Informacje z klubu

Oficjalnie - Powstanie SuperLiga, Inter jedną z 12 drużyn zalożycielskich! (16)

Autor:
Źródło: en.inter.it
19 dni temu
2809
16
The Super League

FC Internazionale Milano zgodziło się założyć, wraz z 11 wiodącymi klubami piłkarskimi w Europie, nowe rozgrywki w odbywające się w środku tygodnia o nazwie Super League, kierowane przez kluby założycielskie.

FC Internazionale Milano dołączył jako klub założycielski Super League. AC Milan, Arsenal FC, Atlético Madryt, Chelsea FC, FC Barcelona, FC Internazionale Milano, Juventus FC, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham Hotspur wszystkie dołączyły jako Kluby Założycielskie. Przewiduje się, że kolejne trzy kluby dołączą przed sezonem inauguracyjnym, który ma rozpocząć się tak szybko, jak to możliwe.

Idąc dalej, kluby założycielskie z niecierpliwością czekają na rozmowę z UEFA i FIFA, aby współpracować w celu osiągnięcia najlepszych wyników dla nowej ligi i piłki nożnej jako całości.

Powstanie Superligi następuje w czasie, gdy globalna pandemia przyspieszyła niestabilność w istniejącym europejskim modelu ekonomicznym piłki nożnej. Co więcej, przez wiele lat kluby założycielskie miały na celu poprawę jakości i intensywności istniejących europejskich rozgrywek w każdym sezonie oraz stworzenie formatu, w którym najlepsze kluby i zawodnicy będą regularnie rywalizować.

Pandemia pokazała, że ​​do zwiększenia wartości i wsparcia z korzyścią dla całej europejskiej piramidy piłkarskiej potrzebna jest wizja strategiczna i zrównoważone podejście handlowe. W ostatnich miesiącach miał miejsce szeroko zakrojony dialog z interesariuszami piłki nożnej na temat przyszłego formatu rozgrywek europejskich. Kluby Założycielskie uważają, że rozwiązania zaproponowane po tych rozmowach nie rozwiązują fundamentalnych problemów, w tym konieczności zapewnienia lepszej jakości meczów i dodatkowych środków finansowych dla całej piramidy piłkarskiej.

FORMAT ROZGRYWEK

- 20 uczestniczących klubów z 15 klubami założycielskimi i mechanizmem kwalifikacyjnym dla kolejnych pięciu drużyn, które kwalifikują się corocznie na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu.

- Mecze w środku tygodnia, w których wszystkie uczestniczące kluby nadal rywalizują w swoich ligach krajowych, zachowując tradycyjny krajowy kalendarz meczów, który pozostaje w centrum rozgrywek klubowych.

- Początek rozgrywek w sierpniu, kluby uczestniczą w dwóch grupach po dziesięć drużyn, rozgrywających mecze u siebie i na wyjeździe, przy czym najlepsza trójka w każdej grupie automatycznie kwalifikuje się do ćwierćfinału. Drużyny, które zajmą czwarte i piąte miejsce, będą walczyć w dwumeczu play-off o pozostałe pozycje ćwierćfinałowe. Ten format będzie zachowany aż do finału, który zostanie rozegrany pod koniec maja na zasadzie jednego meczu na neutralnym terenie.

Tak szybko, jak to możliwe po rozpoczęciu rozgrywek mężczyzn, zostanie uruchomiona odpowiednia liga kobiet, która pomoże w awansie i rozwoju gry kobiet.

Nowy coroczny turniej zapewni znacznie większy wzrost gospodarczy i wsparcie dla europejskiej piłki nożnej poprzez długoterminowe zobowiązanie do nieograniczonych płatności solidarnościowych, które będą rosły wraz z przychodami z ligi. Te płatności solidarnościowe będą znacznie wyższe niż te generowane przez obecną europejską konkurencję i oczekuje się, że przekroczą 10 miliardów euro w trakcie początkowego okresu zobowiązań klubów. Ponadto rozgrywki będą oparte na trwałych podstawach finansowych, a wszystkie Kluby Założycielskie podpiszą się pod strukturą wydatków. W zamian za swoje zaangażowanie kluby założycielskie otrzymają kwotę w wysokości 3,5 miliarda euro wyłącznie na wsparcie swoich planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury i zniwelowanie skutków pandemii COVID.

