Zapowiedzi

Feyenoord na drodze do ćwierćfinału (zapowiedź) (15)

Źródło: różne
6 miesięcy temu
1783
15

Feyenoord będzie gospodarzem pierwszego spotkania z dwumeczu 1/8 Ligi Mistrzów, podczas którego podejmie na De Kuip ekipę Interu Mediolan. Nerazzurri do tego meczu podchodzą osłabieni nasilającymi się kontuzjami, a stawka pojedynku jest wysoka. Czy Simone Inzaghi znajdzie sposób na poradzenie sobie z problemami, które trawią ostatnimi czasy jego drużynę? Dowiemy się w środę, 5 marca 2025 roku, już od godziny 18:45, kiedy to wybrzmi pierwszy gwizdek arbitra tego spotkania.

 

Feyenoord w tym sezonie Eredivisie niemal od początku sezonu zajmuje stabilne, 4. miejsce w tabeli. W czołówce jest jednak bardzo ciasno, a celem jest zajęcie upragnionej, ponownej gry w Lidze Mistrzów, a zatem miejsca co najmniej 3. Do tego podopiecznych Van Persiego dzielą obecnie dwa punkty, natomiast czołówka (Ajax 60 pkt; PSV 52 pkt) zdaje się już być poza zasięgiem. Ostatnie mecze nie przybliżyły drużyny do celu - zespół po wygranych Derbach Rotterdamu wskoczył na 3. miejsce, ale dwa remisy nie pozwoliły im umocnić się na tej pozycji i finalnie do meczu z Interem przystępować będą jako drużyna "goniąca" za grą w Lidze Mistrzów.

Władze ligi holenderskiej bardzo pomogły Feyenoordowi, ponieważ zgodziły się na przeniesienie meczu z Groningen z 8 marca na... 2 kwietnia. Zatem piłkarze Van Persiego mogą w pełni skupić się tylko na pojedynkach z Interem. Tymczasem Nerazzurri pomiędzy pojedynkami z Feyenoordem rozegrają jeszcze jedno spotkanie, z Monzą, które technicznie powinno być łatwym pojedynkiem, ale będzie wymagało nakładów sił fizycznych. Wynik tego spotkania także jest niezwykle kluczowy patrząc na fakt, że podopieczni Simone Inzaghiego nie odpuszczają walki na trzech frontach, a mecz z 20. w tabeli Monzą POWINIEN być formalnością i prostymi trzema punktami.

 

 

Simone Inzaghi ma nad czym myśleć przed dwumeczem z Feyenoordem. W klubowym szpitalu swoje kontuzje leczą Yann Sommer, Federico Dimarco, Carlos Augusto, Matteo Darmian, Nicola Zalewski oraz Hakan Calhanoglu. Występ tego ostatniego jest jednak bardzo prawdopodobny, bowiem wrócił dzisiaj do treningów z drużyną. Szkoleniowiec Nerazzurrich będzie musiał dostosować jakiegoś zawodnika do gry jako lewoskrzydłowy lub zdecydować się na zmianę formacji. Tego ostatniego zapewne chciałby uniknąć, jednak głosy wśród kibiców są podzielone - część uważa, że mogłoby to nadać nieprzewidywalności grze drużyny oraz nowej świeżości. Ostatnie spotkania Interu to dwa zwycięstwa (z Genoą w Serie A i Lazio w Coppa Italia), a także ważny remis z walczącym o fotel lidera Napoli. Mecz w Neapolu nie zakończył się po myśli kibiców Nerazzurich, którzy nie są zadowoleni z odpuszczenia gry po zdobyciu bramki i po ponad 60 minutowej "obronie Częstochowy". Finalnie Inter stracił kolejną bramkę w końcówce spotkania, a także szansę na odskoczenie bezpośrednim rywalom w drodze po Scudetto. Ważne jednak jest to, że podopieczni Simone Inzaghiego nie oddali fotela lidera i do meczu z Feyenoordem przystępują z pierwszego miejsca w Lidze, grając w półfinale Pucharu Włoch oraz walcząc o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Nerazzurri pokazują, że pomimo trawiących drużynę problemów nie odpuszczają walki na żadnym z frontów i satysfakcjonuje ich tylko triumf na wszystkich płaszczyznach. Czy starczy na to zasobów? Czy Simone skończy jak Pani Renata w Awanturze o Kasę i po zagraniu vabank odejdzie z pustymi rękami? A może poprowadzi nas do kolejnej tripletty? Kolejny ważny krok do postawienia na tej drodze będzie miał miejsce już jutro.

