Wywiady z działaczami

Ausilio: Moje sumienie jest czyste (22)

Źródło: football-italia.net
ponad 11 lat temu
633
22

Dyrektor Interu Piero Ausilio zapewnia, że nie ma problemów ze spaniem po letnim mercato. Wspierał on bowiem klubową strategię transferową klubu. Nerazzurri sprowadzili w swoje szeregi Nemanję Vidicia, Yann'a M'Vilę, Dodo, Gary'ego Medela oraz Pablo Osvaldo.

 

- Moje sumienie jest czyste i uważam, że spełniliśmy wszystkie nasze wytyczne. Celem było utrzymanie się w granicach wyznaczonych parametrów i to zrobiliśmy. Budżet na pensje został obniżony i teraz wynosi około 70 milionów euro. Średnia wieku zespołu wynosi 25,6 roku, prawie dwa i pół roku mnie niż w ostatnich latach.

 

- Nigdy nie było mowy o sprzedaży Kovacicia i Icardiego. Stanowią oni podstawę naszego projektu. Pracowaliśmy długo z wyprzedzeniem nad transferem Vidicia, aby mieć pewność, że przejdzie do Interu. Jest piłkarzem z wielką wprawą i osobowością, już przekazuje swój entuzjazm reszcie zespołu.

 

- Nasze mercato nie opiera się na gorących transferach i propagandzie, ale na zawodnikach, którzy będą użyteczni w praktyce. Dodo, Medel, M'Vila i Osvaldo mieli profile dokładnie takie, jakich szukaliśmy, więc pomogą zespołowi we wzroście.

 

- Ofensywa jest bardzo dobrze wzmocniona, mamy Icardiego, Osvaldo i Palacio wspieranych przez Puscasa i Bonazzoliego. Te dwa młode nazwiska będą dostawały swoje szanse. 

 

- Chcieliśmy mieć zrównoważony zespół, balans w wydatkach i logikę - zespół potrzebuje pełni w każdej formacji, bez przeludnienia drużyny. Siły zespołu nie mierzy się ilością zawodników.

udostępnij

Zobacz też

Zanetti: Podobieństwa z sezonem zdobycia drugiej gwiazdki? Miejmy nadzieję (2)

04.02
05:18
Giuseppe Beppe Marotta

Marotta: Jesteśmy zającem, którego trzeba złapać (9)

