Relacje

Pewne zwycięstwo, zła passa przełamana | Fiorentina 0-2 Inter (45)

Autor:
Źródło: en.inter.it
2 miesiące temu
2781
45
Romelu Lukaku Ivan Perisic Achraf Hakimi

Inter zwycięża z Fiorentiną na Stadio Artemio Franchi po raz pierwszy od 7 lat! Nerazzurri wygrywają 0-2 z Violą, czym meldują się na pierwszym miejscu w tabeli. Bramki strzelali Barella i Perisić.

Inter mógł rozpocząć mecz z przytupem. Nerazzurri stworzyli sobie bardzo dobrą okazje, jednak zabrakło kogoś kto by ją wykończył. Zaledwie parę minut później Barella miał doskonałą szansę na otworzenie wyniku. Pomocnik uderzył piłkę z odległości kilku metrów będąc ustawionym na wprost bramki, jednak niesamowitym refleksem wykazał się Bartłomiej Drągowski. W 31. minucie spotkania, po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, precyzyjny strzał z 20 metrów oddał Nicolo Barella. Piłka wpadła do siatki przy dalszym słupku, dając Interowi prowadzenie. Od tego momentu, Fiorentina zaczęła stwarzać więcej zagrożenia w ofensywie. Najlepszą okazją Violi, był atomowy strzał Bonaventury, który odbił się od poprzeczki. Dobić go próbował Cristiano Biraghi, jednak w tej sytuacji, dobrze interweniował Samir Handanovic. W doliczonym czasie pierwszej części meczu, podwyższyć wynik mógł Romelu Lukaku, jednak jego strzał głową poszybował nad poprzeczką.

W drugiej połowie to Inter nadal dominował. Już w 52. minucie, po fantastycznym podaniu Sancheza, do piłki dopadł rozpędzony Hakimi, który podał do Ivana Perisicia. Chorwat miał przed sobą pustą bramkę i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Wydawało się, że zaraz po tym, Lukaku również wpisze się na listę strzelców, jednak jego gol został zdobyty nieprawidłowo z powodu wcześniejszego spalonego Perisicia. Do końca meczu, groźne sytuacje stwarzali sobie głównie Nerazzurri. Blisko podwyższenia wyniku byli tacy gracze jak Gagliardini, Perisić, Bastoni, Lukaku czy Lautaro. Inter wywarł presję na Juventusie i Milanie, którzy mecze 21. kolejki mają jeszcze przed sobą.

 

FIORENTINA (3-4-2-1): 69 Dragowski; 4 Martinez Quarta, 20 Pezzella, 98 Igor; 23 Venuti, 34 Amrabat, 6 Borja Valero, 3 Biraghi; 92 Eysseric, 5 Bonaventura; 9 Vlahovic. 

Rezerwowi: 1 Terracciano, 21 Rosati, 11 Kouame, 14 Bianco, 24 Chiti, 25 Malcuit, 27 Barreca, 28 Montiel, 67 Munteanu, 77 Callejon, 78 Pulgar, 91 Kokorin.

Trener: Cesare Prandelli. 

 

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 22 Vidal, 14 Perisic; 9 Lukaku, 7 Sanchez.

Rezerwowi: 27 Padelli, 97 Radu, 5 Gagliardini, 10 Lautaro, 11 Kolarov, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 15 Young, 24 Eriksen, 33 D'Ambrosio, 36 Darmian, 99 Pinamonti.

Trener: Antonio Conte.

Sędzia główny: La Penna.
Sędziowie asystenci: Preti, Galetto.
Sędzia techniczny: Pasqua.
Sędzia VAR: Mazzoleni.
Sędzia asystent VAR: Vivenzi.

Zawieszeni: Milenkovic (F, 2 mecze), Castrovilli (F, 1 mecz)
Jedną kartkę od zawieszenia: Barella (I), Brozovic (I), Bastoni (I); Ribery (F), Amrabat (F).

udostępnij

Zobacz też

Romelu Lukaku Lautaro Martinez Nicolo Barella Ashley Young

Inter w wielkich bólach wygrywa 2:1! (48)

14.03
13:53
Matteo Darmian Lautaro Martinez Stefano Sensi Cagliari

Bardzo ważne zwycięstwo Nerazzurrich! | Inter 1:0 Cagliari (31)

