Transfery oficjalne

Oficjalnie: Matteo Politano piłkarzem Interu! "Dam z siebie wszystko!" (27)

Autor:
Źródło: en.inter.it
ponad rok temu
726
27
fcinter serwisowe

Matteo Politano piłkarzem Interu! Klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej potwierdził kolejne wzmocnienie.

- Bycie tutaj to coś pięknego. To dla mnie bardzo ważny dzień. Jestem podekscytowany i nie mogę doczekać się, by rozpocząć tę przygodę. Chcę podziękować dyrektorom i trenerowi, którzy mnie tu chcieli, ale także Sassuolo, gdzie dojrzałem jako piłkarz.

- San Siro to stadion, którzy przyprawia o dreszcze, ale w przeszłości dobrze sobie tutaj radziłem. Strzelałem tu gole Milanowi i Interowi. Teraz mam nadzieje zdobywać bramki dla Interu. Mój idol? Urodziłem się w Rzymie, gdzie dla młodych piłkarzy najważniejszą postacią w piłce jest Francesco Totti, ale lubię także innych napastników, z Ronaldo i Messim na czele. Nowi koledzy? Zawsze byłem pod wrażeniem Mauro Icardiego. Do zdobycia bramki potrzebuje wyłącznie dobrej piłki w pole karne. W Interze jest wielu świetnych piłkarzy. Wiadomość dla fanów? Zawsze będę dawał z siebie wszystko dla tej koszulki.

Piłkarz został wypożyczony z Sassuolo. Inter będzie posiadał prawo do wykupu gracza po sezonie.

Matteo Politano urodził się w Rzymie 3 sierpnia 1993 roku i jest wychowankiem Romy. W sezonie 2010/2011 pomógł zespołowi Primavery w zdobyciu mistrzostwa Włoch, a także pucharu Włoch w sezonie 2011/2012. Rok później został wypożyczony do Perugii, gdzie zadebiutował w rozgrywkach seniorów. W swoim pierwszym sezonie w 35 meczach zdobył 10 bramek.

Dobre występy sprawiły, że latem 2013 roku przeniósł się do Pescary. Matteo szybko przebił się do pierwszego zespołu, zdobywając 6 bramek w 32 spotkaniach w rozgrywkach Serie B. Rok później zanotował tyle samo trafień w 49 spotkaniach. Politano był kluczowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Marco Baroniego, a następnie Massimo Oddo. Po przegranej z Bologną w finale play-off o grę w Serie A przeniósł się do Sassuolo.

Kontrakt z drużyną prowadzoną wówczas przez Eusebio Di Francesco podpisał w lipcu 2015 roku. Umiejętności Politano rozwinęły się jeszcze bardziej. Przez pierwsze dwa lata zdobył 10 bramek na poziomie Serie A, a także 3 w rozgrywkach Ligi Europy.

Sezon 2017/2018 okazał się najlepszym w jego karierze. Postawa Politano była kluczowa w walce o utrzymanie w rozgrywkach Serie A. Zawodnik strzelił 10 goli w lidze oraz dołożył jedno trafienie w TIM Cup. Dobra postawa została nagrodzona przez Roberto Manciniego, który pozwolił mu zadebiutować w reprezentacji Włoch w spotkaniu towarzyskim z Arabią Saudyjską 28 maja.

Politano jest lewonożnym zawodnikiem ze świetną techniką. Zawodnik jest bardzo wszechstronnym piłkarzem - może występować na obu skrzydłach, a także w linii ataku. Luciano Spalletti ma do swojej dyspozycji kolejnego niebezpiecznego zawodnika w ataku.

Powodzenia Matteo!

 

 

 

 

Zobacz też

Stefano Pioli - Inter

Oficjalnie: Stefano Pioli trenerem AC Milan (29)

09.10
13:11
Cristiano Biraghi

Oficjalnie - Biraghi zawodnikiem Interu (11)