 

Prognozowane składy:

FEYENOORD (4-2-3-1): Wellenreuther; Mitchell, Beelen, Hancko, Hartman; Milambo, Moder; Hadji Moussa, Ivanusec, Paixão; Carranza

INTER (3-5-2): Martinez; Bisseck, Acerbi, Bastoni; Pavard, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dumfries; Lautaro, Thuram

 

Absencje (livescore.com):

FEYENOORD: Ramiz Zerrouki, Calvin Stengs, Jakub Moder, Ayase Ueda, Facundo Gonzalez, Antoni Milambo, Chris-Kévin Nadje, Bart Nieuwkoop, Hwang In-beom, Gernot Trauner, Jordan Lotomba, Quinten Timber, Justin Bijlow (kontuzje), Givairo Read (czerwona kartka)

INTER: Matteo Darmian, Hakan Çalhanoğlu, Federico Dimarco, Nicola Zalewski, Carlos Augusto, Valentín Carboni, Yann Sommer

 

Transmisja TV:

Canal+ Extra 2

Zobacz też

KMŚ - Akt II | Inter - Urawa Red Diamonds (zapowiedź) (5)

20.06
14:00

AC Monza - Inter | Czas na kolejny sprawdzian (zapowiedź) (2)

11.08
20:01

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
05.03.2025 o 18:14 przez Bartez
Bartez
Walczymy o zwycięstwo! Forza!
05.03.2025 o 15:49 przez Orrin
+1
Orrin
Szacunek szacunkiem ale nie możemy przegrać nawet remis to będzie dla mnie porażka. Połowy składu nie maja może z milanem in się udało ale znami przegrają sromotnie. Jakoś Arsenal pogonił Psv
05.03.2025 o 10:53 przez Matti
+1
Matti
To jest Feyenoord. Szacunek do rywala trzeba mieć, ale jesteśmy Interem. Arsenal pokazał wczoraj jak powinna wyglądać gra topowego zespołu z reprezentantem Eredivisie.
05.03.2025 o 10:27 przez kadrian89
+1
kadrian89
Bez wymówek dziś po zwycięstwo.
Holendrzy z Milanem grając w przewadze grali bardzo słabo, są gorsza ekipa i w jeszcze gorszej sytuacji kadrowej.

Szymon i piłkarze sami narzucili sobie presję wyniku w LM swoimi wypowiedziami więc teraz czas to udowodnić.

Arsenal pokazał wczoraj jak się gra ze słabszym rywalem.
05.03.2025 o 08:43 przez tytusek25
+2
tytusek25
starcie zajechanej fizycznie ekipy z z jeszcze bardziej przetrzebioną medycznie. Zapowiada się typowy mecz na wynik bez oczekiwań co do wartości artystycznej.....Mimo wszystko jesteśmy lekkim faworytem , może nie tego meczu(śmierdzi mi tu bezbramkowym remisem) , ale dwumeczu.
05.03.2025 o 05:56 przez Inter9
Inter9
Myślę że to ten czas gdy trzeba przestać bawić się w LM i czas ją wygrać. Forza Inter 🙂🙂🙂
04.03.2025 o 22:37 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Mamy swoje duże problemy,ale i oni. Być może jeszcze większe. Więc musimy wypracować przewagę przed rewanżem i skupić się na lidze.
04.03.2025 o 19:44 przez jacodj
jacodj
Jazda INTER! Idziemy po zwycięstwo! 🖤💙💪🏻
04.03.2025 o 16:13 przez Jaszczu91
+1
Jaszczu91
Jak patrzyłem na transfermarkt to Feeyenord ma 18 piłkarzy nie dostępnych na ten mecz. Inter nie ma prawa narzekać.
Aż prosi się zagrać 4-3-1-2 Martinez- Dumfries, De Vrij, Acerbi, Bastoni- Hakan, Barella, Miki- Zieliński- Lautaro, Thuram.
04.03.2025 o 12:06 przez HB
+4
HB
Strasznie tendencyjnie napisane. Inter i kontuzje? W Feyenordzie połowa zawodników jest niedostępna.
https://www.livescore.com/en/football/champions-league/knockout-round-play-offs/feyenoord-vs-inter/1461297/lineups/