Zobacz też

Kasa

Inter spłaci zaległe wynagrodzenia zawodników przed czerwcem (1)

06.05
09:05
kibice flaga san siro curva nord

Jak będzie wyglądać mistrzowska feta? (2)

29.04
10:59

Komentarze (16)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
19.04.2021 o 16:35 przez CNS87
CNS87
To nie wróży nic dobrego dla Europejskiego footballu. Takie jest moje zdanie
19.04.2021 o 11:49 przez forzaragazzi
+1
forzaragazzi
UEFA wtopiła. Miała rok czasu żeby zreformować LM i dogadać się z klubami. W LM byłoby 20 zespołów - 5 miejsc na Anglii, po 3 dla Hiszpanii i Włoch, po 2 dla Francji i Niemiec. 5 miejsc dla pozostałych drużyn które grałyby w kwalifikacjach (4 drużyna z Włoch, mistrz Portugalii itd. byłyby rozstawione). Wilk syty i owca cała. Rozgrywki byłyby bardziej elitarne, ale nikomu nie zamknięto by drogi do LM. Co zrobiła UEFA? Olała temat. Postanowiła że zamiecie temat pod dywan na 3 lata. Posprzedawała w ciemno prawa TV. I co gorsza zapowiedziała że za 3 lata to będzie już w "elitarnej" LM 36 drużyn. Sami są sobie winni. Teraz trudno rokować jak to się skończy. Też na samym początku byłem przeciwny Superlidze.. człowiek nie lubi zmian itd. Z drugiej strony trzeba zrozumieć kluby które generują największe zyski a nie otrzymują za to naleznej zapłaty.
19.04.2021 o 09:40 przez OjciecOstatniPrawdziwy
OjciecOstatniPrawdziwy
akurat teraz nam są bardzo potrzebne takie informacje i zawirowania.
19.04.2021 o 11:13 przez Pader88
+2
Pader88
Dokładnie tez liczę na jakiegoś mocarnego sponsora na koszulkach w tej sytuacji jakiś Samsung i minimum 50-60 milionów za sezon! a co! Stać nas!
19.04.2021 o 07:55 przez kadrian89
+1
kadrian89
Jeśli prawda jest, ze na start kluby założycielskie miałyby dostać po 400-500 mln, to o czym w ogóle rozmawiamy...
19.04.2021 o 07:17 przez Pjerun
Pjerun
Nie wiem jak to sobie wyobrażają te kluby, ale to jest około 20 dodatkowych meczów w sezonie.
Zmniejszenie ilości drużyn w Serie A do 18 drużyn mogłoby troszkę zniwelować liczbę meczy, ale i tak to jest ogrom.
19.04.2021 o 11:00 przez kotek2554
+1
kotek2554
Zadne dodatkowe zadna z tych druzyn w LM nie bedzie grala bo w to miejsce jest ta Superliga
19.04.2021 o 11:42 przez Pjerun
Pjerun
Liga Mistrzów to 6 meczów w grupie, Superliga 18 meczów w sezonie zasadniczym. Różnica spora.
19.04.2021 o 07:13 przez Nasir
+11
Nasir
Ostatni gwóźdź do trumny dla romantyków futbolu. Ja tam się cieszę ze jesteśmy w gornie klubów założycieli, rozumiem ze udział mamy co roku z automatu. Jeśli ta liga miała powstać to lepiej w niej być niż nie.
19.04.2021 o 07:02 przez kadrian89
kadrian89
Kasa i chciwość. Jeśli dojdzie to do skutku, to wiadomo dokąd popłynie kasa, piłkarze i agenci. Bogaci jeszcze bogatsi, dla malutkich ochłapy pozostaną ;)
19.04.2021 o 08:10 przez Pader88
+2
Pader88
Oho pasibrzuchy ze złodziejskiej UEFA się sadzą i sapią... idę po popcorn
19.04.2021 o 03:04 przez maverik
+6
maverik
Rozgrywki ligowe staną się nudne, bo albo walczysz o mistrza, albo o nic. Inter, Milan i Juventus będą sporo odstawać od reszty i tak będzie w pozostałych ligach. Taka trochę liga szkocka. Druga sprawa, że w przypadku słabszego sezonu coś w stylu obecnego Juve, albo gorzej to na początku wiosny już będzie po sezonie. Bo w Superlidze większość meczów oklep i brak szans na ten ćwierćfinał, a liga to albo Scudetto albo nic. Teraz takie Juve walczy o awans do LM, w przypadku Superligi już mogliby wyłożyć lachę od miesiąca i tak aż do maja. Wiadomo, że to uaktrakcyjni rozgrywki, bo więcej hitów to lepsze mecze, ale trochę moim zdaniem zabije współzawodnictwo słabszych klubów. Kto śledzi koszykówkę ten wie jak wyglądała kiedyś Euroliga, a jak teraz i jak poziomem Euroliga różni się od Ligi Mistrzów.
19.04.2021 o 02:18 przez HB
+2
HB
Interku, zawsze z Tobą :*
Był Puchar Zdobywców Pucharów, była Liga Mistrzów, będzie SuperLiga. Tyle.
19.04.2021 o 01:38 przez intermed1
-2
intermed1
Bez sponsora tytułowego, bez konkretnych ruchów właścicieli, bez pewności gdzie będziemy grać w następnym sezonie. Przed nami mroczne i niespokojne czasy.
19.04.2021 o 01:22 przez Moldar3
+1
Moldar3
Niby dlaczego. Liga mistrzów to dno aż do ćwierćfinałów, trzeba coś zmienić i o ile nie uważam, że powstanie superligi to dobry ruch, tak niech UEFA w końcu zacznie myśleć.
19.04.2021 o 01:17 przez potrtop
potrtop
Oj jeszcze się zadławimy swoją chciwością.

