Wywiady z działaczami

Marotta: Inter silny dzięki Suning. Ja w Milanie? (19)

Autor:
Źródło: fcinter1908.it
około 2 miesiące temu
2284
19
Giuseppe Beppe Marotta

Beppe Marotta podczas ostatniego eventu zorganizowanego w Belvedere Pirellone udzielił obszernego wywiadu dotyczącego Interu. Zapraszamy do lektury!

 

Awans w Champions League...

Inter osiągnął ten cel, co jest krokiem milowym dla klubu. W sporcie osądy nigdy nie mogą być pochopne, zawsze muszą być dokonywane z wielkim spokojem i ostrożnością, ponieważ stwierdzenie, że ci którzy wydadzą najwięcej wygrają, nie zawsze jest słusznie. Z pewnością pełny portfel pomaga pokonać pewne niedogodności i osiągnąć cele, jednak jeśli nie ma pieniędzy to musi być kompetencja, harmonia, pasja i wiele innych wartości, które znalazłem i które wzmocniły Inter. Dzisiaj wróciliśmy na scenę dzięki historii tego klubu. 

 

Jesteś zdziwiony początkiem Inzaghiego?

W ogóle mnie to nie dziwi. Poznałem go już jako zawodnika w Sampdorii. Z ludzkiego punktu widzenia spełniał wszelkie wymogi jakie trener Interu mieć powinien, dodatkowo dochodzą tu jego umiejętności trenerskie. To co pokazał w Lazio było precyzyjnym obrazem młodego, zdolnego i dynamicznego trenera. Zamknęliśmy rozmowy z nim w kilka godzin, ułatwia to fakt, że gra taką samą taktyką jak Conte. Dobrze się zintegrował, wyniki są więcej niż pozytywne.

 

Gdyby podpisał kontrakt z Lazio to po kogo Inter by sięgnął następnie?

Był wcześniej w naszym notesie, wszystkie nasze wybory są przemyślane. Poza boiskiem także trzeba być drużyną, mimo tego, że największa odpowiedzialność spada na mnie. Dokonaliśmy wyboru z odwagą, jaka jest potrzebna w futbolu. Zdecydowaliśmy o wszystkim w kilka godzin, rywalizując z potencjalnym podpisem nowej umowy w Lazio. 

 

Perisić i Brozović?

Fundamentalna jest wola zawodników. Jeśli zawodnik chce zostać, jesli jest w stanie zrozumieć nowy model włoskiego futbolu, czyli także Interu, to wierzę, że możemy kontynuować naszą współpracę. Oczywiście, mogę powiedzieć z wielką dumą, że Inter jest w stanie zapłacić tak wiele naszym piłkarzom. Gdzie indziej trudno znaleźć to uczucie, ten profesjonalizm, powagę, to środowisko i tę konkurencyjność, którą reprezentuje Serie A. 

 

Eriksen? 

Nie mam żadnych wieści.

 

Suning?

Jeśli Inter ponownie wygrał, to dzięki rodzinie Zhang. Pandemia stworzyła duże problemy i Suning również został dotknięty. Nigdy nie brakowało nam jednak wsparcia od właścicieli. Faktem jest, że sprzedaliśmy zawodników i zastąpiliśmy ich godnie. Wierzę także, że było to właściwe działanie pod względem etycznym. Trzeba oddać zasługi Conte za jego ścieżkę, która poprowadziła nas do zwycięstwa. Kontynuujemy ją. 

 

Jakie będzie następne mercato?

Będzie charakteryzowało się kilkoma bardzo negatywnymi bilansami. Model włoski pozostanie podobny jak w latach poprzednich, ponieważ zostaliśmy wyprzedzeni przez inne europejskie ligi. Musimy zrewidować model, który może utrzymać system w równowadze między kosztami a przychodami. Koszt pracy jest dziś nieproporcjonalny do przychodów. Musimy być dobrzy w ograniczaniu kosztów, próbując wykorzystać wartości, które nasi gracze są w stanie wyrazić, widzieliśmy to na Mistrzostwach Europy. 

