Relacje

Wspaniałe odrodzenie Interu! (135)

Autor:
Źródło: inter.it
ponad 15 lat temu
3199
135

Inter Mediolan pokonał Palermo 3-2, pomimo że po pierwszych 45 minutach przegrywał 0-2. Bramki dla Nerazzurrich zdobyli Pazzini (2) i Eto'o, a dla gości trafili Miccoli i Nocerino.

 

Leonardo zmuszony był do dokonania kilku zmian w swojej "żelaznej" wyjściowej jedenastce. Dzięki temu na boisku pojawili się Coutinho, Milito, Santon, Ranocchia czy wracający po kontuzji Julio Cesar.

Niestety zmiany nie wyszły drużynie na dobre, bo po 5 minutach przegrywała już 0-1. Błąd obrony, a głównie Santona wykorzystał Cassani, dograł do wbiegającego w pole bramkowego Miccoliego, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Interu. Podrażniony Inter rzucił się do ataków, ale liczne próby - główki Lucio, Motty, Cambiasso, strzały Coutinho, Motty, Zanettiego czy próby wślizgów Milito nie przyniosły skutku. Tymczasem Palermo zadało drugi cios. Kontrę Sycylijczyków, po pierwotnie dobrej interwencji Julio Cesara, na bramkę zamienił Nocerino. Sytuacja w pewnym momencie wydawał się już opanowana, ale złe zachowanie Maicona spowodowało stratę gola. Nerazzurri natychmiast odpowiedzieli dwiema dobrymi akcjami. W pierwszej z nich strzał Ranocchi został odbity przez obrońców, w drugiej Sirigu wspaniale zablokował uderzenie Milito. W końcówce potężnym strzałem popisał się także Motta, ale i tym razem bramkarz Palermo nie dał się pokonać. W ostatniej minucie pierwszej połowy goście mogli wyjść na trzybramkowe prowadzenie, ale Pastore w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

Inter pomimo stworzenia wielu dobrych okazji, ale za to z bardzo źle grającą defensywą, przegrywał po pierwszej połowie z Palermo 0-2.

 

Od początku drugiej połowy w zespole Interu pojawili się dwaj nowo nabyci zawodnicy – Pazzini i Kharja  - a z boiska zeszli Coutinho i Santon. To właśnie dwaj nowi zawodnicy przeprowadzili pierwszą ofensywną akcję w drugiej odsłonie, która jednak została zablokowana przez obrońców. Napór Interu wzrastał z minuty na minutę, a szczęścia szukali Eto’o i Motta. Oba strzały nie znalazły jednak drogi do bramki. W 57 minucie swojego pierwszego gola w barwach Interu zdobył Pazzini. Włoski napastnik otrzymał piłkę w polu karnym, oszukał Migliaccio i pokonał Sirigu. Niemal natychmiast zobaczyliśmy odpowiedź gości. W polu karnym faulowany został Ilicic, a do „jedenastki” podszedł Pastore. Gwiazda Palermo nie zdołała jednak pokonać Julio Cesara i na tablicy wyników nadal widniał wynik 1-2. Postawa bramkarza dodała skrzydeł pozostałym zawodnikom. Gola dającego wyrównanie zdobyć mógł Milito, ale drugi raz w tym meczu nieco spóźnił się z oddaniem strzału. Kolejną dobrą akcję stworzyli Pazzini i Maicon, a dośrodkowanie tego ostatniego wybił przed siebie Sirigu. W 73 minucie było już 2-2. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Maicon, Pazzini wyszedł najwyżej w powietrze i ładnym strzałem głową pokonał Sirigu. Jakby dwa gole było mu mało, Pazzo wywalczył też rzut karny, którego na gola zamienił Eto’o i Inter wyszedł na prowadzenie. W końcówce spotkania zwycięstwo Interowi uratował Julio Cesar – Balzaretti z najbliższej odległości nie zdołał pokonać golkipera Nerazzurrich, chociaż trzeba przyznać że niemały udział w tej akcji miał też Maicon, który blokując strzał zmienił nieco tor lotu piłki. Po dwóch minutach doliczonych sędzia zakończył spotkanie.

