Informacje z klubu

OFICJALNIE - Rada Miasta Mediolan zatwierdziła sprzedaż San Siro! (19)

Źródło: calcioefinanza.it
8 miesięcy temu
2582
19

Trwająca ponad 12 godzin sesja Rady Miejskiej zakończyła się pozytywnym dla klubów werdyktem - San Siro zostało sprzedane Interowi oraz AC Milanowi! Poniżej, za Calcio e Finanza, przedstawiamy chronologiczny przebieg burzliwego posiedzenia, jakie miało miejsce jeszcze kilka godzin temu.

 

03:40 – w jawnym głosowaniu uchwała została przyjęta: 24 głosy za, 2 przeciw, 2 radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

02:54 – zatwierdzono poprawkę „tagliola”, zamykającą dalszą dyskusję nad poprawkami (wszystkie odrzucone). Rozpoczęto głosowanie końcowe; każdy radny miał 5 minut na wystąpienie.

02:00 – centrolewica proponuje tzw. „poprawkę blokującą”, aby przyspieszyć prace. Centroprawica protestuje.

01:55 – szósta poprawka przyjęta: limit 5 mln euro dla gminy w przypadku dodatkowych kosztów rekultywacji parku Capitani.

01:28 – piąta poprawka: 14 mln euro przeznaczone na projekty związane ze zrównoważonym rozwojem środowiska.

00:00 – czwarta poprawka: obowiązek polityki integracyjnej i równych szans w zatrudnieniu, rozwój programów edukacyjnych i sportowych przeciwko dyskryminacji.

23:40 – trzecia poprawka: wpisanie projektu do PGT Milano 2030 w zakresie rewitalizacji miejskiej, zarządzanej przez administrację miejską.

23:00 – druga poprawka: ograniczenie zużycia gruntów i ochrona bioróżnorodności.

22:00–21:00 – dyskusja nad poprawkami; wszystkie dotychczasowe zostają odrzucone.

20:00 – pierwsza poprawka przyjęta: tzw. „biała lista” firm wolnych od powiązań mafijnych, dopuszczonych do realizacji projektu.

19:30 – poprawka centroprawicy dotycząca renowacji stadionu odrzucona (25 głosów przeciw, 15 za).

19:05 – wznowiono posiedzenie. Do uchwały zgłoszono 239 poprawek.

18:45 – Marco Fumagalli (Lista Sali), ostatni niezdecydowany radny, zapowiada: „Nie zagłosuję za sprzedażą San Siro. Jeśli nie będę rozstrzygający, zagłosuję przeciw, w przeciwnym razie wstrzymam się od głosu”.

18:38 – odrzucono dwa wnioski o zawieszenie uchwały, obrady nad poprawkami trwają.

18:25 – zakończono wystąpienia w debacie.

18:10 – radna PD Simonetta D’Amico ostro atakuje kluby: „Drodzy Marotta i Scaroni: polityka nie jest przestarzała, to wy jesteście przestarzali! Droga musi być nienaganna na każdym etapie”. Jednocześnie ogłasza poparcie dla uchwały.

17:45 – przemówienia radnych, którzy nie zabrali głosu podczas czwartkowej sesji. Fratelli d’Italia, ustami Marco Cagnolatiego, wnioskuje o wycofanie uchwały.

17:00 – po decyzji Forza Italia o wstrzymaniu się od głosu (czterech radnych) przybliża się perspektywa przyjęcia uchwały. Do zatwierdzenia potrzeba 23 głosów „za”.

16:40 – Forza Italia potwierdza, że wstrzyma się od głosu. Alessandro Sorte: „Nie możemy poprzeć uchwały, ale nie będziemy też przeciw, bo oznaczałoby to skazanie Mediolanu i jego mieszkańców”.

16:30 – oficjalne rozpoczęcie posiedzenia. Obecnych 42 radnych – w tym momencie do przyjęcia uchwały potrzeba 22 głosów „za”.

16:20 – radna PD Monica Romano zapowiada głosowanie „za”: „To decyzja o losie międzynarodowego symbolu Mediolanu”. Liczba głosów popierających wzrasta do 24.

16:15 – przed ratuszem na placu Scala pojawiają się protesty: „Zatrzymajmy San Siro”, „Nie dla sprzedaży San Siro”, „Dobro publiczne nie jest na sprzedaż”.

