Wielki comeback na Meazza! Inter 4:2 Milan (81)

Źródło: inf. własna
około 4 lata temu
9637
81

Po fatalnych 45 minutach Inter przegrywał na Meazza z Milanem 0:2. Prowadzenie "gościom" dał Rebić, a strzałem głową rezultat podwyższył Zlatan Ibrahimović. Wszystko to na nic wobec postawy Nerazzurrich po przerwie! Inter odrobił stan meczu w 2 minuty za sprawą strzałów Brozovicia i Vecino. Prowadzenie gospodarzom zapewnił Stefan de Vrij, a zwycięstwo przypięczętował w samej końcówce Romelu Lukaku.

Spotkanie lepiej zaczęli zawodnicy Stefano Piolego. Pierwsze 10 minut to próba przejęcia inicjatywy przez Ibrę i spółkę, na co z opóźnieniem ale jednak zareagowali piłkarze Antonio Conte. Inter nie potrafił jednak podporządkować sobie tempa i stylu gry, a na boisku nie widać było nawet cienia taktycznej przewagi nad rywalami, którą Nerazzurri prezentowali kibicom jeszcze przed końcem ubiegłego roku.

Wobec niemocy, pełniącego w tym meczu rolę gospodarza, Interu do głosu raz po raz zaczęli dochodzić zawodnicy Milanu. Rossoneri nie prezentowali spójnej wizji w swoich ofensywnych próbach ale indywidualności w osobach m.in. Rebicia i Ibry pozwalały im na stwarzanie zagrożenia pod bramką Padellego, Rezerwowy bramkarz Interu popełnił ogromny błąd w 40. minucie gry kiedy nie sięgnął piłki zagrywanej w stronę Rebicia, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do bramki Interu. Jeszcze przed przerwą Milan podwyższył na 2:0. Na długim słupku akcję gości zamknął głową wspominany już Ibrahimović, a w sytuacji tej również lepiej zachować mógł się Padelli.

Po wyjściu z szatni na drugą połowę Inter potrzebował 6 minut aby złapać oddech. Wytchnienie kibicom na Meazza jak i przed telewizorami dał strzałem zza pola karnego Marcelo Brozović. Już 2 minuty później stan spotkania wyrównał Vecino. Nerazzurri wyrównali wynik meczu zanim na zegarze wybiła 54. minuta gry.

Po kilku minutach, które wstrząsnęły czerwono-czarną częścią Mediolanu, obie drużyny postanowiły uspokoić nieco wydarzenia boiskowe. Inter niwelował przewagę w posiadaniu piłki wypracowaną przez Milan do przerwy co owocowało częstszymi wizytami pod polem karnym odwiecznego rywala. Kibice na Meazza oczekiwali już powoli zameldowania się na boisku z ławki Christiana Eriksena kiedy po kolejnej akcji ofensywnej, piłkarze Conte zamienili rzut rożny na kluczowego w tym starciu gola. Wymagający strzał głową tuż nad murawą wykonał Stefan de Vrij i wyprowadził Inter na prowadzenie w meczu derbowym.

Inter nie pozwolił już podnieść się Milanowi. Jakość w środku pola podniósł dodatkowo Eriksen i Inter znów był w stanie dłużej utrzymywać się przy piłce na połowie rywala. Mimo prób również ze strony gospodarzy (poprzeczka po strzale z rzutu wolnego Eriksena), podwyższenie prowadzenia nadeszło dopiero w samej końcówce spotkania za sprawą Romelu Lukaku. Belg ustalił wynik spotkania na 4:2 po asyście Victora Mosesa.

Duży zastrzyk energii dla Interu za sprawą comebacku na Meazza w meczu, który może zbudować na dobrę tę drużynę. Wobec porażki Juve, Nerazzurri odrabiają także 3 punkty straty do Starej Damy i wracają na fotel lidera Serie A.