Shoutbox

Orzeu 07.05.2021 15:47

Ostatni żołnierz

Endru 07.05.2021 15:46

I Vecino

VVujek 07.05.2021 15:31

Radu i Pinamonti powinni zagrać

VVujek 07.05.2021 15:29

Marusic to dobra zapchajdziura

taboret 07.05.2021 15:29

Pete is staying! 🙌 Goalkeeper Péter #Gulácsi has signed a two-year contract extension ✍️

taboret 07.05.2021 15:28

gulacsi przedluzyl umowe do 2025

CzarodziejCzasu 07.05.2021 15:28

boze co to za ogor musi byc

CzarodziejCzasu 07.05.2021 15:28

ale beka jesli Radu jutro nie zagra xddddd

CzarodziejCzasu 07.05.2021 15:27

stado gowniakow i kilku swietnych grajkow

CzarodziejCzasu 07.05.2021 15:26

To jest fascynujace ze Lazio ma tak dobrych pilkarzy w kadrze....

Endru 07.05.2021 15:26

mourinho w tottenhamie cos zastal to w romie nie zastanie nic

VVujek 07.05.2021 15:25

No w Lazio jest tego , a i zrobilbym niespodzianke dla big Roma i wzial jego brata Jordana xd

taboret 07.05.2021 15:25

https://ibb.co/CtgKdxf <-- jedyny ciekawy grajek z romy

Endru 07.05.2021 15:25

Marusic, Acerbi tez spoko

Endru 07.05.2021 15:24

Spinazzola i Pellegrini

CzarodziejCzasu 07.05.2021 15:24

SMS, Alberto, Correa, Lazzari, Immobile, chcialbym ich wszystkich....

Endru 07.05.2021 15:24

ja tez VVujek

Endru 07.05.2021 15:24

A mancini to typowy gosc co odchodzi z atalanty i dupa

VVujek 07.05.2021 15:24

Dzeko jako vice lukaku spoko

VVujek 07.05.2021 15:23

Pellegrini i Spina to zawodnicy ktorych bym widzial w Ibterze jak najszybciej

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszym zawodnikiem Interu w meczu z Crotone był?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 01 maja

  • FT

    Verona

    1 - 1

    Spezia

  • FT

    Crotone

    0 - 2

    Inter

  • FT

    AC Milan

    2 - 0

    Benevento

Niedziela, 02 maja

  • FT

    Lazio

    4 - 3

    Genoa

  • FT

    Bologna

    3 - 3

    Fiorentina

  • FT

    Napoli

    1 - 1

    Cagliari

  • FT

    Sassuolo

    1 - 1

    Atalanta

  • FT

    Udinese

    1 - 2

    Juventus

  • FT

    Sampdoria

    2 - 0

    Roma

Poniedziałek, 03 maja

  • FT

    Torino

    1 - 0

    Parma

Sobota, 08 maja

  • 15:00

    Spezia

    ? - ?

    Napoli

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Bologna

  • 18:00

    Inter

    ? - ?

    Sampdoria

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Lazio

Niedziela, 09 maja

  • 12:30

    Genoa

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Benevento

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Parma

    ? - ?

    Atalanta

  • 15:00

    Verona

    ? - ?

    Torino

  • 18:00

    Roma

    ? - ?

    Crotone

  • 20:45

    Juventus

    ? - ?

    AC Milan

Wtorek, 11 maja

  • 20:45

    Napoli

    ? - ?

    Udinese

Środa, 12 maja

  • 18:30

    Cagliari

    ? - ?

    Fiorentina

  • 20:45

    Atalanta

    ? - ?

    Benevento

  • 20:45

    Bologna

    ? - ?

    Genoa

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Roma

  • 20:45

    Lazio

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Sampdoria

    ? - ?

    Spezia

  • 20:45

    Sassuolo

    ? - ?

    Juventus

  • 20:45

    Torino

    ? - ?

    AC Milan

Czwartek, 13 maja

  • 20:45

    Crotone

    ? - ?

    Verona

Publicystyka

Antonio Conte

Inter Conte - analiza taktyczna (11)

04.04
19:23
felieton ciao interisti

CIAO INTERISTI! COME STAI IN SERIE A? (9)

29.03
11:27
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    34

    82

  • 2

    Atalanta

    Atalanta

    34

    69

  • 3

    Juventus

    Juventus

    34

    69

  • 4

    Milan

    Milan

    34

    69

  • 5

    Napoli

    Napoli

    34

    67

  • 6

    Lazio

    Lazio

    33

    64

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    27

  • 2

    Romelu Lukaku

    21

  • 3

    Luis Muriel

    19

  • 4

    Ciro Immobile

    19

  • 5

    Dusan Vlahovic

    19

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27171