Nerwowa końcówka i zwycięstwo 3:2 nad Sampdorią (46)

Źródło: inter.it
ponad 6 lat temu
1634
46

Inter po nerwach w końcowych minutach spotkania ostatecznie pokonał 3-2 Sampdorię Genua.

Pierwsze kilka minut wskazywały na to, że to goście będą stroną częściej atakującą, jednak szybko inicjatywę przejęli podopieczni Luciano Spallettiego. Obie drużyny na początku zagrażały głównie strzałami z dystansu. Już w 18. minucie Nerazzurri wyszli na prowadzenie. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Candrevy, piłkę na raty do siatki wbił Milan Skriniar. Z minuty na minutę przewaga gospodarzy stawała się coraz bardziej wyraźna i stwarzali oni kolejne sytuacje na strzelenie gola. Jedną z nich wykorzystał w pięknym stylu Mauro Icardi, strzelając mocnym wolejem z 12 metrów, nie dając szans Christianowi Puggioniemu. Inne okazje gdzie Inter był o krok od gola to przede wszystkim strzał z około 50 metrów Ivana Perisicia, który zatrzymał się na słupku oraz uderzenie głową Icardiego po rzucie rożnym, po którym piłka również uderzyła w obramowanie bramki rywala. trzeciej bramki jednak nie udało się strzelić i zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 2:0.

Druga połowa nie była już tak widowiskowa i Inter nieco zwolnił tempo, zaś Sampdoria próbowała atakować, jednak akcje kończyli zazwyczaj niegroźnymi strzałami z dystansu. W 55. minucie jednak to mediolańczycy podwyższyli prowadzenie. Po dobrym kontrataku i dobrym dośrodkowaniu Perisicia piłkę z kilku metrów do siatki wpakował drugi raz tego wieczora Icardi. Kilka minut później powinien paść czwarty gol, ale w bardzo dobrej sytuacji Perisić trafił w poprzeczkę. Niewykorzystana okazja zemściła się chwilę później, bo po dośrodkowaniu Quagliarelli, uderzeniem z ostrego konta Samira Handanovicia pokonał niepilnowany przez nikogo Dawid Kownacki. W dalszej części gracze Interu wyraźnie opadli z sił i ograniczali się głównie do odpychania ataków rywala. Skuteczna obrona ustąpiła jednak w 85. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Dennisa Praeta, Quagliarella zdobył gola kontaktowego uderzeniem głową. W końcowych minutach meczu oglądaliśmy głównie cofniętych Nerazzurrich, którzy do końca skutecznie bronili się przed kolejnymi próbami przeciwników i ostatecznie 3 punkty zostały w Mediolanie.

INTER 3:2 SAMPDORIA

Strzelcy: Skriniar, Icardi (2), Kownacki, Quagliarella

Żółte kartki: Gagliardini, Eder, Murru, Quagliarella

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic; 33 D’Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo (21 Santon, 84'); 5 Gagliardini, 11 Vecino (10 Joao Mario, 74'); 87 Candreva, 20 Borja Valero, 44 Perisic; 9 Icardi (23 Eder, 87').

Zmiany niewykorzystane: 27 Padelli, 46 Berni, 13 Ranocchia, 29 Dalbert, 7 Joao Cancelo, 17 Karamoh, 99 Pinamonti.

Trener: Spalletti.

SAMPDORIA: 1 Puggioni; 24 Bereszynski, 26 Silvestre, 13 Ferrari, 29 Murru; 8 Barreto (16 Linetty, 65'), 34 Torreira, 18 Praet; 90 Ramirez (9 Caprari, 46'); 91 Zapata (99 Kownacki, 58'), 27 Quagliarella.

Zmiany niewykorzystane: 12 Krapikas, 92 Tozzo, 19 Regini, 17 Strinic, 28 Capezzi, 21 Verre, 11 Alvarez.

Trener: Giampaolo.

Sędzia: Guida.