Zobacz też

Sky - 3-5-2 pozostaje podstawą. Chivu rozważa warianty, ale wyjściowy układ się nie zmieni (2)

24.05
08:59
Cristian Chivu

Sky Sport - Cristian Chivu przybył do siedziby klubu (0)

04.06
15:10

Komentarze (19)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
02.10.2025 o 17:44 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Liczę że skończył się już cyrk ze stadionem,i rozpoczynamy bardzo ważny proces. Proces wskoczenia na inny poziom,dzięki posiadaniu nowoczesnej infrastruktury i stadionu.
01.10.2025 o 20:15 przez Mike25
+1
Mike25
Nie dla zburzenia San Siro !
01.10.2025 o 10:21 przez broda4991
broda4991
Z tego co czytałem z różnych źródeł to ta decyzja to dopiero wierzchołek góry lodowej przed tym co nas czeka. Tak w miarę realnie pierwsze wbite łopaty to początek 27 roku. Może na 31 rok skończą. Tutaj będą jeszcze batalie w sądach jakieś odwołania ceregiele.
30.09.2025 o 23:00 przez Piekarz
Piekarz
Czarny dzień dla Mediolanu. Ale walka trwa. Nie pozwolimy zburzyć arcydzieła architektury.
01.10.2025 o 00:59 przez chonciak
+3
chonciak
To wszyscy tacy jak Ty niech wykupią i utrzymują San Siro. A kluby kupią teren w San Donato i wybudują nowy stadion szybciej niż skończą się wszystkie procedury z San Siro. Przeszłością się nie żyje.
01.10.2025 o 15:44 przez vandallo87
+1
vandallo87
Piekarz się zapetlił i nie rozumie, że stadion w ciągu kilku lat i tak trzeba by zamknąć z uwagi na stan techniczny, imprezy międzynarodowej już nie da się zrobić, bo nie spełnia wymogów, a koszty remontu to byłaby wielokrotność budowy nowego. Zaryzykuję, że to początek świetlanej przyszłości Mediolanu.
30.09.2025 o 22:56 przez Drago194
Drago194
No to teraz tylko 2 lata komisji przygotowawczej przed komisją ds. sprzedaży stadionu i już za 4 lata będzie można złożyć przedwstępną ofertę do rozpatrzenia przez komisję ds. bieżącej sprzedaży stadionu.
30.09.2025 o 12:48 przez vandallo87
+1
vandallo87
Stan korupcji we Włoszech: Kiedy musisz osobno glosować nad zatwierdzeniem listy firm niepowiązanych z mafią, które można dopuścić do inwestycji (20:00)
30.09.2025 o 09:49 przez smerf1600
smerf1600
ciekawe kiedy uchwała cofająca tą uchwałę
30.09.2025 o 09:23 przez Jaszczu91
+1
Jaszczu91
Bardzo dobra decyzja. Może teraz z sentymentu komuś będzie żal tego stadionu, ale w obecnych czasach gra na tak przestarzałym kawałku betonu jest po prostu nie opłacalna. Kluby, żeby się rozwijać potrzebują nowego obiektu. Kibice Arsenalu, Tottenhamu czy Atletico przeżywali to samo co my, ale teraz z pewnością nie żałują, że mają nowe i piękne stadiony. Z San Siro będzie tak samo.
30.09.2025 o 17:10 przez Xucatlan
+2
Xucatlan
No zwłaszcza Arsenal, który z klubu zdobywającego tytuł bez porażki stoczył się do klubu-pośmiewiska przez cięcia związane z inwestycją w stadion jest wybornym przykładem.
30.09.2025 o 19:00 przez darek666sz
darek666sz
Xutaclan zobacz ile wydał sam Arteta,jakie cięcia?może zaraz po tym mistrzostwie ale później?i dalej nic nie wygrywają.a nabijają się z Tottenhamu
02.10.2025 o 12:32 przez Jaszczu91
Jaszczu91
Xucatlon
Jeśli według Ciebie Arsenal nie wygrywa Premier League przez to ze gra na nowoczesnym stadionie to dla mnie jest nie zrozumiałe. Według mnie przestali wygrywać bo pojawił się Abramowicz w Chelsea z workiem pieniędzy, potem szejki w City i oni kupili tym klubom tytuły. Arsenal właśnie dzięki temu, że wybudował nowy stadion może teraz z nimi rywalizować. Gdyby grali na Highbury to dzisiaj byli by szarakiem w Anglii.

