Relacje

Milano siamo noi! Inter wygrywa Derby 3:2! (72)

Autor:
Źródło: en.inter.it
10 miesięcy temu
5552
72
Lautaro Milan

Inter po pełnym emocji spotkaniu, pokonał AC Milan w Derbach della Madonnina 3:2. Bramki dla Nerazzurrich strzelali Vecino, de Vrij i Lautaro, Milan odpowiedział trafieniami Bakayoko i Musacchio.

Nie ma logicznych argumentów na to jak od pierwszych minut spotkania derbowego prezentował się w niedzielny wieczór Inter Spallettiego. Zawodnicy Interu od pierwszego gwizdka arbitra rzucili się na rywala z zamiarem przejęcia inicjatywy w meczu, a także regularnego atakowania bramki gospodarzy dzisiejszego spotkania.

Inter dopiął swego i zdeprymował swojego lokalnego rywala dzięki szybkiemu trafieniu już na początku rywalizacji. Dorzuconą z prawej strony piłkę zgrał Lautaro, a ekwilibrystycznym strzałem z najbliższej odległości popisał się Vecino. 

Szybko zdobyta bramka pomogła Interowi podporządkować sobie dalszy przebieg pierwszej połowy, a swoją cegiełkę do tego obrazu gry raz po raz dokładali także zawodnicy prowadzeni przez Gennaro Gattuso, którzy nie zachwycali ani precyzją ani nawet zaangażowaniem w to co dzieję się na boisku. Inter utrzymał tempo narzucone od początku i do przerwy miał jeszcze kilka okazji na podwyższenie prowadzenia - niecelnie na bramkę uderzali jednak Perisić i ponownie Vecino. Bardzo dobrze prezentowała się także defensywa Interu. O ile nie było powodów do komplementów pod adresem D'Ambrosio (nawijany przez Paquetę) i Asamoah (słaby występ Suso) to para stoperów de Vrij i Skriniar praktycznie rozpoczęła dziś sezon grillowy 2019, kładąc na ruszcie polskiego snajpera Milanu, Krzysztofa Piątka. Były gracz Genoi, tak jak cały zespół Milanu, do tunelu na przerwę schodził bez żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej. 

Nerazzurri drugą połowę rozpoczęli z równie dużym impetem co całe spotkanie i już po .5 minutach gry od wznowienia meczu było 2:0 dla Interu. Znakomicie wrzucona piłka od Politano wylądowała na głowie dobrze ustawionego Stefana de Vrija. Piłka po strzale Holendra wpadła do siatki obok wyciągniętego jak struna Donnarumy. Inter mimo prób utrzymania tempa i trzymania rywala z dala od swojej bramki nie zdołał długo utrzymać dwubramkowej zaliczki. W 57. minucie gry w podbramkowym zamieszaniu, piłkę głową strącił Hakan, a Bakayoko zaliczył kontaktowe trafienie dla Milanu. 

Dalszy rozwój wydarzeń i temperatura spotkania wskazywały, że Inter może paść ofiarą własnego tempa, które narzucił od początku meczu. I kiedy czerwono-czarna część San Siro zaczęła domagać się wyrównującej bramki, imponujący rajd na bramkę Milanu wykonał Politano. Włoch został sfaulowany w narożniku pola karnego, a z 11. metrów trzeciego gola dla Interu zdobył Lautaro Martinez. 

Milan odpowiedział jeszcze trafieniem Musacchio, ale wobec dobrej gry zmienników Interu i dyscyplinie w obronie i intuicyjnej obronie Handanovicia w koncowce czasu doliczonego, nie był w stanie chociażby wyrównać stanu meczu. Ostatecznie Inter zakończy sezon 2018/19 z dwoma triumfami w meczach derbowych. MILANO SIAMO NOI! 

 

1

 

Użytkownicy fcinter.pl dzięki współpracy naszej strony z Totolotkiem mają możliwość uzyskania bonusu bukmacherskiego 100% (do 1000 zł) oraz otrzymują od nas darmowy zakład (za 20 zł) - trzeba tylko przy rejestracji użyć kodu FCINTER

 

 

Zobacz też

Alessandro Bastoni Lecce

Bez pomysłu, bez stylu | Lecce 1:1 Inter (47)

19.01
14:03
Borja Valero Fiorentina

Fatalny tydzień Interu i niepotrzebna strata punktów we Florencji | 1-1 na Artemio Franchi (42)

15.12
19:38

Komentarze (72)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
20.03.2019 o 12:47 przez Grandote
Grandote
Piesze z opóźnieniem bo dopiero teraz do siebie doszedłem po derbach :)

Inter to drużyna która dociśnięta do desek uderza ze zdwojoną siłą !! !