INTER 3:2 Milan

40' Rebić, 45' Ibrahimović; 51 Brozović, 53 Vecino, 70' de Vrij, 90' Lukaku

INTER (3-5-1-1): 27 Padelli; 2 Godin, 6 de Vrij, 37 Skriniar; 87 Candreva, 8 Vecino, 77 Brozovic, 23 Barella, 15 Young; 9 Lukaku, 7 Sanchez.
Ławka: 1 Handanovic, 35 Stankovic, 11 Moses, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 18 Asamoah, 20 Borja Valero, 24 Eriksen, 30 Esposito, 32 Agoumé, 33 D'Ambrosio, 34 Biraghi
Trener: Antonio Conte

AC MILAN (4-4-1-1): 99 G. Donnarumma; 12 Conti, 24 Kjaer, 13 Romagnoli, 19 Hernandez; 7 Castillejo, 79 Kessie, 4 Bennacer, 18 Rebic; 10 Calhanoglu; 21 Ibrahimovic
Ławka: 1 Begovic, 90 A. Donnarumma, 2 Calabria, 5 Bonaventura, 17 Leao, 20 Biglia, 22 Musacchio, 39 Paquetà, 46 Gabbia, 56 Saelemaekers, 93 Laxalt, 94 Brescianini
Trener: Stefano Pioli

Arbiter: Maresca
Asystenci: Peretti, Paganessi
Sędzia techniczny: La Penna
VAR: Mazzoleni, Schenone

Inter górą w Derbach Włoch! Inter 1-0 Juventus (117)

04.02
19:37
Matteo Darmian Benjamin Pavard

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Komentarze (81)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
11.02.2020 o 13:23 przez Hush
Hush
Jedno jest zawsze pewne - Inter gra do końca i reszta zespołów z tabeli musi się z tym liczyć... i uważać ;)

