Pozostałe

Przyszłość Asllaniego zależna od Brozovica (8)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
około 3 lata temu
1517
8

Inter uważa, że Kristjan Asllani może w przyszłości odgrywać bardzo ważną rolę w zespole, chociaż to, jak potoczą się jego losy, może mieć duży związek z tym, czy Marcelo Brozovic pozostanie w klubie.

 

Według włoskiego serwisu Gazzetta.it, 20-latek ma potencjał, by stać się najwyższej klasy pomocnikiem i pierwszoplanowym zawodnikiem w przyszłości, a już teraz mógłby być głównym rezerwowym w środku pola, gdyby Brozovic odszedł latem.

Jak dotąd w tym sezonie, Asllani odkrył, że jego czas gry w Interze był stosunkowo ograniczony, po tym jak dołączył z Empoli podczas letniego okna transferowego. Nie jest to jednak w żaden sposób odzwierciedleniem braku wiary w zawodnika ze strony pracowników i dyrektorów Nerazzurrich.

Według Gazzetty, nadal istnieje przekonanie, że Asllani ma potencjał, by odgrywać kluczową rolę w zespole. Z odejściem Roberto Gagliardiniego ustalonym na koniec sezonu, a także potencjalnym powrotem Giovanniego Fabbiana z wypożyczenia z Regginy, nie jest do końca jasne, jak będzie wyglądać przyszłość środka pola.

Gazzetta zauważa jednak, że istnieje możliwość sprzedaży Brozovica, a jeśli tak by się stało, to Albańczykowi można by zaufać jako głównemu rezerwowemu Hakana Calhanoglu.

Wiara Interu w pomocnika Kristjana Asllaniego jest częścią powodu, dla którego Nerazzurri byliby skłonni wysłuchać latem ofert za Marcelo Brozovicia.

Obecnie Asllani jest nisko w hierarchii zawodników występujących w środku pola w Interze. 20-latek zaliczył kilka występów zarówno od początku, jak i z ławki od czasu swoich letnich przenosin z Empoli, ale jest daleko w tyle zarówno za Brozoviciem, jak i Hakanem Calhanoglu, który był prawdziwym objawieniem.

W klubie nie brakuje jednak wiary w Asllaniego, który przewiduje, że to tylko kwestia czasu, zanim rozwinie się w wysokiej klasy opcję na swojej pozycji.

W związku z tym, jak donosi Gazzetta, Nerazzurri mogliby uznać za realne spieniężenie Brozovica latem, a następnie zatrzymanie Asllaniego i Calhanoglu jako główne opcje na pozycji registy.

 

Zobacz też

Tak będzie wyglądała domowa koszulka na sezon 2026/27? (25)

31.03
11:14
Marco Palestra Cagliari

Palestra może wnieść do Mediolanu drybling, którego brakuje drużynie Chivu (5)

20.04
07:15

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
10.02.2023 o 20:52 przez mroowa111
mroowa111
Brozo to mistrz i profesor Asllani jest tylko uczniem póki co
10.02.2023 o 13:08 przez pablo77
+1
pablo77
Głupszego pomysłu nie przeczytałem ale w tym klubie nic mnie nie zdziwi i w ostatnim czasie same debilne decyzje podejmują. Nie mniej pewnie sami się zaoramy, kwestia czasu.
10.02.2023 o 11:43 przez Kacpi26tv
+1
Kacpi26tv
Czemu nie możemy jeszcze bardziej zainwestować w młodzież? Zmienić trochę taktykę żeby i młodych wprowadzać. Ale nie tak jak asllaniego który nie oszukujmy się gra mało minut i szymon wolał by postawić na gage zamiast na niego. Przecież asllani jest mega perspektywiczny. Widać że nie boi się grać i w cale nie musi grać na pozycji brozo.