FORZA Inter !! !
19.03.2019 o 17:41 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Fart że milan kolejny raz w 96 minucie nie strzelił gola, jeb leszcze. Pochwała dla dambrosio ale z przebiegu całego meczu jak i poprzednich gier to coś bardzo niedobrego się z nim dzieje. Zazwyczaj był w miarę solidny jako obrońca nie dając się ogrywać. Teraz jego ustawianie się i przegrane pojedynki wręcz porazaja. W tym meczu też było parę takich sytuacji gdzie zupełnie się zatracil czy też ta przegrana górna piłka która jakimś cudem wybronil Handa z końcówki meczu. Zbyt łatwo gdy wygrywamy dajemy w końcówce pola przeciwnikom. Brak słów
18.03.2019 o 21:31 przez lrogas83
lrogas83
Dawno nie widziałem takiego Interu, takiego zaangażowania i takiej chęci. Był pomysł i było odpowiednie tempo i poświęcenie . Gratulacje Panowie !! !. Ale zdania nie zmienię - Spaletti OUT.
18.03.2019 o 16:50 przez marcinek91081
marcinek91081
Pięknie się to oglądało. Taki Inter pragnę
18.03.2019 o 12:25 przez kibix
+1
kibix
Ten milanek to cieniutki jak barszczyk
18.03.2019 o 10:12 przez Maciek84
+1
Maciek84
Serce się raduje . Forza Inter !!
18.03.2019 o 09:42 przez LukeInter
+6
LukeInter
Kocham ten klub, umrę przez niego na zawał ale i tak kocham ten klub
18.03.2019 o 09:14 przez Bartek-32
Bartek-32
Jurek Engel kiedyś powiedział ze idealnie jest jak drużyna wychodzi na boisko z nastawieniem ze przegrywają 0-1
18.03.2019 o 08:54 przez Jacenty
Jacenty
Cóż za mecz :) warto czasem cierpieć przez X spotkań dla takich meczów :)

Najbardziej cieszy mnie to, że Milan praktycznie nie stworzył zagrożenia z gry pod naszą bramką (poza okazją Cutrone w ostatnich sekundach meczu). Wygraliśmy ten mecz środkiem pola, który całkowicie zdominował Milan. Gagliardini, którego notorycznie krytykuje rozegrał fenomenalny mecz. Występ Vecino również był jednym z jego najlepszych w naszej koszulce, jeśli nie najlepszym. Natomiast całkowicie nie rozumiem, dlaczego Spalletti tak stawia na D'Ambrosio, który po raz kolejny był najsłabszym ogniwem, czego nie zmieni nawet fenomenalna Interwencja, czyli zablokowanie strzału Cutrone. Gra defensywna D'A. nie istnieje, począwszy od ustawiania, kończąc na odbiorze. Cały mecz się bałem, że dostanie drugą zółtą kartkę i wyleci. To była gra na krawędzi. O ile nie lubię machającego łapami Brozovicia, o tyle w tym meczu miał rację - gdyby nie jego faul na żółtą kartkę, to Milan mógłby nas skarcić, przez fatalne ustawienie Danilo właśnie. Prawa obrona to jest pozycja, od której należy zacząć letnie wzmocnienia (pomijam Cedrica, bo u Spalla to on już raczej nie zagra w tym sezonie, a szkoda, bo gorszy od DD nie będzie).

