Wywiady z piłkarzami

De Vrij: Nie musiałem czekać do ostatniego spotkania (8)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
7 miesięcy temu
1242
8
Stefan de Vrij

Holenderski obrońca Stefan de Vrij, który na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Interu w letnim okienku transferowym ze stołecznego Lazio, udzielił wywiadu dziennikarzowi Corriere dello Sport.  Głównym tematem rozmowy był ostatni mecz sezonu pomiędzy jego dotychczasowym klubem, rzymskim Lazio, a mediolańskim Interem, który decydował o tym, kto zagra w obecnym sezonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Holender był wielokrotnie posądzany o sprokurowanie karnego dla Interu po faulu na Icardim, aby wraz z nowym zespołem mógł zagrać w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Obrońca zdecydowanie odciął się od tych pomówień. Stoper wypowiedział się o celach Nerazzurrich na najbliższy sezon Serie A, a także odniósł się do transferu Cristiano Ronaldo. Oto co miał do powiedzenia reprezentant Oranje:

- Znali mnie dobrze w Lazio i jeśli pozwolili mi zagrać w tym spotkaniu, to pokazuje, że mi ufali.

- Nikt nie wytknął mi tam błędu, który popełniłem i spowodował karnego dla Interu.

- Niestety, błędy zdarzają się w piłce nożnej. Szczególnie, gdy tak jak w drugiej połowie cofnęliśmy się do własnego pola karnego, a w nim przeciwko sobie mieliśmy Mauro Icardiego.

- Ten mecz nie był łatwy. Chciałem w ostatnim spotkaniu potwierdzić swoją wartość dla Lazio, ale niestety później pojawiła się sytuacja, po której ludzie zarzucali mi sabotaż.

- Próbowałem przechwycić piłkę, którą zagrał Eder. Zobaczyłem wtedy Icardiego, który nie był na pozycji spalonej i mógł szybko zakończyć tę akcję. Spróbowałem wtedy przejąć tę piłkę, byłem bardzo blisko żeby mu ją zabrać. Niestety nie udało się, ale gdyby jednak udało się to zrobić, wszyscy mówiliby dzisiaj o świetnym przechwycie.

- Zrobiłem, co mogłem, aby pomóc wtedy drużynie Lazio, jak przystało na prawdziwego profesjonalistę. Myślicie, że czekałbym do ostatniej kolejki, żeby pomóc Interowi? Przeciwko Crotone grałem bezbłędnie.

- Naszym celem na zakończenie obecnego sezonu jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce i ponowne zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów.

- Scudetto? Nauczyłem się nie wybiegać tak daleko w przyszłość i skupiać się tylko na tym, co będzie się działo na boisku w najbliższym spotkaniu. Lepiej skupiać się na najbliższym meczu, niż na tym jak skutecznie rywalizować z Juventusem.

- Przyznaję, początkowo nie wierzyłem w transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu w letnim okienku transferowym. Oni o tym cały czas mówili, aż w końcu… Jego przybycie do Serie A daje impuls całej włoskiej piłce.

- Grałem przeciwko niemu w spotkaniu naszych reprezentacji narodowych w meczu towarzyskim tuż przed Mistrzostwami Świata w 2014 roku. Mecz zakończył się remisem 1-1, a on strzelił nam bramkę z okolic kornera…

- Najlepszy zawodnik przeciwko, któremu grałem? Bez wątpienia Kylian Mbappe.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też

Kwadwo Asamoah

Nerazzurri po meczu (1)

21.04
08:25
Milan Skriniar

Skriniar: Byłbym szczęśliwy, gdybym został w Interze na wiele lat (11)