Tagi: Serie A
udostępnij

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

13.03
19:57

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Komentarze (46)

28.10.2017 o 05:03 przez brodarick
brodarick
http://popo5typy.blogspot.nl/ - Trafili kurs 84 i dali już zdjęcie kuponu na bloga! dziś mają super promocję dla nowych! polecam sam grałem ich ostatni kupon i trafiłem!
25.10.2017 o 18:03 przez szmalo
szmalo
J.Mario rzeczywiście zasługuje na ławkę, ani szybkości, ani strzału, tylko spowalnia akcje zespołu. Bardzo słaba forma.
25.10.2017 o 17:05 przez Rebelde
Rebelde
Nareszcie widzieliśmy Inter z formą, którą prezentował w sparingach. Pierwsza połowa to był najlepszy Inter w tym sezonie. Powinniśmy ich spokojnie obić 4:0 do przerwy. Cieszy fakt że nareszcie do formy wrócił Candreva, który gra z dużym polotem. Również B.Valero, po paru mało przekonywujących meczach, pokazuje swoją klasę. W drugiej połowie osłabliśmy, ale nie ma co się dziwić, graliśmy bardzo ciężki wyjazdowy mecz trzy dni wcześniej, gdzie chłopaki musieli biegać przez 90min. W tym samym momencie, Sampa grała mecz u siebie, gdzie przeciwnik już po 10min był na "deskach". Więc siłą rzeczy musieli odczuć trud, meczu z Napoli. Nie rozumiem, tylko zmian przeprowadzonych przez Spala. Santon może sobie zapisać straconą bramkę na swoje konto a J.Mario jest w tak beznadziejnej formie że od ławki powinien się nie odkleić. Zawsze broniłem Portugalczyka, ale jak tak dalej będzie grał to nie będę płakał jak sprzedadzą go w styczniu. bo formy można nie mieć, ale on nawet zaangażowania nie pokazuje...
25.10.2017 o 16:31 przez szmalo
szmalo
Futbol totalny do 63min, ostrzeliwane słupki i poprzeczka bramki Sampdorii, 3 gole, mnóstwo składnych szybkich akcji - taki Inter to aż chce się oglądać, ręce same składały się do oklasków. Później moment nieuwagi i niespodziewany gol Kownackiego i niepotrzebna nerwowość na końcu meczu bo błędzie Candrevy. Najważniejsze 3 pkt zostają w Mediolanie i można ze spokojem patrzeć w przyszłość. Forza Grande Inter!
25.10.2017 o 13:49 przez lrogas83
lrogas83
SETE- ostatni mecz u siebie z Atalanta 7-1 ale 3 wyjazdy u nich to tylko 1 punkt. Z tego co widzę najpierw gramy u siebie
25.10.2017 o 13:19 przez Piotrekfci
Lm w przyszłym roku obowiązkowo musi być. Ciekaw jestem czy mimo zakwalifikowania się tam nasi i tak będą szukać wymówek ze ffp lub chiński rząd czy też spłynie ciut wiecej kasy na transfery. Wartością dodana będzie też to ze cena obecnych graczy przy założeniu że będziemy w LM wzrośnie. Tak więc liczę ze w kolejnym roku sprowadza chociaż 2 klasowych zawodników. Nie umniejszając klasy obecnym, to co robi skriniar to jakaś magia świat ;) chłop z miejsca stał się gwiazdą. Nie dość że solidny w obronie to jeszcze mega skuteczny przy stałych fragmentach gry :) w ogóle należy naszych pochwalić na walkę w powietrzu. Juz dawno nie widziałem tylu szans na gola z wolnych czy z rogow. Spala widać działa w tym temacie. Brawo ty !
25.10.2017 o 12:16 przez SETE
SETE
No wlasnie z Atalanta ostatnio nam lezy :) :)
25.10.2017 o 11:03 przez lrogas83
lrogas83
Piękny mecz. Wszyscy, którzy znają się na piłce wiedzieli, że nie będzie łatwo. Tym bardzie po ciężkiej grze obronnej przeciwko Napoli. A tu do 65 min. graliśmy najlepszy futbol od wielu lat, poszliśmy w przeciwników jak czołg, 3 bramki, dwa słupki , poprzeczka i jeszcze parę sytuacji. To , że stracili siły to normalne, grali tym samym składem co z Napoli. W dwóch meczach pokazaliśmy, że Spal nauczył już nas zarówno obrony jak i ataku, taktycznie super, teraz trzeba to wypracować i rozwijać ławkę. Do 65min. super, Skiniar gra jakby to on uczył Mirandę, a do tego te jego przechwyty, dawno nie widział kto tak wyciąga nogi i nie fauluje. D'Ambrosio i Nagatomo- wreszcie widać , że walczą o swoje miejsce i że im zależy. Valero do 65min. rządził całym boiskiem ale według mnie potrzebuje więcej wsparcia od pozostałej dwójki. Icardi król ale sam wie, że mógł więcej, coś jeszcze strzelić, lepiej podać i to jest u niego zmiana, wiele wychodzi a on jest głodny, widać że dojrzewa. Perisic i Candreva wypełniają założenia trenera- dużo wracają i bronią. Zabrakło sił sercu drużyny Valero a on nie dostał wsparcia. Dalbert od początku było wiadomo, że musi się nauczyć włoskiej taktyki defensywnej , a na to potrzeba trochę czasu.Cancelo wrócił po kontuzji a Karamoah jak dla mnie nie pasował pod Sampdorię. Wynik- dużo szczęścia Sampy, bo mogło być 5-0 czy 7-0 i tyle ale jak się obija 3 razy słupki, to porzekadło mówi , że się mści i tak mieliśmy z Romą! Szkoda, że Handanovic nie wierzył w to że Kownaś dojdzie i trafi, poczuł się zbyt pewnie, straciliśmy bramkę i daliśmy siłę Sampie. Druga bramka- złe krycie Santona, stał za przeciwnikiem , nie ruszył w odpowiednim momencie. Gratulacje dla trenera i drużyny, rozwijamy się przez cały czas , a punkt z Napoli i 3 z Sampą każdy brał w ciemno. 26 punktów po 10 kolejkach, gdzie gralismy już z Napoli, Romą, Milanem i Sampa. Czekam na ciekawą grę z Juve , Lazio i ... niewygodną Atalantą w ostatnich sezonach.
25.10.2017 o 10:38 przez Lovato
Lovato
Jeśli ciężko im utrzymać dyspozycje w pojedynczych meczach to tym bardziej ciężej będzie o odpowiednie nastawienie i formę przez cały sezon. Na mistrzostwo nie liczę ale mogli by postraszyć faworytów, bardziej Interesuje mnie awans do LM i oby się wreszcie udało a takie mecze wywołały pozytywny efekt w postaci lepszej postawy w końcowych fazach meczu.
25.10.2017 o 09:38 przez davi23
davi23
Mamy teraz przed nami teoretycznie i też praktycznie słabszych rywali, liczę na 15 pkt, serio na pełne 15 pkt. Potem na Juve gramy, Lazio sobie poradziło, nie wymagam tak wiele, fajnie będzie zabrać im pkt, remis też jak z Napoli na wyjeździe też będzie ok.

