
Na niedzielnym meczu Interu z Juventusem, który odbędzie się na stadionie Giuseppe Meazza, zjawi się ponad 70 tysięcy widzów. Oznacza to rekordowe wpływy w kasie Nerazzurich.
Hitowe starcie może zdecydować o tym, która z tych drużyn będzie świętować na koniec sezonu mistrzostwo Włoch. Nie dziwi, więc fakt, że bilety na to spotkanie rozeszły się jak świeże bułeczki. Dla klubowej kasy oznacza to wpływy w wysokości 6 mln euro. Nie będą to rekordowe dochody ze sprzedaży wejściówek na Derby Włoch. Na pierwszym miejscu pod tym względem znajduje się starcie z października 2019 roku. Wtedy zysk z biletów osiągnął poziom 6.6 mln euro. Następnym meczem, który przyniósł z tego tytułu rekordowe zyski było starcie derbowe z Milanem, kiedy to czarno-niebiescy pokonali swoich rywali 5-1. Księgowi Nerazzurrich zapisali wtedy przychód sięgający 6.2 mln euro – donosi La Gazzetta dello Sport.
Jak dodaje Tuttosport, niedzielny szlagier Serie A będzie transmitowany przez 62 różnych nadawców. Mecz będą mogli obejrzeć obywatele 180 państw świata. Niedawny finał Superpucharu Włoch nadawany był przez 40 nadawców do 160 krajów.
Komentarze (2)