 

Lukaku?

Wola zawodników jest najważniejsza podczas podejmowania ostatecznych decyzji. W tym przypadku jego pragnienie powrotu do Anglii było ważne. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę finansową sytuację, Inter nie mógł pozwolić sobie na odrzucenie takiej operacji.

 

Jednak zaznaczę, że jeśli Romelu by tego nie chciał, to być może teraz sprawy wyglądałyby inaczej. Nie jest prawdą stwierdzenie, że Zhang chciał za wszelką cenę sprzedać Lukaku. 

 

Styczniowe mercato?

Trzeba dokonać pewnych ocen: ten skład nie ma głębokich wad, jest jednorodny i daje nam satysfakcjonującą grę w lidze i w Europie. Zasługuje na kontynuację. W styczniu trudno będzie o wzmocnienia: powinniśmy znaleźć możliwości na miarę sytuacji, które pozwolą nam się poprawić. Teraz gwarantujemy pewną konkurencyjność, w styczniu nie będzie żadnych przewrotów.

 

Szanse na twoje przejścia do Milanu? 

Pracuję w Interze, byłem już w Juventusie. Nie ma już miejsca na inne kluby.

 

Vlahović i Alvarez? 

Fakt, że Baccin jest w Argentynie to część naszej aktywności. Monitorujemy niektóre ligi i identyfikujemy zawodników, którzy mogą być odpowiedni dla Interu. Vlahović to wielki talent, idealny przykład nowoczesnego napastnika. Wiem, że w pewnym sensie istnieje konflikt z Fiorentiną, jednak mam nadzieję, że będą oni w stanie rozwiązać swoje problemy, ponieważ wiem, że to źle dla klubu, by obserwować zawodnika, o którym wiesz, że odejdzie. Byłoby dobrze, gdyby pozostał. Mogę powiedzieć, że Vlahović reprezentuje garstkę najbardziej interesujących młodych zawodników w lidze włoskiej. Zachęca nas obecność młodych zawodników, którzy mają tak wysoką jakość. 

 

Afera z zyskami kapitałowymi? 

Włoski model musi zrozumieć handel zawodnikami. Co jest ważne biorąc pod uwagę przychody, jak np. w przypadku Lukaku. Na chwilę obecną nasze mistrzostwa są odskocznią do Premier League, lub PSG. Czy Inter będzie miał problemy? Absolutnie nie. 

 

Przedłużenie umowy?

My, menedżerowie, odnowimy się przy pierwszej okazji, w której Stevenowi uda się przybyć do Mediolanu. A jeśli mu się nie uda, są wszystkie warunki, aby wszystko sfinalizować tak szybko, jak to możliwe.

 

Zobacz też

Alessandro Antonello

Antonello: Chcemy dzielić stadion z Milanem – dla dobra klubów oraz miasta (2)

15.12
13:11
Rocco Commisso Fiorentina

Commisso: Ten chłopak z Suning? Nie ma nikogo takiego jak ja! (10)