 

Nerazzurri dzięki wspaniałemu pościgowi odnieśli zwycięstwo nad Palermo i nadal tracą do Ac Milanu 9 punktów. Gdyby nie pojedyncze błędy w defensywie, dzisiejsze zwycięstwo odniesione byłoby w o wiele spokojniejszych warunkach. Nic jednak w tym sezonie Interowi nie przychodzi łatwo i o każdy punkt musi walczyć do ostatniej minuty. Miejmy nadzieję że błędy w defensywie uda się szybko wyeliminować, bo grą w ataku Nerazzurri potrafią ostatnio zaimponować.

 

Inter-Palermo 3-2 (0-2)


Strzelcy:
Miccoli 5', Nocerino 35', Pazzini 57', 73', Eto'o 76' (k)

 

Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 39 Santon (46' Kharja); 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso (80' Obi); 29 Coutinho (46' Pazzini); 22 Milito, 9 Eto'o
Ławka rezerwowych: 21 Orlandoni, 23 Materazzi, 27 Pandev, 57 Natalino
Trener: Leonardo

Palermo: 46 Sirigu; 16 Cassani, 6 Nunoz, 5 Bovo, 42 Balzaretti; 8 Migliaccio, 21 Bacinovic, 23 Nocerino; 72 Ilicic, 27 Pastore; 10 Miccoli (61' Kasami)
Ławka rezerwowych: 28 Benussi, 11 Liverani, 13 Nappello, 36 Darmian, 66 Andelkovic, 77 Kurtic
Trener: Delio Rossi

Sędzia główny: Nicola Rizzoli

 

Żółte kartki: Bacinovic, Sirigu, Thiago Motta, Munoz, Eto'o, Kharja.

 

0-1 Miccoli


0-2 Nocerino

 

1-2 Pazzini


2-2 Pazzini


3-2 Eto'o

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Inter Mistrzem Włoch w sezonie 25/26! (71)

03.05
19:56

Wielkie emocje, rimonta Interu i wjazd na autostradę do mistrzostwa | Como 3-4 Inter (64)

