
Inter jest obecnie najskuteczniejszą drużyną Serie A, jednak możliwe, że w przyszłym sezonie atak drużyny z Mediolanu będzie wyglądał inaczej. Informację przekazało Tuttosport.
W planach Beppe Marotty ma być odświeżenie formacji napastników zespołu, również ze względów finansowych. Według wcześniej podanego źródła, pewne miejsce w przyszłorocznym składzie ma tylko dwóch atakujących - Edin Dzeko oraz Joaquin Correa.
Kontrakt bośniackiego napastnika wygasa z końcem przyszłego sezonu i biorąc pod uwagę jego wkład w zdobycze bramkowe Nerazzurrich w tym sezonie oraz marginalne zyski z potencjalnego transferu - Dzeko został uznany za piłkarza, którego zwyczajnie nie opłaca się sprzedawać.
Sytuację Correi determinuje fakt, że klub wykupi Argentyńczyka wraz z końcem sezonu, a łączna kwota transferu będzie oscylowała w rejonach 30 milionów euro. W związku z niezbyt imponującą formą Tucu nie należy się spodziewać aby stał się przedmiotem przekonującej oferty z innych klubów. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli taka nadejdzie - zespół pionu sportowego z Marottą na czele na pewno ją rozważą.
Niemal pewne jest już odejście Alexisa Sancheza oraz Felipe Caicedo, a powracający z wypożyczeń młodzi napastnicy - Andrea Pinamonti, Martin Satriano oraz Sebastiano Esposito mogą zostać wystawieni na sprzedaż.
Co więcej, nawet Lautaro Martinez, który powrócił do dobrej formy w kluczowym momencie sezonu, nie może być pewien miejsca w składzie w kolejnych rozgrywkach.
Komentarze (13)
Dzeko zarabia u nas z tego co kojarzę 5,5 mln + bonusy na sezon. To już się robi suma ok. 10 mln.