Felietony

Nowy puzel w czarno-niebieskiej układance (23)

Autor:
ponad 14 lat temu
1511
23

Fredy Guarín to kolejny diament zauważony przez FC Porto i oszlifowany na brylant. Kolumbijczyk wspiął się już na najwyższy poziom gry w portugalskim klubie i by szukać nowych wyzwań musiał zdecydować się na transfer do mocniejszej ligi, do lepszego klubu. Padło na Inter Mediolan.

 

[hide]

FC Porto ma świetną rękę do piłkarskich talentów. To przecież oni sprowadzali takich piłkarzy jak Deco, Lucho Gonzalez, Bosingwa czy Falcao. Co najważniejsze klub promował tych piłkarzy do lepszych klubów i na nich sporo zarobił. Kolejnym takim zawodnikiem jest Kolumbijczyk Fredy Alejandro Guarin Vasquez.

W przypadku tego pomocnika nie prawdą jest jednak, że pojawił się on w Europie za sprawą portugalskiego zespołu. Na Starym Kontynencie Fredy znalazł się w 2006 roku po wygraniu mistrzostwa Argentyny z Boca Juniors. Na transfer 20-letniego wówczas pomocnika zdecydowało się francuskie Saint-Étienne. To w tym klubie Guarín zaprezentował się piłkarskiej Europie. Swoimi dobrymi występami zapracował również na powołanie do kadry narodowej dla której jednym z pierwszych jego meczów był sparing z reprezentacją Polski. W 2008 roku FC Porto wyłożyło zaledwie 1 milion euro za Fredy'ego.

W mieście wina Guarín dojrzał piłkarsko, a swoje apogeum formy zaprezentował w najlepszym dotychczas sezonie, zarówno dla siebie jak i dla trenera Andre Villasa-Boasa. Rozgrywki sezonu 2010/2011 "Smoki" zakończyły wygrywając potrójną koronę, a Fredy dołożył do tego sukcesu sporo "cegiełek", czytaj asyst. Najcenniejszą jest chyba ta z Dublina, z finału Ligi Europejskiej, po której Falcao zdobył zwycięską bramkę w meczu z Bragą.

Tym golem Falcao (zresztą też Kolumbijczyk) wypromował się do Atletico Madryt, a Guarín na swój transfer musiał jeszcze poczekać. Po pół roku przykuł zainteresowanie włoskich zespołów i pewne było, że coś się stanie. Końcem końców sprawa finiszuje transferem do 18-krotnych mistrzów Włoch - Interu Mediolan, "Nerazzurri" płacą aktualnie 1 milion euro za wypożyczenie Guarina do końca sezonu. Jeśli Kolumbijczyk przekona do siebie włoski klub, Inter latem będzie musiał wyłożyć kolejne 11 milionów, by zatrzymać 25-letniego pomocnika w stolicy Lombardii.

Fredy ma bardzo duże szanse na osiągnięcie sukcesu we Włoszech. Jest brakującym ogniwem w układance Ranieriego. Claudio lubi grać 4 pomocnikami i co ciekawe w jego ustawieniu brakuje poniekąd miejsca dla Sneijdera. Bardziej nadającym się do tej taktyki zawodnikiem jest Guarin, który poza środkiem pola może również grać jako prawy bądź też defensywny pomocnik. Jego główne atuty to podania i strzały z dystansu, ale z pewnością będzie też dobrze pracował w destrukcji wraz z Cambiasso. A może z Mottą lub Palombo? W każdym razie "od przybytku głowa nie boli", a kłopot bogactwa na pewno wyjdzie Interowi na dobre. Co się przyda, bo "Nerazzurri" zajmują aktualnie 5. pozycję w Serie A od czego odzwyczaili już dawno swoich fanów zdobywając pięć razy z rzędu Scudetto a ostatnio wicemistrzostwo.