29.08
10:32

Komentarze (27)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
01.07.2018 o 08:21 przez Dyl87
Dyl87
I jak sytuacja z FFP udało się :)
01.07.2018 o 06:36 przez Bartek-32
Bartek-32
Oby jego talent eksplodował
30.06.2018 o 21:58 przez Imrahil
Imrahil
no, masz facet okazję na grę u najlepszych, nie spyerdol tego
30.06.2018 o 20:13 przez rafalik93
rafalik93
pokaż co potrafisz ,wierze bardzo w ten transfer ;)
30.06.2018 o 20:09 przez AveCaesar
AveCaesar
Z resztą przy takim okienku i tak już jest świetnie ;)
30.06.2018 o 20:05 przez AveCaesar
AveCaesar
Zamiast Rafinhy przyszedł Ninja więc nie boli wcale. Na pewno też przyjdzie jeszcze jeden ŚP. Mam nadzieję, że to będzie Dembele. Obaj to 2 klasy wyżej niż Brazylijczyk. Gorzej z prawą obroną, Cancelo już dawno w Juve ale myślę, że i tutaj coś wymyśli Ausilio.
30.06.2018 o 20:01 przez Granat105
Granat105
Patrząc na mercato kluje tylko ten Rafinha. Solidny następca Candrevy, zresztą gorzej od Candrevy z poprzedniego sezonu się nie da zagrać. Solidny skrzydłowy ale nic extra nie zaoferuje.
30.06.2018 o 19:59 przez fcinter.pl
fcinter.pl
Dokładnie kuzynku
30.06.2018 o 19:57 przez broda4991
broda4991
Widzę szybko poprawił błąd. "W przeszłości dobrze sobie tutaj robiłem" haha.
30.06.2018 o 19:49 przez inglorion
inglorion
Chrzanić Dembele - TERAZ RAFINHA !! ! :D
30.06.2018 o 19:08 przez Kazam
Kazam
Mateuszku, liczymy tu na Ciebie!
30.06.2018 o 18:57 przez danielinter
danielinter
Gorszy od Candrzewy nie będzie
30.06.2018 o 18:52 przez Pjerun
Pjerun
Nie jestem do niego w 100% przekonany, ale cieszy mnie postawa zarządu i konkretne działania.
30.06.2018 o 18:50 przez fcinter.pl
fcinter.pl
Liczę na tego gościa
30.06.2018 o 18:50 przez IlCapitano
IlCapitano
To teraz Florenzi, Dembele i zamykamy okienko, taka prawda.
30.06.2018 o 18:47 przez maverik
maverik
Dostał sporą szansę i liczę, że ją wykorzysta. Oby się sprawdził tak samo jak Cancelo i Rafinha, tylko z lepszym końcowym skutkiem.
30.06.2018 o 18:45 przez Dyl87
Dyl87
Dobrze ze z ligi Włoskiej biorą piłkarzy ;)
30.06.2018 o 18:39 przez Claudio
Claudio
Nie oczekuję od niego zbyt wiele. Solidny ligowy grajek który od czasu do czasu robi wiatr w ataku.
Myślę, że lepsza i młodsza alternatywa Candrevy no i też Włoch.
Fajnie jakby na koniec sezon z przyjemnością skorzystalibyśmy z opcji wykupu.
30.06.2018 o 18:32 przez AveCaesar
AveCaesar
To już nie jest pierwszym nieudacznikiem do wywalenia w klubie ?
30.06.2018 o 18:27 przez Rafał 1976
Rafał 1976
I to mi się podoba i teraz czekam na Florenciego,Malcolma lub Suso
30.06.2018 o 18:26 przez pluto11
pluto11
PA piękne okienko
30.06.2018 o 18:26 przez Towarzysz
Towarzysz
Powodzenia, udowodnij wszystkim że Ausilio jest nieomylnym pionierem mercato
30.06.2018 o 18:25 przez wpowy
wpowy
WItamy
30.06.2018 o 18:20 przez Dyl87
Dyl87
:)
30.06.2018 o 18:20 przez piotrekninter
piotrekninter
Witamy
nie moge sie doczekac jutra. 1 lipca oficjalnie 5 nowych u nasw kadrze
30.06.2018 o 18:19 przez zemaria
zemaria
Witamy!
30.06.2018 o 18:18 przez Czarson
Czarson
Witam :)

Shoutbox

SETE 07.12.2019 18:41

Neraz właśnie. Dlatego to musiałaby być oferta tzw nie do odrzucenia

Lopez 07.12.2019 18:41

Neraz ile można tak żyć?

SETE 07.12.2019 18:41

Realnie staram się ocenić sytuacje

Neraz1908 07.12.2019 18:41

ja bym wolal hodowac dalej winogrona i zbierac hajs od nas niz isc do naples

Lopez 07.12.2019 18:40

Nie bójcie się nic

SETE 07.12.2019 18:40

5 baniek min żeby ruszył tyłek z Toskanii

SETE 07.12.2019 18:39

Spall to tez duży wydatek jak na warunki serieA

SETE 07.12.2019 18:39

Zwolnienie Carletto zaboli finansowo ADL i myśle ze nikt nie przyjdzie za gruby hajs

Neraz1908 07.12.2019 18:39

albo spall

SETE 07.12.2019 18:38

Pewne jest to ze będzie to opcja budżetowa

SETE 07.12.2019 18:38

Gatuso realny chyba

Neraz1908 07.12.2019 18:38

gatuco ma byc obrzydliwie cyniczny

SETE 07.12.2019 18:37

Kto za Carletto w Napoli ? Na teraz

Piter 07.12.2019 18:36

jesteśmy wielcy

Neraz1908 07.12.2019 18:36

gdyby nie my to rube by mialo majstra juz w grudniui

Piter 07.12.2019 18:34

anczelot to taki gość co siada na pilocie od telewizora

Neraz1908 07.12.2019 18:33

anczelot zniszczyl bayern, teraz naples gg

Piter 07.12.2019 18:33

klinsi ♥

Neraz1908 07.12.2019 18:33

fofana zapraszamy kuzynku w styczniu

ragnar 07.12.2019 18:33

czyżby Carlo out

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Sobota, 07 grudnia

  • 41'

    Udinese

    1 - 0

    Napoli

  • FT

    Atalanta

    3 - 2

    Verona

  • 20:45

    Lazio

    ? - ?

    Juventus

Piątek, 06 grudnia

  • FT

    Inter

    0 - 0

    Roma

Niedziela, 08 grudnia

  • 12:30

    Lecce

    ? - ?

    Genoa

  • 15:00

    Torino

    ? - ?

    Fiorentina

  • 15:00

    SPAL

    ? - ?

    Brescia

  • 15:00

    Sassuolo

    ? - ?

    Cagliari

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Bologna

    ? - ?

    Milan

Booking.com

Publicystyka

VAR

Co z tym VAR-em we Włoszech? (15)

29.10
12:58
Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    15

    38

  • 2

    Juventus

    Juventus

    14

    36

  • 3

    Lazio

    Lazio

    14

    30

  • 4

    Roma

    Roma

    15

    29

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    15

    28

  • 6

    Cagliari

    Cagliari

    14

    28

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    17

  • 2

    Romelu Lukaku

    10

  • 3

    Luis Muriel

    9

  • 4

    Joao Pedro

    9

  • 5

    Lautaro Martinez

    8

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29001

Liczba newsów: 35352