Popatrzcie sobie na układ spotkać dla nas, w pierwszej rundzie.. a jak wygladaja mecze w II rundzie, tak naprawde super to wyglada, juz zabralismy pkt Romie i Napoli, teraz czas na Juve, a potem gramy wszystko u siebie poza Lazio, Milanem, ale Milan to jak u siebie. To może być mega sezon a nadal liczę że w przerwie kogos kupimy z top wkońcu do pomocy i obrony.

Nie mówie o scudetto, my kibice czekamy na dobry poprostu sezon i LM, już kilka lat, ale jeśli kolejne 5 spotkań wygramy, to trzeba nas zacząć zaliczać do faworytów. Myśle, że cięzko będzie też nas w ogóle pokonać w tym sezonie, a po wzmocnieniach w co bardzo liczę możemy to być tylko mocniejsi. Forza Inter!
25.10.2017 o 09:01 przez SETE
SETE
Zgadzam sie , ze Candreva takze byl do zmiany ok 60 min. Nie bylem nigdy jakos specjalnie fanem Antonio, ale musze powiedziec, ze dopoki starcza mu sil to popatrzcie ze jego strona glownie ida ataki Interu, w drugich polowach budzi sie lewa strona Ivana. Mam wrazenie ze Spal nie chce ryzykowac i uwaza ze nawet Candreva z ubytkiem sil moze wiecej niz Karamoh , hmm. Cancelo mial powazny uraz i tutaj mysle ze jest oszczedzany. Nagatomo nie daje powodow zeby zastapic go Dalbertem, chociaz Nagatomo jest strasznie elektryczny. Z drugiej strony w meczu sa tylko 3 zmiany, a po Valero i Candrevie widac juz lata czyli de facto powinni byc zmieniani za kazdym razem ? a do tego zmiana sytuacji na boisku powoduje , ze Spal ma problem jak rotowac.