14.01
15:50

Komentarze (19)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
30.11.2021 o 15:26 przez Dyl87
+5
Dyl87
Beppe pełna profesura jak zawsze, właściwy człowiek na właściwym stanowisku.
30.11.2021 o 14:48 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
Liczę na to, że skoro dostaliśmy jako bonus pieniądze z Lukaku to już na lato Beppe układa sobie plan w głowie, a w tym roku po prostu nie chcieliśmy działać chaotycznie ponieważ nikt tego się nie spodziewał. Musimy iść do przodu bez kolejnych błędów.
30.11.2021 o 15:28 przez Dyl87
+3
Dyl87
Będzie miał dużo okazji żeby się wykazać, dużo wolnych wartościowych graczy będzie na rynku w lecie ;-) do wytargania
30.11.2021 o 18:10 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
Jasne od nas też paru odejdzie więc miejsce dla nowych i na ich pensje będzie.
30.11.2021 o 14:30 przez broda4991
+3
broda4991
Niebywała klasa i inteligencja tego Pana. Jego obecność w naszym klubie to chyba największy cud i dobro jakie mogło się przytrafić Interowi.
30.11.2021 o 14:22 przez timon
+3
timon
To, że Lukaku chciał odejść to jedno, tutaj pytanie gdzie się rozpłyneło siano z Lukaku? Skoro nie sprzedajemy goscia, którego sprzedawać nie musimy za 130mln, to oczekuję, że na transfery pojdzie więcej niż 25mln
30.11.2021 o 14:23 przez timon
timon
*skoro sprzedajemy
30.11.2021 o 15:14 przez Lopez
Lopez
Serio myślałeś, że dostaniemy wszystko w jednej racie i w dodatku wszystko pójdzie na nowe transfery? Gdzie byłeś przez ostatni sezon jak wszędzie było pisane, że mamy duże długi wobec piłkarzy?
30.11.2021 o 17:22 przez timon
+1
timon
1. Sprzedaż Hakimiego była dla utrzymania płynności plus siano z Oaktree.

2. Wszystkie transfery są na raty i nawet jeżeli siano z Lukaku ma być w trzech ratach 50-40-40 to zakupy do klubu robisz też w ratach. Idąc tym tokiem rozumowania wydaliśmy może z 12 mln ;)
30.11.2021 o 17:23 przez timon
timon
I w sumie jako osoba piszącą newsy powinieneś wiedzieć takie podstawy ;)
30.11.2021 o 17:43 przez Orzeu
+1
Orzeu
timon napisał:
Skoro nie sprzedajemy goscia, którego sprzedawać nie musimy za 130mln, to oczekuję, że na transfery pojdzie więcej niż 25mln


Myślę, że wypowiedź Marotty jasno pokazała, że Twoje podejście jest błędne - Przynajmniej wg CEO Interu, którego wielokrotnie chwaliłeś.

Duże inwestycje w takich czasach, no nie byłoby to mądre podejście.

cytując Marottę:
"Koszt pracy jest dziś nieproporcjonalny do przychodów."



Nie nastawiaj się wobec tego na duże wydatki.
30.11.2021 o 18:49 przez timon
timon
Czyli musieliśmy sprzedać Lukaku, żeby wyrównać koszty pracy? Czy nie musieliśmy, a siano leży na koncie i czeka jak wszystko potanieje?
01.12.2021 o 00:14 przez Guarin
Guarin
argument stulecia- nie zrobiliśmy transferów bo za Lukaku dostaliśmy w ratach xD
na serio trzeba być turbo debilem żeby takie coś wymyślić
pozdro Timon widać że umiesz racjonalnie ocenić sytuacje bez sentymentów
01.12.2021 o 08:44 przez Orzeu
+1
Orzeu
timon napisał:
Czyli musieliśmy sprzedać Lukaku, żeby wyrównać koszty pracy?


no przeciez masz to w wywiadzie
30.11.2021 o 13:28 przez kadrian89
+3
kadrian89
"Koszt pracy jest dziś nieproporcjonalny do przychodów." Kluczowe zdanie oddające patologie współczesnego sportu.
30.11.2021 o 08:40 przez tytusek25
+5
tytusek25
Marotta to odpowiednik Messiego czy Ronaldo ze swoich najlepszych lat wsrod dyrektorow sportowych.Dobrze ze za jego robote nie daja zlotych pilek bo by mu sie w domu nie pomieściły.
30.11.2021 o 08:16 przez Odet
+9
Odet
Świetnie się to czyta, dzięki Orzeu.
Pozdr.
30.11.2021 o 05:33 przez ragnar
+2
ragnar
Odejście do rywala byłoby większym ciosem, niż odejście Mou po zwycięstwie w LM.