Forza Inter!
10.02.2020 o 17:21 przez bodzio1911
bodzio1911
To było mistrzostwo w wykonaniu Interu. Wpuścić nadzieje w serca czarno czerwonych klaunów żeby potem ich upokorzyć i sprowadzić na ziemię ;) A tak na poważnie to po pierwszej połowie nie wierzyłem że uda się ugrać chociaż pkt w tym meczu. Cieszy mnie dobra gra Alexisa. Zawsze to lubiłem, mam nadzieję że do końca sezonu pokaże swoją wartość i zostanie u nas.
10.02.2020 o 15:32 przez wesley87
wesley87
Mecz oglądałem z bratem milanistą(cóż,w każdej rodzinie trafia się czarna owca :p) czujecie panowie jego euforię po 1 połowie :) powiedziałem mu,że nasi wyciągną jeszcze remis...mina po meczu ...bezcenna :D
10.02.2020 o 14:56 przez Czarson
Czarson
Za parę lat Lukaku udzieli wywiadu, że wszystko zaczęło się w Mediolanie.
10.02.2020 o 14:52 przez maestro177
maestro177
To było pewne, że Milan nie wytrzyma takiego tempa. Aczkolwiek jak przegrywaliśmy dwa zero to się bałem o remis, bo wiadomo jak to jest z naszą skutecznością. Na szczęście wszystko wpadało, a akcja na 4:2 to wstyd dla Milanu, co za słaby klub.
10.02.2020 o 14:26 przez Filip009
+1
Filip009
Dawać dragowskiego,nie drogi młody a będzie przekozak
10.02.2020 o 14:33 przez tkropkab2
tkropkab2
Zgadzam sie Drągowski zaczyna juz powoli pukać do lepszych klubów. Fiorentina to na pewno nie jest szczyt jego mozliwosci. Ciekawie ile by kosztowal. Mozna by go sprobowac wykupic i zostawic w Violi na jeszcze jeden rok. Handa mysle, ze max w sezony gra ma jeszcze przed sobą.
10.02.2020 o 13:41 przez danielinter
danielinter
@Dybuk Padelli to ogolnie nie jest zly bramkarz , ale za dlugo siedzial na lawie i nie ma tej pewności brakuje mu ogrania.Skoro u nas Handa gra wszystko to 2 bramkarza powinnismy co 2 max 3 lata wymieniać zeby nie zapomnial jak sie broni bo Padelli byl przecież 1 w Torino mozemy tylko zalowac ze Radu puscilismy do Parmy gdzie i tak nie gra
10.02.2020 o 22:08 przez SETE
SETE
Błąd kolejnych szkoleniowców ze nie dawali mu powąchać murawy nawet w mniej istotnych spotkaniach
10.02.2020 o 12:00 przez Bartek_32
Bartek_32
Zrozumcie jedno. Nikt się nie spodziewał tak słabej postawy Padelliego. Chyba nawet on sam
10.02.2020 o 11:57 przez tkropkab2
tkropkab2
Padelli miał farta, ale nie moze tak byc, ze nie mamy solidnego zmiennika dla Handy. Wyobrazcie sobie, ze Handa wypada z gry na cala runde i broni ta padlina. Kiedys byla podobna akcja jak Julio Cesar wypadl z gry, ale mielismy soldnego Castelazziego, ktory dawal rade.
10.02.2020 o 11:05 przez Dybuk
Dybuk
Myślę, że obecna sytuacja dała wiele, ale to wiele do myślenia działaczom, i nigdy więcej nie dopuszczą do tego, że mamy taką sytuację z bramkarzami. Pomyśleć, że mamy już wiekowego Hande w bramce, a na ławce za grosz zawodnika, który byłby pewny, że będzie niewiele gorszy to coś przerażającego. Padelli powinien się lepiej zachować przy tych bramkach, ale zwróćmy uwagę, że i Handa powoli traci to, co go kiedyś charakteryzowało, a w wielu sytuacjach po prostu stoi jak Padelli i ratuje go tylko to, że dla wielu jest to Handa... Meczu nie oglądałem, spojrzałem na wynik i było 2:0 dla Milanu, a po 25 min nie mogłem uwierzyć...2:2, wówczas zacząłem być pewny, że będzie dobrze. Jednak Milan miał sytuację na 3:3, nie gwarantuję, że Nasi mieliby jajka, by odpowiedzieć wówczas. Wciąż brakuje kogoś kto potrząśnie z boiska tą drużyną. Marcelo to płuca tej drużyny, Eriksen to mózg, jednak potrzeba jeszcze przywódcy, prawdziwego kapitana.
10.02.2020 o 11:03 przez ddamiann17
+2
ddamiann17
Oby Handa wrócił na Lazio, bo inaczej może być bardzo ciężko.. Świetna druga połowa - De Vrij, Barella, Brozovic i Lukaku - to, co zagrali po przerwie, to istny kosmos. Rzut wolny w wykonaniu Eriksena palce lizać - szkoda, że to nie weszło, ale wreszcie mamy kogoś, kto może zrobić pożytek ze stałych fragmentów gry. Najważniejsze, że wskoczylismy na fotel lidera i obysmy już z niego nie schodzili! ⚫️ 🔵