Generalnie ....Inter LIDEREM przynajmniej do wieczora :)
25.10.2017 o 08:47 przez davi23
davi23
Mecz, a szczególnie pierwsza połowa - było idealnie, cisnęliśmy ich na maxa i tak naprawdę brak koncentracji daje końcowy wynik, trzeba uważać, mieliśmy 3 z przodu, więc było to miejsce na potknięcia i stratę bramek, ale przy wyniku 1:0 powiedzmy moglibyśmy mieć problem. Nie umiemy tak do końca zamykać spotkań tracąc głupie bramki, z Milanem tez te dwie bramki to serio, głupia strata, teraz tak samo. Gol Kownackiego nie powinien mieć miejsca a kolejna bramka to brak krycia Santona, który nie ogarnia tego systemu Spala grania na jeden skład.

Nie rozumiem zmian, zgadzam się, Candreva do max 60 min mógł grać, ale to max, dlaczego nie wchodzi szybki Karamoh? namieszałby na moje.

Ogólnie mecz powinien się skończyć 5:0 minimum, tyle zmarnowanych okazji, słupek, poprzeczka, słupek itd... wynik nie oddaje przebiegu spotkania i tyle, dwa tylko dwa nasze błedy i jest 3:2... poprostu trzeba uważać, ofensywnie super. Tylko ten Candreva mi cos nie pasuje, cos tam zapierdziela, ale jakbysmy mieli kolejnego Perisicia na prawej to mega atak.
25.10.2017 o 08:44 przez SETE
SETE
Po krotce o meczu:
Kazdy wiedzial , ze wczorajszy mecz z Sampa bedzie bardzo ciezki, z dwoch powodow, po 1 Sampdoria miala tylko 3 pkt mniej od nas, sa rewelacja poczatku sezonu, po 2 w naszych nogach byl naprawde bardzo bardzo ciezki boj w Neapolu.
Jednak postawa Interu do 65 min podobala sie chyba kazdemu kto mecz ogladal, momentami to byl koncert gry, krotkie szybkie podania na jeden kontakt, pomyslowosc, finezja i zaangazowanie. Tak mozna strescic 65 min tego meczu. Na + wszyscy . Od 65 min widac ubytek sil w naszych poczynaniach , szczegolnie u Borjy Valero, a ten gracz jest w naszej filozofii gry kluczowy przez co szwankowalo przytrzymanie pilki pod presja i Sampa zaczela dochodzic do glosu. Umowmy sie przypadkowy gol Kowanckiego ( brawo ) dodal sil Sampie a my juz w pelni czulismy w nogach Napoli, jednak nadal potrafilismy kasac z kontry. Moim zdaniem Spal dobrze robi trzymajac sie teraz stalego skladu , ktory daje mu punkty, jednak w tym meczu inaczej robilbym zmiany. Nagatomo szybciej do zmiany razem z Valero. Ewidentnie teraz wychodzi ze mamy krotka lawke, kontuzje Brozo, ostatnio Mario, urazy Cancelo oraz to ze chyba za wczesniej jeszcze na Dalberta i Karamoha stawiaja Spala w trudnym polozeniu.
Podsumowujac wynik w tym przypadku nie oddaje przebiegu gry, do 65 min powinno byc 5:0 , ale nie bylo i skonczylo sie 3:2 . Taki Inter ( ten do 65 min ) chcialem ogladac i Spaletti sprawil ze z niecierpliwoscia czekam na kolejny mecz.
25.10.2017 o 07:59 przez Piotrekfci
Ograny *
25.10.2017 o 07:58 przez Piotrekfci
Dalbert podobno już pakuje walizki do benfiki. Tylko czekać na fale hejtow i pod jego nazwiskiem tak jak to lubią co niektórzy na tej stronie ! :) Karamoh ponoć tez juz na wylocie - trener woli trzymać Candreve który po 45 min miał już nogi jak z waty zamiast dać pograć chlopowi przy wyniku 3-0. Korona by mu z głowy nie spadła a i świeży Karamoh czy to Cancelo wracali by się szybciej do obrony przy kontrach. Spala jest wielki ale szkoda że gra na sile jednym składem. W razie kontuzji mało który z ławki będzie organy meczowo
25.10.2017 o 07:15 przez Grandote
Grandote
Brawo Inter w tabeli na swoim miejscu. Santon mało ograny wchodzi daje ciała przy kryciu i gol na 3:2 sprawia że do końca nerwówka. Co z Dalbert? Forza Inter!
25.10.2017 o 05:58 przez Perseus
Perseus
Od nowego sezonu to Kownacki powinien zmieniać Icardiego a nie Eder.
25.10.2017 o 01:10 przez fmlyhm
fmlyhm
Santon za Nagatomo? Czo ten Dalbert
24.10.2017 o 23:55 przez Lovato
Lovato
To raczej dobrze o kimś świadczy że nie zadowala się on byle jakim minimalizmem, po za tym napisałem wcześniej że pierwsza połowa była bardzo dobra.
24.10.2017 o 23:36 przez IRT
IRT
Pierwsza połowa była znakomita, ale cały efekt został zepsuty przez złą drugą połowę i niepotrzebną nerwówkę w końcówce. Całe szczęście, że udało nam się zdobyć trzy punkty, to jest najważniejsze. Sampdoria to naprawdę niewygodny przeciwnik i powinniśmy zachować koncentrację do końca. Mamy naprawdę znakomitą sytuację po dziesięciu kolejkach i obyśmy to utrzymali. Dzisiaj praktycznie wszyscy zawodnicy byli nierówni, przeplatali zagrania bardzo dobre ze słabymi. Kiedy wydawało się, że będzie to kolejny występ perfekcyjny - tym razem także w ofensywie - wiele rzeczy (od bramki Kownackiego) się posypało. Słupki i poprzeczki - to wiadomo, że też trochę brak szczęścia. Mogło być nawet 7-0, a jest 3-2. No, ale wygraliśmy. Zawodnik meczu? Dla mnie po raz kolejny Icardi. Kto mnie nie do końca przekonuje? Vecino. Silny fizycznie, ale czegoś mu brakuje.