Czemu my zawsze musimy sobie utrudniać. Mam nadzieję że kiedyś przyjdzie taki trener który nie będzie bal się grać młodymi w podstawie
10.02.2023 o 10:59 przez martins2000
+2
martins2000
U nas to są łby matoły co nie myślą chyba najgorsi dyrektorzy w całej lidze,kupić nie potrafią a o sprzedaży w ogóle nie wspomnę bo szkoda rwać ryja
10.02.2023 o 08:40 przez SETE
+6
SETE
@CNy pełna zgoda. Grajac 352 na wszystkich frontach posiadanie 6 pomocnikow w tym 5 jakosciowych to jest podstawa. Potem sie dziwimy czemu Inter potrafi zdominowac przeciwnika tylko przez 1 polowe a potem hamulec. No bo jak za Mikiego wchodzi gags to jak to ma wygladac. Ja to widze tak na ptrzyszly sezon. Brozovic - Hakan - Barella w podstawie oraz Miki, Aslani, Pereyra do zmiany. Chcialbym zobaczyc w druzynie Fabbiana ale znajac Inter to gralby prawie nic a to nie jest wtedy dobre rozwiazanie na jego rozwoj
10.02.2023 o 09:09 przez Cny
+2
Cny
No właśnie ten Pereyra to powinien być gość, który da głębię składu. Z braku laku zagra przy pladze kontuzji, zmęczeniu i natłoku meczów, gdy trener będzie wolał postawić na kogoś doświadczonego. A oni sprzedadzą Brozovicia, albo wypożyczą Asllaniego, wypchną Fabianna i Agoume, wezmą jakiegoś 30letniego Włocha za frajer i ten Pereyra będzie pierwszym do wchodzenia z ławki jak teraz Gags. I dalej będziemy się mocować z Parmą, Cremonese, czy Empoli
10.02.2023 o 11:58 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Nie pozostaje nic innego jak podpisać się pod tym wszystkim co mówicie. Myślę, że spokojnie moglibyśmy dać szansę pomocy Hakan, Brozo, Barella, Asllani, Miki/Pereyra, Agoume w przyszłym sezonie. Fabbian niech sobie idzie jeszcze na wypożyczenie łapać jak najwięcej minut. Z resztą na ławce też jest potrzebny doświadczony pomocnik nie sama "młodzież". 8 pomocników to przesada grając 3 w podstawie bo wtedy nikt nie złapie minut ale Asllani już u nas udowodnił, że umie grać w piłkę więc liczmy 5 + Agoume byłoby w porządku. Wtedy może też Kristjan byłby brany pod uwagę do gry wyżej bo wiadomo, że Lucien raczej trzyma się z tyłu.
10.02.2023 o 08:22 przez Cny
+6
Cny
Nie no takie artykuły (w sensie ich autorzy, a nie że się pojawiają tutaj), to totalny bełkot. Mamy trzy pozycje do obsadzenia w środku pola. 6 piłkarzy to absolutne minimum. Jedna kontuzja i zostajemy jak teraz z łamagą gagsem i asllanim. Chryste serio przecież Albanczyk wydaje się być dość uniwersalnym piłkarzem i nie musi być przyspawany do pozycji Brozovicia. Spokojnie w razie potrzeby mógłby grać na dwóch pozostałych pozycjach. To po pierwsze. Po drugie, to ewidentnie widać, że trener ma problem ze stawianiem na niego i innych młodych piłkarzy. Znowu brak spójności wizji między trenerem a zarządem z dodatkowym rozdzwiekiem ze strony dyrektorów sportowych. Nie no ten artykuł to większy bełkot niż mój komentarz. Sprzedaż Brozovicia, bo Hakan odpalił. A jak będą dwie kontuzje? My musimy mieć szeroki skład, dający możliwość rotacji i w miarę jakościowych zmian, a nie jak teraz, że środek oddycha rękawami to wchodzi Gags, a na młodego trener nie postawi, no bo przecież już z Cremonese postawił na młodszego Bellanove i wszyscy widzieli że stawianie na młodych nie ma sensu, Szymon to udowodnił

Pomoc w składzie Agoume, Asllani, Barella, Brozović, Hakan, Fabiann, Miki + ten Pereyra za darmo to powinien być priorytet na przyszły sezon. Nic by nas nie kosztowało to po za kontraktem Pereyry. Rozumiem że dla ratowania budżetu pewnie zostanie poświęcony ktoś z dwójki Fabiann/Agoume lub właśnie Brozo (co byłoby głupie), ale tych 7 pomocników to absolutne minimum. Mam też totalna świadomość tego że to mrzonki, bo to zbyt łatwe do realizacji, my musimy po prostu sami sobie urządzać drogę krzyżową i zostać z 5 pomocnikami barella, hakan, miki, asllani i pereyra, bo stawianie na młodzież to glupota