 

Czytaj również na HelpBets.com

A także na murawa.bloog.pl

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Mercato, czyli mieszane uczucia (33)

01.09
19:05

Komentarze (23)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
01.02.2012 o 19:04 przez Kebo
Kebo
Bardzo na niego liczę może stać się naszym liderem w przyszłości
01.02.2012 o 12:30 przez mati1908
mati1908
jest dobrze<img src="/files/emoticons/28" alt="&lt;smile&gt;" />
01.02.2012 o 00:17 przez blue1908
blue1908
Powodzenia w lepszej czesci Mediolanu <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> Forza Inter<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
31.01.2012 o 23:26 przez sowik
sowik
suuper <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> liczę na niego... oby nie zawiódł jak Quaresma <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
31.01.2012 o 22:05 przez el_loco
el_loco
oby następca Motty bo chyba można nazwać tak Guarina się sprawdził. Strasznie na niego liczę. Forza
31.01.2012 o 22:02 przez Lethal_Doze
Lethal_Doze
takich piłkarzy nam trzeba, dynamicznych
31.01.2012 o 21:37 przez HULK12
HULK12
dziękuje Ci Freddy za te prawie 4 lata w FCP i życzę powodzenia w niebieskiej części Mediolanu FORCA<br />
nigdy nie zapomnę tej brameczki:<br />
<br />
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8Q380iByI0U">http://www.youtube.com/watch?v=8Q380iByI&shy;0U</a><br />
<br />
zapewne jak by na ławce trenerskiej w Porto nie było tego palanta miałby Guarin pewne miejsce obok Moutinho i Fernando...<br />
31.01.2012 o 20:52 przez piotrekninter
piotrekninter
niezle 1 mln, teraz 1+11<br />
ale latem mogli wziazc z 20:(<br />
Guarin Cuchu Palombo Alvarez<br />
albo Guaron Cuchu zanetti Alvarez<br />
pewnie tak narazie bedzie wygladalo, moim zdaniem Claudio powinien Zanettiego dac na obrone, a w miejsce Motty do srodka Alvareza i to by bylo pieknie , mysle ze dalby rade, bo w destrukcji umie pracowac, a na boku gra slabo<br />
i tak lepiej grac 4-3-1-2<br />
czy 4-3-3 z Wesem<br />
np mecze u siebie z latwym rywalem, powinnismy grac wieksza liczba graczy ofensywnych<br />
np <br />
Cuchu<br />
Guarin Alvarez<br />
Wes<br />
a w meczach trudniejszych np wyjazd z Roma<br />
Cuchu Palombo Zanetti<br />
Wes ( Alvarez)<br />
jest duzo wariantow<br />
wazne zeby nie grac 7 obroncami, i Kiwu
31.01.2012 o 20:19 przez Snake86
Snake86
#1 - calkiem dobra wizja <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
31.01.2012 o 19:48 przez Wisniapl
Wisniapl
#7 Autor: Krowa<br />
Bez jaj <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> Jak Obi według Ciebie to geniusz i diamencik to inni zawodnicy przy nim to kosmici lub Bogowie chyba. W tym sezonie ile miał dobrych meczy? 2 może 3. Mariga, którego wypożyczyliśmy bił go na głowę swoimi występami.
31.01.2012 o 19:48 przez Mati0INTER
Mati0INTER
Witaj w Mediolanie Fredy... POWODZENIA . Tylko oby Inter wykupił go <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
31.01.2012 o 19:21 przez adilbn
adilbn
Kiedy będzie kalendarz na Luty?
31.01.2012 o 19:17 przez Gajdzik
Gajdzik
Mam nadzieję że wniesie nową świeżość w zespół <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
31.01.2012 o 19:12 przez Drago194
Drago194
Mam nadzieję, że to będzie nasz najlepszy zakup w tym okienku transferowym, oczywiście reszta również robi całkiem dobre wrażenie, Palombo i Juan to też ciekawi piłkarze. Do szczęścia zabrakło mi jeszcze tylko Farfana i jakiegoś napastnika, ale nie jest źle.
31.01.2012 o 19:01 przez Fanatyczny
Fanatyczny
W konću ciekawy transfer, brawo!
31.01.2012 o 18:46 przez samum
samum
Witamy w teame Fredy<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
31.01.2012 o 18:26 przez Krowa
Krowa
Wiśnia tobie coś upadło na mózg?! <img src="/files/emoticons/19" alt="&lt;klnie&gt;" /> Obi to geniusz po prostu. Nasz diamencik w teamie a ty byś chciał go sprzedać?! Dobrze że nie pracujesz w interze bo być rozwalił nas do końca
31.01.2012 o 18:19 przez and
and
To chyba dobry strzał ...
31.01.2012 o 17:58 przez wornock
wornock
@Wisniapl<br />
<br />
Możesz mi powiedzieć co takiego pokazał Poli, że jesteś za wykupieniem go ?
31.01.2012 o 17:56 przez Nerf
Nerf
Guarin <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
31.01.2012 o 17:45 przez adilbn
adilbn
Witamy Fredy <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
31.01.2012 o 17:41 przez Plecak
Plecak
Cesar, <br />
4 Maicon, Ranocchia, Lucio, Nagatomo<br />
3 Guarin, Cammbiasso, Alvarez<br />
1 Sneijder<br />
2 Milito, Zarate/Pazzini/Forlan<br />
31.01.2012 o 17:38 przez Wisniapl
Wisniapl
Nasza pomoc teraz to Cuchu jako defensywny pomocnik, Guarin i Alvarez jako środkowi pomocnicy, zbiegający lekko na skrzydła i Sneijder jako typowy ofensywny pomocnik. Takie ustawienie w diament. 2 opcja to Palombo zamiast Sneijdera koło cuchu i ustawienie w linii. Do tego Poli, Obi i Stanko na ławie. Po sezonie Stanko i Obi out, a Poli wykupienie plus Mariga i Coutinho in. W ten sposób będziemy mieli 3 defensywnych pomocników i 5 ofensywnych. <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" />

