Wywiady z piłkarzami

De Vrij: Nie musiałem czekać do ostatniego spotkania (8)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
5 miesięcy temu
1227
8
Stefan de Vrij

Holenderski obrońca Stefan de Vrij, który na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Interu w letnim okienku transferowym ze stołecznego Lazio, udzielił wywiadu dziennikarzowi Corriere dello Sport.  Głównym tematem rozmowy był ostatni mecz sezonu pomiędzy jego dotychczasowym klubem, rzymskim Lazio, a mediolańskim Interem, który decydował o tym, kto zagra w obecnym sezonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Holender był wielokrotnie posądzany o sprokurowanie karnego dla Interu po faulu na Icardim, aby wraz z nowym zespołem mógł zagrać w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Obrońca zdecydowanie odciął się od tych pomówień. Stoper wypowiedział się o celach Nerazzurrich na najbliższy sezon Serie A, a także odniósł się do transferu Cristiano Ronaldo. Oto co miał do powiedzenia reprezentant Oranje:

- Znali mnie dobrze w Lazio i jeśli pozwolili mi zagrać w tym spotkaniu, to pokazuje, że mi ufali.

- Nikt nie wytknął mi tam błędu, który popełniłem i spowodował karnego dla Interu.

- Niestety, błędy zdarzają się w piłce nożnej. Szczególnie, gdy tak jak w drugiej połowie cofnęliśmy się do własnego pola karnego, a w nim przeciwko sobie mieliśmy Mauro Icardiego.

- Ten mecz nie był łatwy. Chciałem w ostatnim spotkaniu potwierdzić swoją wartość dla Lazio, ale niestety później pojawiła się sytuacja, po której ludzie zarzucali mi sabotaż.

- Próbowałem przechwycić piłkę, którą zagrał Eder. Zobaczyłem wtedy Icardiego, który nie był na pozycji spalonej i mógł szybko zakończyć tę akcję. Spróbowałem wtedy przejąć tę piłkę, byłem bardzo blisko żeby mu ją zabrać. Niestety nie udało się, ale gdyby jednak udało się to zrobić, wszyscy mówiliby dzisiaj o świetnym przechwycie.

- Zrobiłem, co mogłem, aby pomóc wtedy drużynie Lazio, jak przystało na prawdziwego profesjonalistę. Myślicie, że czekałbym do ostatniej kolejki, żeby pomóc Interowi? Przeciwko Crotone grałem bezbłędnie.

- Naszym celem na zakończenie obecnego sezonu jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce i ponowne zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów.

- Scudetto? Nauczyłem się nie wybiegać tak daleko w przyszłość i skupiać się tylko na tym, co będzie się działo na boisku w najbliższym spotkaniu. Lepiej skupiać się na najbliższym meczu, niż na tym jak skutecznie rywalizować z Juventusem.

- Przyznaję, początkowo nie wierzyłem w transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu w letnim okienku transferowym. Oni o tym cały czas mówili, aż w końcu… Jego przybycie do Serie A daje impuls całej włoskiej piłce.

- Grałem przeciwko niemu w spotkaniu naszych reprezentacji narodowych w meczu towarzyskim tuż przed Mistrzostwami Świata w 2014 roku. Mecz zakończył się remisem 1-1, a on strzelił nam bramkę z okolic kornera…

- Najlepszy zawodnik przeciwko, któremu grałem? Bez wątpienia Kylian Mbappe.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też

Samir Handanović

Handa, Politano i Radja po meczu (2)

17.02
23:07
Giuseppe Bergomi

G.Bergomi: Dobro klubu i zespołu jest najważniejsze (6)

