Relacje

Coppa Italia - Inter wyrywa awans tuż przed końcem dogrywki (47)

Autor:
Źródło: en.inter.it
15 dni temu
3974
47
Fiorentina Lukaku Romelu

Rzut karny zamieniony na gola przez Arturo Vidala, fura zmarnowanych okazji w drugiej połowie i wyrównanie gospodarzy - tak można streścić 90 minut Interu w meczu z Fiorentiną w ramach rozgrywek Coppa Italia. Nerazzurri na Stadio Artemio Franchi prezentowali się z kilkoma rezerwowymi w składzie i ostatecznie potrzebowali aż 120 minut na wywalczenie awansu do kolejnej rundy krajowego pucharu. Decydujące trafienie w 118. minucie meczu zaliczył Romelu Lukaku.

 

Antonio Conte przy okazji meczu pucharowego zdecydował się na kilka roszad w składzie. Na murawie we Florencji od pierwszych minut zameldowali się między innymi Ranocchia, Kolarov i Perisic. Skład desygnowany do gry przez włoskiego szkoleniowca Interu był jednak szeroko komentowany w mediach społecznościowych z dwóch powodów. Po pierwsze obserwatorzy spodziewali się głębszego przeglądu wojsk, mając na myśli między innymi młodziutkich Radu i Pinamontiego. Drugim emocjonującym wątkiem była absencja Stefano Sensiego, który pojawił się w pierwszej jedenastce nawet w oficjalnych składach w protokole, jednak uraz na rozgrzewce tuż przed meczem wykluczył go z gry w dzisiejszym spotkaniu. 

We Florencji, obie drużyny przywitało popołudniowe słońce, którego ciepłe promyki prawdopodobnie wprawiły błogość oba zespoły, które narzuciły sobie wzajemnie raczej spokojne tempo gry. Z trudem ale jednak należałoby jednak odnotować przejęcie inicjatywy w tym meczu przez Inter. Spacerowy nastrój zwiastował bezbramkowy remis aż do faulu w polu karnym Fiorentiny, którego na Martinezie dopuścił się jeden z defensorów Fiołków. Po długiej analizie VAR, przyznanego karnego na gola zamienił Arturo Vidal. Chwilę później arbiter Massa odgwizdał karnego dla Fiorentiny, jednak wściekłe protesty Milana Skriniara znalazły potwierdzenie w analizie video i nie mogło być mowy o przewinieniu Słowaka. 

 

Nie zmiana tempa gry, tylko kolejna partia szachów czekała kibiców po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Mimo stwarzanych sytuacji Inter nie był w stanie podwyższyć prowadzenia. Najdorodniejsze okazje zmarnowali min. Lautaro Martinez i Alexis Sanchez. Wobec solidnej postawy Fiorentiny, los aktywował zasadę niewykorzystanych szans które się mszczą - podwórkowa kopanina w polu karnym i strzał z dystansu Kouame w 57' minucie wyrównał stan spotkania. Antonio Conte na zmęczenie drużyny i utratę prowadzenia zareagował zmianami, wprowadzając tych którzy w zamyśle mieli dziś odpocząć - na boisku pojawili się Lukaku i Barella. Nie przyniosło to jednak rezultatu i regulaminowe 90 minut zakończyło się remisem 1:1. 

Dogrywka obnażyła różnice nie tylko w jakości graczy w obu zespołach, ale także w przygotowaniu fizycznym obu ekip. Im dłużej trwała dogrywka. tym solidniej na tle bardzo zmęczonej Fiorentiny wyglądał Inter. Nerazzurri nadal nie byli jednak skuteczni i gola na wagę awansu nie potrafił strzelić w dogofnej sytuacji ani Sanchez ani Martinez. Ostatecznie sprawy w swoje ręce wziął jednak Nicolo Barella, który przebojem pokonał kilka metrów bliżej prawej strony boiska i posłał dokładną piłkę do ustawionego na 7. metrze Lukaku. Belg pokonał bezradnego golkipera Fiołków strzałem głową i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny w tym spotkaniu. 