Shoutbox

ragnar 08.06.2026 00:29

Claudio tak samo ten rywal Pereza przegrał, więc żadnego Kloppa Halsnda nie będzie, tylko Mourinho i obiecana gwiazda za 150 :)

FENDI_SOSA 07.06.2026 23:22

lol Eri. co za gosc

Claudio 07.06.2026 21:20

Ten Turek co obiecał Hakana w Fenerbahce przegrał wybory na prezydenta klubu....szybko poszło.

ZnawcaCalcio 07.06.2026 21:14

Eriksen niech już sobie lepiej odpuści

ragnar 07.06.2026 20:45

34 lata, piękna kariera, niech już kończy

broda4991 07.06.2026 20:25

Słyszeliście o Eriksenie? Znów dziś upadł na boisko i stracił przytomność przerwali mecz z ukrainá w 78 minucie

timon 07.06.2026 19:40

U nich za 30 mln to mozna sobie jakiegos pazia z Wolverhampton ktory jest solidny co najwyzej

Xucatlan 07.06.2026 19:27

Klubów takich jak Liverpool, których nie ciśnie presja finansowa i nie liczy się każdego grosza nie przeraża wizja utraty piłkarza drugoplanowego ze względu na koniec kontraktu.

Xucatlan 07.06.2026 19:22

Różnica wieku to jedno, ale przede wszystkim, to w Liverpoolu nie ma biedy. W Jonesie mają zapchajdziurę, którą można połatać kilka pozycji. Po co mają się go pozbywać za jakieś 20 baniek? Mają sprawdzonego, wszechstronnego zawodnika, którego za 20 mln nie zastąpią. Po co go zatem za tyle sprzedawać? Lepiej go zatrzymać nawet ryzykując odejście za darmo za rok.

KibicInteru 07.06.2026 18:15

7 lat różnicy między nimi

broda4991 07.06.2026 15:17

Ostro sobie liverpool pogrywa z tym jonsem. 30 plus premia plus procent. Gość z rocznym kontraktem a my za Hakana ciężko 20.

martins2000 07.06.2026 15:04

Porozumienie między Juventusem a Alexandrem Sørlothem w sprawie warunków kontraktowych. Trwają negocjacje między Juve a Atletico Madryt. [Moretto]

Cny 07.06.2026 13:47

będzie jakieś podsumowanie sezonu i indywidualne oceny dla piłkarzy?

HB 07.06.2026 12:13

Witam wszystkie dorodne dziewczyny fcinteru pe el

FENDI_SOSA 07.06.2026 02:17

czyli co bartcash.. martins ma wiecej iq od samej dody? :o

FENDI_SOSA 07.06.2026 02:16

u he tu solidny beef widze

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29451

Liczba newsów: 53336

Liczba komentarzy: 624439

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się