Wywiady z piłkarzami

Wywiad ze Sneijderem (19)

Autor:
Źródło: inter.it
prawie 17 lat temu
587
19
Dziś swoją pierwszą konferencję prasową jako piłkarz Interu odbył Welsey Sneijder - najnowszy nabytek Interu.

Wiemy, że podpisanie z tobą kontraktu przypominało trochę konkurs. Cieszysz się, że tu zagrasz?
Na początku chcę podziękować. Inter to niesamowity klub, jeden z największych na świecie, więc naturalnie jestem zadowolony z bycia jego piłkarzem. Długo to trwało, ale w końcu tu jestem.

Jak sobie radzisz z presją? Masz tu do spełnienia wyjątkową rolę.
Byłem piłkarzem Realu Madryt, a tam presja również występuje. Potrafię sobie z nią poradzić. Chcę grać i udowodnić wszystkim swoją wartość.

Co sądzisz o Mourinho?
Oczywiście jest to jeden z najlepszych trenerów na świecie. Widziałem jego pracę w Chelsea i teraz w Interze. Cieszę się, że mogę grać dla Interu i Mourinho. Chcę się dobrze spisać.

Nosisz koszulkę z numerem 10. Jaka jest twoja ulubiona pozycja?
Opisałbym siebie jako atakującego pomocnika. Tak, gram tuż za napastnikami. Numer koszulki? Jeśli zacznę grać na tej pozycji, będzie idealna.

[hide]Ostatnim Holendrem z numerem 10 w Interze był Dennis Bergkamp. Rozmawiałeś z nim? Czy wiesz, że jego kariera tutaj miała wzloty i upadki? Jesteś gotowy na derby?
Nie rozmawiałem z nim przed transferem, ale jest on wzorem dla wszystkich młodych piłkarzy. Jest niesamowity, ma wielkie umiejętności. Mam nadzieję, że będę grał tak jak on za najlepszych lat. Numer koszulki nie ma znaczenia. Chcę pomóc drużynie. Derby? Tak, chciałbym zagrać w tym meczu. Każdy chce grać w tak wielkich spotkaniach. Czy zagram? Nic nie mogę na ten temat powiedzieć. Zobaczymy jutro.

Mógłbyś nam wyjaśnić, dlaczego negocjacje tak wolno przebiegały?
Tak, wiem, ale życie w Realu Madryt było cudowne. Moja sytuacja bardzo zmieniła się przez ostatni tydzień. Musisz rozmawiać o swojej przyszłości, myśleć o niej. Gdy podpisujesz czteroletni kontrakt musisz być w 100% pewny. Tydzień temu byłem, więc transfer doszedł do skutku.

Co wiesz o lidze włoskiej i Interze?
Jak już wspomniałem, Inter to jeden z największych zespołów na świecie, a także we Włoszech. Było przede mną kilku Holendrów w Interze. Mamy wspaniały skład, więc myślę, że dobrze będzie mi tutaj. W Ajaxie poznałem menedżera zespołu - Davida Endta. Powiedział mi: 'Pewnego dnia zagrasz w Interze.' Wczoraj zadzwonił do mnie i stwierdził: 'W końcu zagrasz w moim klubie.'

Gdy przyleciałeś powiedziałeś, iż rozmawiałeś już z Mourinho. Czym przekonał cię do transferu?
W momencie gdy podejmujesz decyzję ważne jest, by trener był za tobą w 100%. Mogę powiedzieć, że tak było w tym przypadku, co przełożyło się na moją decyzję.

Sam wybrałeś nr 10, czy Jose dał ci ją?
Dano mi ten numer. Nie wiem, czy to decyzja trenera, ale tak przypuszczam.

Jak bardzo na twoją decyzję wpłynął przyszłoroczny Puchar Świata w RPA? Czy trener Holandii dał ci jakąś radę lub wywołał na tobie presję?
Właściwie to myślałem o swojej przyszłości i o podpisaniu kontraktu z nowym klubem na długi okres czasu, nie tylko na czas turnieju. Nie myślałem o Pucharze Świata, myślałem o swojej przyszłości. Gdybym został w Realu i nie grał to byłoby coś jeszcze innego. Jednakże teraz jestem w Interze i muszę grać swoje. Puchar Świata nie był najważniejszym czynnikiem, który wpłynął na moją decyzję.