 

 

Fiorentina (3-5-2): Terracciano; Milenkovic, Quarta, Igor; Caceres, Amrabat, Borja Valero, Castrovilli, Biraghi; Eysseric, Kouamé

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, Ranocchia, Kolarov; Young, Sensi, Eriksen, Gagliardini, Perisic; Sanchez, Lautaro.

Tagi: Coppa Italia
udostępnij

Zobacz też

Achraf Hakimi AS Roma

Rozczarowujący remis | Roma 2-2 Inter (100)

10.01
11:12
Lautaro Martinez Udinese

Dogonić Milan? Nie, dziękuję | Udinese 0-0 Inter (56)

23.01
16:57

Komentarze (47)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
14.01.2021 o 13:33 przez Recoba
+1
Recoba
Sanchez to jest jakieś nieporozumienie, kaleczy wszystko.
w Primavierze grać [oni nawet chyba nie grają teraz] od zaraz.
wyp.i.er.fa.laj Sanchez z Naszego klubu, wara karle.

Forza Inter !! !💙💙💙
14.01.2021 o 10:11 przez mroowa111
mroowa111
Lukaku i Barella zrobil różnice jak zawszezreszta, zrzczey ważnych gol vidla i 120 min Eriksena, , teraz milan, czas na rewanż za lige
14.01.2021 o 10:07 przez cuba
cuba
Niechciani chcieli pograć sobie dłużej 120min i udało się a nawet awans do kolejnej rundu dzięki naszemu talizmanowi Lukaku,mecz dość senny ale dobrze że udało się przejść
14.01.2021 o 08:41 przez kadrian89
kadrian89
Fiorentina jest słaba w tym sezonie i nie rozumiem kompletnie podejścia do tego meczu. Zamiast od początku docisnąć i wyjaśnić to w 45 min, to kopiemy się jak żółwie po czołach przez 120. Gdzie tu logika?

Robienie z Eriksena registy żeby Roberto grał wyżej z Vidalem - bez komentarza.

Tempo gry Interu jest dramatyczne, do tego dorzucić miotających się Lautaro z Sanchezem nie wiadomo gdzie i po co i obraz żenady dopełniony.