Inter przystępuje do meczu z przewagą zarówno skilla, jak i dostępności kadry.
04.03.2025 o 13:05 przez FReeFonix
+3
FReeFonix
Zgadzam się z HB, pisanie o osłabionym Interze w kontekście pojedynku ze zdziesiątkowanym Feyenoordem jest trochę zabawne. To co oni mają mówić? Jeśli nie przejdziemy Holendrów to będzie to chyba największym dramatem kadry Inzaghiego od początku współpracy z Interem, jednak ciężko uwierzyć żeby tak się stało.
04.03.2025 o 13:32 przez Cyrax
+1
Cyrax
Dokładnie. Z Interu to w ogóle robi się męczenników w tym sezonie. Tylko Inter ma kontuzje, tylko Inter gra co 3 dni, tylko Inter jest zmęczony. Cała reszta wypoczęta i bez urazów :-D
04.03.2025 o 11:12 przez Pader88
+1
Pader88
Przebieg ostatnich spotkań, forma zespołu oraz przetrzebiona kontuzjami kadra nie napawają optymizmem przed tym spotkaniem, ale jesteśmy Interem! Forza Nerrazzuri! 🖤💙
04.03.2025 o 11:00 przez Soprano1986
Soprano1986
meczu nie ma na TVP jest o 18-45 nie jest to możliwe
04.03.2025 o 11:30 przez AlwaysRemember
AlwaysRemember
zasugerowałem się tym, co było na https://sport.interia.pl/, ale tam jakieś głupoty niestety...
na pewno będzie na Canal+ Extra 2

Shoutbox

Ibracadabra eight 12.09.2025 22:36

Pavard pierwszy mecz brama

martins2000 12.09.2025 22:34

Zero zaskoczenia 🤣 przecież od początku było wiadome że,to farbowane lisy są

martins2000 12.09.2025 22:33

Skandal! Posłowie Konfederacji "za" odebraniem 800+ Polakom, którzy stracą pracę. Mentzen przeciw zakazowi banderyzmu.

VVujek 12.09.2025 21:15

Nie

Dzonyy 12.09.2025 20:49

Znaczy się media kazały im upadliincow atakować?

VVujek 12.09.2025 20:45

Media wlały benzynę do baku i mamy co mamy.

VVujek 12.09.2025 20:40

Przeraża to jaki wpływ mają media na ludzi.

VVujek 12.09.2025 20:39

W tych czasach jaj odbiegniesz trochę od narracji głównego ścieku to już cię mają za onuce itp.

AveCaesar 12.09.2025 20:38

Dziwne, że do Niemców nie mamy takiego samego stosunku ;)

VVujek 12.09.2025 20:37

Nie musicie mnie uczyc ja również nie lubię Rosji że względu na historię

VVujek 12.09.2025 20:35

Wcześniej ta nienawiść nie była tak transparentna. X lat po komunie ta "nienawiść nie była już tak manifestowana.

rroossoonneerii 12.09.2025 20:21

rusofobia w tym kraju to nie jest przypadek bierze sie z historii i z tego co te onuce robia raz na 10 lat

rroossoonneerii 12.09.2025 20:20

vvujek chyba zazyl korwinowskie tabletki

jaszczomb 12.09.2025 20:14

byczqu, rosji nienawidzi kazdy polak bo od stuleci jest z nimi kosa. nie było wrecz stulecia w historii gdy oba kraje juz byly na mapie gdzie nie toczyly sie wojny a mnostwo ludzi dalej pamieta ich swialte rzady z okresu prl

jaszczomb 12.09.2025 20:12

VVujek 12.09.2025 19:32 Przed tym atakiem Rosji w 2022 roku Rosja owszem nie była lubiana , ale po tym ataku doszło do "fobii" i to właśnie przez tą narrację.

jaszczomb 12.09.2025 20:12

xD

VVujek 12.09.2025 19:38

Gdyby tylko chcieli z USA mogli by zrobić jeszcze większego diabła.

VVujek 12.09.2025 19:32

Przed tym atakiem Rosji w 2022 roku Rosja owszem nie była lubiana , ale po tym ataku doszło do "fobii" i to właśnie przez tą narrację.

Dzonyy 12.09.2025 19:25

Prawdziwy Polak wysysa nienawisc do kacapow z mlekiem matki

Dzonyy 12.09.2025 19:24

Na pewno tylko dlatego :D

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszym zawodnikiem Interu w meczu z Udinese był:

Polls answer

Publicystyka

Analiza taktyczna PSG Luisa Enrique (4)

29.05
15:15

Luis Enrique - Od boiska po ławkę trenerską (3)

28.05
17:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    2

    6

  • 2

    Napoli

    2

    6

  • 3

    Cremonese

    2

    6

  • 4

    Roma

    2

    6

  • 5

    Udinese

    2

    4

  • 6

    Inter

    2

    3

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Marcus Thuram-Ulien

    2

  • 2

    Dušan Vlahović

    2

  • 3

    Scott McTominay

    1

  • 4

    Kevin De Bruyne

    1

  • 5

    Federico Baschirotto

    1

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28253

Liczba newsów: 51420

Liczba komentarzy: 605646

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

9x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się