Felietony

Inter wraca do gry? (15)

Autor:
Źródło: inf. własna
prawie 7 lat temu
187
15
fcinter serwisowe

W najbliższy weekend rusza 113. sezon Serie A, która w ostatnich latach zdominowana jest przez wielką trójkę – Inter, Juventus, Milan. W klubie, który jako ostatni poza sukcesami na krajowym podwórku potrafił również zdominować Europę nie ma już śladu po „drużynie mistrzów”.

 

 

Inter Mediolan w trzy lata przeszedł gruntowną rewolucję. Z okienka na okienko zmieniano zawodników – często puszczając dobrych, a ściągając gorszych. Tego lata również ciężko doszukiwać się wielkich wzmocnień. Najlepszy transfer to zatrudnienie Waltera Mazzarriego, który buduje klub według własnego pomysłu. Nie dostał milionów na transfery ani sprawnie poruszającego się po rynku transferowym dyrektora sportowego. Postawił na ciężkie treningi w okresie przygotowawczym i ściąganie perspektywicznych graczy.

 

Połączenie doświadczenia z młodością – tak ma wyglądać Inter Mazzarriego. Nowy trener pierwsze co zmienił w Mediolanie to taktykę. 1-3-5-2, którą w ostatnim czasie z równie słabym skutkiem wdrażali w Interze Gian Piero Gasperini i Andrea Stramaccioni. Nowy szkoleniowiec czarno-niebieskich to jednak znacznie większe doświadczenie w swoim fachu, a grę trójką obrońców ma opanowaną niemal do perfekcji.

 

Defensywa Interu na papierze wygląda całkiem nieźle. Linię obrony ma tworzyć trójka Hugo Campagnaro, Andrea Ranocchia i Juan Jesus. Najpewniejszym wydaje się być Hugo, którego za darmo sprowadzono z Neapolu. Już w spotkaniu Pucharu Włoch z Cittadellą imponował spokojem w tyłach, a także umiejętnością wyprowadzenia piłki. Ranocchia ma za sobą bardzo słaby sezon, a Brazylijczyk jak na razie nie imponuje formą. Sprowadzenie Rolando i Marco Andreollego do stolicy Lombardii sprawia jednak, że każdy z nich będzie musiał skupić się na dobrej grze, bo krzesełek na ławce rezerwowych nie brakuje. Ostatnią deską ratunku jest Samir Handanović, którego Walter Mazzarri zabronił sprzedawać. Słoweniec uratował Interowi wiele meczów i pewnie jeszcze wiele uratuje. Nic dziwnego, że tifosi Interu nie wyobrażają sobie bez niego drużyny.

 

Formacją, która przysparza największych kłopotów jest linia pomocy. Okienko transferowe dobiega końca, a w Interze jak nie było skrzydłowego, tak nie ma go dalej. Jak na razie boki „Nerazzurrich” opierają się na „nowym Maiconie”, Jonathanie, który jednak z pierwowzorem nie ma nic wspólnego poza ojczyzną i szybkim Japończyku Yuto Nagatomo, którego wszystkie atuty zostały właśnie wymienione. Za napędzanie akcji ofensywnych mają odpowiadać techniczny Ricardo Alvarez, który w okresie przygotowawczym zbierał bardzo dobre opinie lub też Fredy Guarin. Kolumbijczyk przyzwyczajał w ostatnim czasie do świetnych podań i strzałów w trybuny. Być może fascynacja futbolem amerykańskim minie i „Il Guaro” znów zacznie zachwycać strzałami jak za najlepszych czasów w Porto. Bądź co bądź motywacje ma, bo ani myślał o opuszczeniu Mediolanu.

 

Największa nadzieja Interu to najmłodszy zawodnik w pierwszej jedenastce, 19-letni Mateo Kovačić. Młody Chorwat zdołał już wyleczyć kontuzję i w niedzielnym pojedynku Coppa Italia pokazał, że nie ma po niej ani śladu. „Cieszę się, że wrócił Mateo. To był dobry mecz w jego wykonaniu, a nie jest jeszcze w szczytowej formie” - mówił po spotkaniu trener Mazzarri.

