Scudetto coraz bliżej! | Crotone 0:2 Inter (28)

Źródło: en.inter.it
prawie 3 lata temu
3436
28

Inter Mediolan pokonał na Stadio Ezio Scida drużynę Crotone 2:0 i jest już o krok od zdobycia Scudetto

Od początku spotkania do ataku ruszyli goście. Już w 3. minucie spotkania sytuację sam na sam zmarnował Stefano Sensi. Po tej sytuacji oba zespoły grały głównie na środku boiska nie stwarzając sobie sytuacji podbramkowych. Dopiero w 23. minucie Nerazzurri mieli dobrą sytuację podbramkową. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Romelu Lukaku, ale piłka uderzyła w słupek. Pięć minut później z woleja uderzył ponownie Belg, ale jego strzał został zablokowany. W 33. minucie znakomitą okazję mieli gospodarze - po faulu Nicolo Barelli został im przyznany rzut wolny na dwudziestym metrze, lecz ich strzał ze stałego fragmentu uderzył w mur. W 40. minucie kolejną sytuację stworzyli sobie Nerazzurri - uderzenie głową Bastoniego okazało się jednak niecelne. Pod koniec pierwszej połowy podopieczni Antonio Conte ruszyli do ataku. W 45. minucie świetną sytuację miał ponownie Stefano Sensi, ale jego strzał obronił Alex Cordaz.

Po zmianie stron Nerazzurri starali się kontrolować spotkanie i jak najszybciej zdobyć bramkę dającą prowadzenie. Zawodnicy Antonio Conte długo utrzymywali się przy piłce, wymieniali dużą ilość podań, lecz nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 69. minucie wreszcie udało się wyjść na prowadzenie. Po znakomitej akcji zespołowej na uderzenie z 20 metrów zdecydował się Christian Eriksen, który zdobył bramkę. Dwie minuty później znakomitą szansę miał Ivan Perisic, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny. W 83. minucie byliśmy świadkami kolejnej bramki Interu. Romelu Lukaku wykorzystał świetne podanie od Perisica, ale po analizie VAR bramka ta nie została uznana z powodu pozycji spalonej chorwackiego zawodnika. Jednak jak wiadomo, co się odwlecze, to nie uciecze. W 93. minucie meczu świetny kontratak wyprowadzili Nerazzurri i po podaniu Nicolo Barelli, Achraf Hakimi zdobył bramkę na 2:0.

Oto składy obu drużyn na to spotkanie.

Crotone (3-5-2): Cordaz; Magallan, Golemic, Djidji; Molina, Messias, Cigarini, Benali, Reca; Ounas, Simy.

Rezerwowi: Festa, Marrone, Cuomo, Luperto, Rispoli, Petriccione, Benali, Zanellato, Eduardo, Vulic, Rojas, Riviere.

Inter (3-5-2): Samir Handanovic; Milan Skriniar, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni; Achraf Hakimi, Nicolo Barella, Marcelo Brozovic, Stefano Sensi, Matteo Darmian; Romelu Lukaku, Lautaro Martinez.

Rezerwowi: Andrei Radu, Daniele Padelli, Andrea Ranocchia, Danilo D’Ambrosio, Ashley Young, Roberto Gagliardini, Matias Vecino, Christian Eriksen, Ivan Perisic, Alexis Sanchez, Andrea Pinamonti.

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

Seba
Inter ostatnio nie grzeszy atrakcyjnością gry, ale widać, że drużyna dojrzała. Nie podpalają się i nie lecą na wariata wszyscy do przodu, jak miało to miejsce chociażby na początku sezonu. To wszystko wygląda jak plan taktyczny, który skrupulatnie jest realizowany. Najpierw zadbać o czyste konto, a później z minuty na minutę rozkręcać ofensywę. Pierwsza połowa trochę przechodzona, aby rywal się wyszumiał, a w drugiej przesuwanie gry pod pole karne rywala i szukanie decydującego ciosu. Szczególnie zjawiskowe są ostatnie minuty meczów, gdy przy prowadzeniu Interu rywal całkowicie się odkrywa, a wtedy jedno podanie do Hakimiego i autostrada do bramki. Z drużyny bije pewność, że bramka prędzej, czy później po prostu padnie. Cierpliwość i opanowanie, to chyba największy atut obecnego Interu. Jeszcze pół roku temu przy wyniku 0:0 w 70 minucie zacząłby panować chaos i panika. Teraz spokój i jak nie w 70, to w 80 lub 90, ale będzie ten gol, po po prostu tak musi być.