11.04
11:21

Komentarze (45)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
07.02.2021 o 12:57 przez FCI
FCI
Goldman Sachs rozpocząć to se może sranie na kiblu a nie sprzedaż. Myślę że Barella jak i inni nie chcą odchodzić i to że oni by chcieli sprzedać ich nie znaczy że zawodnik się zgodzi. Myślę że wszyscy by się zjednoczyli i pokazali im miejsce w szeregu, wara od Interu.
06.02.2021 o 14:31 przez Gajdzik
+1
Gajdzik
Barella to jest kozak, Hakimi też robi różnicę, Lukaku bez bramki, ale walczył w każdej strefie, naprawdę nieźle to wyglądało wczoraj, no i w końcu podbite Stadio Artemio Franchi! 🖤💙
06.02.2021 o 13:40 przez mAstA
mAstA
Sensi znowu wczoraj ława, czyli w bardzo słabej musi być w formie, natomiast Skriniar, Barella i Sanchez wczoraj super...
06.02.2021 o 13:20 przez Woo-cash
-2
Woo-cash
Masakra. Bilans Stelliniego 2 wygrane. 6 strzelonych i 0 straconych. Szok!
06.02.2021 o 12:50 przez armin22
+1
armin22
Drągowki jak wiking, pasował by do naszej ekipy
06.02.2021 o 12:46 przez armin22
armin22
Super ostatnio ogląda się naszą drużynę, jak zawsze w tym czasie był zjazd formy tak teraz chyba gramy lepiej niż jesienią. Dobre mecze z Juve czy Milanem to nie przypadek, nikt ostatnio nam nawet bardziej nie zagraża, oby tak dalej bo mam ogromną nadzieje na scudetto, dawać ten Juventus
06.02.2021 o 11:19 przez cuba
+1
cuba
Bartłomiej Drągowski mile widziany
06.02.2021 o 09:36 przez sapo
sapo
Bardzo dobry mecz całej drużyny. Pełna kontrola nad jego przebiegiem. Oglądając go nie obawiałem się, że Fiora nam czymkolwiek zagrozi. Dobrze też, że Perisic zagrał bodajże pierwszy dobry mecz w tym sezonie. Najważniejsze, że mamy 3 pkt i jesteśmy liderem. Forza Inter!
06.02.2021 o 08:49 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Biasin wyróżnił trzy nazwiska:Barella, Hakimi, Bastoni. 23,22,21. Zawsze to prawie"Inwestować w młodzież!" Chętnie wyrwałbym z Atalanty ludzi odpowiedzialnych za ta kopalnie talentów.
05.02.2021 o 23:17 przez Krisu
+5
Krisu
Trzeba oddać Conte to jak prowadzi drużynę. Dla mnie dzisiaj to był kosmos. Wydolnościowo to jest czapa. W 87 minucie Barella nawet bez kropelki potu na czole, gdzie Fiorentina dycha rękawami... Mam nadzieję, że wszystkie te zawirowania nie wpłyną źle na losy Interu. Suning bardzo mocno zainwestował w Inter i teraz gdzie widać progres jest zmuszony do doinwestowania w Inter. Jeśli już mają go sprzedać to byle w dobre ręce. Mecze Juventus, Lazio, Milan odpowiedzą nam na kilka pytań.
05.02.2021 o 23:39 przez Ippon
Ippon
Co ciekawe, od 1,5 roku tutaj piszą że każdego zajedzie. A kontuzje mięśniowe w tym sezonie mieli Sanchez,sensi,radia i Pina . Ja już nawet wiem, kto będzie odpowiedzialny jak ktoś kiedyś z pierwszego składu dostanie kontuzji. Bo przecież mógł go na ławce posadzic.
05.02.2021 o 23:15 przez cuba
cuba
Najważniejsze 3pkt i w dodatku na spokojnie czyli dziś wszystko z planem
05.02.2021 o 23:02 przez mikruzzo
+7
mikruzzo
Powinniśmy powalczyć o Drągala, bo to jest materiał na lata
06.02.2021 o 08:41 przez Piotrekfci
+3
Piotrekfci
No chłop wyciągał niesamowite piłki. Miło by było zobaczyć go u Nas. Inter z pewnością zyskałby większą rzesze fanów w Polsce.
06.02.2021 o 10:57 przez Silvio
+1
Silvio
Drągowski pokazał się w tym meczu z dobrej strony. Ma talent i już spore umiejętności, odpowiednie warunki fizyczne i wiek. Powinien być na liście zakupów na następny rok. Przynajmniej ja bym sobie tego życzył :)
06.02.2021 o 11:45 przez mikruzzo
mikruzzo
I co też jest ważne, to za chłopka nie trzeba wydawać jakichś astronomicznych pieniędzy (przynajmniej na tą chwilę)
05.02.2021 o 22:59 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Bez wielkiej podniety, ale wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Gdyby tak grali w każdym meczu. Ehh. Wkurzające trochę te zabawy pod własnym polem karnym.... Zapominamy ze Nie mamy Zanettiego który w takich sytuacjach brał 4ch rywali na plecy i wychodzi z tego jak Wielki Mistrz, którym zresztą w każdym calu był i jest nadal. Zastanawiam się tylko czemu Eriksen nie dostał szansy wyjsc. PS widać że Conte nie ma na ławce bo raz wygrywamy ;] spokojnie, dwa Pina dostaje znów szansę mimo 5 ostatnich minut.
05.02.2021 o 23:20 przez danielinter
+2
danielinter
Przeciez Conte wszystko na sluchawce przekazywal asystentom to wszystko jego zmiany, a nie Stelliniego.
06.02.2021 o 10:16 przez IlCapitano