Sam Spalletti tym meczem kupił sobie prowadzenie druzyny do końca sezonu. Mam tylko nadzieję, że spotkania po meczach reprezentacji nie przywrócą znowuż dyskusji o tym, że jednak trzeba go było zwolnić. No ale... rozkoszujmy się wynikiem naszym i Juventusu z Genoą, bo ich kibice jakoś zbytnio się uaktywnili przed derbami :)
18.03.2019 o 08:49 przez szmaloo
+1
szmaloo
Najlepsze jest to, ze my 3 dni wczesniej stoczylismy ciezki mecz z Frankfurtem w LE, a Milan odpoczywal cały tydzień. Podobali mi się Gagliardini, Brozovic, Vecino (czyli cały środek) i Lautaro - bardzo dobry mecz. W pierwszej połowie przejechaliśmy po nich jak walec. Widać, że większość złych wyników to wina odpowiedniego przygotowania mentalnego na mecz + plus pojedyńcze błędy Łysego. Wczoraj prawie wszyscy wyszli nabuzowani na ten mecz i od razu są efekty, Forza!
18.03.2019 o 08:33 przez kamil13216
kamil13216
Dobra ludziska. Świetny mecz, piękna wygrana ale nie dajcie sobie oczu mydlić. W drugiej połowie przy wyniku 2:0 karygodne zachowanie naszych czyli bronienie wyniku, czego Inter kompletnie nie potrafi robić. Zmiana Candrevy fatalna, Spagetti powinien się :cenzor: nac w ten łysy łeb. Powinien wprowadzić Keite który umie przytrzymać piłkę i jest lepszy kondycyjnie. Perisic kolejny mecz w którym wstrzymuje kontry bo kretyn nie potrafi zagrać prostopadłej piłki do Lautaro wychodzącego na pozycje. Na plus oczywiście obrona, Handa i lautaro. Gagloardini brawa za walkę. Ogólnie to jedziemy. Z tematem i za 5 kolejek wskakujemy na 2 miejsce.
18.03.2019 o 07:53 przez crislk
crislk
Największa frekwencja ze wszystkich lig,podczas weekendowych spotkań