Jak mówi Pudzian: "Cierpliwy to i kamień ugotuje" :D
02.05.2021 o 09:08 przez nicolas80
nicolas80
Sensi bardzo dobry występ jak na zawodnika po tak długiej przerwie i braku rytmu meczeczowego. Eriksen wszedł i pokazał że można na niego liczyć i zdobył ważną bramkę. Nie wiem czy to przypadek ale odkąd go zacząłem krytykować to zaczął strzelać bramki.
01.05.2021 o 23:46 przez oster
+1
oster
Brawo dla Conte za to że nie wpuścił tej ofermy Gagliardiniego na boisko, jakby wszedł koło 80 minuty to nasza gra by się posypała i byśmy się desperacko bronili ostatnie kilkanaście minut ze spadkowiczem...
02.05.2021 o 09:26 przez nicolas80
-1
nicolas80
Ty chyba masz jakieś kompleksy w stosunku do Roberto ponieważ ciągle w twoich wpisach padają wyzwiska kierowanego w jego stronę. Aktualnie jest zawodnikiem Interu i można uważać że jest słabym ale obelgi na jego temat to tak jakby opluwać na klub któremu kibicujesz.
01.05.2021 o 22:06 przez maestro177
maestro177
Atalanta jutro wygrywa, radość będzie na Giuseppe Meazza.
01.05.2021 o 21:32 przez wonsuu_blumarino
wonsuu_blumarino
Niech się Crotone cieszy, że tylko tyle dostali, z przodu ani pół sytuacji klarownej nie mieli
01.05.2021 o 20:47 przez Kris88
+1
Kris88
Jak na dłoni widac , ze Conte od bodajze 2 meczy zmienil zalozenia taktyczne i nakazał strzelac, a nie za wszelka cene szukac podan. Jeszcze 3 mecze temu Hakimi by gral do Lukaku i skonczylo by sie 0-1
01.05.2021 o 20:43 przez Tifosinho
+5
Tifosinho
Po raz kolejny w ostatnim czasie dzielił i rządził Pan Milan Skriniar. Chyba Nasz najlepszy piłkarz końcówki sezonu. Ja jednak wolę świętować za tydzień po ograniu Sampy 😉 FORZA!
01.05.2021 o 20:43 przez Szymek152
Szymek152
Czekaliśmy już tyle lat... Na mistrza przyszedł czas!
01.05.2021 o 20:42 przez Copacabana1
+1
Copacabana1
Panie I Panowie nasz przenajswietszy klub znów wygrał, Boże wracamy na szczyt po tylu latach ❤❤❤❤
01.05.2021 o 20:35 przez Orrin
Orrin
Sassuolo jutro wygra i świętujemy
01.05.2021 o 20:28 przez ciechan
+2
ciechan
Nie wiem czemu tak krytycznie oceniacie Sensiego. Praktycznie w pierwszej połowie jako jedyny stanowił realne zagrożenie z akcji, dynamizował podaniami i się pokazywał. Widać jak słaby jest fizycznie przez kontuzje. Absolutnie pokazał, że dalej ma polot, a skala talentu jest ogromna. Jest to zawodnik do odratowania, tylko musi popracować nad zdrowiem.
Ktoś powie, że taka już jego natura i z tym się nie wygra, ale jak pomyślę, że Conte zrobił z Eriksena B2B to w sumie jestem w stanie uwierzyć we wszystko.