10.02.2020 o 10:34 przez armin22
+1
armin22
Wiadomo wszyscy jesteśmy zachwyceni, co tu dodać. Emocje niesamowite a ja do 3:20 nie mogłem zasnąć. Dodam że Sanchez ma nadal szybką nóżke, aż przypomniało mi się jak go ogladalem gdy jeszcze grał w Barcelonie. Gdyby tylko ten Eriksen trafił a w bramce grał Handa było by piękne 5:0
10.02.2020 o 10:16 przez Dyl87
+4
Dyl87
Piękne zwycięstwo aż Bark Słów było wszystko w tym meczu
10.02.2020 o 10:08 przez dichu
dichu
dzis byly dwa wielkie klasyki z przyjemnoscia sie to ogladalo po bezbramkowym meczu bayern - lipsk liczyłem na lepszy futbol w derbach. Przed meczem oglądałem stare derby i widziałem te szybkość zawodników oraz wielkie umiejętności techniczne piłkarzy wiec liczyłem ze piłkarze pokażą to co najlepsze na boisku i będzie wspaniale się to oglądało. Wczorajszy mecz mial dwa oblicza dwie rożne drożyny zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie. W pierwszej połowie Inter sprawdzał rywala kompletnie oddawali pola przeciwniczkom milan bezwzglednie to wykorzystał i stary mistrz Ibra pokazał klasę. Rebic byl szybki. A Castijeho gral swoje dryblingi nic nie zapowiadało poprawy gry Interu w drugiej połowie. Inter zaczął drugą połowę bardzo słabo natomiast po strzale Marcelo wszystko się zmieniło za cała dalsza część gry można bardzo pochwalić graczy Interu może to nie był jeszcze mistrzowski Inter ale zespół który wie o co walczy a przede wszystkim walczy o serca kibiców które po tym meczu znów bedą czarno-niebieskie Forza Inter!
10.02.2020 o 11:00 przez ddamiann17
+1
ddamiann17
Bez urazy, ale porównywanie meczu Bayern - Lipsk do derbow della Madonnina jest chyba nie na miejscu :p derby Mediolanu to prawdziwy klasyk, z piękną historią, a ten, mecz Bundesligi nawet nie leżał obok klasyków :p
10.02.2020 o 10:05 przez Grandote
Grandote
Brawo za druga połowa, nie wiem co w szatni powiedział zawodnikom Conte, ale zadziałało... FORZA Inter!
10.02.2020 o 09:18 przez ANIOL
+1
ANIOL
Przyznam się bez bicia że po pierwszej połowie straciłem wiare w odrobinie strat a a gdzie tam do wygrania meczu dwoma bramkami. Nie rozumiem Conte do teraz o co cho z tym składem i posadzeniem Eriksena na ławce ale widać zdało to egzamin. Brawo!
10.02.2020 o 08:55 przez pluto11
pluto11
Szkoda ze Handa nie złapał tej kontuzji tydzień wcześniej to nasi zostawili by Radu i mieli byśmy troche większy spokój. Pierwsza połowa tragedia graliśmy jak jakiś Milan czy Napoli no ale druga połowa to już mistrzostwo świata, Vrij Pan profesor, Barella prawdziwy Pitbull płuca ze stali, Lukaku mistrz, teraz trzeba pokazać miejsce w szeregu Lazio
10.02.2020 o 08:47 przez LukeInter
LukeInter
Być kibicem Interu - Bezcenne!
10.02.2020 o 06:41 przez smerf1600
smerf1600
Co do Padellego to faktycznie poza puszczonymi bramkami w zasadzie bez jakiejś konkretnej Interwencji poza wyłapywaniem wrzutek. Równiez mam nadzieje ze na Lazio Handa będzie gotów, dziś niestety Padelli dał ciała, pierwszy gol napewno jego, mógł wybić piłkę, drugi strzał Ibrahimovica by z bliska ale kiepski, nie za silny, w sam środek.. W pierwszej połowie zlekceważylismy rywala tak sądzę no i był stres i złość ale teraz po fakcie pięknie będzie się wspominac taki come back. Jedziemy dalej, przed nami ciężki tydzień, najpierw trzeba ponownie wyjaśnić Napoli a potem Lazio, któremu po dzisiejszym drukowaniu w ostatniej minucie trzeba po prostu pokazać miejsce w szeregu..
10.02.2020 o 01:09 przez Ploretariusz
Ploretariusz
Wiadomo, że jestem przeszczęśliwy, ale skoro emocje już trochę opadły, to trzeba sobie powiedzieć szczerze: jeśli Handa nie wróci za tydzień, to Immobile nas pożre...