+2
IlCapitano
Piotrek myśli, że Stellini decyduje o czymkolwiek :D
05.02.2021 o 22:55 przez Rafał 1976
+1
Rafał 1976
👏👏👏👏 dla całej drużyny dobranoc
05.02.2021 o 22:49 przez Bartez
+1
Bartez
Pewne zwycięstwo. Perisic jednym z najlepszych graczy. Brawo, jest lider! Teraz rewanż z Juve i trzeba pokazać, że pierwszy mecz to była tylko wpadka - bo zasłużyliśmy na więcej.
06.02.2021 o 05:45 przez Pader88
+1
Pader88
Jak ta zakała była jednym z najlepszych to chyba inny mecz oglądałeś 🙈
06.02.2021 o 10:09 przez SETE
+1
SETE
Perisic :) w pierwszej połowie nie miał ani jednego udanego zagrania. Przegrane dryblingu lub nie dokładne podania. To był pokaz antyfutbolu Perisica.
W 2 połowie wbił gola na 2:0 do pustaka a Violi odechciało się już grać przez co mecz wyglądał na taki trochę intensywniejszy trening. Ta bramka niczego nie zmienia Perisic to jest dno
06.02.2021 o 10:17 przez darek666sz
-1
darek666sz
Inny mecz ogladales.
05.02.2021 o 22:46 przez danielinter
danielinter
4 czyste konto w lidze z rzedu.Po 7 latach wygrana we Florencji.Cieszy ze w konci dobrze zagrali Handanovic i Sanchez mimo tego ze znow bez gola.Dziwie sie ze Conte trzyma na lawie Eriksena, Sensiego czy nawet Vecino zeby dac odpoczac Brozoviciowi i Barelli, a ze srodkowych pomocnikow wchodzi tylko najgorszy Gagliardini, ktory dzis akurat gral ok.Licze ze na dluzej odpocznie Young bo jest w tym sezonie slabiutki i na pewno Darmian gra lepiej.
05.02.2021 o 22:43 przez SETE
+2
SETE
BardZo lubie takie mecze , pełna kontrola , spokój , 3 pkt niezbyt dużym nakładem sił. Szkoda ze Inter takich gier nie rozgrywa częściej.
Brawo za dzisiaj
05.02.2021 o 21:39 przez paweloo7
+3
paweloo7
fajny ten perishit taki ujowy, co pilka na lewe wahadlo to strata (dosłownie) niech zmienia tego pajaca bo jeszcze w 10 bedziemy grac
05.02.2021 o 21:35 przez kadrian89
+1
kadrian89
Perisic sam powinien się zmienić.
Liczę na szybka bramkę po przerwie, bo faktycznie remisem trochę pachnie...
05.02.2021 o 21:25 przez radekksm
radekksm
Wali remisem z daleka
05.02.2021 o 20:46 przez Bartez
Bartez
Do boju, po zwycięstwo! Forza Inter!
05.02.2021 o 20:39 przez Lucash
+3
Lucash
Barella dziś z bramką
05.02.2021 o 20:28 przez nicolas80
-1
nicolas80
Przestańcie wybrzydzać i negować decyzję trenera przed meczem. Jeżeli się uważacie za kibiców to po prostu kibicujcie. Jak wam się nie podoba jakiś zawodnik i obrzydza to po prostu nie oglądajcie a nie wylewajcie tu swoich żali bo się niedobrze robi jak się to czyta. Na oceny przyjdzie czas po meczu ale dajcie im zagrać.
05.02.2021 o 20:33 przez Damianos
+1
Damianos
Dokładnie !! !
05.02.2021 o 21:30 przez Sylvinho
-3
Sylvinho
Genialny jest ten perisic
05.02.2021 o 22:50 przez Damianos
Damianos
Nie jest Genialny, ale marudzenie ci pomoże, chyba ze marudzenie to twoja osobowość
06.02.2021 o 12:40 przez Sylvinho
-1
Sylvinho
Aha... perisic jest za cienki na Inter i tyle,nie trawie go jako piłkarza tego klubu,mogę to skomentować,nie krytykuje decyzji trenera,może nie miał w tej chwili nikogo lepszego,lub poprostu ma inne zdanie niż ja,nie obchodzi mnie to,jest to moja subiektywna opinia na temat tego zawodnika,nie widzę w tym nic nadzwyczajnego że ja lub ktoś inny wyraża tu swoją opinię na temat zawodnika,czy jakąś inna związaną z klubem,nie jest to marudzenie a tym bardziej powód do tego żeby nie oglądać meczu
06.02.2021 o 15:26 przez Damianos
-1
Damianos
Też go nie trawię ale tą Opinie to jest przed każdym meczem Interu i to już nudne i słabe,
05.02.2021 o 20:14 przez taboret
taboret
1-0
'54 Sanchez
05.02.2021 o 20:07 przez Sylvinho
Sylvinho
Zniosę Gaglie,znosiłem Candreve,Yuto i innych ale perisic mnie tak irytuje że jego nie zniosę nigdy
05.02.2021 o 20:07 przez jacodj
jacodj
Gramy o pełną pulę. Bez dyskusji. FORZA RAGAZZI 💪⚫🔵
05.02.2021 o 20:04 przez SETE
+2
SETE
Skład Fiorentiny z całym szacunkiem ale jeśli dzisiaj nie zdobędziemy 3 pkt to nie ma co myśleć o czymś takim jak scudetto.
Ciężko nam idzie od dłuższego czasu w Toskanii jednak najlepsi gracze Violi wrzucili nam koło ratunkowe w postaci absencji
05.02.2021 o 20:07 przez nicolas80
nicolas80
SETE musimy i wygramy to dziś!
05.02.2021 o 21:01 przez SETE
+2
SETE
Nie ma wyjścia myśląc o scudetto.
05.02.2021 o 19:54 przez MaestroWalt
MaestroWalt
Ale ten Perisic boli oko
05.02.2021 o 19:51 przez Copacabana1
Copacabana1
3 punkty i mamy lidera sempre ragazzi ♡♡♡♡♡♡