20.03
07:19

Komentarze (22)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
08.09.2014 o 12:36 przez inglorion
inglorion
@Klinsi, oczywiście masz rację, tyle, że te pensje spadły z momentem zakończenia kontraktów Argentyńczykom. To było przed okienkiem. Zadaniem na okineko było kupić wartościowych piłkarzy z małymi pensjami i ewentualnie jedną gwiazdę z pensją do przełknięcia. Dodatkową misją miało być pozbycie się Kuzmanów, Silvestrów, Schelottów, których sumaryczna pensja też mała nie jest - to się nie udało.
08.09.2014 o 09:38 przez Klinsi64
Klinsi64
@inglorion...przede wszystkim wydatki na pensje spadły z 95mln na 70 !! a jakość drużyny na bank na tym nie ucierpiała
07.09.2014 o 16:13 przez Ric
Ric
brak rolando i czwartego napastnika może się nam jeszcze odbić czkawką oby tak nie było
07.09.2014 o 09:17 przez inglorion
inglorion
Nie wiem jak można chwalić to okienko. Owszem, parę transferów jest spoko, tylko, że wy je traktujecie jako wzmocnienia a to jest łatanie osłabień. Odszedł Cambiasso (który spokojnie rok mógł jeszcze pograć, sam go krytykowałem jak chrzanił, ale ostatnio miał wiele dobrych momentow) i Taider - przyszli Medel i Mvilla - tu na plus
Odszedł solidny Samuel i nasz najlepszy ostatnio def Rolando, przyszedł Vidic. Dobry Vidic, ale to i tak się jakoś nie księguje na plus
Przyszedł Dodo i to akurat dobra opcja (nie mówię, że jest najlepszy z tych piłkarzy co przyszli, ale może się okazać największym wzmocnieniem) i do tego doszedł Osvaldo za Milito.
Póki Osvaldo ma formę na pewno będzie nieco lepszy od Milito po kontuzji... ale było trzech napastników i tak jest nadal, żenada.
Przecież te słowa "- Ofensywa jest bardzo dobrze wzmocniona, mamy Icardiego, Osvaldo i Palacio wspieranych przez Puscasa i Bonazzoliego. " to jest jakaś prowokacja.
Wcale nie jestesmy wzmocnieni - bilans transferów "z" i "do" oscyluje koło zera. Jesteśmy po prostu przebudowani i odmłodzeni (dobre i to), ale to pewnie nie starczy na pierwszą trójkę. Jeszcze będziemy żałować że nei wzięliśmy od biedy chociaż tego Torresa...
06.09.2014 o 20:20 przez Pawel1992
Pawel1992
Okienko było stosunkowo udane.Nie mieliśmy dużego budżetu i sprowadziliśmy kilku niezłych graczy.Brakowało jednak pozbycia się nie istotnych zawodników i sprowadzenia Rolando.
06.09.2014 o 17:28 przez zahor
zahor
Jeśli chodzi o brak pana X: Thohir dał zielone światło na kupno poważnego piłkarza pod koniec okienka, ani Biabiany ani Bonaventura nie stanowiliby finansowo problemu. Rzecz w tym, że Ausilio z Mazzarrim uznali, że nie potrzebują więcej piłkarzy w kadrze i zakup takowego Mistera X nie jest konieczny. A co do Rolando, to faktycznie, szkoda że go nie wykupili, ale z drugiej strony z wypożyczenia wracał Silvestre, więc i to sytuacja była skomplikowana.
06.09.2014 o 16:45 przez Nadia G
Nadia G
Na chłodno, ocena Ausilio powinna wziąć pod uwagę trzy sprawy:
1) Bardzo wartościowe transfery, za które należy go zdecydowanie i jednoznacznie pochwalić: Vidić, Dodo, Medel, M'Villa i Osvaldo.
2) Brak pana X, który jest w 100% jego winą: Thohir powiedział wyraźnie, że przyjście pana X jest bezpośrednio połączone ze sprzedażą Guarina. Guarina Ausilio nie upchnął nigdzie, więc i pana X nie ma. Kop w dupę za to.
3) Nie wykupienie Rolando - za to powinien Ausilio zostać publicznie wybatożony, jeśli ponosi chociaż częściową odpowiedzialność za brak Rolando w składzie.
06.09.2014 o 16:33 przez piotrekninter
piotrekninter
wiek sredni to raczej 26,5 :P ale i tak jedna z mlodszych kadr...no chyba ze dodac Bona i Puscasa
Ausilio wykonal super robote,dzieki
nie jego wina ze nie dostal 30 mnl na pana x
jakby jeszcze przyszedl x czyt Cerci/Lamela/Jovetic i wykupiono Rolando, to mercato 10
06.09.2014 o 15:11 przez Nadia G
Nadia G
Na stronie FCInter powinna zrobiona być ankieta, teraz na samym początku sezonu: "Czy sądzisz, że Inter zajmie miejsce 1-3 na koniec sezonu?" Bardzo ciekawe jakie byłyby wyniki (mój głos: NIE; uważam, że Inter będzie walczył najwyżej o miejsce 4, Serie A będzie nieco silniejsza niż rok temu, 3 pierwsze drużyny - Juve, Roma, Napoli p będą ponownie poza zasięgiem).
06.09.2014 o 13:26 przez Mateusz17