1-Mediolan Milan-Inter 77 479

2-Monachium Bayern-Mainz 75 000

3-Berlin Hertha-Borussia Dortmund 74 649
18.03.2019 o 07:32 przez djguclo87
djguclo87
Jedno jest pewne z Lautaro mozemy miec wiekszy pożytek niz z Icardiego bo to jego pierwszy sezon a on juz idealnie wpasowal sie w zespol i potrafi ladnie rozegrac akcje a tego tez nam potrzeba i coz Icardiego bysmy mieli nadal gdyby nie jego zona ale jak juz pisalem wczesniej o Icardim nie zagral w Derbach czyli naszej koszulki juz nie zalozy i licze na to ze Real badz Chelsea wylozy te 110 mln i bedziemy mieli duzo gotowki na transfery :) wydaje mi sie ze nasz zarzad patrzy juz pod takim kątem :) Coz nic nie zrobimy trzeba isc w przod i sie wzmacniac teraz czas na Lazio i ich pokonac i za wszelka cene utrzymac to 3 miejsce moze i nie gramy pieknie caly sezon ale wazne jest to ze potrafimy zagrac bardzo dobrze z najlepszymi z Serie A czyli 2x wygrana z Milanem Lazio 3-0 na wyjezdzie remis z Romą wygrana z Napoli i porazka 0-1 z Juve ale mamy jeszcze ten mecz u siebie :) bedzie szansa ich pokonac :)
18.03.2019 o 06:07 przez davi23
+2
davi23
Po takim meczu zawsze będę zadawał to samo pytanie... albo i kilka... dlaczego do kur... nędzy nie mogliśmy prostszych spotkań wygrać, a Milan pokonaliśmy po pięknej walce i w bardzo dobrym stylu! mecz z Parmą czy Bologną u siebie, albo z Sassuolo... czy Cagliari na wyjeździe... tak jest kurde od kilku lat, ciągle w kratkę... gdyby nie te głupie mecze to dzisiaj walka byłaby z Juve i Napoli o większą stawke
18.03.2019 o 09:09 przez Mendjolan
+2
Mendjolan
A grałeś przyjacielu kiedyś w piłke? Bardzo dużo siedzi w głowie, jeśli wychodzisz na ogórków to bardzo ciężko jest się zmotywować, dlatego taki klopp, czy simeone są dobrymi trenerami, bo potrafią nastawić zawodników mentalnie.
18.03.2019 o 05:22 przez Bartek-32
+1
Bartek-32
Interwencja danilo w końcówce - palce lizac
18.03.2019 o 02:44 przez maverik
-4
maverik
Wspaniałe Derby, Inter lepszy pod każdym względem, choć to już norma odkąd w klubie jest Spalletti. Chorągiewy, które pisały o w :cenzor: u to kasować konta, albo chociaż zamilknąć.
18.03.2019 o 08:09 przez Diaby_10
Diaby_10
Ja podtrzymuje że spal powinien odejść ... Jedna jaskółka wiosny nie czyni. To oni sami siebie zmotywowali na derby a nie ten łysy beton
18.03.2019 o 10:36 przez Lucash
Lucash
Ja pisałem, że liczę na wygrane derby i że Spall odejdzie po nich w chwale. To spotkanie pokazuje, jakie drzemią w nas możliwości. Winą trenera jest to że nie umie nimi zarządzać.
18.03.2019 o 12:45 przez timon
timon
Ostre drugi widzę wyjechały podczas weekendu :D
18.03.2019 o 01:04 przez ErnestGrandeNerazzurri
ErnestGrandeNerazzurri
D'Ambrosio jako jeden z nielicznych ma jaja żeby dźwigać tę presję. Cały mecz na dobrym poziomie. Tak dalej.
18.03.2019 o 01:01 przez Jovetic10
-1
Jovetic10
Masakra jakaś.
18.03.2019 o 07:50 przez Pader88
Pader88
Ale masz gosciu okropny avatar leee tfuuu pluje
17.03.2019 o 23:47 przez Kaniol
Kaniol
Interze jak tyś mi dzisiaj zaimponował :D oby to zwycięstwo nie poszło na marne a dzisiejsza wygrana była punktem zwrotnym od tej padaki, którą ostatnio prezentujemy. Bez mongoła co ślepo babie wierzy też da się derby wygrać ! Forza Inter
17.03.2019 o 23:42 przez Diaby_10
Diaby_10
A kto bohaterem ?? Bo obstawiłem 2 i mam nadzieję że handa bo bluza mi się podoba 😁😁😁
17.03.2019 o 23:35 przez CNS87
+1
CNS87
Druga polowe oglądałem na stojąco. Nerwowo do samego końca. Zagraliśmy świetne spotkanie i mamy zasłużone 3pkt . Forza Inter !
17.03.2019 o 23:31 przez ddamiann17
+2
ddamiann17
Po takim meczu nie sposób zasnąć! Wreszcie derby na odpowiednim poziomie! I co najważniejsze - wygrane! ⚫ 🔵 Skriniar zgasil dzisiaj Piątka jak peta, cieszy wreszcie bramka De Vrija, no i świetna Interwencja Dambrosio. Szacun dla Lautaro - jednak wziąć karnego w takim momencie i go wykorzystać, to trzeba mieć jaja. Forza Inter! Wracamy na swoje miejsce! PAZZA Inter AMALA! ⚫ 🔵
17.03.2019 o 23:29 przez IlCapitano
+3
IlCapitano
JEST KUR WA !!
17.03.2019 o 23:25 przez Kondzik
+4
Kondzik
Brawo za ambicje brawo za zaangażowanie !! Dziś chyba wszyscy zasłużyli na pochwały. Od Handy po Lautaro. Piątek nie istniał tak samo jak Cr7. Gaglia łeb na pół ale walczak brawo. Dd wiecznie krytyka ratuje mecz za 6 pkt ukłony w jego stronę. Lautaro szacun że wziął karnego i wytrzymał presję. Taki Inter chce się oglądać !! Czekamy na Radzia i jedziemy dalej !! FORZA !!
18.03.2019 o 08:57 przez Jacenty
Jacenty
Czekamy na Radzia i Keitę ;)
17.03.2019 o 23:19 przez Pader88
+2
Pader88
Alez to byla Hustawka Emocjonalna jakbym z baba przed okresie wino pil Cieszy niesmowicie Lautaro! Vecino i Gaglia jak nie ci zawodnicy ktorych znamy normalnie DD i perishit frajer do wyjebania po sezonie Taki Inter chce widziec w kazdym meczu to zaaangarzowanie i walke
17.03.2019 o 23:27 przez ddamiann17
+1
ddamiann17
DD nam w tym meczu uratował zwycięstwo, więc jednak wstrzymałbym się z jego negatywną oceną ;)
17.03.2019 o 23:18 przez WTC
+3
WTC
Pio Pio Pio...i gówno, zesrał się, a Inter robi milowy krok ku LM.
17.03.2019 o 23:12 przez Ibra1908
+1
Ibra1908
W końcu coś pozytywnego !! Pazza Inter Amala !! :)
Oby to był impuls !!
17.03.2019 o 23:08 przez nazional
+3
nazional
Cieszy zwycięstwo i zaangażowanie ale podchodzę do tego na chłodno bo jestem prawie pewny że niestety zobaczymy jeszcze w tym sezonie ten niefajny Inter. Ważne zwycięstwo ale mi nie przyslania tych wielu wpadek ostatnich, obym się mylił, zobaczymy
17.03.2019 o 23:04 przez Rebelde
+4
Rebelde
Nie wierzyłem, ale tak błaźnić to mogę się regularnie. Fantastyczny mecz obu ekip, dawno tak fajnych derbów nie oglądaliśmy. Coś pięknego
17.03.2019 o 23:01 przez jaszczomb
+1
jaszczomb
BRAWO BRAWO BRAWO, nerwy niesamowite ale zwycięstwo zasłużone jak najbardziej. FORZA Inter. No i swoją drogą jak można było cofnąć tę czerwoną kartkę Contiego to ja nie wiem. Prawie wszyscy na +, Mimo gola raczej słaby mecz Vecino jak również zmiana Valero nie dała oczekiwanego spokoju.