 

„Kova” jest w Interze jedynym pomocnikiem, który potrafi „szarpnąć” grą. Często w stylu Andrei Pirlo pozostaje bardziej w centrum boiska i rozdziela piłki, lecz gdy tylko widzi „korytarz”, napędza akcję i bez kompleksów rusza na pole karne rywala. Na dniach Inter zasilić ma kolejny środkowy pomocnik, Saphir Taïder. Reprezentant Algierii sprowadzany na specjalne życzenie Waltera Mazzarriego. Pomocnik typu box to box, który mógłby grać jak nie zamiast Cambiasso to przynajmniej jako jego zmiennik.

 

Atak ma opierać się na szybkim i bramkostrzelnym Rodrigo Palacio oraz jednym z „nieopierzonych” napastników – Mauro Icardim lub Ishaku Belfodilu. Zagrywka nieco pokerowa. Co pokażą młodzi wilcy? Argentyńczyk słynie z brawurowej jazdy samochodem cinquecento Hummerem, ale w meczach towarzyskich sprawował się przeciętnie. Algierczyk z kolei przeżywał ramadan i dopiero będzie prezentował pełnie możliwości.

 

Bolączką „Nerazzurrich” wciąż są kontuzje. Trzech bardzo ważnych piłkarzy nadal więcej czasu spędza w gabinecie lekarskim niż na treningach. Żywa legenda klubu, Javier Zanetti, doświadczony defensor Walter Samuel i snajper Diego Milito. Choć nie są to piłkarze pierwszej młodości (Zanetti to już 40-latek), szczególnie „Il Capitano” jest nieoceniony dla „Il Biscione”. Biorąc jednak pod uwagę ich brak, szczególnie na początku sezonu, w pierwszej jedenastce Interu może znaleźć się zaledwie trzech piłkarzy z trzema dychami na karku (Campagnaro, Cambiasso, Palacio). Średnia wieku prawdopodobnego składu wynosi 26,5. Drużyna bez gwiazd z pierwszych stron gazet, choć po cichu mówi się o wielkim powrocie Samuela Eto'o, w który jednak mało kto wierzy. „Drużyna”, bo na grę zespołową stawia Walter Mazzarri i w tym widzi drogę do sukcesu. Za Interem katastrofalny sezon, 9. miejsce. Wszyscy w Mediolanie są pewni, że będzie lepiej. Bo gorzej już być nie może. W Mediolanie wierzą w nowy projekt, w nowego trenera. Karnety sprzedają się jak świeże bułeczki. O 10% lepiej niż przed rokiem, z drugim wynikiem w Serie A (po Juventusie). Co przyjdzie oglądać wiernym zgromadzonym na Stadio Giuseppe Meazza?

 

Czytaj także na FootBar.pl

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

zanetti

Panie, Panowie: Javier Adelmar Zanetti (11)

30.03
16:40
Antonio Conte

Jak to z panem jest, panie Conte? (22)

04.04
12:12

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
20.08.2013 o 22:03 przez Pawel1992
Pawel1992
najbardziej drażni mnie fakt że mamy słabe boki pomocy i mimo niezłej ostatnio gry Jonathana nie jest dobrze.
Pewni składu mogą być moim zdaniem bramkarz , Hugo , Fredy , Kovacic czy Palacio i to oni stanowić będą trzon naszej ekipy.
Atak stanowi zagadkę ze względu na formę Milito czy dwóch młodych graczy.
Czterech atakujących to nie jest dużo.
Do Napoli czy Juventusu kadrowo nam trochę brakuje a Milan, Viola czy rzymskie kluby są bardziej w naszym zasięgu.
20.08.2013 o 21:27 przez emsi
emsi
Baranka zdecyduje czy żonatan zostanie czy nie itd wiec my kibice nie mamy duzo do gadania. poczekajmy z ocenami do grudnia bd wtedy wiedziec na czym stoimy :)
20.08.2013 o 21:06 przez Adriano_forever
Adriano_forever
Czemu Nagatomo jest w garniturze? :P