12.04
19:44

Komentarze (135)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
30.01.2011 o 16:56 przez Piotr1996
Piotr1996
Transfer Pazziniego to strzał w dziesiątke<br />
Jeden z najciekawszych meczy Interu <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
30.01.2011 o 16:55 przez Nidhogg
Nidhogg
PAZZINI<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
30.01.2011 o 16:54 przez bartek355
bartek355
wygralism yniezły zakup pazini pazini 2 gole eto 1 gol z karnego i obrona karnego przez julio cesara i w ostatnich minutach meczu obrona nogami julio cesara i maicona inter<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/38" alt="&lt;vuvuzela&gt;" /> <img src="/files/emoticons/38" alt="&lt;vuvuzela&gt;" /> <img src="/files/emoticons/38" alt="&lt;vuvuzela&gt;" />
30.01.2011 o 16:49 przez INTERQUIN
INTERQUIN
transfer pazziniego sie splaca <br />
forza <span style="color: red">I</span>nter
30.01.2011 o 16:41 przez samueletoo
samueletoo
w kazdym meczu gola tracimy <img src="/files/emoticons/11" alt="&lt;zly&gt;" /> 2gole pazzo juz<img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
30.01.2011 o 16:38 przez goglin
goglin
Coś niesamowitego Obroniony karny + 3 bramki. LOL!<br />
<br />
<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
30.01.2011 o 16:37 przez stubek
stubek
Byliśmy w głębokiej DUPIE ! Wygrywamy 3:2 <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
30.01.2011 o 16:37 przez stubek
stubek
Byliśmy w głębokiej DUPIE ! Wygrywamy 3:2 <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
30.01.2011 o 16:02 przez stubek
stubek
Pazzi i Khajra wchodzą <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> Niewierze <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
30.01.2011 o 16:02 przez xeneen
xeneen
o proszę.... ciekawa zmiana, jeszcze są szanse, co to dla nas 3 bramki ;) <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
30.01.2011 o 15:59 przez xeneen
xeneen
pozdro od czarno-niebieskich :*
30.01.2011 o 15:56 przez ForzaPatinio
ForzaPatinio
Pozdroweinia z czerwono-czrnej częsci mediolanu. Forza Leo <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> !<img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
30.01.2011 o 15:56 przez yankes
yankes
Santon do zmiany, Zanetti na obronę. Nie wiem tylko czy wpuścić Pandeva, który jest bez formy, ale jednak zgrany z Eto'o i Diego czy Pazziniego. Trzeba szybko strzelić kontaktową.
30.01.2011 o 15:50 przez timon
timon
kiepsko w obronie, gra momentami irytuje, jak narazie chyba tylko coutinho na plus
30.01.2011 o 15:48 przez xeneen
xeneen
Santon nawala po całości, mogło być 3:0, chyba mu się oberwie w szatni;/ , Atak wygląda bardzo dobrze, mamy dużo akcji ale brakuje szczęścia
30.01.2011 o 15:43 przez marcin1908
marcin1908
Jesteśmy tragicznie słąbi w obronie, Palermo punktuje nas jak chłopców, mają pomyśł na ten mecz- my nie! masakra;/
30.01.2011 o 15:41 przez Omen
Omen
Santon to byłby dobry do Polskiej ligi.Zgubił gdzieś talent...Pazzini do gry!Jeszcze wierzmy...Bo jak to przegramy to chyba możemy pożegnać się ze scudetto.Co więcej nawet liga mistrzów może się oddalać...
30.01.2011 o 15:21 przez Nerro
Nerro
Gdyby znowu sędzia nie uratował nam tyłka i znowu nie upiekło się Motcie to byłoby już 0-2. W siatkówkę mu się zachciało grać w polu karnym... Leo to słaby trener<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
30.01.2011 o 15:20 przez Nerro
Nerro
Gdyby znowu sędzia nie uratował nam tyłka i znowu nie upiekło się Motcie to byłoby już 0-2. W siatkówkę mu się zachciało grać w polu karnym... Leo to słaby trener<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
30.01.2011 o 15:13 przez inter92
inter92
Link do meczu: <a href="http://nazywomecze.ubf.pl/viewpage.php?page_id=5">http://nazywomecze.ubf.pl/viewpage.php?p&shy;age_id=5</a><br />
mi dobrze chodzi bo kliknalem w te trzy reklamy
30.01.2011 o 15:11 przez SlimShady
SlimShady
Dlaczego Pazzini na ławie <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> , już mamy 1:0 w plecy, super Leo<img src="/files/emoticons/8" alt=" ;( " />
30.01.2011 o 15:09 przez xeneen
xeneen
Santon ;/
30.01.2011 o 14:56 przez Gajdzik
Gajdzik
Do Boju <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
30.01.2011 o 14:51 przez Giuseppe
Giuseppe
szkoda ze pazzini nie gra ale mam nadzieje ze wygramy<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
30.01.2011 o 14:50 przez fmlyhm
fmlyhm
Pazzini za Milito
30.01.2011 o 14:49 przez timon
timon
Jwdziemy z nimi, obstawiam 2 do 0 i mam nadzieje ze Coutinho cos ustrzeli
30.01.2011 o 14:43 przez Omen
Omen
Leonardo zagrał na całość z tym składzikiem aj podoba mi się to<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> Pobić Palermo i walczyć o mistrza!
30.01.2011 o 14:43 przez Fqrve
Fqrve
no wkoncu Il Bambino zagra <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
30.01.2011 o 14:43 przez Kubusa10
Kubusa10
Ciesze się z powrotu Julio i Kołtuna
30.01.2011 o 14:40 przez g0raFCI
g0raFCI
Imponująca 11, Coutinho, Santon, Andrzej Żaba ! Ja chce ich widzieć jak najczęściej ( oczywiście jak wróci Sneijder i Samuel to czeka ich ławka, ale teraz mają szanse na występy )

Shoutbox

Borgen 26.06.2026 08:39

I chyba to jedyny możliwy układ, żeby Paz do nas trafił... Kupno bez opcji odkupu przez Real w mojej ocenie odbiera nam możliwości w walce z klubami z Anglii, bo tam ktoś rzuci nieosiągalną dla nas sumę...

