Inter koncentruje się dziś na walce o końcówkę sezonu, ale równolegle w klubie trwają już analizy dotyczące letniego mercato. „La Gazzetta dello Sport” przedstawia możliwy obraz kadry na przyszły sezon – od bramki aż po linię ataku.
W bramce jednym z rozważanych scenariuszy jest pozostawienie Yanna Sommera w roli zmiennika. Priorytetem pozostaje Guglielmo Vicario, choć na liście kandydatów znajdują się również Andrij Łunin oraz Mile Svilar, który uchodzi za jedno z bardziej ambitnych marzeń kierownictwa.
W defensywie pewnym punktem przyszłego projektu ma być Manuel Akanji. Nadal otwarta pozostaje kwestia przyszłości Alessandro Bastoniego, wokół którego utrzymuje się zainteresowanie z zagranicy. Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że po wygaśnięciu kontraktów z klubem pożegnają się Francesco Acerbi, Matteo Darmian i Stefan de Vrij. Wśród nazwisk obserwowanych pod kątem wzmocnienia obrony znajdują się Muharemovic z Sassuolo, Joel Ordonez z Club Brugge oraz Oumar Solet z Udinese. Według „Gazzetty” szczególnym marzeniem pozostaje także Marco Palestra.
W środku pola niemal przesądzone wydaje się odejście Henricha Mkhitaryana. Petar Sučić i Piotr Zieliński mają natomiast pozostać częścią projektu. Coraz częściej mówi się również o niepewnej przyszłości Nicolò Barelli – przy odpowiednio wysokiej ofercie także jego transfer nie byłby wykluczony. Najważniejszym celem do wzmocnienia tej strefy pozostaje Manu Koné, którego Inter obserwuje od dłuższego czasu.
W ataku nadal otwartą kwestią pozostaje Marcus Thuram. Francuz ma wpisaną klauzulę wykupu w wysokości 85 milionów euro, co sprawia, że jego sytuacja będzie jednym z ważniejszych tematów lata.
Komentarze (0)