Dobra robota Domin! :D
20.08.2013 o 21:03 przez Odin91
Odin91
dobry tekst ;)
20.08.2013 o 19:51 przez Gajdzik
Gajdzik
Pozostaje mieć nadzieję że Mazzarri ich jakoś ogarnie i będzie dobrze...
*kovacic10* do 11 by się jeszcze przydał ktoś na lewą stronę za Yuto
20.08.2013 o 19:11 przez Patrisoo
Patrisoo
Mi tam się podobało, ale każdy ma swoje zdanie ;) Co do "Drugiego Maicona" to według mnie powinien zostać, może się podniesie. Jak już to do odstrzału obowiązkowo są Schelo i Kuzma. Podchodzę do tego sezonu z dystansem i po tym co widziałem rok temu jestem gotowy na wszystko, ale jak mam subiektywnie oceniać to obecna kadra powinna zawalczyć o miejsca 4-6. Po cichu jednak liczę, że uda się nawiązać walkę o pudło. Pierwsze mecze zweryfikują w jakim jesteśmy położeniu. FORZA INTER !! :forza:
20.08.2013 o 18:56 przez kovacic10
kovacic10
Ważne, że tekst da się zrozumieć. Dla mnie jest spoko. Co do pierwszej "11" myślę (i chciałbym), że będzie wyglądać tak: http://www.footballuser.com/802887/FC_Internazionale
Mam tylko nadzieję, że Ranocchia i Jesus poprawią swoją grę, Taider i Wallace sprostają oczekiwaniom i, że Belfodil (lub Icardi) się rozstrzela. Forza! :forza:
20.08.2013 o 17:50 przez Dominho
Dominho
Każdy ma prawo do swojego zdania. Nadal wprawdzie nie widzę zdania o złych podaniach Guarina, ale spoko. Pozdro!
20.08.2013 o 17:45 przez wryczol
wryczol
Rocky blad - literowka , mialo byc Ricky.. jesli juz pisze o nim to poprawil szybkosc i to znacznie! zreszta grzecznie wyrazam swoje zdanie .. uwazam ze tesk jest zly i tyle...bzdurny i malo ciekawy...pozdro
20.08.2013 o 17:44 przez Dominho
Dominho
Początek zrozumiały :) Jonathan niech się wykaże w poważnym meczu, z Cittadellą to już sam wyjaśniłeś. Absolutnie nie atakowałem Javiera, zwróciłem uwagę na to, że cały czas w Interze problemem są kontuzje. Mówię o zjawisku, nie o pacjentach.
20.08.2013 o 17:42 przez AlwaysRemember
AlwaysRemember
Początek niezrozumiały trochę. Rozbij to jakoś na dwa zdania, bo źle jest z tym śladem po mistrzach. Co do Jonathana - ładny występ zaliczył z Cittą, ale wiadomo, że Citta to, nie bójmy się użyć tego określenia, ogóry.

Wally i Milito spędzają czas w gabinetach lekarskich, Javierowi zdarzyło się to po raz pierwszy od dawien dawna. ;)

Tak to tekst w porządku, Forza Inter!
20.08.2013 o 17:41 przez Dominho
Dominho
#1 Z Mateo piszę o tym, że tylko on potrafi zrobić zryw, Alvarez nie ma takiego przyśpieszenia. Meczy na pewno nie oglądałem. Rocky... Balboa? Gdzie napisałem, że Guarin ma złe podania? Tekst napisałem dzisiaj.
20.08.2013 o 17:40 przez Castellano
Castellano
Tekst bardzo fajny, na luzie i z humorem. Oczywiście nie jest to naukowa rozprawka taktyczna pokazująca rewolucyjne wnioski, ale czyta się przyjemnie...niczym Party lub Show w kibelku ;)
20.08.2013 o 17:40 przez Darkos
Darkos
Środek pola Kova-Guarin-Taider jakoś już wygląda. Na ataku Palacio z Befodilem też powinni się zgrać. Tylko te skrzydła nadal liche... Koniecznie trzeba skrzydłowego sprowadzić, a najlepiej 2 i wywalić żonatana/Pereirę...
20.08.2013 o 17:32 przez wryczol
wryczol
fatalnie sie to czyta...poczatku w ogole nie kumam bo zdanie o tym ze minela epoka Interu jest tragicznie zlozone w calosc...nastepnie to co piszesz o Mateo zgadzam sie ale tylko on nie napedza akcji...widze ze nie ogladales meczy sparingowych...wiecej w tych meczach blyszczal Rocky wiec pominales go co jest dla mnie niezrozumialem...co do Guaro poprawil strzaly a podania ma ciagle niezle..! Johny hmm, mozna by bylo napisac ze jest szansa ze zwiekszy swoj poziom gry bo tez gral calkiem ladnie w sparingach... piszesz ten tekst jakbys zaczal w czerwcu a skonczyl w lipcu... pozdro

Shoutbox

maverik 06.07.2020 02:40

przyjscie i gra Lukaku

WTC 06.07.2020 00:07

są jakieś plusy tej naszej grzywki, co?