Borgen 26.06.2026 08:38

Jak go nie odkupi, bo wartość rynkowa będzie w granicach 60-80 mln, a będą mieli lepszych zawodników na tej pozycji (w ich ocenie) co akurat jest bardzo prawdopodobne to jest szansa, że zyskamy zawodnika na dłużej, a może i na stałę... Ryzyko wydaje się niewielkie dla nas mimo wszystko.

Borgen 26.06.2026 08:37

Osobiście poszedłbym chyba na układ 60 mln z opcją odkupu za 80 mln... Czy Real to zadowoli trudno powiedzieć, ale nie musiałaby być to jakaś bardzo zła opcja dla nas. Jak wystrzeli z formą i będą chętni dać 100 mln to Real go odkupi, wtedy mamy zawodnika na np. rok plus jak na nasze realia dużą kasę...

Borgen 26.06.2026 08:35

Jest Anglia i dwa kluby w Hiszpanii (w zasadzie aktualnie finansowo może bardziej jeden) plus ewentualnie PSG... Kluby, które gwarantują mu grę o najwyższe cele, kasę i rozpoznawalność (co daje jeszcze większą kasę chociazby z reklam).

Borgen 26.06.2026 08:33

Co do Paza też mam podobne obawy... Wydaje mi się, że zna już trochę realia włoskiej piłki i nawet Inter nie jest jego szczytem jego marzeń...

AveCaesar 26.06.2026 08:31

Bo wie, że będzie to dla niego koniec przygody w barwach Królewskich.

AveCaesar 26.06.2026 08:23

Wg mnie Nico nie ma ochoty nigdzie się ruszać na stałe. Niezależnie od tego kto się zgłosi i ile mu da.

AveCaesar 26.06.2026 08:17

To wygląda jakby chciał zostać w Realu dlatego kombinacje z Como. Real ostatnio robi dobre interesy z nimi i pewnie zrobi ich więcej więc prędzej im pójdzie na rękę niż nam.

Jaszczu91 26.06.2026 08:14

I najgorsze jest to że Forest pójdzie po Frattesiego. Da 30 mln a on powie że chce do Juventusu XD

Jaszczu91 26.06.2026 08:13

Rany boskie jak oni tam przepłacają

Jaszczu91 26.06.2026 08:12

Elliot Anderson za 130 MLN FUNTÓW przechodzi z Nottingham Forest do Manchesteru City!

Cny 26.06.2026 06:34

Do wczoraj to chciał tylko Como. Po tym jak wbila Czelsi to serio byle gówniany Tottenham też może nam tak zrobić

andyvdm 26.06.2026 01:48

Już niejeden był co chciał tylko do Interu

Paolo92 26.06.2026 01:13

Prima pagina Gazzetta dello Sport: “Il Real lo riprende ma Nico Paz vuole l’Inter”

Piekarz 26.06.2026 00:43

Są podstawy sądzić że typ może mieć większy talent od Lautaro a tu go Lautarak ma 'urabiać' xd żarty na bok

andyvdm 26.06.2026 00:35

Jedyny Paz w naszym zasięgu już gra w Interze

HB 26.06.2026 00:11

tu licza sie pieniadze, to nie jest organizowanie konkurencyjnego grilla

HB 26.06.2026 00:10

Lautaro nie umial nawet urobic dybali

HB 26.06.2026 00:10

rchemik 25.06.2026 19:43 Lautaro juz powinien dostac tel od Kobry aby urabiał chłopaka :D

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29497

Liczba newsów: 53362

Liczba komentarzy: 625479

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się