Ciesze się, że gramy teraz dopiero w poniedziałek. Mecze z Napoli i Sampdorią były bardzo wymagające, Hellas jest teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem, ale naszym piłkarzom przyda się trochę więcej wypoczynku.
24.10.2017 o 23:34 przez IlCapitano
IlCapitano
Wynik nie oddaje absolutnie przebiegu gry i meczu.
24.10.2017 o 23:22 przez rafalik93
rafalik93
Lovato ty na tej stronie to tylko potrafisz narzekać..Inter to nie Barcelona , że będzie grać piekną piłkę...nic tylko narzekać i narzekać...masakra człowieku
24.10.2017 o 23:18 przez Gajdzik
*dowieźć*
24.10.2017 o 23:16 przez Gajdzik
Pierwsza połowa świetna, początek drugiej też bardzo dobry, ale późnij już było tyko gorzej, ale udało się odwieźć korzystny wynik do końca i to najważniejsze! Gramy naprawdę nieźle, ale przy korzystnym wyniku tracimy często koncentracje i wpada bramka, taka jak dzisiaj Kownackiego, później kolejna i niepotrzebna nerwówka!
Musimy atakować tak jak dzisiaj z Sampą w pierwszej połowie i bronić jak w meczu z Napoli i powinno być dobrze ;)
24.10.2017 o 23:09 przez Speaker
Speaker
Pierwsza połowa była koncertowa! Wielkie brawa i dużo radości póki co w tym sezonie :)
24.10.2017 o 23:07 przez Lovato
Lovato
Od Valero to nie zależy bo wszyscy nagle stanęli razem z obroną i Handanoviciem, pierwsza bramka Kownackiego w ogóle nie powinna była wpaść takiemu zespołowi jak Inter, chyba że planują znowu wrócić na 5-8 miejsce.
24.10.2017 o 23:01 przez Jacenty
Jacenty
Na własne życzenie gryzliśmy pod koniec paznokcie, a powinno być zupełnie inaczej. Pierwsze 15 min. to intensywny początek Dorii, ale pod kontrolą, po prostu daliśmy im się wybiegać. Coraz lepiej funkcjonuje rozegranie od tyłu, w końcu nie panikujemy przy pressingu rywala (choć nie jest idealnie i wciąż trzeba nad tym pracować). Graliśmy w pierwszej połowie po profesorsku, momentami wręcz artystycznie - krótkie podania, klepka, gra balansem ciała i wyrachowanie. W drugiej połowie trochę zeszło z nas powietrze, ale nie graliśmy tragicznie, poza straconymi bramkami... no właśnie, przy pierwszej moim zdaniem ewidentnie zawinił Handanovic, który nie zrobił właściwie nic, żeby obronić (plus wina DD w kryciu). Druga bramka znowuż obciąża moim zdaniem Skriniara z Mirandą, za to że nie pokryli strefy, z której uderzał FQ. Aczkolwiek przy tej bramce również wydawało mi się, że Batmanovic mógł zrobić więcej. W każdym razie, po momentami finezyjnym meczu w naszym wykonaniu i ogromu pecha (2 słupki i poprzeczka) w niezłym stylu wygrywamy z rewelacją ligi. Spalletti ma materiał do analizy, a my mamy 3 punkty.