20.04
08:00

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
14.09.2018 o 14:51 przez Nerazzurri 86
Nerazzurri 86
De Vrij uratował Lazio już w meczu z Crotone. A co do meczu z Lazio to po karnym było przecież 2-2 I ten wynik dawał LM drużynie z Rzymu. Jak dla mnie z kosmosu pretensje to Stefana
13.09.2018 o 23:53 przez maverik
maverik
Profesjonalista. Mam nadzieję, że w tym sezonie również udowodni, że jest w top3 obrońców Serie A.
13.09.2018 o 16:17 przez VVujek
VVujek
Jak pokazała tabela na koniec sezonu Inter był zespołem lepszy i to głównie dlatego, wywalczył awans do LM o czym tu pisać...
13.09.2018 o 13:48 przez IlCapitano
+2
IlCapitano
Kontrakt podpisał w marcu kiedy mieliśmy jeszcze dość głęboki dołek, także pierdy pismaków o konieczności gry w LM można wsadzić między bajki. Oprócz tego, mecz Crotone - Lazio 2:2, De Vrij wybija piłkę z linii, o czym w ogóle ta rozmowa. Byliśmy lepsi w dwumeczu i zasłużenie awansowaliśmy, przegrywy rzymskie mogą mieć pretensję wyłącznie do siebie. Pokonaliby Crotone i byłoby po zawodach, nikt im nie bronił.
13.09.2018 o 15:27 przez Czarson
Czarson
Przypominanie o tym to nie tylko twój niepisany obowiązej Il Kapitanuszu ale i nieposkromiona przyjemność.ave
13.09.2018 o 13:41 przez KoBa
+2
KoBa
Zwłaszcza wybiciem piłki z linii w meczu z Crotone nam pomógł.
13.09.2018 o 13:20 przez Kazam
+2
Kazam
Dewryj jest profesjonalistą, kontrakt z Interem podpisywał w czasie, kiedy LM wcale nie była pewna i widać perspektywa gry tylko w LE go nie odstraszała. Zarzucanie takiemu zawodnikowi celowe działanie na szkodę klubu, z którego odchodził jest niedorzeczne. Ale cóż, na kogoś trzeba było zwalić winę (kibice Lazio) za przegranie w ostatniej chwili. Dla mnie Stefan jest wzorowym piłkarzem, nie sapał, nie marudził, wypełnił kontrakt i odszedł gdzie chciał.
13.09.2018 o 13:20 przez Kondzik
+2
Kondzik
Równie dobrze mogli go nie wystawić. Nie walczył by o piłkę to by było że odpuścił i Icar strzelil. Same 3 bramki nie wpadły, po prostu byliśmy lepszym zespołem i tyle.

Shoutbox

Speaker 25.04.2019 23:01

ale to w samej ekstraklasie?

Alfa 25.04.2019 22:45

chyba 9,4

Klinsi64 25.04.2019 22:43

94

Klinsi64 25.04.2019 22:43

nie wiecie

Klinsi64 25.04.2019 22:43

zgadnijcie ile goli strzelili hiszpanie w obecnym sezonie ekstraklasy?

kusy 25.04.2019 22:37

Strzał chiesy określa jego dzisiejszy występ całościowy

Chuchu 25.04.2019 22:33

ale silny skurczybyk jest

Chuchu 25.04.2019 22:33

Zapata mógł fajną brameczkę strzelić ale się machnął przy strzale 1 na 1 :D

kusy 25.04.2019 22:32

o zbyt wiele pytasz

Klinsi64 25.04.2019 22:30

jak czesto go ogladasz?

kusy 25.04.2019 22:30

Często gra słabo

Klinsi64 25.04.2019 22:30

jak Perisrak czy inny Karamoh

Klinsi64 25.04.2019 22:29

powinien w kazdym meczu wymiatać

Fanatyczny 25.04.2019 22:25

Chiesa przehajpowany strasznie zawodnik.

Chuchu 25.04.2019 22:21

Chiesa dziś gówno gra

miniu86 25.04.2019 22:17

chyba laBłąd

miniu86 25.04.2019 22:16

Atalanto masz oje.bac w finale bande Lotito

Chuchu 25.04.2019 22:16

Lafont, a były ploty, że nam Samira zastąpi

Chuchu 25.04.2019 22:16

ten bramkarz to nieporozumienie :D

Klinsi64 25.04.2019 22:15

witamy atalante w finale

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    33

    87

  • 2

    Napoli

    Napoli

    33

    67

  • 3

    Inter

    Inter

    33

    61

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    33

    56

  • 5

    Milan

    Milan

    33

    56

  • 6

    Roma

    Roma

    33

    55

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Fabio Quagliarella

    22

  • 2

    Duvan Zapata

    21

  • 3

    Krzysztof Piatek

    21

  • 4

    Cristiano Ronaldo

    19

  • 5

    Arkadiusz Milik

    17

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 27 kwietnia

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    Empoli

  • 18:00

    Roma

    ? - ?

    Cagliari

  • 20:30

    Inter

    ? - ?

    Juventus

Niedziela, 28 kwietnia

  • 12:30

    Frosinone

    ? - ?

    Napoli

  • 15:00

    Chievo

    ? - ?

    Parma

  • 15:00

    SPAL

    ? - ?

    Genoa

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Lazio

  • 20:30

    Torino

    ? - ?

    Milan

Poniedziałek, 29 kwietnia

  • 19:00

    Atalanta

    ? - ?

    Udinese

  • 21:00

    Fiorentina

    ? - ?

    Sassuolo

Booking.com

Publicystyka

derby

Reportaż z weekendu derbowego w Mediolanie (12)

20.03
16:21
Eintracht Frankfurt

Garść informacji o Eintrachcie Frankfurt (5)

22.02
14:55
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 23511

Liczba newsów: 33564