Własny i nowoczesny stadion jest kluczowy dla rozwoju klubu. Stare San Siro to historia, piękna, ale już historia. To betonowy klocek, którego nie ma sensu remontować. Nowy stadion napisze swoją a da 5krotnie większe przychody z dnia meczowego. Trzeba porzucić sentymenty i postawić na rozwój.
30.09.2025 o 09:06 przez cs88
+2
cs88
To mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla Interu.
30.09.2025 o 08:32 przez Szociq
Szociq
- Is it done, Yuri?
- No Comrad Premier. It has only begun.
30.09.2025 o 06:55 przez Nerazzurro90
-4
Nerazzurro90
Będziemy walczyć do końca! Nie pozwolimy żydom zburzyć San Siro!
30.09.2025 o 11:58 przez andre
+2
andre
Przyklej se rękę do ściany San siro. Nie daj go zburzyć .....wszyscy na ciebie liczymy ....
🤦
30.09.2025 o 14:02 przez acmilanowek
+1
acmilanowek
czekamy na relację z akcji xd
30.09.2025 o 06:37 przez El Imprezatore
El Imprezatore
No w końcu ale czy coś jeszcze po drodze nie wyskoczy to zobaczymy bo wiadomo jak to u Włochów jest.

Shoutbox

Xucatlan 08.06.2026 09:42

Ludzie miewają zawały serca i inne tego typu rzeczy siedząc przed TV, jedząc obiad czy nawet we śnie.

Xucatlan 08.06.2026 09:41

Czemu każecie Eriksenowi kończyć karierę? Są w ogóle jakieś przesłanki ku temu, by twierdzić, że koniec grania w piłkę mu się w kakiś sposób przysłuży? Pomiędzy oboma zasłabnięciami Eriksen rozegrał 198 meczów. Można się domyślać, że jest dość szczegółowo monitorowany. Skoro nie wykazywał symptomów, że coś jest nie tak, to na jakiej podstawie ludzie twierdzą, że gdyby siedział na dupie w domu, to nic by się nie wydarzyło.

FENDI_SOSA 08.06.2026 01:13

mou szybko upadnie tam. szkoda naszego dumfriego ale juz chu. gra toczy sie dalej

ragnar 08.06.2026 00:29

Claudio tak samo ten rywal Pereza przegrał, więc żadnego Kloppa Halsnda nie będzie, tylko Mourinho i obiecana gwiazda za 150 :)

FENDI_SOSA 07.06.2026 23:22

lol Eri. co za gosc

Claudio 07.06.2026 21:20

Ten Turek co obiecał Hakana w Fenerbahce przegrał wybory na prezydenta klubu....szybko poszło.

ZnawcaCalcio 07.06.2026 21:14

Eriksen niech już sobie lepiej odpuści

ragnar 07.06.2026 20:45

34 lata, piękna kariera, niech już kończy

broda4991 07.06.2026 20:25

Słyszeliście o Eriksenie? Znów dziś upadł na boisko i stracił przytomność przerwali mecz z ukrainá w 78 minucie

timon 07.06.2026 19:40

U nich za 30 mln to mozna sobie jakiegos pazia z Wolverhampton ktory jest solidny co najwyzej

Xucatlan 07.06.2026 19:27

Klubów takich jak Liverpool, których nie ciśnie presja finansowa i nie liczy się każdego grosza nie przeraża wizja utraty piłkarza drugoplanowego ze względu na koniec kontraktu.

Xucatlan 07.06.2026 19:22

Różnica wieku to jedno, ale przede wszystkim, to w Liverpoolu nie ma biedy. W Jonesie mają zapchajdziurę, którą można połatać kilka pozycji. Po co mają się go pozbywać za jakieś 20 baniek? Mają sprawdzonego, wszechstronnego zawodnika, którego za 20 mln nie zastąpią. Po co go zatem za tyle sprzedawać? Lepiej go zatrzymać nawet ryzykując odejście za darmo za rok.

KibicInteru 07.06.2026 18:15

7 lat różnicy między nimi

broda4991 07.06.2026 15:17

Ostro sobie liverpool pogrywa z tym jonsem. 30 plus premia plus procent. Gość z rocznym kontraktem a my za Hakana ciężko 20.

martins2000 07.06.2026 15:04

Porozumienie między Juventusem a Alexandrem Sørlothem w sprawie warunków kontraktowych. Trwają negocjacje między Juve a Atletico Madryt. [Moretto]

Cny 07.06.2026 13:47

będzie jakieś podsumowanie sezonu i indywidualne oceny dla piłkarzy?

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29451

Liczba newsów: 53337

Liczba komentarzy: 624439

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się