Czy wolałbyś Real Madryt zamiast Barcelony w Lidze Mistrzów?
Nie robi mi to różnicy. Miło móc zagrać przeciwko hiszpańskiej drużynie, a przeciwko Barcelonie to niesamowite uczucie. Cieszę się, że to ich wylosowaliśmy.
Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Zieliński: Szkoda mi Dumfriesa, ale takich ofert się nie odrzuca. Palestra... (12)

04.06
12:21

Pio Esposito: Cieszę się, że mogłem pomóc Włochom (3)

04.06
12:35

Komentarze (19)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
29.08.2009 o 12:29 przez ultrasinter
ultrasinter
powinien zagrac od poczatku z milanem zamaist stanko ale on typowym rozgrywającym ktorego nam brakowałao<img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" />
29.08.2009 o 12:09 przez EL FENOMENO
EL FENOMENO
CO za nie douczony ten dziennikarz mówiąc że Berkamp to był ostatni nr 10 haha OSTATNIM HOLENDREM Z NUMEREM 10 był Seedorf haha Prawdziwy kibic Interu to wie czyli ja
29.08.2009 o 07:37 przez SlimShady
SlimShady
Czyli mamy drugiego Bergkamp !! !! !! <br /> ........ ale chyba Snejider może być lepszy od niego , oby <img src="http://fcinter.pl/emots/brawa.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
28.08.2009 o 23:44 przez Mate1908
Mate1908
Już zaczyna mi się podobać Wesley <img src="http://fcinter.pl/emots/biggrin.gif"; alt="" /> Numer 10 czekał na niego. On jest tym brakującym ogniwem w wielkiej układance Mourinho. Zawsze go lubiłem, szczególnie za czasów gry w Ajaxie i jestem bardzo zadowolony że kolejny mistrz dołączył do nas.
28.08.2009 o 22:06 przez Aro2300
Aro2300
FORZA SNEIJDER <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
28.08.2009 o 18:29 przez MarcoPolo
MarcoPolo
Chodziło mu o VDV <img src="http://fcinter.pl/emots/yes.gif"; alt="" />
28.08.2009 o 16:19 przez pluto11
pluto11
Z tego wywiadu wynika ze koles jest inteligentny i wie czego chce moze bylo troche problemow z jego przejsciem ale wkoncu jest i miejmy nadzieje ze bedzie nas czarowal swoimi zagraniami, wolnymi i stralami z dystansu. Powodzenia Wesley FORZA INTER FORZA SNEIJDER<img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
28.08.2009 o 16:17 przez Jedrula
Jedrula
24 RIVAS nie powinienes byc w Livorno...?
28.08.2009 o 16:08 przez Sayrus
Sayrus
Transfer spoko tylko żeby coś z Maiconem nie kombinowali <img src="http://fcinter.pl/emots/bigrazz2.gif"; alt="" />
28.08.2009 o 15:53 przez Tkrauze
Tkrauze
Jose Mourinho to naprawde geniusz,poprzez liczne kontrowersyjne wywiady odwraca uwage od piłkarzy,swietny motywator,taktyk.Uwielbia
m Go<img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" />
28.08.2009 o 15:50 przez Jaricz81
Jaricz81
Nie wiem o co chodzi 24 RIVAS... <br /> Wywiad pozytywny <img src="http://fcinter.pl/emots/smile.gif"; alt="" /> <br /> Zgadzam się z KowalMalbork <img src="http://fcinter.pl/emots/smile.gif"; alt="" />
28.08.2009 o 15:49 przez Pazzesco
Pazzesco
Najlepsze Mercato za czasów Pana Morattiego.
28.08.2009 o 15:47 przez adriano:)
adriano:)
Fajny wywiad.
28.08.2009 o 15:46 przez KowalMalbork
KowalMalbork
A ty Rivas wiesz co nam ten transfer daje? Dla mnie jest do bardzo dobre posunięcie. Tyle czasu czekaliśmy na rozgrywającego. Wreszcie jest. I to nie byle jaki. Przynajmniej teraz nie będzie zwalania winy na to, że nie mamy typowej &quot;10&quot; <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
28.08.2009 o 15:44 przez Dynia
Dynia
po Berkampie 10 w Interze miał jeszcze Seedorf <img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" />
28.08.2009 o 15:44 przez KARNIAk
KARNIAk
Z milanem nie zagra ale mam nadzieje ze juz w kolejnym meczu troche ozywi nasza gre bo na to co robia nasi sie momentami nie da patrzec...
28.08.2009 o 15:44 przez dodo_IM
dodo_IM
24 RIVAS, mógłbyś przetłumaczyć o co Ci chodzi bo nie czaję.
28.08.2009 o 15:41 przez 24 RIVAS
24 RIVAS
ciekawe czy choc połowa tu piszących zdaje sobie sprawe co ten transfer nam daje vel DA HEH :/<img src="http://fcinter.pl/emots/icon_cry.gif"; alt="" />
28.08.2009 o 15:41 przez 24 RIVAS
24 RIVAS
ciekawe czy choc połowa tu piszących zdaje sobie sprawe co ten transfer nam daje vel DA HEH :/<img src="http://fcinter.pl/emots/icon_cry.gif"; alt="" />