15.02
12:48

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
14.09.2018 o 14:51 przez Nerazzurri 86
Nerazzurri 86
De Vrij uratował Lazio już w meczu z Crotone. A co do meczu z Lazio to po karnym było przecież 2-2 I ten wynik dawał LM drużynie z Rzymu. Jak dla mnie z kosmosu pretensje to Stefana
13.09.2018 o 23:53 przez maverik
maverik
Profesjonalista. Mam nadzieję, że w tym sezonie również udowodni, że jest w top3 obrońców Serie A.
13.09.2018 o 16:17 przez VVujek
VVujek
Jak pokazała tabela na koniec sezonu Inter był zespołem lepszy i to głównie dlatego, wywalczył awans do LM o czym tu pisać...
13.09.2018 o 13:48 przez IlCapitano
+2
IlCapitano
Kontrakt podpisał w marcu kiedy mieliśmy jeszcze dość głęboki dołek, także pierdy pismaków o konieczności gry w LM można wsadzić między bajki. Oprócz tego, mecz Crotone - Lazio 2:2, De Vrij wybija piłkę z linii, o czym w ogóle ta rozmowa. Byliśmy lepsi w dwumeczu i zasłużenie awansowaliśmy, przegrywy rzymskie mogą mieć pretensję wyłącznie do siebie. Pokonaliby Crotone i byłoby po zawodach, nikt im nie bronił.
13.09.2018 o 15:27 przez Czarson
Czarson
Przypominanie o tym to nie tylko twój niepisany obowiązej Il Kapitanuszu ale i nieposkromiona przyjemność.ave
13.09.2018 o 13:41 przez KoBa
+2
KoBa
Zwłaszcza wybiciem piłki z linii w meczu z Crotone nam pomógł.
13.09.2018 o 13:20 przez Kazam
+2
Kazam
Dewryj jest profesjonalistą, kontrakt z Interem podpisywał w czasie, kiedy LM wcale nie była pewna i widać perspektywa gry tylko w LE go nie odstraszała. Zarzucanie takiemu zawodnikowi celowe działanie na szkodę klubu, z którego odchodził jest niedorzeczne. Ale cóż, na kogoś trzeba było zwalić winę (kibice Lazio) za przegranie w ostatniej chwili. Dla mnie Stefan jest wzorowym piłkarzem, nie sapał, nie marudził, wypełnił kontrakt i odszedł gdzie chciał.
13.09.2018 o 13:20 przez Kondzik
+2
Kondzik
Równie dobrze mogli go nie wystawić. Nie walczył by o piłkę to by było że odpuścił i Icar strzelil. Same 3 bramki nie wpadły, po prostu byliśmy lepszym zespołem i tyle.

Shoutbox

WirtuozTaktyki 19.02.2019 00:42

kolano i wróci gryźć trawę za Inter

WirtuozTaktyki 19.02.2019 00:42

liczę, że w następnej kolejce Mauro "wyleczy

Adriano_forever 19.02.2019 00:24

Derby żymu!

Adriano_forever 19.02.2019 00:24

Stówka ćpunie! :D

Adriano_forever 19.02.2019 00:23

VANCORE morde ma dziś urodziny!

Nerazzurri83 19.02.2019 00:16

Steven obicuje lepsze okienko

Nerazzurri83 19.02.2019 00:16

konczy sie ffp

Nerazzurri83 19.02.2019 00:15

ok

Adriano_forever 19.02.2019 00:15

Ciekawe jak ustawią teraz skład pod Mauro

Nerazzurri83 19.02.2019 00:15

jaram sie najblizszym okienkiem transferowym

Adriano_forever 19.02.2019 00:15

fy znaczy

Adriano_forever 19.02.2019 00:15

To do Alvy

Nerazzurri83 19.02.2019 00:15

?

Adriano_forever 19.02.2019 00:14

morda

Alfa 19.02.2019 00:14

won

Nerazzurri83 19.02.2019 00:12

xd\

Adriano_forever 19.02.2019 00:12

Icardini Kapitanie wszystkiego najlepszego!

Adriano_forever 18.02.2019 23:36

Ty już dobrze wiesz

Piekarz 18.02.2019 23:36

gościu ale co Ty mi tu pieprzysz

Adriano_forever 18.02.2019 23:36

i tak zrobię

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    24

    66

  • 2

    Napoli

    Napoli

    24

    53

  • 3

    Inter

    Inter

    24

    46

  • 4

    Milan

    Milan

    24

    42

  • 5

    Roma

    Roma

    24

    41

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    24

    38

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    19

  • 2

    Krzysztof Piatek

    17

  • 3

    Fabio Quagliarella

    16

  • 4

    Duvan Zapata

    16

  • 5

    Arkadiusz Milik

    12

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Piątek, 15 lutego

  • FT

    Juventus

    3 - 0

    Frosinone

Sobota, 16 lutego

  • FT

    Cagliari

    2 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    1 - 3

    Milan

Niedziela, 17 lutego

  • FT

    SPAL

    1 - 4

    Fiorentina

  • FT

    Empoli

    3 - 0

    Sassuolo

  • FT

    Genoa

    2 - 1

    Lazio

  • FT

    Udinese

    1 - 0

    Chievo

  • FT

    Inter

    2 - 1

    Sampdoria

  • FT

    Napoli

    0 - 0

    Torino

Poniedziałek, 18 lutego

  • FT

    Roma

    2 - 1

    Bologna

Booking.com

Publicystyka

Serie A

Z obozu rywali - spadły pierwsze bomby! (1)

24.01
17:45
Serie A

Z obozu rywali - flauta na morzu... (0)

17.01
19:32
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 22349

Liczba newsów: 32855