Nie wiem jak Wam, ale mi w ogóle nie podoba się to potrajanie momentami na skrzydłach. Jest tam np. Hakimi, pcha się tam Barella i jeszcze Skriniar z piłką w to samo miejsce leci. Stara Barcelona może by to klepnela na jeden kontakt, ale Inter? Kończy się lagą na Lukaku, autem, albo stratą i tak od nowa...
14.01.2021 o 08:31 przez Drakan83
Drakan83
Jeżeli trener za 12 mln nazywany topowym wystawia zawodnika ofensywnego w defensywie i defensywnego w ofensywie...to ja się chyba nie znam jednak i logikę w tym przypadku postrzegałem inaczej nić on. Ale w końcu to on się zna a nie ja, ja tylko jestem skromnym kibicem, nie muszę wszystkich zawiłych kruczków taktycznych topowego trenera rozumieć. Ale za to styl gry Interu Conte się nie zmienia...jest cały czas tak samo fatalny
14.01.2021 o 04:05 przez danielWu
danielWu
Cytując klasyka " Kikut rany boskie " . Co jest z tym Sensim? Recoba był podatny na kontuzję , ale nie tak przesadnie . Rozumiem kontuzja na boisku podczas meczu . Po tylu urazach i czasie spędzonym na rekonwalescencji 🤷 szkoda chłopa .
13.01.2021 o 20:48 przez Soldier
+2
Soldier
Ło Panie jak Eriksen dzisiaj 120 min zagrał to następny jego mecz w Kwietniu 🤣🤣
14.01.2021 o 11:58 przez darek666sz
darek666sz
😂😂
13.01.2021 o 20:34 przez kovacic10
kovacic10
Nie mogłem niestety obejrzeć meczu, jak spisał się Eriksen na 6?
13.01.2021 o 20:53 przez HB
+4
HB
Fajny strzał z dystansu, kilka inteligentnych podań, słaby pressing, dwie fatalne straty
14.01.2021 o 09:55 przez kotek2554
kotek2554
Dwa strzaly...
13.01.2021 o 20:27 przez Mikolaj284
+1
Mikolaj284
Ej, czy wy też macie wrażenie, że Barella specjalnie pomija Hakimiego w podaniach?
Od dwóch meczy ligowych wydaje mi się, że widzi Hakimiego i specjalnie do niego nie gra i dzisiaj mimo, że nie miał dużo okazji to też raczej starał się podać komuś innemu.
13.01.2021 o 19:54 przez Kamiliusz1908
Kamiliusz1908
Oby znalazł się jakiś frajer co kupi Lautaro, oczywiście nie za kwotę klauzuli - to niemożliwe w obecnych warunkach, ale chociaż za przyzwoity pieniądz.
13.01.2021 o 19:17 przez ANIOL
+1
ANIOL
Na widok Eriksena z tyłu i Gówniardiniego z przodu krew mnie zalewała... Conte ty imbecylu taktyczny
13.01.2021 o 19:15 przez Gajdzik
Gajdzik
Dobrze że Lukaku wpakował w końcówce i gramy dalej, ale kolejny raz brak skuteczności i zupełnie niepotrzebna dogrywka i strata energii przed meczem z Juve. Dziwi też, że w takim meczu Radu nie dostał swojej szansy...
13.01.2021 o 20:00 przez darek666sz
darek666sz
Spokojnie,nikt ważny nie gral za długo.
13.01.2021 o 20:22 przez Gajdzik
Gajdzik
Co nie zmienia faktu, że niepotrzebna była ta dogrywka i martwi trochę "skuteczność" Lautaro i Sancheza
13.01.2021 o 20:24 przez Ippon
Ippon
martwią starty sancheza gdy schodzi po piłke dosyć nisko.
13.01.2021 o 20:48 przez darek666sz
darek666sz
Właśnie ta skuteczność mnie bardziej martwi niż ta dogrywka,Lautaro ma rozrzut jak ruska katiusza a Sanchez z kolei strzela jak nieprzymierzajac baba jakaś,albo wgl nie strzela nawet gdy powinien.
14.01.2021 o 03:49 przez danielWu
danielWu
Wróciłem z pracy i dopiero teraz skończyłem oglądać nagrany mecz . I masz rację . Sanchez star się , schodzi po piłkę żeby rozegrać . Jeśli ma czas i miejsce potrafi zagrać napędzające podanie . Ale przy mocniejszym pressingu, czesto ja traci w środku pola . Tylko patrząc szerzej ,jak nie ma Hakimiego . To nie ma komu tej piłki podać w sposób nadający tępo akcji . Gra Sancheza i taktyka narzucona przez perukę trochę się gryzą . Conte chce trzymać piłkę i mozolnie budować akcje . Alexis próbuje po przyjęciu podać niekonwencjonalnie do przodu . Tak traci piłkę ale patrząc do przodu przeważnie nie ma komu podać . A w stronę Handanovica czy któregoś z środkowych obrońców nie patrzy . Tak grał w Arsenalu . W najlepszym sezonie . Tylko nie te lata , nie ta forma . Inni gracze w zespole . No i taktyka ...
13.01.2021 o 18:38 przez HB
-2
HB
+Lukaku, Vidal, Perisic.