Shoutbox

SETE 19.01.2020 20:41

Vidal w pierwszym składzie na granade

Piter 19.01.2020 20:40

nasyr codziennie te ekspereso pije i teraz wygląda jak dziad

IlCapitano 19.01.2020 20:39

Albo ymrahył bajkowy

IlCapitano 19.01.2020 20:39

Nie to co nędzyr

IlCapitano 19.01.2020 20:39

O święte słowa Kusy

ManOnFire 19.01.2020 20:39

Forza Inter 💪 do ostatniego tchu. Możecie przegrać każde spotkanie i tak Was będę kochał.

Piter 19.01.2020 20:39

juventus też stracił punkty ale czy zagrali taki gówniany futbol jak my dziś?

Piter 19.01.2020 20:38

Kusy mimo że jest team muryn to jednak wierzy w mistrzostwo i nie popada ze skrajności w skrajność. Trzeźwe myślenie i to szanuję

IlCapitano 19.01.2020 20:38

To co jest wyznacznikiem, Lecce gdzie juwętydz tez stracił punkty

Piter 19.01.2020 20:37

zespół ryna gatudza nie jest wyznacznikiem niczego

Piter 19.01.2020 20:37

wczoraj napoli przegrało 2-0 z fiorentiną u siebie

IlCapitano 19.01.2020 20:37

Wkręcacie sobie coś i tak sapiecie bez sensu

IlCapitano 19.01.2020 20:37

Tak zwłaszcza w neapolu i z cagliari graliśmy beznadziejnie

ManOnFire 19.01.2020 20:36

Koszmarny mecz. Przykre , że czy to za Spalettiliego czy za Conte przychodzi styczeń i Inter gra beznadziejną piłkę. Sensi po kontuzji jest cieniem samego siebie. Lukaku dziś slabiutko... Z drugiej strony sędzia kolejny raz nas skrzywdził bo prawie godzinę powinniśmy grać z przewagą zawodnika. Cóż. Zamiast gonić zespół z Turynu goni nas Lazio...

ManOnFire 19.01.2020 20:36

Nie robię tego po złości, ale robiliście nałogowo wczoraj kopiuj wklej z asroma, zebg poczuć się lepiej, wkleje cos z im. Com

Lopez 19.01.2020 20:35

ma miec badania i zobaczymy co mu jest

IlCapitano 19.01.2020 20:35

Co teraz mają powiedziec, badania muszą być

Lopez 19.01.2020 20:35

nie wiem więcej, niż jest w newsie

SETE 19.01.2020 20:34

Co tam z tym Brozo Lopez ?

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w meczu z Lecce?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 18 stycznia

  • FT

    Lazio

    5 - 1

    Sampdoria

  • FT

    Sassuolo

    2 - 1

    Torino

  • FT

    Napoli

    0 - 2

    Fiorentina

Niedziela, 19 stycznia

  • FT

    Milan

    3 - 2

    Udinese

  • FT

    Bologna

    1 - 1

    Verona

  • FT

    Brescia

    2 - 2

    Cagliari

  • FT

    Lecce

    1 - 1

    Inter

  • FT

    Genoa

    1 - 3

    Roma

  • 20:45

    Juventus

    ? - ?

    Parma

Poniedziałek, 20 stycznia

  • 20:45

    Atalanta

    ? - ?

    SPAL

Booking.com

Publicystyka

Łudogorec Razgrad

Kilka informacji o Łudogorcu Razgrad (4)

16.12
14:57
VAR

Co z tym VAR-em we Włoszech? (15)

29.10
12:58
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    19

    48

  • 2

    Inter

    Inter

    20

    47

  • 3

    Lazio

    Lazio

    19

    45

  • 4

    Roma

    Roma

    20

    38

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    19

    35

  • 6

    Cagliari

    Cagliari

    20

    30

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    23

  • 2

    Romelu Lukaku

    14

  • 3

    Cristiano Ronaldo

    14

  • 4

    Joao Pedro

    13

  • 5

    Luis Muriel

    10

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29165

Liczba newsów: 35652