WTC 06.07.2020 00:07

no właśnie jaszczombie też to czytałem

jaszczomb 05.07.2020 23:15

Ten fakt wykorzystał Antonio Conte, który osobiście włączył się w rozmowy w sprawie pozyskania Achrafa Hakimiego i tym samym odegrał bardzo istotną rolę w przekonaniu Marokańczyka do przeprowadzki na Półwysep Apeniński, co podkreślił agent piłkarza w na łamach „Al Mountakhab”.

pluto11 05.07.2020 23:10

Zaniolo wchodzi, nie zdziwie sie jaj, zerwie zaraz drugie albo to samo więzadło

jaszczomb 05.07.2020 23:09

latego nie rozumiem radosci po golu sromki xd

jaszczomb 05.07.2020 23:09

dokl

Nitrogen 05.07.2020 23:08

I w interesie Milanu jest żeby Napoli tu wygrało

Nitrogen 05.07.2020 23:08

No to Roma powinna bardziej interesować

rroossoonneerii 05.07.2020 23:08

zeby nie grac eliminacji tylko taka roznica

Nitrogen 05.07.2020 23:08

Wątpliwe

jaszczomb 05.07.2020 23:07

najpierw to ograjcie jude

Nitrogen 05.07.2020 23:07

Napoli i tak jest już w LE

Nitrogen 05.07.2020 23:07

A co to za różnica?

rroossoonneerii 05.07.2020 23:07

a napoli w weekend moga przegonic jesli wygraja z nimi

rroossoonneerii 05.07.2020 23:06

wole remis

jaszczomb 05.07.2020 23:06

latwiej milanowi bedzie wyprzedzic rome niz napoli

jaszczomb 05.07.2020 23:06

i z czego sie cieszysz roso xd

rroossoonneerii 05.07.2020 23:05

gool

jaszczomb 05.07.2020 23:04

dlateego ten dualizm w pl zyje i ma sie swietnie\

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Sobota, 04 lipca

  • FT

    Juventus

    4 - 1

    Torino

  • FT

    Sassuolo

    4 - 2

    Lecce

  • FT

    Lazio

    0 - 3

    Milan

Niedziela, 05 lipca

  • FT

    Inter

    1 - 2

    Bologna

  • FT

    Brescia

    2 - 0

    Verona

  • FT

    Cagliari

    0 - 1

    Atalanta

  • FT

    Parma

    1 - 2

    Fiorentina

  • FT

    Sampdoria

    3 - 0

    SPAL

  • FT

    Udinese

    2 - 2

    Genoa

  • FT

    Napoli

    2 - 1

    Roma

Wtorek, 07 lipca

  • 19:30

    Lecce

    ? - ?

    Lazio

  • 21:45

    Milan

    ? - ?

    Juventus

Środa, 08 lipca

  • 19:30

    Fiorentina

    ? - ?

    Cagliari

  • 19:30

    Genoa

    ? - ?

    Napoli

  • 21:45

    Atalanta

    ? - ?

    Sampdoria

  • 21:45

    Bologna

    ? - ?

    Sassuolo

  • 21:45

    Roma

    ? - ?

    Parma

  • 21:45

    Torino

    ? - ?

    Brescia

Czwartek, 09 lipca

  • 19:30

    SPAL

    ? - ?

    Udinese

  • 21:45

    Verona

    ? - ?

    Inter

Booking.com

Publicystyka

Antonio Conte Pintus

Czy Inter jest źle przygotowany fizycznie? (8)

22.06
23:54
Mourinho Moratti

Spełnienie marzeń i ucieczka - Mou wspomina Inter cz. III (12)

27.05
19:46
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    30

    75

  • 2

    Lazio

    Lazio

    30

    68

  • 3

    Inter

    Inter

    30

    64

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    30

    63

  • 5

    Roma

    Roma

    30

    48

  • 6

    Napoli

    Napoli

    30

    48

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    29

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    25

  • 3

    Romelu Lukaku

    20

  • 4

    Joao Pedro

    17

  • 5

    Luis Muriel

    16

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27036

Liczba newsów: 36928