-Lautaro, Kolarov, Gagliardini

Głupia strata gola to standard w tym sezonie, więc już nawet nie zaskakuje. Nie mogę się jednak nadziwić indolencji Lautaro i Alexisa w wykańczaniu akcji - przecież to są bardzo dobrzy technicznie piłkarze... Alexis przynajmniej biega za dwóch i rozgrywa, natomiast Lautaro poza prowokowaniem fauli jest mało użyteczny...
13.01.2021 o 18:14 przez Omen
Omen
W nagrodę mamy derby.
13.01.2021 o 18:00 przez Kondzik
+1
Kondzik
Ważne że win ale nasza "gra" pozostawia wiele do życzenia. Zero jakiegoś pomysłu, zero zrozumienia w polu karnym przeciwnika. Lukaku ciągnie za uszy nasz Inter. Przed nami test roku
13.01.2021 o 17:54 przez Guarin
Guarin
Pozdro Lautaro
13.01.2021 o 17:41 przez Seba.
+2
Seba.
Conte dzisiaj rozgrzeszony. To co wyprawiali napastnicy było niesmacznym żartem. Dobrze, że Lukaku uderzał z bliskiej odległości, więc mimo strzału w środek jakoś wpadło. Sensi oczywiście MVP.
13.01.2021 o 16:55 przez danielinter
+1
danielinter
Fajny ten gol stracony ciasteczko Kolarova do Kouame i Dziadovic nawet sie nie rzuca.Wczesniej oczywiscie setke zawala Martinez bo zagral dobrze z Crotone to teraz 3 mecz sie kopie po czole.Dobrze ze jest mistrz Vidal co wykonal karnego jak mistrz walac slepo w srodek po ziemi
13.01.2021 o 16:28 przez nazional
+14
nazional
Eriksen na defensywnym a Vidal na ofensywnym, istny cyrk
13.01.2021 o 17:37 przez ForzaSimon
ForzaSimon
To samo mówiłem podczas meczu.
WTF
13.01.2021 o 16:18 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
5 minut nas przycisnęli i już zesrani jesteśmy. Litości...
13.01.2021 o 16:05 przez inter_bitcoin
-2
inter_bitcoin
Arturo Vidal - mentalność zwycięzcy !!
13.01.2021 o 16:05 przez ForzaSimon
+2
ForzaSimon
Gagliardini to dla mnie taki piłkarski Najman.
Jedyne co umie, to jak się zakręcić żeby zarobić dobre siano
13.01.2021 o 15:59 przez Piotrekfci
-2
Piotrekfci
Włoskie sędziowanie można porównać do polskiej kopaniny. Dno totalne. Sqrwiel nie dość że nie przyznalby nam karnego to jeszcze za symulowanie przeciwnika podyktowałby go przeciw nam. Co za kolejny włoski zjeb... Nawet nie mrugnal gwiżdżąc dla nich, pewnie zaczął gwizdac jeszcze zanim ten ziom padł na murawę 😂😂😂. Kara dla sędziego jak najbardziej po meczu!
13.01.2021 o 17:15 przez Maciek84
Maciek84
Chłopie obudź się
13.01.2021 o 20:10 przez timon
-1
timon
Pietrek nie zauważył, że jednak nie bylo karnego 🤣
13.01.2021 o 15:12 przez timon
+2
timon
Albo gosc symuluje, bo inaczej nie da się tego ocenic
13.01.2021 o 15:08 przez Chuchu
+3
Chuchu
Kontuzja łydki Sensiego. To serio już przestaje być śmieszne.
13.01.2021 o 15:07 przez Kondzik
+2
Kondzik
Sensi to niech latem robi rząd bo to już nawet śmieszne nie jest
13.01.2021 o 15:01 przez Seba.
+2
Seba.
Sensiemu pozostała już tylko jazda na hulajnodze...
13.01.2021 o 14:59 przez kotek2554
+1
kotek2554
Wyszedl Vidal- Sensi znowu kontuzja ?? ?
13.01.2021 o 15:08 przez Kondzik
Kondzik
Tak na rozgrzewce się połamał xD
13.01.2021 o 16:01 przez kotek2554
kotek2554
Jemu to juz chyba chodzenie sprawia ból....
13.01.2021 o 14:53 przez Pjerun
+2
Pjerun
Nie rozumiem czemu Handanovic gra. Gość jest fatalny w tym sezonie, a podobno Radu jest jednym z kandydatów do jego zastąpienia. A w zasadzie był kandydatem, bo skoro nie jest wystawiony do gry w Pucharze to raczej nie wiążemy z nim nadziei.
13.01.2021 o 14:50 przez Diaby_10
Diaby_10
To już nie betonowe 352? Kur.. Jestem w szoku !!