Na koniec nagrody dla najlepszych graczy meczu: Perisić, Valero, Candreva. Wszyscy trzej grali dziś fenomenalnie i nie umiałbym wskazać gracza meczu.
In minus: Handanovic(ale raz na X meczów każdemu może się zdarzyć, lepiej dziś niż w ostatnią sobotę), Miranda - niestety zauważyłem regułę, że gdy Brazylijczyk przy wyprowadzaniu piłki przetrzyma ją o ułamek zbyt długo, jego głowa wariuje i podejmuje następnie błędne decyzje np. za długo trzyma piłkę albo próbuje ją zastawić. Wydaje mi się, że wraz z Nagatomo są to najbardziej elektryczni piłkarze.
24.10.2017 o 22:56 przez Piotrekfci
Niby prosty mecz do wygrania prowadząc 3-0 ale swoją arogancja prawie że pozbawili nas dwóch punktów. Nasi są jak polscy siatkarze niby wygrywają ale zawsze przy tym muszą powkurw. Człowieka :// Spala tym razem zle decyzję co do zmian. Candreva juz w przerwie oddychal przysłowiowymi rękawami i był do zmiany. Kolejnym gdzie Dalbert ? Czyżby jakaś ogólna niechec do Brazylijczyków ? No nic cz as na regenerację i walka o kolejne pkty w weekend Forza !!
24.10.2017 o 22:55 przez Ryzu17_Il Serpente
Ryzu17_Il Serpente
Mam nadzieję że Mario to tylko osłabienie po chorobie a nie obniżka formy
24.10.2017 o 22:54 przez Luciano
Luciano
Nie no Panowie, nie możemy tak odpuszczać już w 60minucie. Moim zdaniem Valero nie daje rady fizycznie, co przekłada się na rozegranie i mamy takie kwiatki jak dzisiaj.

Piter 26.04.2024 06:57

witam Tomek jak tam

FReeFonix 26.04.2024 06:52

Wg mnie bardzo spoko numer, nie ma co porównywać do Pazza Inter, bo to kompletnie inny styl, bardziej piosenka w stylu tanecznym anizeli przyśpiewka czy hymn

w anglii to nawet sedziowac nie potrafia

co ten sedzia w mczu brigton-city robi :D uznal gola dla city po wslizgu w nogi bramkarza, a pozniej nie zagwizdal ewidentnego faulu w polu karnym city. Straszna patologia

Claudio 25.04.2024 20:44

a podobno Aramco miało nie wchodzić w sport...

HB 25.04.2024 16:26