10.02.2020 o 01:02 przez SlimShady
+1
SlimShady
Świetnie nasi zagrali w drugiej połowie. Środek pola popis i Lukaku. Vecino pokazuje że w ważnych meczach jest niezwykle potrzebny. Brozovic profesor a Barella płuca.
10.02.2020 o 00:15 przez SETE
+1
SETE
Wszystkie znaki na niebie przed meczem mowily, ze musza być 3 pkt. Niepewnosc była spowodowana Padellim w bramce i de facto potwierdzilo się to w 1 polowie. Inter koniecznie musi już teraz w lecie wziąć bramkarza, który finalnie za może 2 lata wejdzie do podstawy..Gollini , Musso , Radu chyba w tej kolejności, nie wiem.
Cieszy na pewno ze odzyl Alexis oraz dobra zmiana Eriksena oraz Mosesa. De Vrij prze kozak, tradycyjnie Godin i Skrinar czasami niepewnie.
Teraz COppa z Napoli wyjazd do Rzymu , ciekawy tydzien
10.02.2020 o 07:45 przez Tifosinho
Tifosinho
Przy pierwszej bramce faktycznie zawalił a przy drugiej dostał kontrującą piłkę i nie wiem czy Handa by to wyjął. No ale to nie wina Padellego, że pomoc w postaci Kessie - Calhanoglu - Bennacer stłamsiła całkowicie Nasz środek.
10.02.2020 o 00:07 przez darren1
darren1
Szkoda, że mieliśmy ręcznik w bramce, choć z drugiej strony, taki comeback smakuje jeszcze lepiej <3
09.02.2020 o 23:59 przez Gajdzik
+3
Gajdzik
Co za meczycho, dobrze, że nie rozwaliłem Tv klapkiem w pierwszej połowie :P
Generał Conte zrobił swoje w przerwie i niesamowita przemiana, pięknie wyjaśniliśmy Milan w drugiej połowie, to jak de Vrij złożył się do strzału, to istna poezja! Jestem tak podekscytowany, że prędko nie zasnę, Forza Inter, Miasto jest nasze !! 👊🏻🖤💙 ⚫🔵
09.02.2020 o 23:47 przez TimeRson
+4
TimeRson
Piękny mecz i jeden z lepszych derbów ktore widziałem. Mecz każdy kibic widział więc nie będę opisywał ale jedno co mnie cieszy wreszcie zmiany robią różnice na boisku. Jeżeli ktoś powie ze Sanchez nic nie gra to nie ma racji, koleś robi różnicę i jeżeli pogodzi się z rola rezerwowego i obnizy zarobki to musimy go wykupić żeby mieć właśnie takie możliwości w ataku.
09.02.2020 o 23:46 przez dodo_IM
+3
dodo_IM
Niesamowity mecz. Po pierwszej połowie nie wiedziec czemu byłem jakoś dziwnie spokojny że to odrobiny. Forza Inter!
09.02.2020 o 23:42 przez Kondzik
+5
Kondzik
Brawo za powrót w 2 połowie. Sztos chyba z jeden z lepszych meczy jaki oglądałem naszej ekipy...ukłony po pas za walkę. Stefan MvP !! Profesor w obronie wyjadacz w ataku. Zaraz za nim brozo Barella i Luk Sanchez też na plus. Szkoda wolnego Eriksena to mogła być bramka sezonu. Wkoncu mamy gościa który potrafi wykonać rzut wolny. Mamy Lidera !! Forza Inter !!
09.02.2020 o 23:35 przez Silvio
+3
Silvio
Dodam jeszcze, że Vecino ma swoje wady, nawet duże ale co jak co ale ważne bramki to on potrafi strzelać.
09.02.2020 o 23:44 przez Ippon
Ippon
Ja mam coś takiego, że wiążę się z każdym graczem który gra w Interze i czasami mnie boli fakt, że gorszego zawodnika zastępujemy lepszym bo prostu sie przywiązałem.
09.02.2020 o 23:33 przez El Imprezatore
+2
El Imprezatore
Wiem, że nie powinienem przeklinać ale po pierwszej połowie takie :cenzor: w domu u mnie leciały, że aż moja żona zaczęła się modlić żeby wygrali ;) I się udało więc nie żałuję. TO ile bana za bluzgi?

Shoutbox

doman 19.03.2024 11:37

@fcmaniek - dobre zle kapsko ? :P

Dzonyy 19.03.2024 10:54

Dzieki Piter. Poprawilem juz. Od razu lepiej.

Piter 19.03.2024 10:54

:rzyg:

dobra idę stąd bo sami rasiści, homofony i miłośnicy ruskiego miru tutaj. nara 🤮🇷🇺🤮🇷🇺🤮🤮🇷🇺🤮

♥️🇺🇦♥️

Ja wolałbym pomóc braciom niż spyerdalac przed jakimiś orkami. Bracia z najsłabszą gospodarka w europie ich tam orają, to mowi samo za siebie

Publicystyka

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11

System na system. Analiza taktyczna Atletico Madryt przed meczem z Interem Mediolan (7)