:40 przez BoRo
BoRo
Persic z lawy innego wyjscia nie widze, w obwodzie jest jeszcze Biabiany i to bardziej on ostatnimi wystepami pokazal wiecej niz Ivan.
29.11.2015 o 11:34 przez davi23
davi23
Tylko wygrana! a dlaczego by nie?

Shoutbox

Skepta 17.01.2021 17:41

Mandżukić w Milanie

Adriano_forever 17.01.2021 17:40

aaajajaj szkoda Laniszka

veryhaj 17.01.2021 17:40

masz Endru

Endru 17.01.2021 17:39

Ale jak gra obok nich ronaldo sa solidni

Skepta 17.01.2021 17:36

arthur, rabiot, ramsey to ścieki są

Endru 17.01.2021 17:36

Ma ktos link do lfc united

Adriano_forever 17.01.2021 17:36

ale skok ok :)

Skepta 17.01.2021 17:36

tam tylko McKennie gra dobrze

Adriano_forever 17.01.2021 17:36

Zabrakło trochę Stękale

Skepta 17.01.2021 17:36

tak szczerze to w srodku pola powinnismy dominowac z juve

Skepta 17.01.2021 17:35

moze jakies czerwo z dupy?

Skepta 17.01.2021 17:35

ciekawe jaki Ajtujo Vidal ma plan na dzisiejszy mecz

CzarodziejCzasu 17.01.2021 17:33

Co masz na myśli kusa

Adriano_forever 17.01.2021 17:33

No jak w tym klubie zajmują się tym co nie trzeba

Kusy 17.01.2021 17:33

Szukacie problemu, gdzie go nie ma.

Adriano_forever 17.01.2021 17:32

...

Skepta 17.01.2021 17:31

no

Adriano_forever 17.01.2021 17:31

Coś takiego tylko z liter FCIM?

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Niedziela, 10 stycznia

  • FT

    Fiorentina

    1 - 0

    Cagliari

  • FT

    Juventus

    3 - 1

    Sassuolo

Poniedziałek, 11 stycznia

  • FT

    Spezia

    2 - 1

    Sampdoria

Piątek, 15 stycznia

  • FT

    Lazio

    3 - 0

    Roma

Sobota, 16 stycznia

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Hellas Verona

  • FT

    Torino

    0 - 0

    Spezia

  • FT

    Sampdoria

    2 - 1

    Udinese

Niedziela, 17 stycznia

  • FT

    SSC Napoli

    6 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Crotone

    4 - 1

    Benevento

  • FT

    Sassuolo

    1 - 1

    Parma

  • 18:00

    Atalanta

    ? - ?

    Genoa

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Juventus

Poniedziałek, 18 stycznia

  • 20:45

    Cagliari

    ? - ?

    AC Milan

Środa, 20 stycznia

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • 20:45

    Benevento

    ? - ?

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Spezia

  • 18:00

    AC Milan

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Inter

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • 12:30

    Juventus

    ? - ?

    Bologna

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Hellas Verona

    ? - ?

    SSC Napoli

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    17

    40

  • 2

    Inter

    Inter

    17

    37

  • 3

    Napoli

    17

    34

  • 4

    Roma

    Roma

    18

    34

  • 5

    Juventus

    Juventus

    16

    33

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    16

    31

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Ciro Immobile

    12

  • 3

    Romelu Lukaku

    12

  • 4

    Zlatan Ibrahimovic

    10

  • 5

    Luis Muriel

    10

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27111

Liczba newsów: 38430