Mateusz17
NaZawszeInter jezeli mowa o takim zawodniku to on kosztuje conajmniej 50mln i w gore no i przewaznie jest to napastnik, jak nie ma kasy bo nie ma to dobre transfery, ale trzeba sobie uczciwie powiedziec ze moga z ta kadra powalczyc wylacznieo 3 miejsce , jak to osiagna to Thohir w rok napewno wykombinuje zeby po sezonie 3 konkretnych gosci sprowadzic na lm , jakby sie udalo awansowac ale daleko wybiegam xd
06.09.2014 o 12:11 przez SlimShady
SlimShady
No pewniej satysfakcji brakuje mi tu 4 napastnika, takiego uniwersalnego typu Giovinco i Lavezziego. Jest Palacio tylko bo Osvaldo i Icardi totypowe lisy pola karnego. Może było lepiej zostawić tego Botte. Brak tego 4 atakującego to spore uchybienie w polityce transferowej Thohira i Ausilio. Kovacic czy Guarnin nie nadaja sie na ta role. Miejmy andzieje, ze naszych napadziorów beda omijały kontuzje.
No i brak transferu Rolando,który być pierwszym transferem letnim. Facet był przez zeszły sezon w pewnym momencie naszym najlepszym obrońca dlatego nie rozumie dlaczego go tu nie ma, na dodatek facet czekal na nas a teraz w tego powodu ma przesrane w Porto. Pamietam kiedyś tak było z Polim, wszyscy byli pewni tego transferu, a wiemy jak było. Mam tez wiele za złe Ausilio że nie umiał sprzedać graczy, wszystko prawie to wypożyczenia. Co najlepsze umiał tylko sie pozbyć perspektywicznych, a takich Kuzmanoviców i Campaniaro unie, to każdy umie.
Ja osobiście jestem średnio zadowolony jego robotą w tym mercato.
Na plus daje Medela i Vidica. Wypożyczenie Osvaldo było najłatwiejszym wyjściem,patrzą jakie nazwiska sie przewijały. Z M'vilą tez cieżko nie było, bo sam zawodnik nie chciał ani chwili dłużej grac w Rosji. dodo wydaje mi sie, że szło za 2-4 bańki wykupić, a teraz jak sie u nas pokaże na wypożyczeniu Roma bedzie podnosiła cene albo wogule nas oleje. Pamieta dobzre jka my im robilismy trudności z Burdisso, teraz beda miec okazje sie odgryść. Brakuje mi tu Rolando i 4 napastnika, no i spzredaży szrotu typu Kuzmanovic, Obi, Campaniaro. M'Baye też powinien pójść na wypożyczenie a tak bedzie grzał ławe.
06.09.2014 o 10:12 przez Van Dall
Van Dall
Mercato na ocenę co najwyżej mierną, ale za zbrodnię przeciw futbolowi sumienie nie powinno pozwolić zasnąć Macarowi.
06.09.2014 o 08:59 przez BAGGIO1
BAGGIO1
W szkolnej skali za to mercato na dzień dzisiejszy można dać mu 4. Do oceny bardzo dobrej zabrakło moim zdaniem sprowadzenie Rolando (to może odbić się nam czkawką) oraz jeszcze jakiegoś napastnika.
06.09.2014 o 01:13 przez Cny
Cny
W porównaniu do poprzednich lat okienko ładnie wygląda. Szkoda tylko, że jak zwykle szrot tylko na wypożyczeniach. Jednak troszkę brakuje tej wisienki na torcie w tym mercato ;) Trzeba liczyć na dobry występ w LE i 3 miejsce. Wydaje mi się, że przy 3. miejscu Erick kasę z LM przeznaczyłby na wzmocnienia.
06.09.2014 o 00:32 przez Król Meazza
Król  Meazza
naprawdę dobrze się spisał Piero lecz pragnąłem aby się pozbył bezużytecznych grajków i za nich Rolando. wtedy byłbym happy całkowicie
06.09.2014 o 00:14 przez ddamiann17
ddamiann17
jak dla mnie odpowiednia wzmocniona defensywa ;) co do ofensywy - przydałby się jeszcze jakiś gracz, ale nie ma co narzekać ;) ogólnie, Mercato uważam za udane - pierwszy raz od kilku lat ;)
06.09.2014 o 00:10 przez mariozzzz
mariozzzz
Oby tak bylo z ta mlodzieza jak mowi Piero..A jesli chodzi o okienko to wedlug mnie ,jesli Inter faktycznie byl bez pieniedzy to wypadl bardzo dobrze w tym mercato...Brawo Piero
05.09.2014 o 23:11 przez Kubus
Kubus
Dobre mercato w wykonaniu Piero. Wydana kasa w stosunku do nazwisk - klasa panie Ausilio.
05.09.2014 o 22:52 przez JZ4ever
JZ4ever
Popieral Ausilio. FORZA.
05.09.2014 o 22:44 przez Gajdzik
Gajdzik
Nie ma kasy na transfery, to nie ma co wymagać cudów od niego, jak dla mnie na te środki finansowe co mamy to wykonał kawał dobrej roboty, żadna gwiazda za darmo grać nie będzie...
05.09.2014 o 22:28 przez stomil
stomil
Ofensywa jest bardzo dobrze wzmocniona - śmiech na sali, a sumienie ma czyste, bo pewnie nieużywane.
05.09.2014 o 22:17 przez Imrahil
Imrahil
pierdu pierdu, szybciej boski wyladuje na ataku niz puscas czy bonazzoli