Shoutbox

Claudio 21.04.2026 00:49

Di Marzio – Bastoni odejdzie na warunkach Interu. Thuram? Gdyby pojawiła się bardzo atrakcyjna oferta, mógłby odejść, ale na razie powiedziałbym, że zostaje. Barella? Zostaje. Calhanoglu? Zostaje. Sommer? Odejdzie, kończy mu się kontrakt

iss84 20.04.2026 21:56

◉ 99th percentile for key passes ◉ 97th percentile for progressive passes ◉ 93rd percentile for forward passes ◉ 86th percentile for progressive carries ◉ 80th percentile for forward pass % 📊 vs Serie A Midfielders 🥇 Assists – 1st 🥇 Expected assists – 1st 🥇 Shot assists – 1st 🥇 Key passes – 1st 🥇 Accurate crosses – 1st 🥇 Progressive pass accuracy % – 1st 🥇 Passes to penalty box – 1st 🥇 Through passes completed – 1st

iss84 20.04.2026 21:48

key passes (w top 5–6 Serie A), progressive passes, through balls (najwięcej w lidze), recoveries/loose balls (najwyższa wśród CM w Serie A, top 15 w Europie), dobre podania (85–86% celności).

iss84 20.04.2026 21:47

Barella kaleczy podania, dobre nie znałem,: Średnia ocena (FotMob): 7.48

Claudio 20.04.2026 19:56

Takie małe też przesłanie, którzy od początku lub z czasem nie wierzyli kompletnie w Cristiana...

Claudio 20.04.2026 19:55

Ciccio Graziani w rozmowie z DS: „Nigdy bym nie powiedział, że Chivu zdobędzie mistrzostwo. Przybył i zastał mnóstwo przygnębionych piłkarzy, naprawdę przygnębionych: co więc zrobił? Zaczął budować od podstaw, usuwając przygnębienie i przywracając entuzjazm: pojawiły się wyniki, dobre relacje, silny klub za plecami. I zdobyli chwałę: Chivu wykonał świetną robotę, bo miał wsparcie klubu, który w trudnych chwilach nigdy nie szczędził mu słów otuchy. A dziś wszyscy triumfują i zasługują na to, bo w zeszłym roku była niesamowita klęska: odzyskują to, co stracili”.

Claudio 20.04.2026 19:47

Fabrizio Romano: Acerbi nie przedłuży kontraktu na 100%

Endru 20.04.2026 13:15

Xddd

Mora 20.04.2026 10:20

Piekarz już schowałeś szaliczek Como do szafy?

FENDI_SOSA 20.04.2026 04:29

To by już 23

FENDI_SOSA 20.04.2026 04:29

I te nieszczęsne Bologny i radu

Piekarz 20.04.2026 00:41

Gdyby Conte miał puchary w zeszłym sezonie to szykowalibyśmy się do fetowania nie 21, a 22 mistrzostwa

Piekarz 20.04.2026 00:40

Więc najprawdopodobniej za rok będziemy mistrzem xd

Piekarz 20.04.2026 00:40

Żadna z drużyn mogących się liczyć w grze o scudetto nie będzie miała taryfy ulgowej

Piekarz 20.04.2026 00:40

Dobrze mimo wszystko, że takie a nie inne będzie top 4

Piekarz 20.04.2026 00:10

Turek w formie i zdrowiu to najlepszy pomocnik Interu posttripletowy

Piekarz 20.04.2026 00:08

Gdyby Hakan miał jego zdrowie i był Interistą to Barella byłby w głębokim cieniu

Piekarz 20.04.2026 00:07

Coraz bardziej kaleczy strzały i podania z sezonu na sezon

Piekarz 20.04.2026 00:06

To czasem wygląda jakby on nie trenował tylko myślał że na samym talencie i zaangażowaniu wszystko mu wyjdzie

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto najlepiej zagrał z Cagliari?

Polls answer

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    33

    78

  • 2

    Milan

    33

    66

  • 3

    Napoli

    33

    66

  • 4

    Juventus

    33

    63

  • 5

    Como 1907

    33

    58

  • 6

    Roma

    33

    58

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    16

  • 2

    Nico Paz

    12

  • 3

    Anastasios Douvikas

    11

  • 4

    Marcus Thuram-Ulien

    11

  • 5

    Kenan Yıldız

    10

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29382

Liczba newsów: 53059

Liczba komentarzy: 622042

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

9x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się