
Przed sezonem Inter wypożyczył z innych klubów kilku zawodników. Na półmetku rozgrywek podjęto w klubie decyzje co do dalszej przyszłości w zespole Simone Inzaghiego niektórych z nich.
Francesco Acerbi trafił do Mediolanu na zasadzie wypożyczenia z Lazio. Nerazzurri mają opcję wykupienia za 4 mln euro i na pewno z niej skorzystają, ale chcą negocjować jej wysokość. Jego transfer był strzałem w dziesiątkę. Doświadczony obrońca stał się filarem defensywy obok Skriniara.
Kristjan Asllani chociaż nie gra często, to klub zdecydował, że zapłaci za jego kartę ustaloną kwotę wykupienia. Albańczyk miał zostać zmiennikiem Brozovicia, ale z tej roli lepiej wywiązywał się Calhanoglu. Turek wszedł w buty byłego zawodnika Empoli, ale nie oznaczało to, że 20-latek stał się nieprzydatny. W klubie wierzą w jego potencjał i dlatego postanowiono go zatrzymać na stałe.
Co ciekawe Inter zdecydował wykupić także Roula Bellanovę, który grał jeszcze rzadziej niż Asllani. Władze czarno-niebieskich zdecydowały, że 22-latek ma odpowiedni potencjał, aby zostać w zespole Inzaghiego na dłużej.
Komentarze (11)
Co innego na lewej, tu po sezonie są fajne opcje z wolnego, Ramy, Grimaldo, Guereiro.