Shoutbox

HB 19.04.2021 04:06

hajs im ucieka

HB 19.04.2021 04:06

#UEFA ready to use harsh punishments against the SuperLeague clubs. Lawyers are working for a cause. Today the UEFA executive at Montreux. There also is a possibility that UEFA could ban from #UCL and #UEL 2020/21 the #SuperLeague’s clubs. Let’s what happens. Total war is coming

HB 19.04.2021 03:26

jakby Atalanta mogła sobie pozwolić na zakup 2 topowych zawodników to mieliby coś do powiedzenia z Realem

HB 19.04.2021 03:25

zastrzyk gotówki niczym dofinansowanie dla start-upa

HB 19.04.2021 03:24

to się coś zmieni

HB 19.04.2021 03:24

może jak awansuje do SL

HB 19.04.2021 03:24

Atalanta radzi sobie świetnie w LM, a klub się nie rozwija prawie

HB 19.04.2021 03:23

Atalanta nigdy

HB 19.04.2021 03:23

Roma 20

HB 19.04.2021 03:23

Lazio wygrał scudetto 21 lat temu

HB 19.04.2021 03:22

dziś średniacy tez nie mają o co grać

HB 19.04.2021 03:22

jakieś obrzydliwe MU, które nigdy nie wygrywa, ale zawsze ma kasę na transfery

HB 19.04.2021 03:22

historia Lipska jest najobrzydliwszą sportową historią ever

HB 19.04.2021 03:21

a w klubowej dzieją się dziwne rzeczy od dawna

Yascarr 19.04.2021 03:21

Wydaje się, że wszystkie kluby spoza układu SuperLeague własciwe nie mają żadnych perspektyw. Czekam na rozwój sytuacji i więcej szczegółów od założycieli tej SuperLeague. Na ten moment nie do ogarnięcia cała sytuacja