Shoutbox

Claudio 22.03.2026 15:10

wychodzi na to że i Atalanta i Roma stracily na tym, że nie sprzedaly Interowi swoich zawodnikow. Nie daj się a zesraj się

Vancore 22.03.2026 14:56

na obu nie wydalbym pieniedzy jakie wolaja ich kluby

Vancore 22.03.2026 14:55

kone tez gra slaby sezon

Xucatlan 22.03.2026 14:54

Ederson słaby sezon? Na pewno nie gra słabszego sezonu niż Kone.

Vancore 22.03.2026 14:49

ederson gra slaby sezon i nie jest wart nawet tych 40

Vancore 22.03.2026 14:49

oby wolali od nas i 80

Tifosinho 22.03.2026 14:49

Jest różnica sprzedać zawodnika do innej ligi, do klubu, z którym może w europejskich pucharach zmierzysz się może że 2 razy raz na 5 lat niż do ligowego rywala, z którym grasz rok w rok nawet 4-5 meczów

Tifosinho 22.03.2026 14:47

Zero zdziwienia

ZnawcaCalcio 22.03.2026 14:00

dla nas 55 mln

ZnawcaCalcio 22.03.2026 13:59

Atlético Madryt przeszło do konkretów, jeżeli chodzi o podstawowy cel transferowy na najbliższe lato. Jeszcze przed otwarciem okienka przedstawiło konkretną propozycję Atalancie za jej pomocnika, Édersona. Na stole pojawiło się nawet 40 milionów euro. Kluby „prawie” się dogadały - przekazał Alfredo Pedullá

HB 22.03.2026 13:07

po co to wklejacie, 99% tych doniesień nie dochodzi do skutku

Adriano_forever 22.03.2026 12:40

nic mi to nazwisko nie mówi, serio

Xucatlan 22.03.2026 12:40

Analogicznie, to równie dobrze można byłoby zacząć gwizdać karne za każdym razem, gdy obrońca dotknie zawodnika atakującego. Jak ocenić czy pchnięcie było wystarczająco mocne na faul, czy kontakt z nogą rywala mógł spowodować upadek itp. Jest kontakt, niech będzie karny i niech mecze kończą się wynikami 8-7 z czego 12 goli po karnych.

coco 22.03.2026 12:40

🚨 INCONTRO GIÀ AVVENUTO! ⚫️🔵🇧🇷 Inter, piace tantissimo il centrocampista del Chelsea Andrey Santos. 🗣 Già nel 2025 ci fu un incontro con Bertolucci e Kia Joorabchian ma per i Blues non era in vendita. 🔥 L'Inter continua a seguirlo ma a livello di costi siamo su cifre importanti. - Fabrizio Romano

Xucatlan 22.03.2026 12:29

Należy dążyć do tego żeby ilość dyktowanych rzutów karnych zmalała o jakieś 75%, a nie szukać powodów żeby dyktować ich jeszcze więcej.

Xucatlan 22.03.2026 12:27

Świetny pomysł. Niech będzie jeszcze więcej karnych! Nie wspominając już, że zamiast próby stworzenia czegoś w okolicach bramki, to zaraz zaczęłoby się kopanie rywala piłką w tułów, bo a nuż się uda trafić w rękę. Nawet z rękoma schowanymi za plecami o ile nie jesteś ustawiony do rywala idealnie przodem, to względnie łatwo rękę nabić.

Cyrax 22.03.2026 11:57

To niech w obu przypadkach będzie karny, bo ręka to ręka i zero kontrowersji

Cyrax 22.03.2026 11:56

a później Ryczi ma rękę pół metra od ciała i karnego nie ma

Claudio 22.03.2026 11:32

a najlepsze ze nawet jak masz ręce schowane i pilka je dotknie to czasami daja karne jak Bisseck

Cyrax 22.03.2026 11:29

Przy zdobyciu gola każde zagranie ręką przez strzelającego (nawet jeśli ręka jest przy ciele) oznacza anulowanie gola. Niech to samo zrobią w fazie defensywnej i po problemie. Interpretować mogą sobie zawsze po swojemu i stąd kontrowersje. Tak byłoby zero jedynkowo i po problemie. Zagranie ręką, karny i do widzenia. Jakoś wielu obrońców potrafi chować ręce i nie doprowadzają do karnych, a niektórzy dosłownie co chwilę dostają piłką w rękę (np. taki de Ligt). Nauczyliby się je chować, gdyby przepisy były jaśniej określone, a jak już by ktoś przypadkowo dostał, to trudno

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto zagrał najlepiej w zremisowanym meczu z Atalantą?

Polls answer

Publicystyka

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20

Luis Henrique w Interze: Koniec z nieporozumieniami. Jaka jest jego prawdziwa rola? (20)

18.01
10:50
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    29

    68

  • 2

    Milan

    30

    63

  • 3

    Napoli

    30

    62

  • 4

    Como 1907

    30

    57

  • 5

    Juventus

    30

    54

  • 6

    Roma

    29

    51

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    14

  • 2

    Anastasios Douvikas

    11

  • 3

    Nico Paz

    10

  • 4

    Kenan Yıldız

    10

  • 5

    Rasmus Højlund

    10

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29335

Liczba newsów: 52851

Liczba komentarzy: 620433

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

9x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się