Shoutbox

Kebo 28.01.2021 12:53

LUAKAU XD

Endru 28.01.2021 12:45

Jak wygra z nami scudetto i mistrzostwo europy z Belgia bedac krolem strzelcow why not

Lopez 28.01.2021 12:40

prawda

Endru 28.01.2021 12:14

Eriksen jest za dobrym czlowiekiem, a tacy nie mają lekko co nie lopez

Lopez 28.01.2021 12:09

Randama jesteś, bo przyszedł rachunek za prąd

Orzeu 28.01.2021 12:01

Randama jesteś?

Adriano_forever 28.01.2021 11:38

Paździoch tyle razy mówił helena mam zawal no i wykrakal

Lopez 28.01.2021 11:25

a z benevento w nagrodę - ŁAWA XD

Luki165 28.01.2021 11:23

Oh cóż to byłaby za piękna historia gdyby gol z wolnego był początkiem odrodzenia Eriksena xD

Orzeu 28.01.2021 11:14

podobno Eriksen sięzaczął włoskiego uczyć

Orzeu 28.01.2021 11:06

a to jest skrypt który zaciąga się z ligowego terminarza

Orzeu 28.01.2021 11:06

tak pokazuje kalendarz fcinter

Orzeu 28.01.2021 11:06

nie no we wtorek

Pazza12 28.01.2021 10:54

Cos jest nie tak

Pazza12 28.01.2021 10:53

Tez widzialem srode 18 ale 5 gramy z Fiorentina

Nasir 28.01.2021 10:53

w morde jeza

Orzeu 28.01.2021 10:52

Paździoch [*]

Orzeu 28.01.2021 10:50

a nie we wtorek?

Endru 28.01.2021 10:38

W srode o 18 z juve

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w meczu z Milanem?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 22 stycznia

  • FT

    Benevento

    2 - 2

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • FT

    Roma

    4 - 3

    Spezia

  • FT

    AC Milan

    0 - 3

    Atalanta

  • FT

    Udinese

    0 - 0

    Inter

  • FT

    Fiorentina

    2 - 1

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • FT

    Juventus

    2 - 0

    Bologna

  • FT

    Genoa

    1 - 0

    Cagliari

  • FT

    Hellas Verona

    3 - 1

    SSC Napoli

  • FT

    Lazio

    2 - 1

    Sassuolo

  • FT

    Parma

    0 - 2

    Sampdoria

Środa, 27 stycznia

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Piątek, 29 stycznia

  • 20:45

    Torino

    ? - ?

    Fiorentina

Sobota, 30 stycznia

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    AC Milan

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Juventus

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Benevento

Niedziela, 31 stycznia

  • 12:30

    Spezia

    ? - ?

    Udinese

  • 15:00

    Atalanta

    ? - ?

    Lazio

  • 15:00

    Cagliari

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Crotone

    ? - ?

    Genoa

  • 18:00

    SSC Napoli

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Roma

    ? - ?

    Hellas Verona

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    19

    43

  • 2

    Inter

    Inter

    19

    41

  • 3

    Roma

    Roma

    19

    37

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    19

    36

  • 5

    Juventus

    Juventus

    18

    36

  • 6

    Napoli

    18

    34

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Ciro Immobile

    13

  • 3

    Zlatan Ibrahimovic

    12

  • 4

    Romelu Lukaku

    12

  • 5

    Luis Muriel

    11

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27133

Liczba newsów: 38519