HB 19.04.2021 03:21

ja osobiście wolę piłką międzynarodową niż klubową, bo nie ma transferów i jest bardziej wyrównany poziom

Yascarr 19.04.2021 03:16

Tworzy się finansowa przepaść, bogaci stają się bogatsi, a reszta tylko traci

Yascarr 19.04.2021 03:13

Mi chodzi o zawalanie tego jakby ekosystemu w piłce klubowej. Nie wyobrażam sobie istnienia średnich klubów jak Lazio, Roma czy Atalanta. Europejskie rozgrywki pod butem ich rywali, w dodatku tylko dla nich. Liga mistrzów i Liga Europejska tracą całkowicie na atrakcyjności lub w ogóle przestają istnieć.

maverik 19.04.2021 03:12

tu chodzi o roznice w ligach krajowych a nie w jednym dwumeczu

HB 19.04.2021 03:11

nie będzie prawie różnicy między składem SL (15 bogatych + 5 najlepszych kopciuszków) a 1/8 LM

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto zagrał najlepiej w starciu z Napoli?

Polls answer

Wyniki Serie A

Poniedziałek, 12 kwietnia

  • FT

    Benevento

    0 - 1

    Sassuolo

Sobota, 17 kwietnia

  • FT

    Crotone

    1 - 2

    Udinese

  • FT

    Sampdoria

    3 - 1

    Verona

  • FT

    Sassuolo

    3 - 1

    Fiorentina

  • FT

    Cagliari

    4 - 3

    Parma

Niedziela, 18 kwietnia

  • FT

    AC Milan

    2 - 1

    Genoa

  • FT

    Atalanta

    1 - 0

    Juventus

  • FT

    Bologna

    4 - 1

    Spezia

  • FT

    Lazio

    5 - 3

    Benevento

  • FT

    Torino

    3 - 1

    Roma

  • FT

    Napoli

    1 - 1

    Inter

Wtorek, 20 kwietnia

  • 20:45

    Verona

    ? - ?

    Fiorentina

Środa, 21 kwietnia

  • 18:30

    AC Milan

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Bologna

    ? - ?

    Torino

  • 20:45

    Crotone

    ? - ?

    Sampdoria

  • 20:45

    Genoa

    ? - ?

    Benevento

  • 20:45

    Juventus

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Spezia

    ? - ?

    Inter

  • 20:45

    Udinese

    ? - ?

    Cagliari

Czwartek, 22 kwietnia

  • 18:30

    Roma

    ? - ?

    Atalanta

  • 20:45

    Napoli

    ? - ?

    Lazio

Sobota, 24 kwietnia

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Spezia

  • 18:00

    Parma

    ? - ?

    Crotone

  • 20:45

    Sassuolo

    ? - ?

    Sampdoria

Niedziela, 25 kwietnia

  • 12:30

    Benevento

    ? - ?

    Udinese

  • 15:00

    Fiorentina

    ? - ?

    Juventus

  • 15:00

    Inter

    ? - ?

    Verona

  • 18:00

    Cagliari

    ? - ?

    Roma

  • 20:45

    Atalanta

    ? - ?

    Bologna

Publicystyka

Antonio Conte

Inter Conte - analiza taktyczna (11)

04.04
19:23
felieton ciao interisti

CIAO INTERISTI! COME STAI IN SERIE A? (9)

29.03
11:27
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    31

    75

  • 2

    Milan

    Milan

    31

    66

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    31

    64

  • 4

    Juventus

    Juventus

    31

    62

  • 5

    Napoli

    31

    60

  • 6

    Lazio

    Lazio

    30

    58

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    25

  • 2

    Romelu Lukaku

    21

  • 3

    Luis Muriel

    18

  • 4

    Simy

    17

  • 5

    Ciro Immobile

    16

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27162

Liczba newsów: 39357