Shoutbox

VVujek 24.06.2026 00:38

Jeszcze tylko powtórzę, że za tego typu grę Diouf grzał ławkę.

VVujek 24.06.2026 00:27

Obejrzałem mnóstwo meczów Cagliari bo lubię sebe esposito i wiem co mówię

VVujek 24.06.2026 00:26

Uja oglądasz na to wychodzi.

VVujek 24.06.2026 00:26

Rozpędzony palestra wbiegający w wolne przestrzenie , a jak jest autobus to ty się nie rozpędzi xd

VVujek 24.06.2026 00:25

Xd a ty widziałeś jaki on ma drybling ?

Vancore 24.06.2026 00:25

dobranoc

Vancore 24.06.2026 00:25

pisuje sie z tej rozmowy stracilem cierpliwosc do tych bredni

Vancore 24.06.2026 00:24

jak ktos stawia autobus to drybling jest najlepszym wyjsciem na zrobienie przewagi, co ty teraz w ogole piszesz

VVujek 24.06.2026 00:24

Tylko ,że chyba nikt nie wziął pod uwagę , że gdy zespół postawi autobus to on nie będzie takim dryblerem

Vancore 24.06.2026 00:22

bo to 2 najlepszy drybler w lidze po kenanie ktory gra 2 pietra wyzej i wlasnie dlatego za palestre jest taka cena bo ma na pozycji wahadlowego ta umiejetnosci i jest zwyczajna posucha w calej europie na dobrego prawego

VVujek 24.06.2026 00:22

Tu atak pozycyjny w prawie każdym meczu

VVujek 24.06.2026 00:22

W Interze drużyna postawiła by autobus to by se pojeździł xd

VVujek 24.06.2026 00:21

A Palestra to co ? Też jeździ bezmyślnie do przodu niczym Diouf a się zachwycają i pragną.

VVujek 24.06.2026 00:20

Bo on nie był wcześniej żadnym babolarzem i nie biorę pod uwagę , że tu dostanie wylewów

Vancore 24.06.2026 00:19

no spoko fajne masz priorytety

Vancore 24.06.2026 00:18

to wsszystko nie liczac wylewow i to ze jest z juventusu

VVujek 24.06.2026 00:18

Te babole wiele kosztowały dlatego był jechany , a tak to fajnie się patrzy na jego grę

Vancore 24.06.2026 00:18

oceniam go na podstawie tego ze bardzo duzo traci grajac na prawej wzgletdem tego jak gra na lewej, ze jest slaby w ofensywie z prawej strony, a my szukamy prawego wahadlowego i nie chce kims takim betonowac pozycji

VVujek 24.06.2026 00:18

To ja nie wiem co ty tam oglądasz

VVujek 24.06.2026 00:17

A jak się ogląda Juve to chłop wygląda bardzo dobrze

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53358

Liczba komentarzy: 625228

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się