Ponadto sam mówił, że po Interze chce spróbować czegoś innego...powinien zostać prezesem Włoskiej federacji piłki

Bez niego nie bedzie transferów za free lub grosze dobrych piłkarzy jak De Vrij czy Dzeko

Oby został jeszcze minimum 5 lat
29.11.2021 o 23:58 przez Guarin
+4
Guarin
1. Beppe jest ostatnią osobą która swoimi wypowiedziami chciałaby zrobić syf w mediach
2. Beppe zarabia prawie 5 mln rocznie więc logiczne, że nie powie złego słowa na swego pracodawce.
3. Nikt a nawet ja nie udaje że Scudetto nie jest dzięki Suning i za to szacunek ale....
Pandemia dotknęła wszystkich ale tylko Inter po zdobytym mistrzostwie stracił trenera, i dwóch najlepszych piłkarzy.
4 Tylko Inter musiał zaciągać pożyczkę na ZALEGŁE PENSJE
5. Na koniec kilka słów do autora tekstu
Drogi orzełku możesz jeszcze bardziej tłustym drukiem podkreślać słowa o sprzedaży Lukkau ale każdy kto umie czytać ze zrozumieniem widzi, że nawet w tej wypowiedzi Beppe jest akcent w którym jasno widać, że zhanogowy bankrut w podskokach podpisywał te 115 mln za Belga.

Shoutbox

ZnawcaCalcio 17.01.2022 00:06

Z 6 lat temu chyba

forzaragazzi 16.01.2022 23:48

Są pierwsze kursy na derby. Na nas 1.79

Imrahil 16.01.2022 23:21

czyli kiedy, 10 lat temu?

ZnawcaCalcio 16.01.2022 23:20

Z Montella to bylo?

ZnawcaCalcio 16.01.2022 23:19

Co Dollar plakal

ZnawcaCalcio 16.01.2022 23:19

Supercoppa z Juve

Claudio 16.01.2022 23:19

Dokładnie. Zdania są podzielone 😉

Imrahil 16.01.2022 23:19

puchar mistrza post-covid :D

ZnawcaCalcio 16.01.2022 23:18

Ale juz wiecej wpisow o zachowanir rozsadku pojawia sie

Imrahil 16.01.2022 23:18

kiedy oni coś wygrali?

Imrahil 16.01.2022 23:18

to nic że Inter parę dni temu podniósł kolejne trofeum

Imrahil 16.01.2022 23:14

u AC rzygow już gadka o scudetto xD

ZnawcaCalcio 16.01.2022 23:08

Pewnie nawet hasla nie zna na tt

ZnawcaCalcio 16.01.2022 23:08

No na pewno tak mysle...

Czaglar 16.01.2022 23:07

Myślisz, że stary zgred ma konto Napoli spięte z tt na ajfonie i klepie te mądrości tymi pomarszczonymi łapami osobiście :D

ZnawcaCalcio 16.01.2022 23:04

ADL to psychopata, wiec ten wpis moze oznaczac wszystko

ZnawcaCalcio 16.01.2022 23:04

Nie wiem

interinho 16.01.2022 23:01

Chyba nie sugeruja tu gry na remis

ZnawcaCalcio 16.01.2022 23:00

Dziwny wpis dalo Napoli na twitterze

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym piłkarzem w meczu z Atalantą?

Polls answer

Publicystyka

Kibice Scudetto feta

Wspaniały byłeś, 2021 roku (felieton) (2)

31.12
09:00
Stadio Giuseppe Meazza

Marzenie spełnione! Relacja z trybun Stadio Giuseppe Meazza (19)

25.10
19:37
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    21

    50

  • 2

    Milan

    Milan

    21

    48

  • 3

    Napoli

    Napoli

    21

    43

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    21

    42

  • 5

    Juventus

    Juventus

    22

    41

  • 6

    Roma

    Roma

    22

    35

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    17

  • 2

    Dusan Vlahovic

    16

  • 3

    Giovanni Simeone

    12

  • 4

    Lautaro Martinez

    11

  • 5

    Domenico Berardi

    10

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27376

Liczba newsów: 41485