Mecz poprawny, w sumie jak każdy w tym sezonie. Dalej sądzę, że Conte musi poszerzyć wachlarz taktyczny. Próbować zestawić Toro, Lukaku i Alexisa w momencie, gdy trzeba przycisnąć przeciwnika, nawet nie rezygnując w tym czasie z ustawienia. Klasowe lewe wahadło to powinien być priorytet na mercato. Nie mamy też realnie równorzędnych zmienników w obronie. Pracy jest jeszcze dużo
02.05.2021 o 09:21 przez inter30
inter30
Odnośnie Sensiego to zgadzam się że nie zagrał jakiegoś słabego meczu, ale dobrego też nie, każdy wie co pokazywał na początku przygody z Interem i dlatego oczekiwania są wysokie, sama aktywność na tle najsłabszej obrony w lidze to trochę jednak za mało bo zabrakło konkretów, które dał Eriksen, a Sensi okazje miał jak np strzał z kilku metrów, ale podpalił się i walnął prosto w bramkarza. Zostać powinien bo kasy z niego nie będzie dużej a zdrowy nawet w takiej formie jak wczoraj to zjada ofermy typu Gagliardini
01.05.2021 o 20:27 przez Bartez
Bartez
Aż sobie zapodałem nowy hymn Interu z radości :) Całkiem fajny. Forza Inter!
rafalik93
Sensi dno eriksen wszedł i gol.. ogólnie na spokoju ograne crotone dobry mecz obrony i Alexis powinien obniżyć wymagania i zostać jako rezerwowy
01.05.2021 o 19:58 przez Rafał 1976
Rafał 1976
0-2👏👏👏👏👏👏
01.05.2021 o 19:57 przez Matiinterlegia
+1
Matiinterlegia
Niestety,Sensi nie wykorzystał szansy,nie był to zły jego mecz,ale bez żadnego polotu,absolutnie minimum socjalne,i to z Crotone.. Brawo dla wszystkich,ważne ze się nie zatrzymujemy 😀
01.05.2021 o 19:26 przez bobogol
+1
bobogol
kapa z tym Sensim, ten występ to duży krok w tył chyba, co?
01.05.2021 o 18:50 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Pier do lone słupki... Kolejny mecz to samo
01.05.2021 o 17:45 przez mikruzzo
mikruzzo
Chciałbym zobaczyć Hat-tricka w wykonaniu Lukaku i w końcowym rozrachunku zdobycie tytułu capocannoniere, byłaby to wisieńka na torcie
01.05.2021 o 17:42 przez Damianos
+1
Damianos
Mam nadzieję ze dzis strzelimy więcej bramek niz ostatnio 🙈
01.05.2021 o 17:40 przez Bartez
Bartez
Do boju po kolejne zwycięstwo! Osobiście wolałbym świętować już jutro a nie czekać na kolejny tydzień. Forza Inter!
01.05.2021 o 17:36 przez Pjerun
Pjerun
Handanovic w pierwszym składzie jako kapitan to jest śmiech na sali.
Mam nadzieję, że po oficjalnym zdobyciu mistrzostwa damy szansę Radu do końca sezonu.

Milan to już tylko może sobie z gipsy eriką potańczyć

TMW: W kontrakcie Thurama zawarta jest klauzula odstępnego wynosząca 95 milionów euro. Inter może rozważyć ewentualną ofertę w wysokości 75 mln euro + premia.

Imrahil 18.04.2024 23:37

ile tam miało być? 120mln?

Imrahil 18.04.2024 23:36

rafa leą :D

acmilanowek 18.04.2024 23:35

Miła iści już zaczynali powoli obrastać w piorka i narzekać , że taka duża strata do Interu bo jeszcze by powalczyli a tu ich Roma sprowadziła na bagna i stracili pogodę ducha

Claudio 18.04.2024 23:31

podobno Teło z kolegami już mieli banery z napisami "Wsadzcie sobie to scudetto w doope" :D

Claudio 18.04.2024 23:30

clown

jak to bylo? “Se il Milan vince l’Europa League oscura lo scudetto dell’Inter”

Imrahil 18.04.2024 23:22

milanowi zostało tylko jedno trofeum do zdobycia w tym sezonie - wygranie derbów

Publicystyka

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11

System na system. Analiza taktyczna Atletico Madryt przed meczem z Interem Mediolan (7)